דרוש מידע שאלה למתמללים/ות

לא מאוחר

משתמש מקצוען
כשאתם מתמללים הרצאה/שיעור/דרשה, אתם מקשיבים עם נגן? או במחשב? איך הכי קל כשצריכים מדי לעצור את ההקלטה כדי להספיק את שטף הדיבור?

תודה

מ.לוינגר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
במחשב
אבל יש כפתור במקלדת של הדלקה וכיבוי של התוכנת שמיעה

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בדיוק לשם כך נוצרה תוכנת תַּמְלָל החינמית. ועוד מעט תשווק תוכנת 'תרגימא' שתקל על מתרגמים וקלדנים.
שימו לב! כרגע אין דרך לשמור את הטקסט, אלא צריך מדי כמה דקות להעתיק אותו ולהדביק בוורד או משהו אחר.

אין דופי

משתמש סופר מקצוען
בדיוק לשם כך נוצרה תוכנת תַּמְלָל החינמית
מחילה, לא ממש הבנתי איך עובד השימוש בה ולמה היא מועילה.

כשאתם מתמללים הרצאה/שיעור/דרשה, אתם מקשיבים עם נגן? או במחשב? איך הכי קל כשצריכים מדי לעצור את ההקלטה כדי להספיק את שטף הדיבור?

תודה
במחשב.
אני יודע שיש פדל [בדומה לדאמפר של אורגנית] שמפעיל\עוצר השמעה, לי כרגע יותר נוח להשתמש בלחצן המובנה במקלדת.

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מחילה, לא ממש הבנתי איך עובד השימוש בה ולמה היא מועילה.
יש מקלדות שבהן אין לחצני עצור/המשך, וכדי שהמתמלל לא יצטרך לעבור כל הזמן בין חלון הוורד לחלון הנגן, לעצור ולהחזיר אחורה 5 שניות ולחזור לחלון הוורד - כל זה נחסך בתמלל. באותו חלון שמקלידים - שולטים על ההקלטה ועל מהירותה, ע"י קיצורי מקשים נוחים או ע"י הלחצנים, כמו שמפורט פה.

אב"ג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
יש סוג של דוושה שמתחברת למחשב ששולטת על השמע.
כתבתי על זה פעם באחד הפורומים.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
אני מפעיל על מהירות איטית ולפעמים זה עוזר.

בטח יש אפשרות ליצור פתרון גם בJS ליצור דף אינטרנט שיש בו גם נגן וגם שדה טקסט, ולחיצה על מקש כלשהו תעצור את הנגן ותחזיר את הסמן לטקסט, ולחיצה נוספת תמשיך. (כמו תכנת תמלל שהובאה לעיל).

חיים דוביד

משתמש סופר מקצוען
אני מחלק את שולחן העבודה ל-2
בחלקו העלון את החלון של ההקלטה, ובחלקו התחתון את הוורד.
אגב, אני משתמש סיטי אודיו, ככה אפשר בקלות לשמוע קטע מסויים כמה פעמים, ולחזור למקום המדוייק של תחילת הקטע, במקום לנסות לנחש איפה זה, ואז מבזבזים הרבה זמן על חומר שכבר כתבו

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים

רוחי בלבוחי

משתמש סופר מקצוען
יש מקלדות שבהן אין לחצני עצור/המשך, וכדי שהמתמלל לא יצטרך לעבור כל הזמן בין חלון הוורד לחלון הנגן, לעצור ולהחזיר אחורה 5 שניות ולחזור לחלון הוורד - כל זה נחסך בתמלל. באותו חלון שמקלידים - שולטים על ההקלטה ועל מהירותה, ע"י קיצורי מקשים נוחים או ע"י הלחצנים, כמו שמפורט פה.
תודה על התוכנה היא ממש מסייעת בשליטה על השמע.
רק שאלה-
איך אני מעתיקה את הטקסט מהתוכנה לוורד?
משום מה אין לי אפשרות של העתקה.

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
רק שאלה-
איך אני מעתיקה את הטקסט מהתוכנה לוורד?
משום מה אין לי אפשרות של העתקה.
שימו לב! כרגע אין דרך לשמור את הטקסט, אלא צריך מדי כמה דקות להעתיק אותו ולהדביק בוורד או משהו אחר.
יש עכשיו תוספת חדשה לתמלל (תמורת הכרת הטוב קטנה), הכוללת שמירת קובץ כדי שלא יהיה צורך להעתיק ולהדביק. וכן חץ מצביע, מיועד למקלידים מקובץ PDF כשרוצים לאחוז ראש בשורה שבה נמצאים (וזה טוב גם למתרגמים). באותו הלינק הנזכר לעיל.
בעבודה עם קבצים שימו לב שכרגע מדובר רק בקובץ RTF שבב"מ הוינדוס פותח אותו בוורד, אבל זה לא באמת וורד! אפשר בחלון 'שמירה בשם' להחליף אותו מסיומת docx לסיומת rtf וכן להפך. לקבצים בלי עיצוב או עיצוב בסיסי (הדגשה, הטיה, סימון וכד') זה לא משנה. אבל לקבצים עם יותר עיצוב ה-RTF מוחק את העיצוב.
@לא מאוחר

נערך לאחרונה ב:

שירה:)

משתמש מקצוען
לא תמליננית.
אבל אולי זה יעזור לכם.
במחשב נייד ניתן להגדיר את הלוח מגע שלחיצה עם 3 אצבעות עוצרת/ממשיכה את השמע.
כדי להגדיר זאת:
התחל>הגדרות>מכשירים>לוח מגע.
1624011448816.png

לא בכל המחשבים יש את האפשרות הזאת.

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אם רוצים להריץ או לחזור יותר מחמש שניות?
הגבהת קול?
האם הפעולות חייבות להיעשות ע"י 2 לחצנים? או אפשר גם עם אחד ממקשי ה-F?
א. לוחצים Ctrl+[ רצוף...
ב. הגבהת קול - האם יש בכך צורך? הרי אפשר להרים את העוצמה בוינדוס עצמו.
ג. המחשבה היתה שהלחצנים צריכים להיות באזור אמצע המקלדת, וכך יהיה נוח יותר. לחצני ה-F דורשים מתיחת האצבעות. אבל אפשר גם וגם. אתה חושב שיהיה לזה שימוש?

לא מאוחר

משתמש מקצוען
ג. המחשבה היתה שהלחצנים צריכים להיות באזור אמצע המקלדת, וכך יהיה נוח יותר. לחצני ה-F דורשים מתיחת האצבעות. אבל אפשר גם וגם. אתה חושב שיהיה לזה שימוש?
בהחלט יהיה בשימוש.
יותר נוח למתוח קצת אצבע אחת מאשר להשתמש בשתי אצבעות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה