שאלה: מדידת שטח של טקסט - איך?

קייקס

עוגות ויטרינה לכל אירוע
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הפקות ואירועים
שאלה למומחי הפורום:

יש לי טקסט שאני צריך ליצור ממנו אותיות מחומר מסויים ויקר,
איך אפשר למדוד מראש כמה ס"מ מרובע יש בטקסט?
(מדובר בגופן סריפי שאי אפשר לנסות למדוד לבד ע"פ אורך ורוחב..)

האם ישנה נוסחה כלשהי באינדיזיין, אילוס' או פוטושופ שאפשר פשוט 'לשפוך' שם את האותיות
וזה יתן את התוצאה של השטח המרובע של כלל האותיות שבטקסט?...

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
שאלה למומחי הפורום:

יש לי טקסט שאני צריך ליצור ממנו אותיות מחומר מסויים ויקר,
איך אפשר למדוד מראש כמה ס"מ מרובע יש בטקסט?
(מדובר בגופן סריפי שאי אפשר לנסות למדוד לבד ע"פ אורך ורוחב..)

האם ישנה נוסחה כלשהי באינדיזיין, אילוס' או פוטושופ שאפשר פשוט 'לשפוך' שם את האותיות
וזה יתן את התוצאה של השטח המרובע של כלל האותיות שבטקסט?...
אם זה באילוס', תגדיר את השטח של הארטבורד לגודל מדוייק מסויים, נניח 10 על 10 ס"מ, ותן לטקסט צבע אחיד מאחד מצבי CMYK, נניח מג'נטה, ותוודא שאין שום דבר חוץ מהטקסט בארטבורד, ובחלונית ההדפסה (בהפרדת צבע, כמו שעושים בגלופות) תראה כמה אחוזים של מג'נטה יש בלוח. לפי זה תחשב שטח מרובע * אחוזי צבע = שטח מרובע של הטקסט.

נניח ארטבורד של 100 סמ"ר, ויש 43 אחוז צבוע = 43 סמ"ר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה