כללי שאלה אתית ומוסרית, לכל מעצבי הלוגואים שבינינו.

לוגו שמצאתי במאגר תמונות מתאים בדיוק ללקוח שלי. מה לעשות?

• לעולם לא אשתמש בלוגו ממאגר תמונות, בגלל שצריך לוגו שאין בשום מקום בעולם!

הצבעות: 41 23.8%
  • לעולם לא אשתמש בלוגו ממאגר תמונות, כי הלקוח משלם לי על תוצר מעשה ידיי!

הצבעות: 41 23.8%
  • אשתמש בו ללא חשש, הלקוח לא צריך לדעת, העיקר שזה יעזור לו להצליח!

הצבעות: 7 4.1%
  • קודם אעדכן את הלקוח ואשאל אותו, ורק אם ייאשר אשתמש ומן הסתם אעשה לו הנחה.

הצבעות: 16 9.3%
  • אפעיל שיקול דעת. כל מקרה לגופו, אבל בהחלט יש מצב שאבחר להשתמש בלוגו ממאגר תמונות.

הצבעות: 67 39.0%

• סה"כ מצביעים
    172

חיים בניסטי

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם
היי חברים,

נשאלתי פעמים רבות את אותה השאלה, ותמיד עניתי את אותה התשובה. אבל לאחרונה החלטתי שאולי כדאי לשמוע עוד דעות בנושא הזה. אשמח אם תגיבו כאן את דעתכם, אפילו בכמה מילים. את דעתי, כמובן, לא אחשוף כרגע. אני רוצה לשמוע אתכם!

השאלה:
"היי חיים, אני מעצבת לוגואים והגיעה אליי לקוחה שצריכה מיתוג לעסק מקומי קטן. ערכתי לה מחקר והגעתי לתובנות אסטרטגיות, ואני יודעת בדיוק איזה לוגו היא צריכה. ואז... מצאתי בשאטרסטוק לוגו מדהים בשבילה, תפור עליה, הוא ללא ספק מתאים בדיוק לאווירה ולמסרים שהיא רוצה לשדר והוא יזניק אותה קדימה. הלוגו שבשאטרסטוק הוא בכלל לתחום אחר לחלוטין משלה, ואין סיכוי שמתחרה שלה ישתמש בלוגו הזה. אולי רק בחו"ל, שם העסק שלה לא רלוונטי.
מה עליי לעשות? לחשוב על רעיון אחר לחלוטין? להשתמש בלוגו משאטרסטוק, ואם כן יש טעם לעדכן את הלקוחה ולשאול אותה? להוריד במחיר? אני משתגעת!"

יופי, עד כאן.
מה אתם אומרים? :)

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
אכתוב בחוצפה ממקום של לקוחה/ עובדת עם לקוחות ולא כמעצבת.
אתם נותנים יותר מדי משמעות ללוגו.
אם היית שואל מבחינת אומנות או יצירתיות, השאלה היתה שונה.
מבחינת אמון של הלקוח, המטרה היא לתת לו לוגו מכובד ומייצג.
הלוגו לא מזניק את העסק ולא יוצר מכירות.
אולי הוא מזניק יחד עם צעדים נוספים נכונים.
אם מישהו מגיע ושואל אם עדיף להשקיע על עיצוב מודעה, או על עיצוב לוגו.
התשובה תהיה להשקיע על מודעה.
הלוגו משדר, נכון, אבל לא עומד בפני עצמו.

(ואם היו שואלים אותי מה עדיף, מודעה מעוצבת או מודעה כתובה טוב בתוכן, הייתי עונה שאם אין כסף לשניהם, עדיף שבכלל לא תהיה מודעה. כלומר אני נותנת חשיבות עצומה לעיצוב. ללוגו- עם כל החשיבות שלו- הרבה פחות).

חיים בניסטי

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם
אכתוב בחוצפה ממקום של לקוחה/ עובדת עם לקוחות ולא כמעצבת.
אתם נותנים יותר מדי משמעות ללוגו.
אם היית שואל מבחינת אומנות או יצירתיות, השאלה היתה שונה.
מבחינת אמון של הלקוח, המטרה היא לתת לו לוגו מכובד ומייצג.
הלוגו לא מזניק את העסק ולא יוצר מכירות.
אולי הוא מזניק יחד עם צעדים נוספים נכונים.
אם מישהו מגיע ושואל אם עדיף להשקיע על עיצוב מודעה, או על עיצוב לוגו.
התשובה תהיה להשקיע על מודעה.
הלוגו משדר, נכון, אבל לא עומד בפני עצמו.

(ואם היו שואלים אותי מה עדיף, מודעה מעוצבת או מודעה כתובה טוב בתוכן, הייתי עונה שאם אין כסף לשניהם, עדיף שבכלל לא תהיה מודעה. כלומר אני נותנת חשיבות עצומה לעיצוב. ללוגו- עם כל החשיבות שלו- הרבה פחות).

היי מלפפון,

אני מעריך מאוד דעתך, וחושב שהיא מגיעה מניסיון עשיר ולא מהאוויר, אך כמובן שאבקש את סליחתך כשאחלוק עלייך. לוגו, הוא הרבה מעבר לצורה, לצבע או לפונט. לוגו הוא מרכז התדמית של המותג.
מודעה נעלמת אחרי כמה ימים. לוגו, נשאר לנצח גורם מספר 1 להחלטות הרכישה של לקוחות המותג.

מספיק להכיר מחירים של פרויקטי מיתוג גדולים, כדי להבין שמותגים כבדים וגדולים מבינים ומכירים בערך הלוגו, ולא זורקים כסף מפני שאיזה איש מכירות שכנע אותם שלוגו הוא חשוב:
1. הלוגו של חברת הסייבר סיימנטק, עלה $1,280,000,000.
2. הלוגו של חברת החדשות BBC, עלה $1,800,000
3. הלוגו של פפסי, עלה $1,000,000

ואלו רק מחירי הלוגואים בלבד, ללא כל פרויקט המיתוג שכולל שם, סלוגן, שפה, וכללל מה שמסביב.

מודעה היא כלי שרואים את התוצאות שלו מיד. לוגו ומיתוג הם כלים הרבה יותר עמוקים, והרבה יותר רווחים ומשפיעים לטווח הארוך.
לא אוכל שלא להפנות אותך בשמחה לקרוא את החלק הראשון שבספרי, "חכמים יותר".

תודה על העלאת הנושא! מעריך מאוד את דעתך!

אליהו פריד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
צילום מקצועי
חיים יקירי, על שאלה זו אענה בשיא החריפות.
א. מעצב ששאלה אפילו עלתה במחשבתו, הרי מעיד הוא שהוא מופרך מלהיות מעצב לוגואים.
ב. מהות עיצוב לוגו הוא פיתוח שפה גרפית המבדלת ומשקפת את המותג. מעצב שאינו מבין מהות צורנית, איך יפתח לוגו אשר דורשת שליטה מוחלטת בעיצוב צורה.
ג. מעצב שאינו יודע לעצב אותיות (ואיני מתכוון למפתח פונטים) הרי הוא נחשב כמעצב לוגואים בתחתית הסולם, שכן תמצית מהות הצורניות של הלוגו חייב גם להשתקף בטיפוגרפיה על מנת שיהווה מקשה אחת.
ד. עצם העובדה שמעצב לוגואים אשר אפילו יעלה בדעתו להשתמש במוצר מוכן, מרתיחה ומקוממת אותי. מי שלא מבין ברפואת שיניים שלא יטפל לאנשים בשיניים. כיום כל בר ברי רב כבר נהיה מעצב לוגואים.

ה. רכישת מיומנות בעיצוב לוגואים דורשת כ5-7 שנות נסיון בעיצוב ווקטורי.
ו. אין דבר כזה לוגו מוכן שתפור על הלקוח, לא היה ולא יהיה.
ז. כל מי שאינו בעל נסיון מוכח בעיצוב ווקטורי במשך לפחות 4-5 שנים הרי שהוא עושה עוול ללקוח שאינו יודע מימינו לשמאלו.

על כן מי שלא עומד בתנאים מינימלים עם נסיון סביר טוב לו שלא יתגאה וידע את מקומו, ויהיה ישר עם הלקוח לומר לו שעיצוב לוגואים אינו התחום שלו.

מה שכן, מעצב שאינו בעל נסיון ורוצה לרכוש נסיון, יבצע כמה סקיצות של לוגואים וישתף מעצב מומחה בתהליך העיצוב וכך המעצב ילמד מהו עיצוב לוגו באמת, והלקוח יקבל לוגו שראוי שיקרא לוגו ולא קישקוש.

סליחה על הבוטות שלי, אך כמעצב ווקטורי בכל התחומים הן בלוגואים והן בעיצוב אותיות מקומם אותי השקר הזה שבו מעצבים לוקחים קישקוש ומכנים אותו לוגו ללא טיפת ידע בתורת המיתוג וללא טיפת נסיון בעיצוב ווקטורי.

ותשובתי זו היא סוף פסוק, וכן כל מעצב לוגואים מנוסה יענה בדיוק את מה שעניתי.
ואין כאן אחד שראוי הוא לחלוק על דעתי בנושא זה. ואם ראוי הוא, יסכים לכל מילה שכתבתי.

חיים בניסטי

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם
חיים יקירי, על שאלה זו אענה בשיא החריפות.

שמחתי מאוד לקרוא את תגובתך ר' אליהו, בתור מעצב לוגואים ותיק ומקצועי!

על פניו - כל מה שכתבת נכון, אך במציאות - לא כל עסק קטן ודל תקציב ייבחר לשכור מעצב-על כמוך לעיצוב הלוגו שלו, ולשלם סכומים של 5 ספרות או יותר. במיוחד אם הוא סובר שמודעת פרסום חשובה יותר מלוגו.
לכן העליתי את הסקר הזה, כדי לשמוע דעות נוספות. אני לא פוסל אף דעה, ושמח לדון בנושא הזה, שהרבה מעצבים נתקלים בו אך לא מדברים עליו.

ותשובתי זו היא סוף פסוק, וכן כל מעצב לוגואים מנוסה יענה בדיוק את מה שעניתי.
ואין כאן אחד שראוי הוא לחלוק על דעתי בנושא זה. ואם ראוי הוא, יסכים לכל מילה שכתבתי.

ברוך נאה, אחד ממעצבי הלוגואים המוכרים והנחשבים ביותר בארץ, לקח איור משאטרסטוק ומיתג בעזרתו את 'עלית'.

איני אומר שאתה טועה - חלילה. זו דעתך, כאחד המעצבים החשובים ביותר פה בפורום, ומגיע לה את כל הכבוד הראוי. פשוט מעניין לדעת איך מבחינה אתית הנושא הזה נתפס בעיני מעצבים ומעצבות.

תודה לך!

bbh200

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
אני לא מעצבת לוגואים בתשלום, אבל אם כן הייתי עושה זאת לא הייתי משתמשת בלוגו משאטר
בכלל אני לא מבינה למה מעצבת טובה אמורה לחפש שם לוגואים, היא אמורה ליצור בעצמה מה שהסיקה שמתאים לאותו עסק, לא? זה לא אמור לעבוד עם השראות וכו, כך לפחות דעתי הקטנה, אבל אולי אני לא מבינה בזה בכלל

אליהו פריד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
צילום מקצועי
חיים.
א. לוגו שאינו ממלא את מטרתו עלולה להזיק קשות למותג. ואם אין לו תקציב ללוגו לפעמים עדיף שישאר ללא לוגו ברמת איור צורה, אלא ימתג את עצמו בפשיטות בעיצוב לוגו טיפוגרפי.

ואם קיוסק הוא, הרי שאינו צריך כלל ללוגו. לא הוא ולא האינסטלטור ואף לא הסייד או העוסק בהובלות.

ב. ברוך נאה, איני מזלזל במקצועיתו, אך את זה שלקח מאתר לוגו מוכן מאתר לוגועים ואפילו לא שינה אותו הרי זה בושה וחרפה, ואין להביא ראיה ממעשה טיפשות זו שלו שנכשל בו. על כן אל תביא לי ראיה מברוך נאה. ודע שבעקבות מעשהו זה ירד ערכו מאוד בעיני המעצבים שהכירו במעשהו.
וגם אם אתה תאמר שלא ירד ערכו בעינך בעקבות זאת, לא אאמין לך.

אך ברוך נאה במעמדו התיר לעצמו לעשות כזאת וירה בעצמו ברגל.
ואני מאמין שהוא למד היטב את הלקח ולא יעשה כדבר הזה יותר לעולם.

מה שעניתי הוא סוף פסוק, ואשמח לשוחח איתך על נושא זה טלפונית. אך לא תנצח בעניין זה.

עמירם יוסף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
לצערי הרב אני הקטן חולק על כולכם
אם כל הכבוד ללוגו, זה לא מה שיביא את הכסף זה דמיונות, שלמדו אותנו למכור ללקוח, ולצערי הרבה יותר מידי נכנסתם לזה והאמנתם לזה.
זה מה שמביא כסף לעסק:
א. סיעתא דשמיא.
ב. סיעתא דשמיא.
ג. סיעתא דשמיא.
ד. סיעתא דשמיא.
ה. סיעתא דשמיא.
ו. סיעתא דשמיא.
ז. סיעתא דשמיא.
ח. סיעתא דשמיא.
ט. סיעתא דשמיא.
י. סיעתא דשמיא.
כאן זה מתחיל וכאן זה מסתיים. כל שאר ההשתדלות ואני לא אומר שלא צריך זה בגדר פיצוחים.

S.D

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לוגו זה אכן דבר חשוב. אני כבר מזמן הכרתי בבעיה הזו. והגעתי שלהעתיק בול את אותו דבר מאתרים זה לא שווה, ובכלל לא דרך יצירתית.
חיים אולי תציע לה שתיקח מהלוגו באתר השראה. תשנה לו את הצורה כך שלא תיהיה זהה כל כך ללוגו משאטרסטוק, אך יהיה ניכר טיפה דברים משותפים לשני הלוגואים.

חיים בניסטי

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם
אני לא מעצבת לוגואים בתשלום, אבל אם כן הייתי עושה זאת לא הייתי משתמשת בלוגו משאטר
בכלל אני לא מבינה למה מעצבת טובה אמורה לחפש שם לוגואים, היא אמורה ליצור בעצמה מה שהסיקה שמתאים לאותו עסק, לא? זה לא אמור לעבוד עם השראות וכו, כך לפחות דעתי הקטנה, אבל אולי אני לא מבינה בזה בכלל

חשיבתך מצוינת! אך דעי כי לפעמים מעצבים נכנסים למאגרי תמונות לאחר שחשבו על רעיון, רק כדי לבדוק אם לא עיצבו כבר לפניהם לוגו בעל רעיון דומה.

אך לא תנצח בעניין זה.

לא אנצח וגם לא אפסיד, כי לא נכנסתי חלילה למלחמה!
זה סה"כ דיון פורה בו כל הדעות חשובות ומכובדות ואין לי עניין חלילה להפוך את האשכול הזה למערכת חילופי אש או זירת לש"ב.

לצערי הרב אני הקטן חולק על כולכם

עמירם הצדיק! אינך חולק עלינו, מכיוון שכולנו מסכימים איתך! ב"ה בפורום בו אנו משוחחים כעת ברור לכולנו מעל לכל ספק שסיעתא דשמיא היא הגורם להצלחה.
אבל, אנו חיים בעולם עם חוקי טבע קבועים ודפוס חשיבה ופעולה קבוע (שכך ברא הקב"ה וכך הוא רוצה שנחיה ונתנהל), במסגרתם אנחנו יכולים לדון ולפעול כדי לעשות את ההשתדלות הרצויה.
בדיוק כמו שמאמן אישי או פסיכולוג עובד על תת-המודע של המטופלים שלו, כך תדמית, מיתוג ולוגו משפיעים בהתאם. ראה זאת בבחינת השתדלות.

לוגו זה אכן דבר חשוב. אני כבר מזמן הכרתי בבעיה הזו. והגעתי שלהעתיק בול את אותו דבר מאתרים זה לא שווה, ובכלל לא דרך יצירתית.
חיים אולי תציע לה שתיקח מהלוגו באתר השראה. תשנה לו את הצורה כך שלא תיהיה זהה כל כך ללוגו משאטרסטוק, אך יהיה ניכר טיפה דברים משותפים לשני הלוגואים.

תודה לך!

השאלה רק הובאה כדוגמה, ותשובתך ללא ספק מקובלת על הרבה מעצבים ומעצבות.

bbh200

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
חשיבתך מצוינת! אך דעי כי לפעמים מעצבים נכנסים למאגרי תמונות לאחר שחשבו על רעיון, רק כדי לבדוק אם לא עיצבו כבר לפניהם לוגו בעל רעיון דומה.
זה כבר ענין אחר כמובן ולגיטימי לגמרי

אליהו פריד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
צילום מקצועי
אין כאן עיניין של דעות. אולי תבקש את המעצבים כאן מה דעתם על עיצוב כור אטומי?
מי שלא מבין בזה אין דעתו דעה.

אם היו מעצבים כמו צביקה סלומון וכשמותו, היה אפשר לומר כי מדובר בדיון פורה.

גרפיקה יהלום

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לדעתי לא נתת בסקר מקום לצד שלישי, יש בו 2 אפשרויות:
1. אשתמש בלוגו מוכן מאתר. 2. לא אשתמש בו.
ומה עם אפשרות שלישית שנראית לי מאד הגיונית ומאד נפוצה אצל מעצבים והיא:
אשנה לו צבעים, כיוונים, אוריד או אוסיף, אשחק איתו וקטורית שיתאים בדיוק לרצון הלקוח.
בסופו של דבר אף אחד לא אמור לזהות זאת, וזה נראה 2 דברים שונים.

Studio Grafix

עיצוב גרפי ומיתוג עסקי למוסדות ועסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
הסתפקתי עם להגיב, בכל אופן מוצאת את עצמי מקלידה...
לפי דעתו של @אליהו פריד אין עם מי להתדיין כאן או יותר נכון להקים "דיון פורה" (אלא אם כן צביקה סלומון היה נוכח בפורום).
סליחה, אולי לא מקומי לענות כאן
אבל אני חושבת שלהגיע ולהיות "מעצב על" צריך להיות תחילה מעצב פשוט.
בטוחה שלא נולדתם מעצבים, לאט לאט רכשתם מיומנויות ולאט לאט התקדמתם יותר ויותר.
מעצבים כאן למדו, השקיעו ומשקיעים את כל כולם להתקדמות
לא חושבת שזה נעים לשמוע את ההגדרה שמי שלא מעצב פונטים הוא מעצב "בתחתית הסולם"
(אחרת, לפונטייפ לא היתה פרנסה... כולם היו מעצבים לעצמם פונטים)
בטוחה שמי שלא שואף להיות מעצב לטרה ולשטראוס, גם מעצב פשוט לא יהיה אבל ישנן עסקים שכן יסתפקו במיתוג בסכום בעל 4 ספרות (ויתכן ומטה) ושתלווה לו המון ס"ד. מאשר להשאר ללא לוגו כלל כי אין להם את התקציב לפרנס מעצב על. אז בינתיים ככל הנראה עם עסקים כאלו מקומנו..
הזמן יעשה את שלו...

S.D

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי

לא הבנתי מה כוונתך במילים אלו

חיים בניסטי

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם

או, מצאת נושא בו אני חולק עליך! :)
אבל אנא ממך, ר' אליהו, בוא לא נהפוך את הדיון לויכוח חם ועצבני.

לעניינינו - אני דווקא הכי חושב שיש כאן עניין של דעות.
הרי לא פתחתי את האשכול כדי להתייעץ מה לעשות בעצמי, נכון? לכן גם אין צורך שנשוחח על כך טלפונית. בהחלט לא מדובר בכור אטומי או בעניין של חיים-ומוות, שבו חייבת להיות דעה נחרצת אחרת שגורל כולנו תלוי בה.

פתחתי את האשכול כי כאן בפורום ישנם מעצבים ומעצבות שעוסקים ביום-יום בעיצוב לוגואים ללקוחות שלהם, ולא משנה לי מה רמתם. גם אנחנו התחלנו שם, כפי שציינה @וו !
פתחתי את הסקר והדיון דווקא כדי לשמוע את דעתם, שאותה אני מעריך מאוד, וכמו שתוכל לראות בהצבעת הסקר - נכון לעכשיו 19 מעצבים הצביעו כי ייתכן וישתמשו בלוגו ממאגר תמונות!

לא התחלתי את כל זה כדי לכתוב את דעתי הנחרצת ולהצהיר שמי שלא מסכים איתי אינו ראוי להיקרא מעצב. להיפך. אני רוצה לשמוע מה יש לאנשים שמתפרנסים מעיצוב לוגואים לומר בנושא.

הבהרת מספר פעמים ומעבר לכל ספק את דעתך, שלעולם לא תשתמש בלוגו ממאגר תמונות וגם פירטת מדוע ולמה. הבנתי זאת ואני גם לא יכול לומר שאני חולק עליך בעניין הזה. בוא נקשיב יחד למעצבים ומעצבות נוספים שייתכן שלא חושבים כמונו.

ואגב... מה עם הספר על הקומפוזיציה? אני מחכה ללמוד ממך על הנושא המרתק!

לדעתי לא נתת בסקר מקום לצד שלישי, יש בו 2 אפשרויות:
1. אשתמש בלוגו מוכן מאתר. 2. לא אשתמש בו.
ומה עם אפשרות שלישית שנראית לי מאד הגיונית ומאד נפוצה אצל מעצבים והיא:
אשנה לו צבעים, כיוונים, אוריד או אוסיף, אשחק איתו וקטורית שיתאים בדיוק לרצון הלקוח.
בסופו של דבר אף אחד לא אמור לזהות זאת, וזה נראה 2 דברים שונים.

תודה על תגובתך!

בגדול, מה שכתבת הוא לקחת השראה ולעצב לוגו חדש לחלוטין. מכיוון שזה יוצא מגדר ה"שימוש בלוגו ממאגר תמונות", לא הכללתי אפשרות זו בסקר.

אליהו פריד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
צילום מקצועי
לפי דעתו של @אליהו פריד אין עם מי להתדיין כאן או יותר נכון להקים "דיון פורה" (אלא אם כן צביקה סלומון היה נוכח בפורום).
בטוחה שמי שלא שואף להיות מעצב לטרה ולשטראוס, גם מעצב פשוט לא יהיה אבל ישנן עסקים שכן יסתפקו במיתוג בסכום בעל 4 ספרות (ויתכן ומטה) ושתלווה לו המון ס"ד. מאשר להשאר ללא לוגו כלל כי אין להם את התקציב לפרנס מעצב על. אז בינתיים ככל הנראה עם עסקים כאלו מקומנו..
הזמן יעשה את שלו...
על כן אמרתי שמעצב לוגו מתחיל יעבוד בשיתוב עם מעצב לוגואים מנוסה וכך יצבור נסיון מקצועי בעיצוב לוגואים.
אך לא כל אחד שיודע קצת אילוסטרייטור כבר מסוגל לעצב לוגואים.

גם כל מנתח לב פתוח התחיל ללא כל נסיון, אך התלמד בהנחיית רופה מנתח מומחה ומנוסה עד שהגיע לרמה שיוכל לבצע ניתוחים ללא הנחיית הרופא המנחה.

בכל השנים היה מושג כזה שוליה שהיה עובד אצל בעל מקצוע מספר שנים ורק אח"כ יצא לדרך עצמאית.

אך תחום העיצוב פרוץ, שכל מי שיש לו מחשב ותוכנה יעשה את הנאה והיפה בעיניו ללא כל הנחיית בעל מקצוע.

על כן, כל מי שבאמת רוצה ללמוד את תחום המיתוג ועיצוב לוגואים, מומלץ שישתף בעל מקצוע שידריכו ויעיר לו על טעותיו. ולאחר שהבשיל יצא לדרך עצמאית.

אך כיום כל מי שגמר קורס בפרוג כבר נהיה "פירסומאי, ממתג, יחצן" וכו'

פינגווין Pirsum

פינגווין Pirsum
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי

הייתי "עורך" את ההודעה הזו...

לוטוס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הזמן יעשה את שלו...

כל מילה פנינה!
ולעניין הסקר, מסכימה עם @גרפיקה יהלום לגבי האופציה שלא נתת (לשנות לוגו קיים ולהתאימו ליעד המבוקש עד כמעט ללא היכר...)

S.D

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
על כן אמרתי שמעצב לוגו מתחיל יעבוד בשיתוב עם מעצב לוגואים מנוסה וכך יצבור נסיון מקצועי בעיצוב לוגואים.
אך לא כל אחד שיודע קצת אילוסטרייטור כבר מסוגל לעצב לוגואים.

גם כל מנתח לב פתוח התחיל ללא כל נסיון, אך התלמד בהנחיית רופה מנתח מומחה ומנוסה עד שהגיע לרמה שיוכל לבצע ניתוחים ללא הנחיית הרופא המנחה.

בכל השנים היה מושג כזה שוליה שהיה עובד אצל בעל מקצוע מספר שנים ורק אח"כ יצא לדרך עצמאית.

אך תחום העיצוב פרוץ, שכל מי שיש לו מחשב ותוכנה יעשה את הנאה והיפה בעיניו ללא כל הנחיית בעל מקצוע.

בזה אתה צודק בהחלט.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה