שאלה הלכתית על XP

TIP X

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
האם מיקרוסופט עדין מוכרת רשמית את XP?

Zeevi.Co

משתמש פעיל
תאורטית אין יותר מכירה של XP החל מ 1 יולי 2009
ישנה גרסת שנמוך של XP למשתמשי ויסטה שכן מסופקים
ככ גרסת OEM שנמכרת עד 2011 עם מחשבי נטבוק חדשים

2OR

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
לא הבנתי את השאלה ההלכתית שלך:
זה אומר לדעתך שאם היא לא מוכרת, אז ניתן מהיום להעתיק את זה?
מהיכן המקור?
אשמח לשמוע...

bris

משתמש סופר מקצוען
אין שום פוסק בעולם שיתיר להעתיק כי הם לא מוכרים, אם היו מסבירים לו את המציאות המדויקת של השוק.

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
חכמים, הזהרו בלשונכם.
חזקה וסייעתא דשמיא על מורי הוראה שלא יורו הלכה שגויה.

bris

משתמש סופר מקצוען
זה בדיוק מה שאני בא לומר. המציאות מאוד מורכבת וקשה מאוד להסביר אותה על רגל אחת כשבאים לשאול רב, והרבה פעמים עונים למה ששואלים ואם לא שואלים מדויק אז ממילא התשובה בהתאם.
מי שממילא לא אוסר כ"כ העתקות (ויש הרבה שסוברים שאין ממש דין גזל בכה"ג) ודאי שלא יאסור כאן, אבל רוב אלו שכן חוששים זה לא מצד הבעלות אלא מצד מצודה של דגים וכו' או תקנות השוק וכדו' ואז ודאי לא רלוונטי מה שהם לא מרשים לשווק עוד את התוכנה כי מכל בחינה ממונית של המדינה הם בעלים גמורים ב-10 שנים הקרובות.

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
במקום גדולים אל תעמוד.

TIP X

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איזה אליהום.

אוקי , נושא סבוך זה ארוך מידי לפורום זה .
ב. מנין לכם שאני עושה כן, שפתחתם בכזה עליהום? אז שיהיה ברור לכל, כל התוכנות אצלי חוקיות ואני לא נוגע בהיתרים שיש בהם דעות לכאן ולכאן.
ג. גם מי שמתיר לצרוב מחפש להרחיב את ההיתר ככל שניתן ולכן הורה מי שהורה שעדיף לצרוב באופן המדובר
ד. דיברתי אישית עם דיינים גדולים [שמות לא אזכיר כאן, אולם חלקם ישבו בבית הדין העליון אחד מהם כתב חיבור בענין שזכה בפרס יקר וכו' ] ולא שמעתי מי שיאסור אלא צדדים לכאן ולכאן להתיר ולאסור
אכן שמעתי מכולם שנוטים לאסור, ובפרט בצריבות המיועדות לצרכי עבודה

TIP X

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עוד בענין.

בקשר לצרכי עבודה אמר לי רב גדול בתוכחה נעימה [שוב ללא אנקוב את שמו אולם מדובר באחד מגדולי הדור שליט"א] ש"למה לי לצרוב ולעבוד קשה ולהרויח כסף כשיותר קל לפרוץ בנק ולקבל ישר כסף".
ומעוד גדול שמעתי שאם רוצים שיהיה ברכה בכסף צריך סייעתא דשמיא ובמשהו שיתכן מאוד שאינו ע"פ ההלכה איך תשרה סייעתא דשמיא?.
דרך אגב, אותו רב שדיבר על סייעתא דשמיא אמר זאת גם בקשר לרכבים ש"איך רוצים שיהיה סייעתא דשמיא לנהוג בבטיחות כשחלקי החילוף לרכב קונים ממקורות שיתכן ומוצריהם גנובים" ודי לחכימא

קודינובר

משתמש צעיר
עימוד ספרים
אם אין זכויות אין יוצרים
וד"ל

דאץ

משתמש חדש
אני שמעתי שהם נכנעו ללחץ, והם ממשיכים למכור XP.

אין שום התר לגנוב, אא"כ הם אורמים בפירוש.
כמו שאסור עדיין להוריד פוטושופ 7.

TIP X

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
א"כ איפה אפשר לברר

,תכל'ס איך אני יוכל לדעת בצורה רשמית האם עדיין מוכרים את XP

Zeevi.Co

משתמש פעיל
נכתב ע"י דאץ;301269:
אני שמעתי שהם נכנעו ללחץ, והם ממשיכים למכור XP.

אין שום התר לגנוב, אא"כ הם אורמים בפירוש.
כמו שאסור עדיין להוריד פוטושופ 7.

לא נכנעו לשום לחץ
ולא ממשיכים למכור
כמו שכתבתי לעיל - סוף המכירה 30 יוני 2009
כן מוכרים עד 2011 על נטבוק וכדומה OEM

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה