רק אם יש לך סבלנות..

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
הגלים, סליחה על ההתערבות.
אבל אני חושבת שיש פה טעות קטנה.
ודאי שכשמדובר על זוג חסר אמצעים שאין להם בשביל הוצאות החתונה , הרי שצלם ותמונות מהחתונה, בימינו, הם שווי ערך (ואולי אפילו יותר) לאולם, לסעודה ולשמלת הכלה.
ואשריך שיש לך הכישורים והיכולת ובעיקר הרצון - לתרום ולתת במקומות חשובים כאלה.
ואשרינו אנו ששיכים לעם נבחר כזה, שיש בו אנשים מיוחדים כאלה.

אבל כשמדובר בצילומי חלאקה, בת מצווה או משפחה - מה הצדקה וההצדקה?
מי החליט שחייבים? אולי תמונה אחת - למזכרת, אבל בוק שלם? אלבום מפואר? לא חייבים, ומי שאין לו כסף - שלא ילך לצלמת. שימצא איזה חבר עם מצלמה טובה.
יש לי הרבה חברות שצילמו לבד. נכון זה לא כזה מקצועי. אז מה??
לאן הגענו? לבקש צדקה - פשוטו כמשמעו - בשביל אלבום לילד חלאקה???

מועדים לשמחה.
חני

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;1396309:
מי החליט שחייבים? אולי תמונה אחת - למזכרת, אבל בוק שלם? אלבום מפואר? לא חייבים, ומי שאין לו כסף - שלא ילך לצלמת. שימצא איזה חבר עם מצלמה טובה.

מועדים לשמחה.
חני

ההבדל הגדול בין צילום ילדים לצילום ארועים זה שצילום ילדים זה לא מוצר בסיס, מי שיש לו לזה- טוב ויפה, מי שאין לו לזה יכול להסתפק בתמונות ביתיות חמודות, צילום ארועים זה מוצר בסיס כמו ששמלת כלה זה מוצר בסיס ונכון שהחופה כשרה גם עם שמלה לבנה ב 130 שקל אבל...
לכן יש בהחלט מקום לעשות צדקה כאן עם אלה שידם ממש לא משגת, במקרה שיש לצלם עצמו אפשרות מכל בחינה.
כמובן שמדובר על מי שבאמת אין לו.

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;1396309:
הגלים, סליחה על ההתערבות.
אבל אני חושבת שיש פה טעות קטנה.
ודאי שכשמדובר על זוג חסר אמצעים שאין להם בשביל הוצאות החתונה , הרי שצלם ותמונות מהחתונה, בימינו, הם שווי ערך (ואולי אפילו יותר) לאולם, לסעודה ולשמלת הכלה.
ואשריך שיש לך הכישורים והיכולת ובעיקר הרצון - לתרום ולתת במקומות חשובים כאלה.
ואשרינו אנו ששיכים לעם נבחר כזה, שיש בו אנשים מיוחדים כאלה.

מועדים לשמחה.
חני

כתבתי בהודעה שלא חיבים צלומי חלאקה ואני לא משווה צילומים לחתונה.

"נראה לי הזוי אולי שכל ילד חלאקה בן 3 זכאי לאלבום חינם על חשבון המדינה" (הגלים שםשם)

ההתיחסות העקרונית שלי היתה לנקודה שאדם לא יעשה חסד בתחום עבודתו ולדעתי המצב הוא הפוך. דוקא בתחום עבודתך את יכולה לעשות הרבה יותר חסד מאדם רגיל.

אני מכיר צלמי חתונות שמתנגדים בכל תוקף לתת עזרה לזוגות נזקקים בצילום- אני שמח שהאוירה כאן אחרת בתחום הזה.
הוספתי שאם אני אכיר מקרה פרטי בו יש צער רב מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד אז גם על "מוצר צריכה לא בסיסי" אני אשקול לתת את עזרתי.

מרגלית ויסברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
ברוך השם עבודתי כצלמת, מספקת לי רגעים גדולים של חסד.
צילום לארגונים, שיתופים עם ארגונים כמו זכרון מנחם, ישמח לב, רפואה וחיים.
תמונות לילדים יתומים ועוד, בהתנדבות כמובן.

ויש גם את החסדים הקטנים שעושים בתוך הסטודיו תוך כדי צילום, השבחת הילדים בעייני ההורים, נתינת תשומת לב לילד שזקוק לזה... וכו'.
הרעיון ברור.
אני חושבת שמה שהאחרות רצו לאמר, זה שבשטף העבודה הרגיל, לא לתת הנחה לכל אחד שמבקש, ולא להתרגש מבכיינות של אבא שלי אברך, אמא שלי נפטרה...
צריכים לדעת לשים את הגבול בין החסד, לבין פגיעה בפרנסה.

פוטו טופ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י הגלים;1396227:
כל מציאות ניתנת להקצנה לכיוונים שונים.

אם זוג מתחתן היום ואין לו צלם בכלל- הוא מבואס. מה לעשות. ולעזור לו בנקודה הזו זה חסד גמור גם מצד צדקה לעני וגם מצד שמחת חתן וכלה.

זה לא אמור שהם חיבים 4 אלבומים דיגיטליים ו3 קליפים אבל בהחלט לתת להם אלבום ביד זה צדקה.

.

כשאת\ה מציג את הנתונים באופציה הזו , אני מסכימה איתך לגמרי ...

photosbyrik

משתמש פעיל
צילום מקצועי
דיון מעניין ואני רוצה להוסיף תמחשבות שלי בקצרה.

דבר ראשון אני חושבת שכמאט כל צלמת עושה חסד גם עם היא מצלמת חינם וגם עם לא. אני אישית מתנדבת כמה פעמיים בשנה ואפילו שזה סוג של "מותרות" אני חושבת שהשמחה שזה גורם לאנשים שמקבלים תתמונות זה חסד ענק. לדוגמה משפחה של ילד חולה (שלפעמים נפטר וזה המזכרת שנשארה)

יעל את צודקת בקשר ליעוץ עיסקי שעשיתי. לשמחתי עשיתי את זה בזמן שהצילומים שלי היו כבר הרמה מספיק טובה שיכלתי לדרוש תמחיר שהרגשתי שמגיעה לי באותו תקופה. לא היה קל להוציא 16500 שח אבל זה השתלם בגלל שזה גרם לי להרוויח סכומים הרבה יותר גדולים שכיסו את ההוצאה הזאת וממליצה לך ולכולם לעשות צעד כזה עם אתם מרגישות שאתם עובדות יותר מדי ולא מרוויחות מספיק.

אני לא חושבת שזה נכון לתמחר לפי מחירונים של צלמות אחרות. לדוגמה אני מצלמת בבית ואחת צריכה להשכיר מקום ויש לה הוצאה של שכירות. אחת מעדיפה לצלם 30-40 לקוחות בחודש (צילמתי כמות כזאת בעבר) ואחת מעדיפה לצלם 8-10 לקוחות בחודש (כיום זה היעד שלי).
לאחת מרוצה מהכנסה של 5000 ש"ח בחודש (יותר משכר מינימום) ואחת תומר שבישביל פחות מ10 אלף שח בחודש כבר שווה לה להיות שכירה בלי כאב ראש של עסק עצמאי.
אחת מצלמת בחוץ בלי יותר מדי ציוד והשניה מצלמת בסטודיו עם הרבה אביזרים (וזה הוצאה מטורפת)
אחת מסוגלת לסנן ולערוך בשעתיים ואחת משקיעה בכל פיקסל בעריכה ולוקך לה 10-15 שעות ללקוחה.

את צריכה לשבת עם עצמך לחשב הוצאות. הכנסות רצויות וכמה לקוחות נראה לך שיהיה לך ולפי זה לתמכר. אני אישית ממליצה על 3 חבילות ולחשב את החבילה האמצאית כממוצאה ללקוח.
אחרי 3 חודשיים לשבת על כל זה ולראות עם זה מסתדר.

עוד משהוא שאני ממליצה לצלמות בכללי זה לא לקחת מחירים זולים (לא נכנסת לקטע עם 150 זול או 500) אבל לדוגמה את חושבת שההשקעה שלך שווה 1000 שח (חישוב של הוצאות הכנסות ויעד כספי שאת רוצה) אבל את יודעת שהמציאות היא שאין לקוח שכרגע ישלם לך סכום כזה. כדי שתבני את המחירון שלך לפי 1000 ש"ח (משתמשת במספרים אגולים כדוגמה בלבד) ומפרסמת שאת בונה עכשו תיק עבודות (לא אומרת שאת צלמת חדשה יחסית) ולכן נותת הנחה של 50% כך דבורה בא עליך ב500 ש"ח ומראה לשכנה שלה מרים את האלבום ומרים מתלהבת ושואלת כמה עלה ודבורה אומרת לה "היה לי מזה מזל בדיוק היא בונה תתיק עבודות שלה ולא היה אכפת לי שהילדים שלי יהיו בתיק עבודות שלה ועלה לי 500 במקום 1000 עם לא אכפת לך גם תתקשרי אולי היא עדין עושה 50% הנחה" כשמרים מתקשרת כמה חודשיים אחרי ואת כבר לא עושה 50% הנחה אלה רק 20% המצב שהיא תבוא אליך הרבה יותר גבוה. היא תרגיש שהיא פיספסה הנחה. אבל עם תשמע שהיה 500 ופתאום עכשו 800 היא תרגיש וואו הצלמת הזאת הרימה את האף והעלתה מחירים אני יחפש צלמת אחרת ב500 ש"ח.

מאחלת לך בהצלחה!!!

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
תודה ריקי על התגובה המפורטת(את עדיין מציצה כאן לפעמים???)
וכל הצלמות שהשקיעו בתגובות תודה רבה!

חורף בריא !

photosbyrik

משתמש פעיל
צילום מקצועי
מציצה פעם ב ובדרך כלל פותחת רק פוסטים שיש להם כמה עמודים.
עוד משהוא שרציתי לכתוב ונזכרתי רק אחרי.
היה לי תקופה שלא יכלתי לעבוד מבחינה רפואית ובגלל שאני המפרנסת העיקרית הינו במצב כלכלי די קשה. יום אחד שכנה שלי ביקשה שאני יצלם תבת שלה לתמונה שהיא צריכה לשלוח באימל של הבת שלה לאיזה שידוך (היא התחתנה והם שלחו לי הזמנה) בכל אופן במצב רגיל שלי בחיים לא הייתי עושה דבר כזה אפילו שזה 5 דקות צילום. ועוד קצת זמן לסינון ועריכה. בתכלס דרש מימני בערך שעת עבודה ולקחתי לה 180 ש"ח. באותו תקופה 180 ש"ח היה ממש כסף ללכת לקנות אוכל. ומעבר לזה כמאט שלא היה לי עבודה (כמובן מדברת אחרי התקופה שלא יכלתי לעבוד) הייתי כל כך לחוצה על כסף שאני מאמינה ששידרתי את זה בשיחות שלי עם לקוחות פוטנציאלים והלקוחות לא הרגישו עם זה נוח ולא היה לי לקוחות.
חברה טובה ומהממת הלוותה לי סכום מכובד ואמרה שאני יחזיר מתי שיתאפשר לי בלי לחץ. פתאום לא הייתי לחוץה ו5 שקל לא היה שקית חלב וחזרתי לעצמי וב"ה הלקוחות התחילו לזרום ונעמדתי על הרגלים.
אני כותבת את זה בגלל שמישהיא כאן (סליחה שלא זוכרת מי) כתבה משהוא על זה עם זה המפרנסת העיקרית או לא. ואני חושבת שעם את צריכה להיות העיקרית ואת בתחילת הדרך זה מאוד קשה להרגיש בנוח לתמכר את עצמך במחירים שאת רוצה בלי לחץ של אני חייבת לשלם חשבונות ולקנות אוכל.

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
מה ההבדל בין צדקה לגניבה?

כשנותנים צדקה, אפשר גם להגיד לא. כשגונבים ממך- אי אפשר להחליט שלא.

את המשפט הזה שמעתי מרבנית חשובה שעשתה לי סדר בראש על ההבדל בין חסד וניצול.

חסד- זה משהו שאני החלטתי לעשות. יכלתי גם להחליט אחרת.
ניצול- זה כשאני חייבת לעשות חסד.

esti gefner

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אפילו שאני באיחור של חודש..;)
יעל אני קופצת טרמפ על מה ששאלת....
ראיתי שהיום צלמות לא לוקחות כבר לפי תמונה .. ואני מבינה את הסיבה.
אבל מה עדיף?
אני לדוג' זה מתחלק לכמה דברים..
בכללי זה לפי לקוחות.
מי שרוצה אלבום כיסים רגיל-אין לי חבילה .זה לפי תמונה ואני מתחילה מ-15 תמונות.
ומי שרוצה אלבום דיגטלי(אני לא מסתדרת עם אלבומי הדבקה משום מה.. וזה יוצא לי -+ אותו מחיר) זה מתחלק ל-3 חבילות...
כי בצורה הזאת מי שמחפש את המחיר שלו זה יהיה לפי התמונות שהוא לוקח
ולא צריך להיות כבול לחבילה שהצלמת החליטה..
אבל מיצד שני מי שאולי קצת מפסיד פה זה הצלמת?!
בהצלחה לכולם:)

פוטו טופ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י rosmarin;1398266:
מה ההבדל בין צדקה לגניבה?

כשנותנים צדקה, אפשר גם להגיד לא. כשגונבים ממך- אי אפשר להחליט שלא.

את המשפט הזה שמעתי מרבנית חשובה שעשתה לי סדר בראש על ההבדל בין חסד וניצול.

חסד- זה משהו שאני החלטתי לעשות. יכלתי גם להחליט אחרת.
ניצול- זה כשאני חייבת לעשות חסד.

משפט חזק מאוד!!!
להעתיק , להגדיל , ולתלות! (בשביל הסדר..)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה