שאלה מוזרה

• פותח הנושא SPOT
  • פורסם בתאריך

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י SPOT;1296485:
אז הנה עדכון חם מהשטח:rolleyes:
הצלמת הבני ברקית מצלמת שם במלוא המרץ.....
ו..כן היא דברה עם בעלי השמחה והם אמרו לה שהם ישלמו

רק לדמיין שהייתי נשארת בלי להביא מחליפה:eek:

ואיפה כל הגאונים שסיפרו לך שאין ארוע ובכלל הם הפרו חוזה בזה שלא התקשרו אלייך שלשום?

חבל לי בשבילך שהקשבת להם והפסדת את הארוע לעצמך.
אני שמח שניצלת מבור עמוק הרבה יותר עמוק אילו היית מקשיבה לעצות של אנשים שמייעצים בתחומים לא להם.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
אני לא מסכימה איתך גלים, כי זה לא קשור דווקא לכאלו שמבינים בתחום, אלא גם ליחסים נוספים בין עובד למפיק.
הסיפור הזה יכול היה להסתיים אחרת, ואדרבה, מעל במה זו הייתי מבקשת מחברת ההפקה לעלות לפה ולהסביר את ההתנהלות שיכולה היתה לגרום ללקוח שהזמין אירוע להישאר ללא צלם!

ונכון שזה קשור לפורום צילום, אבל היא העלתה את השאלה גם באיש את רעהו כי ספור כזה יכול לקרות לכל בעל מקצוע, ולאו דווקא לצלם.

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
טוב עשית ששלחת מישהי אחרת, לא הייתי לוקחת אפילו סיכון אחד מתוך אלף להשאיר כלה בלי מזכרת מהחתונה שלה על הסיכון שאולי לא יהיה כלום.

הגעתי פעם לחתונה של חברה (באזור 11) ולתדהמתי אני רואה שאין אף אחד שמצלם בעזרת נשים. כשביררתי מה קרה, אמרו לי שהמשפחה מתנגדת שהצצלם יצלם בגברים, והצלם שכח לדאוג לצלמת. והיה שם עוגמת נפש גדולה. למזי בדיוק חזרתי משיעור צילום, והיה עלי מצלמה של הקורס ופשוט התחלתי לצלם שם מה שעוד היה אפשר.. הכלה לא ידעה איך להודות לי.

תמיד תוודעו לפני אירוע שלכם שהכל ברור ומי הצלמת שלא תיגרם עוגמת נפש.
רחלי

עוד אחד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
יש פה כמויות של לשון הרע, מנהלים בבקשה למחוק את האשכול.

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י מלפפון;1296507:
אני לא מסכימה איתך גלים, כי זה לא קשור דווקא לכאלו שמבינים בתחום, אלא גם ליחסים נוספים בין עובד למפיק.
הסיפור הזה יכול היה להסתיים אחרת, ואדרבה, מעל במה זו הייתי מבקשת מחברת ההפקה לעלות לפה ולהסביר את ההתנהלות שיכולה היתה לגרום ללקוח שהזמין אירוע להישאר ללא צלם!

ונכון שזה קשור לפורום צילום, אבל היא העלתה את השאלה גם באיש את רעהו כי ספור כזה יכול לקרות לכל בעל מקצוע, ולאו דווקא לצלם.

ברור שזה היה יכול להסתיים אחרת- אבל זה לא מציאות בה את יכולה לקחת סיכון.
לכן כדאי מאוד שמי שלא צילם חתונה מימיו ומעולם לא דיבר עם משרד הפקות שיכתוב את דבריו בפחות החלטיות.

והמשרד לא חייב לספק שום הסברים- הוא סגר עם צלמת ונתן לה כתובת ושעה.
מי שהיה צריך לספק הסברים הם אלו שבהמון סימני קריאה קראו לך להתעלם מהסגירה ומהסכום שלהם.

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י תמר;1296510:
טוב עשית ששלחת מישהי אחרת, לא הייתי לוקחת אפילו סיכון אחד מתוך אלף להשאיר כלה בלי מזכרת מהחתונה שלה על הסיכון שאולי לא יהיה כלום.

הגעתי פעם לחתונה של חברה (באזור 11) ולתדהמתי אני רואה שאין אף אחד שמצלם בעזרת נשים. כשביררתי מה קרה, אמרו לי שהמשפחה מתנגדת שהצצלם יצלם בגברים, והצלם שכח לדאוג לצלמת. והיה שם עוגמת נפש גדולה. למזי בדיוק חזרתי משיעור צילום, והיה עלי מצלמה של הקורס ופשוט התחלתי לצלם שם מה שעוד היה אפשר.. הכלה לא ידעה איך להודות לי.

תמיד תוודעו לפני אירוע שלכם שהכל ברור ומי הצלמת שלא תיגרם עוגמת נפש.
רחלי

אצלי בחתונה היה מדובר שזוג יסריט, הבעל בגברים והאשה בנשים.
בתכל'ס האשה לא הגיעה כי היא ילדה באותו יום, ולא, זה לא היה לפני הזמן... :(

אפרתה

משתמש מקצוען
מסכימה עם הגלים. כל נותן שרות צריך להיות אחראי לסיכומים שלו גם אם הצד השני הפר את הסיכומים שלו. יושר לא תלוי בצד השני, זו מחויבות של כל אדם וכל צד בנפרד, ובוודאי אם יש צד שלישי שאינו אשם והוא עלול להינזק.
הייתי נוהגת גם כך בכל תחום אחר של התחייבות לנתינת שרות. ואני חושבת שאלו התחומים האפורים של היושרה וההגינות והם יוצרים את האמינות והאחריות של בעל המקצוע.

הבעיה העיקרית היא שהיושר וההגינות הם מטבעות שחוקים בימינו, ולכן לצערי הם קצת בלתי מצויים.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
במחשבה שניה, הגלים צודק.
אם הוא יודע ומכיר שככה זה בתחום הזה, והנוהל הוא סיכום בע"פ בלי צורך לחזור שוב ולסכם, אז כנראה שזה רגיל שזה כך.

מבחינתי כאדם חיצוני, זה תמוה ומוזר שהיא התקשרה הבוקר והבהירה שהיא באה רק אם יחזרו אליה, ולא חזרו.

כמובן שאם יש צד שלישי שיינזק, ראוי לדאוג לו, בדיוק כפי שעשתה ספוט.

בקיצור, אני מניחה שבכל אופן האשכול יעזור לכל אלו שרוצים לקבוע שרות דרך תיווך,לבקש לדבר עם נותן השרות בעצמו ולוודא,

וכן יעזור לצלמים ובעצם לכל המקצוענים לבקש חוזה כתוב עם הסכם (אפילו משפט אחד בכתב יד עם תאריך ואישור הזמנת אירוע).

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
אז מי כוכב הערב כאן?
:D

SPOT

משתמש צעיר
צילום מקצועי
חכו
אל תתלהבו כל עוד שהכסף בפועל לא אצלה:p

אגב, לכל המפרגנים באישי על כך שדאגתי למחליפה
מה, אתם רציניים שזה לא ברור מאליו??
רק בשבועים האחרונים הבאתי כמה מחליפות לארועים רק כי העדשה שהיתה ברשותי
לא היתה איכותית כמו הקבועה שיש לי...
בעיני זה א"ב ובטוח שעוד להרבה כמוני

ולאלה שהתלוננו שיש כאן לשה"ר הנה אמונה כנגד---
אמא שלי התקשרה אלי מקודם ,שמצאה 2 שטרות של 200 ש"ח וזה מתנה אלינו:)

ASUS

משתמש צעיר
אתן כנראה התחלתן לקרוא את האשכול מהאמצע, אזכיר לכו את תחילת האשכול, הסיפור היה שהיא לא קיבלה פרטים, ואמרו לה שאת הפרטים היא תקבל יום לפני האירוע, כל מה שהיא ידעה זה תאריך ואולם,
מאחר ולא התקשרו אליה יום קודם, היא מלחץ הוגן וטבעי, ניסתה להשיג את המתווכת מתוך אחריות למקצוע, לאחר זלזול שהיא חוותה, בניתוקי שיחה ותשובות סתומות, שגם בהן המסר שהועבר לה, שלא בטוח שהיא רוצה אותה, אלה אם היא תוריד במחיר... זה ממש לא הוגן!!! ואפילו גובל בעושק, להזמין בעל מקצוע כשמודבר על מחיר X וביום האירוע להדביק אותו לקיר בידיעה שאם לא האירוע הזה הצלם ישב בבית ולנסות לסחוט ממנו מחיר זול יותר זה עושק, ומאחר והועיל שהמתווכת לא הסכימה למחיר המלא, נכון לאותו זמן והודיע בצורה ברורה שהיא לא סוגרת עד להודעה אחרת, זה פוטר את הצלמת, והאחריות עוברת למתווכת, אין ספק שהאצילות של הצלמת הצילה את האירוע והמתווכת צריכה לתת התנצלות ותעודת הוקרה לצלמת, ואין ספק שהמשפחה חייבת הרבה הקרת הטוב לצלמת שהצילה לה את האירוע כי ברור שבלי האצילות של הצלמת, האירוע היה נדפק בגלל אימון עיוור בחברה שלא לוקחת ברצינות את האמון שהלקוחות נותנים בה... אני בהחלט חושב שעל הצלמת לגבות מחיר מלא מבעלי השמחה, באופן ישיר, ולא לנסות לגבות את הכסף דרך קול ברמה, בנוגע ללשון הרע... תרגיעו, זה ללא ספק יביא פה תועלת לכל מי שיקרה את מה שקרה כאן, זה ילמד את בעלי המקצוע כאן איך להתנהל מול החברה הזאת שנקראת קול ברמה, שאיתם סוגרים אירוע רק לאחר חתימת חוזה כתוב שישלח בפקס ומאומת, בצורה בלתי משתמעת לשתי פנים, כולל הסכם של דמי ביטול/ביטול לאחר נסיעה לאירוע למידה שישלח בטעות צלמת אחרת שזה גם יכול לקרות, (אני דווקא יותר נטיתי להאמין שלא יהיה צלמת אחרת כמו שבאמת קרה, לפי צורת ההתנהלות, זה הסיבה שהפניתי אותה לצלם שעובד חזק עם קול ברמה כדי שיסביר לה מניסיונו איך הדברים עובדים שם)

chani2006

משתמש מקצוען
ואני מדמיינת את השיחה שתתרחש בקרוב-
שכנה: שמעתי שקול ברמה הפיקה לכם את האירוע. אני מחתנת עוד מעט, איך היה? כדאי לעבוד איתם?
מחותנת: מצוין. האמת שסגרנו דרכם בעיקר את הנושא של הצילום, אבל זה עבד מצוין. היה צלם וצלמת ממש מעולים, באו בזמן ועשו עבודה נהדרת. ממליצה בחום.

אין בעל הנס מכיר בניסו...

דאבל אימפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אמנם פה המצב היה שבאמת היה אירוע, אבל זה כנגד כל הגיון. כל ההתנהלות פה זועקת: "אני לקוח בעייתי"- מה שבד"כ נגמר בדמעות.
ממתי עסקה נחשבת סגורה מול אדם בלתי מוכר- בלי חתימה על חוזה? בלי תיאום בדיוק מה העסקה כוללת? למה זה מובן מאליו שהיא חייבת להיסחב עם ציוד באוטובוס כאשר לא טורחים להרים אליה טלפון פעוט? הרי זה לא אבי הכלה/ חתן העמוס לעייפה, מדובר בחברת הפקה שזה תפקידה.
ל "הגלים" הפתרונים... ;) (מצפה לתשובות)

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
זה מאוד פשוט.

אל תחפשי הגיון- ככה העסק עובד מולם.
אני עבדתי מול כמה וכמה חברות הפקה/משרדי צילום כאלה ואחרים.

כשהם אומרים לך שהארוע סגור אז הארוע סגור .
הם לא יגידו לך שזה סגור ללא תיאום מול המשפחה. (ובדר:כ חתימה של חוזה ומקדמה במשרד).

גם אם הם לא התקשרו אלי יום קודם לסגור שעה זה לא אומר שהארוע התבטל.
זה אומר שבעל המשרד אמר למזכירה והיא בדיוק יצאה החוצה ושכחה מזה.

זה נשמע עצוב אבל הרבה פעמים משרדים אלו לא עובדים מסודר.
האם חברת ההפקות פישלה? בהחלט יתכן אבל זה לא מאפשר לצלם להקטין ראש ולהניח שאיכשהו ההדברים יסתדרו.

ברור שהאפשרות הסבירה ביותר זה להרים טלפון ולודא. ואם במקרה הזה המשרד היה מתנער ממנה זה היה עצוב אבל כבר לא באחריותה.

כל מה שכתבתי כאן שוב ושוב זה שאין מצב בעולם שאחרי שאמרו לך על תאריך ואולם "סגור" אתה נשאר בבית ללא הודעה מוקדמת- ולא משנה למה.

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י מלפפון;1296571:
במחשבה שניה, הגלים צודק.
אם הוא יודע ומכיר שככה זה בתחום הזה, והנוהל הוא סיכום בע"פ בלי צורך לחזור שוב ולסכם, אז כנראה שזה רגיל שזה כך.

מבחינתי כאדם חיצוני, זה תמוה ומוזר שהיא התקשרה הבוקר והבהירה שהיא באה רק אם יחזרו אליה, ולא חזרו.

לא , זה לא הנוהל אצל הצלמים הטובים והמצויינים :)
אולי זה הנוהל אצל צלמים בינוניים ומטה או אצל חדשים בתחום, שזאת הדרך היחידה שלהם לקבל אירוע

החברים שלי שהם צלמי אירועים טובים ומצויינים , לא רק שלא יסגרו עסקה בטלפון,
הם מחייבים את המזמין לבוא ולראות את העבודות שלהם ,
ואומרים להם מפורשות:"בואו תראו ותחליטו , לא מוצא חן בעיניכם תלכו למישהו אחר", הם בטוחיםבעבודה שלהם ולא יקבלו עבודה בלי שהיא תהיה סגורה מכל כיוון עד הפרט האחרון בחוזה
הם גם לוקחים יותר כסף מצלמים אחרים ובכל זאת הם מפוצצים בעבודה

נסו להזמין אירוע אצל רבינסקי, רוני נתן, אריאל אריכה, אופיר קפון וכו' ותגידו לו בטלפון העסקה סגורה ואת הפרטים נסכם יום לפני....... :) :)
הם יגידו לכם לכו לחפש צלם בינוני בפורום צילום , חפשו כזה אחד שיש לו זמן לבלות ימים וכל יום וכל היום בפורום צילום
הוא יסכים לעסקה הזויה כזאת וגם יעשה לכם מחיר, כי הוא מוכן להמר ,
כי האלטרנטיבה אצלו היא לשבת כל היום בפורום אז הוא מוכן להמר ,מקסימום יבריזו לו ויחזור לקשקש בפורום
צלם טוב, עמוס בעבודה,
ואין לו זמן לגור בפורום כזה או אחר

ולגבי העסקה הנדונה
עוד לא שמענו אם הצלמת קבלה את הכסף
ואם קבלה, האם קבלה סכום לשביעות רצונה, או ניצלו אותה?
ואם קבלה את הסכום שרצתה ,האם זה סכום שצלם טוב היה מוכן לצלם עבורו?
ואם גם זה יצא לטובה צריך לזכור, כמו שבעסקאות שתפורות עד הפרט האחרון יכולות להיות עסקאות נפל
ככה בעסקאות הזויות יהיה אחוז מסויים קטן שיצליח
אבל לא לאורך זמן עסקאות הזויות סופן להכשל

כמו שנהוג לומר :"גם תרנגול עיוור, מוצא לפעמים גרגר" :)

אני לאירועים שלי לא אקח צלם כזה נואש שאלה העסקאות שהוא מסוגל לקבל בגלל בינוניותו במקרה הטוב,
אתם תעשו מה שאתם רוצים , כן גם להם מגיע לעבוד , כמה זמן אפשר לשרוץ כל היום בפורום צילום?

אז בהצלחה לכולם , ובעתיד תדאגו לכבד את עצמכם כצלמים ותעמדו על שלכם
ואל תקחו עסקאות הזויות
כי אם תכבדו את עצמכם, גם אחרים יכבדו אתכם

מוטי :)

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אין לך טיפה של בושה??

אם היא היתה מקשיבה לספורים שלך ולהודעות שלך עם ההמון סימני קריאה היא היתה יכולה לעמוד בפני תביעה אי אי נעימות ענקית שהיתה יכולה למחוק אותה מהתחום??

מה אתה מנפנף בשמות לא קשורים (ומרוב שהם חברים טובים שלך אתה אפילו לא כותב את שמם בצורה נכונה) ??
אני מכיר יותר. ובהתנהלות יומיומית ובעבודה משותפת איתם - לא כפגשתי פעם איפשהו.

ואין קשר בין סגירת הצלם בחוזה ומקדמה לשיחת טלפון או סמס בין הצלם לצלמת. אם נדמה לך שרבינסקי שולח אנשים לפגוש את הצלמת לפני ולהחתים אותה על חוזה אתה חי בסרט.

עזוב- אתה לא מהתחום- אתה לא מכיר - מעולם לא היית בסיטואציה כזו- זה בסדר.
מה שמביך פה זה הנסיון שלך ליעץ לאחרים מהבורות שלך שקטנה אולי רק מהיהירות.

כתוב לך מתחת לניק- תחום מקצוע- אחר. עזוב- לך תיעץ במקומות אחרים.

מה הקשר בכלל להאם היה סכום ראוי או מי היה הצלם.
העיצה שלך היתה יכולה לרסק אותה.

אז במקום להצטנף הפינה שלך בשקט ולהודות בטעות אתה זורק עלי בוץ כמו ילדה בת שתיים וזורק סמיילים שלא מצליחים לכסות על ההתנהגות הנבזית שלך.

זו ההודעה האחרונה שלי אליך בכלל באתר הזה. לך תחפש לך חיים.

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י SPOT;1296594:
חכו
אל תתלהבו כל עוד שהכסף בפועל לא אצלה:p

אגב, לכל המפרגנים באישי על כך שדאגתי למחליפה
מה, אתם רציניים שזה לא ברור מאליו??
רק בשבועים האחרונים הבאתי כמה מחליפות לארועים רק כי העדשה שהיתה ברשותי
לא היתה איכותית כמו הקבועה שיש לי...
בעיני זה א"ב ובטוח שעוד להרבה כמוני

ולאלה שהתלוננו שיש כאן לשה"ר הנה אמונה כנגד---
אמא שלי התקשרה אלי מקודם ,שמצאה 2 שטרות של 200 ש"ח וזה מתנה אלינו:)

כי את מהתחום ומבינה את כובד האחריות .

יש פה כאלה שמסובבים אצבעות ומה הגיוני ומה לא . ונראה להם הגיוני במקרה הזה להשאר בבית ולקוות לנס.

אני אסע גם שעתיים לכל כיוון אם אני אדע שיש איזה סיכוי או סבירות כלשהי למקרה הזוי שכזה. (ולא- מוטי לא חמוד - זה לא נואש- זה א-ב של התנהלות מקצועית- לקחת על עצמך את הסכונים ולא להפיל אותם על הלקוח).

אני אחזיק ציוד גיבוי מלא - למרות שהסבירות לתקלה היא אחד ל2000.
אני אצא מהבית 3 שעות לפני תחילת הארוע כי יש סיכוי של אחד ל200 לפקק שיעכב אותי בדרך.

את פשוט מבינה את כובד האחריות.
ולא- לא כולם כאלה.

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
motiA, אם מה שאתה בא להגיד זה שעדיף לסגור ארוע בצורה יותר מסודרת אפשר להבין, אבל בפועל כן מקובל לסגור רק בעלפה עם הבהרת תנאים מסויימים כמובן, ומרבית האנשים לא יעשקו אותך ויעבדו עליך ויזמינו אותך לארוע באפריקה סתם כדי להקרע מצחוק שאתה מגיע ואין בכלל שום ארוע, ולפי החוק הסכם בעלפה ובוודאי גם במייל הוא הסכם אם כבר יש מקרה חריג.ואם כבר ארוע נסגר בצורה מסויימת, לא משנה אם היא מסודרת או לא, גם הצלם מחוייב לו ואם הוא רוצה להתנות פעם הבאה את הסגירה באופן יותר מסודר אפשר, אבל לא להגיע??? (מה שכן אם היא היתה ממשיכה להתווכח על המחיר שהיה תנאי לעסקה העסקה היתה אכן נחשבת למבוטלת).

אגב רוב הצלמים בפרוג לא משועממים, אדרבה מגיעים לנו מכאן לקוחות טובים והרבה אנשים כאן לוקחים אותנו כי רואים את ההתנהלות שלנו בתור בני אדם בין השאר, ואני אישית אם היה לי ארוע הייתי קודם כל מחפשת כאן שאפשר לראות דבר או שניים על ההתנהלות של הבן אדם, האמינות שלו ועוד.
יש כאלה שהנטווקינג שלהם זה פייסבוקים למיניהם ויש כאלה שלא מתאים להם אז הם מרגישים יותר בנח בפורום שכזה, שאם פונה אליך מישהו דרך כאן יש בין השאר אפשרות לבדוק מי ומי זה קצת, בשבילי הפורום הזה יותר מסמל אמינות מאשר שעמום.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  4  פעמים

לוח מודעות

למעלה