שאלה כללית

mhhhdm

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שלום וברכה , רציתי לדעת בקשר למערכת וורדפרס.האם היא עושה את רוב העבודה גם לגרפיקאים וגם למתכנתים. זה נכון שאם יש לי ידע רק בפוטושופ אבל לא בתורת הגרפיקה (קומפוזיציה ,טיפוגרפיה וכו שזה נושאים שיש תואר שלם בשבילם באונברסיטה כפי שהבנתי וצריך להתמחות בהם זמן רב) אני יוכל גם לקחת את תפקיד המעצב (למעט יצירת לוגו) בבניית אתר אם אני משתמש בוורדפרס? (כי וורדפרס נותנת לך תבנית עיצוב ומה שצריך זה בעצם אם אני מבין נכון (ואת זה אני רוצה לשאול ).. אני רק צריך לעבוד רק בסגנון כזה לדוגמא :לקחת תמונה של הסליידר מהדמו לדוגמא ולשנות בה את התוכן שלי ואת כל מיני שינויים מינוריים שיתאימו אותה אותה אל האתר שלי

חנה פכמן

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
זה שטויות והבלים
וורדפרס נותנת מערכת ניהול טובה, והתבניות בגדול מוסיפות אפשרויות במבנה הכללי ובניהול (יש גם איזה עיצוב בסיסי, שבשביל שיהיה מתאים לך צריך ידע גם בעיצוב וגם בCSS)
דרך אגב - הסליידר של הדמו הוא מכוער בלי שעובדים עליו

mhhhdm

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
השאלה שלי האם הדמו הזה של התבנית או התבנית עצמה- צריך רק ידע פשוט בפוטשופ בשביל לעבוד עליו (שינוי תוכן ושינוי מינורי)או שצריך להיות מעצב

יש לי ידע בCSS אבל לא בעיצוב(אני בא מעולם התכנות)- ואני רוצה לדעת האם כשאלמד רק שימוש בפוטושופ(ולא עיצוב בכללי שזה תורה שלמה) זה יתן לי את תפקיד המעצב אם אני עובד עם וורדפרס?

חנה פכמן

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
התבנית כברירת מחדל כמעט ריקה והמעצב מחליט מה לשים ואיפה

נוכחות לעסקים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D I G I T A L
התבנית והתוספים והדליידרים בוחרים אחרי שיודעים איזה עיצוב רוצים ואיך הדברים יראו בדף וכו וכו
וורדפרס רק עוזרת לך אחרי שיש לך תמונה מלאה מה רוצים, לעשות את זה יותר קל

mhhhdm

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י חנה פכמן;1901948:
זה שטויות והבלים
וורדפרס נותנת מערכת ניהול טובה, והתבניות בגדול מוסיפות אפשרויות במבנה הכללי ובניהול (יש גם איזה עיצוב בסיסי, שבשביל שיהיה מתאים לך צריך ידע גם בעיצוב וגם בCSS)
דרך אגב - הסליידר של הדמו הוא מכוער בלי שעובדים עליו

נכתב ע"י אחד פלוס;1901988:
התבנית והתוספים והדליידרים בוחרים אחרי שיודעים איזה עיצוב רוצים ואיך הדברים יראו בדף וכו וכו
וורדפרס רק עוזרת לך אחרי שיש לך תמונה מלאה מה רוצים, לעשות את זה יותר קל

ומה לגבי הדמו(אתר לדוגמא שמשתמש בתבנית) של התבניות- הרי יש שם את העיצוב המלא?!-- זה כן יכול לחסוך את המעצב.. אני מתכוון גם אם דמו של תבנית אחת לא מוצא חן ,,, יש כל כך הרבה תבניות עם דמו שבטוח אחת תתאים ותענה על רצון הלקוח וכך אני חוסך את תפקיד המעצב אם ורק צריך לעשות שינויים מינוריים שבשבילם צריך רק ידע בפוטשופ ולא יותר מזה נכון ?

השאלה שלי גם לגבי TEMPLATE של HTML שיש כאלו רבות ברשות ואם תגידו שזה ריק יש גם הרבה דמו...

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אני חושב שהיתרונות של וורדפרס מתבטאים בכך שהיא נותנת מענה בסיסי די טוב, הן לאתגרים מתחום הפיתוח והתכנות והן לאתגרים מתחום העיצוב הגרפי.

מצד אחד, אנשי מקצוע מתחומי העיצוב, מרוויחים מערכת שמספקת להם פתרונות תכנותיים. אנשים שלא מסוגלים לפתח אפילו טופס יצירת קשר, מסוגלים לספק ללקוחותיהם פתרונות משוכללים של מערכת ניהול תוכן, חנות וירטואלית, פורום וכל מיני כלים משוכללים אחרים, כל זאת מבלי לכתוב שורת קוד אחת.

במקביל, אנשים טכניים יותר שאולי יודעים תכנות, אבל גרועים בכל הקשור לעיצוב גרפי, יכולים בעזרת תבניות ותוספים, לייצר אתר שיש לו עיצוב נעים, מסודר ואחיד. ויכולים להיחסך מהם כל מיני התמודדויות עם בעיות עיצוביות שונות.

באותה עת, צריך להיזהר מהאשליה המתוקה שהפתרונות המוכנים הנ"ל יכולים להוות תחליף הולם לעבודה מקצועית, במקום שבו נדרשים פתרונות איכותיים בהתאמה אישית.
ככל שהדרישות הן קפדניות יותר והצרכים ספציפיים יותר, כך הופכים פתרונות הקסם של וורדפרס והתוספים והתבניות שלה, לפחות רלבנטיים ונדרשת רמה גבוהה יותר של מיומנות מקצועית.

mhhhdm

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י Shia;1902018:
אני חושב שהיתרונות של וורדפרס מתבטאים בכך שהיא נותנת מענה בסיסי די טוב, הן לאתגרים מתחום הפיתוח והתכנות והן לאתגרים מתחום העיצוב הגרפי.

מצד אחד, אנשי מקצוע מתחומי העיצוב, מרוויחים מערכת שמספקת להם פתרונות תכנותיים. אנשים שלא מסוגלים לפתח אפילו טופס יצירת קשר, מסוגלים לספק ללקוחותיהם פתרונות משוכללים של מערכת ניהול תוכן, חנות וירטואלית, פורום וכל מיני כלים משוכללים אחרים, כל זאת מבלי לכתוב שורת קוד אחת.

במקביל, אנשים טכניים יותר שאולי יודעים תכנות, אבל גרועים בכל הקשור לעיצוב גרפי, יכולים בעזרת תבניות ותוספים, לייצר אתר שיש לו עיצוב נעים, מסודר ואחיד. ויכולים להיחסך מהם כל מיני התמודדויות עם בעיות עיצוביות שונות.

באותה עת, צריך להיזהר מהאשליה המתוקה שהפתרונות המוכנים הנ"ל יכולים להוות תחליף הולם לעבודה מקצועית, במקום שבו נדרשים פתרונות איכותיים בהתאמה אישית.
ככל שהדרישות הן קפדניות יותר והצרכים ספציפיים יותר, כך הופכים פתרונות הקסם של וורדפרס והתוספים והתבניות שלה, לפחות רלבנטיים ונדרשת רמה גבוהה יותר של מיומנות מקצועית.
כן אבל בשביל אתרים סטדנרטיים לבעלי עסקים קטנים שהעלות שלהם נעה סביב 7000-10000 ש"ח ,אני מניח, אני מבין מתשובתך שאין צורך . כשאתה מדבר על מקצוענות זה בדרך כלל אתרים שעלותם סביב עשרות אלפי שקלים ואולי מאות אלפי שקלים שהם בעצם מערכת לכל דבר ואולי כבר בכלל עדיף לעשות אותם מאפס ולא בעזרת וורדפרס. גם צריך לדעת שבשביל מישהו מתחיל שרוצה לראות שקל מהתחום הזה, הלקוח שלו יהיו רק עסקים קטנים כי בעלי עסקים גדולים ילכו למקצוענים בלבד

שאלה נוספת: לגבי המחיר, ההנחה שלי נכונה ? בשביל אתרים סטנדרטיים לבעלי עסקים קטנים -העלות שלהם נעה סביב 7000-10000 ש"ח? . אם לא ,אז כמה מקובל לגבות עבור בנייה של אתר וורדפרס שדיברנו עליו פה, אתר שלא מצריך מעצב אלא מישהו עם ידע בפוטושופ בלבד לשינויים מינוריים (יכול להיות שזה במקרה כי מצאתי דמו טוב) וסטנדרטי מבחינה תכנותית (שוורדפרס נותן לו מענה) לבעל עסק קטן. כמה מקובל לגבות עבור אתר תדמית ,מכירות(חנות וירטואלית) כזה?

Nahum

משתמש צעיר
D I G I T A L
נכתב ע"י mhhhdm;1902054:
כן אבל בשביל אתרים סטדנרטיים לבעלי עסקים קטנים . אני מבין מתשובתך שאין צורך . כשאתה מדבר על מקצוענות זה בדרך כלל אתרים שעלותם סביב עשרות אלפי שקלים ואולי מאות אלפי שקלים שהם בעצם מערכת לכל דבר ואולי כבר בכלל עדיף לעשות אותם מאפס ולא בעזרת וורדפרס. גם צריך לדעת שבשביל מישהו מתחיל שרוצה לראות שקל מהתחום הזה, הלקוח שלו יהיו רק עסקים קטנים כי בעלי עסקים גדולים ילכו למקצוענים בלבד

שאלה נוספת: כמה מקובל לגבות עבור בנייה של אתר וורדפרס שדיברנו עליו פה, אתר שלא מצריך מעצב מיוחד (יכול להיות שזה במקרה כי מצאתי דמו טוב) וסטנדרטי (שוורדפרס נותן לו מענה) לבעל עסק קטן. כמה מקובל לגבות עבור אתר תדמית ,מכירות(חנות וירטואלית) כזה?
הפוך.

דווקא אתרים לבעלי עסקים קטנים, דורשים פחות התעסקות בתכנות ויותר בעיצוב.
אתר לעסק בדרך כלל יכלול כמה דפים פשוטים מבחינת תכנות כמו "אודות" "יצירת קשר" ואולי איזה גלריית תמונות.
לעומת זאת מבחינת עיצוב - כאן עיקר העבודה של המפתח, לדאוג שהאתר ייראה יפה ומושך ושחווית המשתמש בו תהיה מקסימלית.

לא הגיוני לקחת סכום כמו שכתבת ולתת בתמורה תבנית דמו.

mhhhdm

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י Nahum;1902071:
הפוך.

דווקא אתרים לבעלי עסקים קטנים, דורשים פחות התעסקות בתכנות ויותר בעיצוב.
אתר לעסק בדרך כלל יכלול כמה דפים פשוטים מבחינת תכנות כמו "אודות" "יצירת קשר" ואולי איזה גלריית תמונות.
לעומת זאת מבחינת עיצוב - כאן עיקר העבודה של המפתח, לדאוג שהאתר ייראה יפה ומושך ושחווית המשתמש בו תהיה מקסימלית.

לא הגיוני לקחת סכום כמו שכתבת ולתת בתמורה תבנית דמו.

אבל מכיוון שהדמו עשוי ע"י מעצביםם ברמה ויש כל כך הרבה דמו , שווה לחפש ובטח תמיד אוכל למצוא דמו שיהיה אפילו יותר טוב ממה שהייתי יכול להשיג אצל מעצב פה

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני מציע שפשוט תגיד בקצרה, מה אתה רוצה בלי לנסות להקיף מראש את כל התשובות האפשריות (ולא אפשריות). ואחרי שיענו לך בכללות תוכל להתחיל לשאול שאלות ממוקדות יותר.
אתה רוצה לבנות אתרים בלי לדעת עיצוב?
- אם כן, למה אתה כותב "אני יוכל גם לקחת את תפקיד המעצב (למעט יצירת לוגו)"?

אם אתה לא יודע לעצב, אז אתה לא מעצב. נקודה.
אבל לבנות אתרים אפשר גם בלי להיות מעצב.
אפשר גם להתקין תבניות מוכנות ולהכניס בהן שינויים מסוימים. אתה שואל אם זה פתרון טוב לרוב הלקוחות - אני חושב שלא.

mhhhdm

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י s976;1902246:
אני מציע שפשוט תגיד בקצרה, מה אתה רוצה בלי לנסות להקיף מראש את כל התשובות האפשריות (ולא אפשריות). ואחרי שיענו לך בכללות תוכל להתחיל לשאול שאלות ממוקדות יותר.
אתה רוצה לבנות אתרים בלי לדעת עיצוב?
- אם כן, למה אתה כותב "אני יוכל גם לקחת את תפקיד המעצב (למעט יצירת לוגו)"?

אם אתה לא יודע לעצב, אז אתה לא מעצב. נקודה.
אבל לבנות אתרים אפשר גם בלי להיות מעצב.
אפשר גם להתקין תבניות מוכנות ולהכניס בהן שינויים מסוימים. אתה שואל אם זה פתרון טוב לרוב הלקוחות - אני חושב שלא.

ובשביל "השינויים המסוימים " מספיק לדעת פוטושופ ? או שלא צריך או שצריך גם אילוסטרייטור?

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
בשביל שינויים מסויימים לא צריך מעצב, ולא אנשי חוויית משתמש, וגם לא מתכנתים, ולא מפתחים, ולא בוני אתרים, ובכלל כל אנשי המקצוע מיותרים בקטע כזה. אפשר להסתדר פשוט לבד.

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
בגדול בשביל אתר תדמיתי פשוט אתה צריך מעצב בשביל כפתורים, סליידר מושך ומפתיע, איקונים, בחירת צבעים לאתר, בחירת פונט..
אתה צריך איש UX כדי שיעזור לך בסידור התכנים בעמודים הנכונים ובצורה הנכונה.
אם אתה מסוגל לעשות את כל הנ"ל או מוכן לשלם למעצב בשביל דברים ספציפיים כמו סליידר/איקון/לוגו וכנ"ל....יכול לצאת לך אתר נהדר...

לא ברור

משתמש חדש
איך אני יוצרת עיצוב שיודפס על בלון בצורה הכי טובה?
איזה גודל צריך לפתוח? ואיך לסגור?
אני צריכה להפוך את התמונה לוקטורית?
אשמח מאוד לתשובה

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
איך אני יוצרת עיצוב שיודפס על בלון בצורה הכי טובה?
איזה גודל צריך לפתוח? ואיך לסגור?
אני צריכה להפוך את התמונה לוקטורית?
אשמח מאוד לתשובה
שאלת בפורום הלא נכון,
כאן אנשים לא מתעסיקם עם הדפסות
תשאלי בפורום גרפיקה ועיצוב

בנאית

משתמש חדש
כמו שכתבו כאן- אלו שני תחומים נפרדים.
כל אתר צריך גם עיצוב וגם בניה. אחד שיודע גם לעצב וגם לבנות- מצוין, אבל אי אפשר לבנות אתר בלי עיצוב מתוכנן מראש.
(כמו שאי אפשר לאפות עוגה כי יש איזו תבנית יפה ואז לחפש במה ואיך למלא אותה...)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה