שאלה למומחי אקסס

ממוו

משתמש רשום
אני מעונין ליצור שדה בטבלה שהברירת מחדל שלה לפי שדה אחר ומשום מה הוא לא נותן לי לעשות את זה
לדוגמא אני מעונין לעשות ששדה "שדה 2" תהיה ברירת מחדל "בית" אבל אם "שדה 1" כתוב "חצר" אז ב"שדה 2" הברירת מחדל תהיה "גינה" (אני מדבר על ביטוי של ברירת מחדל. כדי שבכל מקרה אוכל לשנות בפועל את הנתונים ב"שדה 2" )
עשיתי את הקוד הזה
בערך ברירת המחדל של השדה כתבתי
IIf([שדה 1] = בית,בית,גינה) והתגובה שאני מקבל היא שמסד הנתונים לא מוצא את "שדה1"
אשמח לעזרה מכל המבינים בזה. (יש לי רושם שלא שייך לעשות פונקציה זו בטבלה אלא רק בשאילתא. הבעיה שלי שאני צריך שזה יהיה רק כערך ברירת מחדל ואם אני יעשה את זה בשאילתה לא אוכל לשנות את הברירת מחדל)
תודה

ממוו

משתמש רשום
כתבתי את זה ב"ביטוי" של "ערך ברירת מחדל" של השדה בטבלה (אני מדגיש דווקא בטבלה ולא בשאילתא)

מורדי

משתמש רשום
הבררת מחדל מוגדרת לפני שהתחלת להזין נתונים ברשומה. אז איך אקסס תדע מה הבררת מחדל כשעדיין אין את שדה1, כי עדיין אין רשומה בכלל?

FullTime

משתמש מקצוען
תכתוב את זה בטופס, שם אתה יכול לעשות תנאים. .
לא בערך ברירת מחדל, רק באירוע של אחרי עדכון שדה 1

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה