שאלה לגבי תקלה עם וורדפרס

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
התקנתי וורדפרס בדיוק לפי ההוראות.
יצרתי בסיס נתונים חדש.
הכנסתי את האינפורמציה כפי שזה ביקש.
אחר כך, כשביקשתי שיצור הועלה הודעה שאי אפשר ליצור את הקובץ wp_config.php ושאכין זאת ידנית ע"י העתק הדבק.
עשיתי זאת וזה מה שיצא לי :

Fatal error: Call to undefined function is_admin() in /home/timna/domains/timnati.co.il/public_html/wp-admin/includes/comment.php on line 162

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
חסרים כמה פרטים.
העלית את זה דרך תוכנת FTP או שההתקנה של וורדפרס קיימת כבר אצל חברת האיחסון?
באיזה גרסה מדובר?
האם השרת איחסון מפעיל safe mode?
האם יש בחבילת איחסון מסד נתונים?
האם נתת הרשאה לקובץ wp-config של 777 לפני שניסית להתקין את המערכת?

מסתבר שכנראה העתקה של הפרטים לא נעשתה בצורה נכונה, או שסדר הקבצים שהעלית לא מסודרים נכון. הכי טוב שתמחקי את כל הקבצים של הוורדפרס ותעלי אותם מחדש. לפני שאת הולכת להתקין את המערכת תתני לקובץ sample-wp-config הרשאה של 777 ואז תלכי לעמוד ההתקנה ותמלאי את הפרטים הנכונים.

בהצלחה

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י דינקיס;389022:
חסרים כמה פרטים.
העלית את זה דרך תוכנת FTP או שההתקנה של וורדפרס קיימת כבר אצל חברת האיחסון?
באיזה גרסה מדובר?
האם השרת איחסון מפעיל safe mode?
האם יש בחבילת איחסון מסד נתונים?
האם נתת הרשאה לקובץ wp-config של 777 לפני שניסית להתקין את המערכת?

מסתבר שכנראה העתקה של הפרטים לא נעשתה בצורה נכונה, או שסדר הקבצים שהעלית לא מסודרים נכון. הכי טוב שתמחקי את כל הקבצים של הוורדפרס ותעלי אותם מחדש. לפני שאת הולכת להתקין את המערכת תתני לקובץ sample-wp-config הרשאה של 777 ואז תלכי לעמוד ההתקנה ותמלאי את הפרטים הנכונים.

בהצלחה

לפני שקניתי איחסון, וידאתי שיש להם אפשרות לאחסן וורדפרס.
אין לי מושג מה זה הרשאה של 777. מוכן לפרט?
פשוט הלכתי לפי ההוראות, התקנתי והעליתי דרך תוכנת FTP לשרת את כל התוכן של הספריה של וורפרס 2.9.2 כמו שהם אמרו.
כשנכנסתי לאתר עשיתי את הפעולות שנתבקשו.

אשמח מאד לדעת מה זה ההרשאה 777 כי מעולם לא התקנתי את וורדפרס לפני כן ואיך עושים זאת צעד צעד.

ושוב - אני מודה לך מאד מאד על העזרה והתמיכה. ממש גמילות חסדים. אני ממש מעריכה זאת.

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
SafeMode היא אפשרות אבטחה, המופעלת ברוב השרתים בעולם, כדי להגן על השרת והמידע שבתוכו בצורה אופטימאלית. בד"כ כשהאופציה הזאת מופעלת, המערכת אינה יכולה להפעיל מסד נתונים ע"י פקודה שאינה בתוך הפאנל ניהול באחסון. גם בד"כ זה לא נותן לקבוע הרשאות לקבצים שלא דרך תוכנת ה FTP.
לכן מה שאת צריכה לעשות זה להיכנס לתיקיה הראשית של וורדפרס בשרת >> קליק ימני על הקובץ wp-config >> הרשאות קובץ >> לבחור אפשרות 777 או לבחור בכל האפשרויות, תלוי בתוכנת ה FTP שאת משתמשת. ואז לנסות להתקין שוב את המערכת.
בד"כ זה אמור להסתדר.
אני אישית בד"כ עושה את זה ידנית, הכי קל והכי פשוט, עניין של הרגלים ישנים.

אם זה שוב לא יעבוד, אז נעבור לאופציה הידנית.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אפשר לשאול באיזו חברת איכסון בחרת?

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
בחרתי בחברת LOADS כי זה היה הכי זול. 270 ש"ח בשנה.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י דינקיס;389067:
SafeMode היא אפשרות אבטחה, המופעלת ברוב השרתים בעולם, כדי להגן על השרת והמידע שבתוכו בצורה אופטימאלית. בד"כ כשהאופציה הזאת מופעלת, המערכת אינה יכולה להפעיל מסד נתונים ע"י פקודה שאינה בתוך הפאנל ניהול באחסון. גם בד"כ זה לא נותן לקבוע הרשאות לקבצים שלא דרך תוכנת ה FTP.
לכן מה שאת צריכה לעשות זה להיכנס לתיקיה הראשית של וורדפרס בשרת >> קליק ימני על הקובץ wp-config >> הרשאות קובץ >> לבחור אפשרות 777 או לבחור בכל האפשרויות, תלוי בתוכנת ה FTP שאת משתמשת. ואז לנסות להתקין שוב את המערכת.
בד"כ זה אמור להסתדר.
אני אישית בד"כ עושה את זה ידנית, הכי קל והכי פשוט, עניין של הרגלים ישנים.

אם זה שוב לא יעבוד, אז נעבור לאופציה הידנית.

תודה. ניסיתי וזה לא הולך!
מתסכל ביותר.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
מכיר את התופעות המרגיזות האלה.

משום-מה נתקלתי בהם רק בחברות ישראליות.

זה קשור להגדרות אבטחה של השרת. אני לא מבין בנהלי אבטחה של שרתים, אבל באיכסון בחו"ל, אף פעם לא נתקלתי בבעיות כאלה.

באיכסון ישראלי נאלצתי להגדיר ספריות שלמות עם הרשאת 777 (שזה לא בטיחותי למיטב הבנתי) וגם אז תמיד יש בעיות, כי השרת מתייחס בעצם להתקנת הוורדפרס כאילו שזה משתמש חיצוני שמנסה לבצע שינויים בקבצים, ולא נותן לו באופן אוטומטי הרשאה לשנות וליצור קבצים (הרשאה 755)... זה מקשה על כל מיני פעולות בוורדפרס, כגון התקנת פלאגאינים, התקנת תבניות עיצוב, עריכת תבניות וכיו"ב...

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
מה שכן עשיתי זה שהעתקתי את הקובץ שהוא נותן, והכנסתי לקובץ PHP שנקרא בשם wp_config.php והעליתי אותו במקום ה wp_config_sample וקיבלתי קשקוש שלם של שגיאה

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י Shia;389420:

זה קשור להגדרות אבטחה של השרת. אני לא מבין בנהלי אבטחה של שרתים, אבל באיכסון בחו"ל, אף פעם לא נתקלתי בבעיות כאלה.

באיכסון ישראלי נאלצתי להגדיר ספריות שלמות עם הרשאת 777 (שזה לא בטיחותי למיטב הבנתי) וגם אז תמיד יש בעיות, כי השרת מתייחס בעצם להתקנת הוורדפרס כאילו שזה משתמש חיצוני שמנסה לבצע שינויים בקבצים, ולא נותן לו באופן אוטומטי הרשאה לשנות וליצור קבצים (הרשאה 755)... זה מקשה על כל מיני פעולות בוורדפרס, כגון התקנת פלאגאינים, התקנת תבניות עיצוב, עריכת תבניות וכיו"ב...

אז מה מומלץ לעשות?

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י גינגית;389423:
אז מה מומלץ לעשות?

א. לפנות לתמיכה שלהם. הם אולי יעזרו לך נקודתית, אבל אני חושש שאולי מדובר בסימפטום לבעיה שתתבטא במגוון אופנים שונים גם בעתיד.

ב. להמתין שמישהו שרגיל לעבוד בסביבת "אפאצ'י" (אולי יריב) ייתן את חוות דעתו על המצב שאת מתארת, ויסביר בצורה הגיונית את הגמגומים שמלמלתי בהודעה הקודמת... ואולי אפילו יציע פתרון.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
תודה.
נחכה.

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
מאוד נראה לי שהבעיה בזה שהיא לא כתבה נכון את ה-WP-CONFIG
אם תסבירי מה עשית שם בדיוק אולי נשים לב בבעיה שמה
מה שצריך לעשות הוא בעצם לשכפל את הSAMPALE WP-CONFIG
ולהזין לתוכו את הערכים הרצויים

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
התוכנה מעלה את התוכן שצריך להחליף ב wp_config וגם כתוב שם שצריך לגרוס את ה wp_config_sample.

פשוט עשיתי העתק והדבק בדריםוויבר כקובץ PHP

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
זה הרבה יותר פשוט ממה שאתם חושבים
פתחת מסד נתונים בשרת?
תעתיקי לכאן את השגיאה שזה נותן.

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
וכתבת לו את פרטי השרת היוזר והסיסמא

israel

משתמש צעיר
יש המון סיבות לתקלה מהסוג הזה

באיזה פאנל את משתמשת? (שרת)

israel

משתמש צעיר
נכתב ע"י Shia;389420:

אין צורך בPHP Safe mode על מצב OFF
ואין צורך בהרשאת 777 או כל הרשאה שונה מברירת המחדל

הדרך הבטיחותית ביותר להתקין מודולים ותבניות היא באמצעות FTP

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
עשיתי הכל נכון רק מה, כנראה שבגרסה 2.9.1 יש איזו שהיא תקלה. התמיכה של השרת ששם איחסנתי הורידו הכל והתקינו גרסה ישנה יותר וזה עובד.

כנראה שבגרסה של 2.9.1 חסר משהו, קובץ כל שהוא.

עכשיו, שזה מותקן, אין לי מושג מה עושים עם זה הלאה.
איפה אפשר למצוא הדרכה טובה לעיצוב של הדבר הזה שייראה כמו אתר ולא כמו ישראבלוג?

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י israel;389527:
אין צורך בPHP Safe mode על מצב OFF
ואין צורך בהרשאת 777 או כל הרשאה שונה מברירת המחדל

הדרך הבטיחותית ביותר להתקין מודולים ותבניות היא באמצעות FTP

אני מעלה הכל דרך התוכנה FileZila שהבנתי שהיא מצויינת ולא מוורססת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה