רק אם יש לך סבלנות..

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכון,
אבל ריקי קנטרוביץ אמרה לי פעם שהיא הלכה ליועץ עסקי ושילמה לו ים כסף אחרי שראתה שהתמורה לא ביחס להשקעה, והיה שווה כל שקל! תוך זמן קצר כיסתה את מה שהשקיעה ביעוץ והתחילה להרויח.
ושמעתי את זה הרבה.. ולא רק בתחום הזה.
למשל: אם צלמת מעולה מורידה מאוד מחירים, והשוק נכנס למתח- האחרות עלולות לרדת בעקבותיה..
ואז כולן מפסידות
אבל אם כולן שומרות על המורל וסופגות חדש קשה..
בסוף ההיא תעלה את המחיר חזרה כי תרגיש פראירית יחידה שמקבלת תמורה לא מספקת ואז הכל ישוב על מקומו בשלום.

אני לא חושבת שזה קשור רק לאזור מגורים , כי בכל מקום יש את היותר משקיעים ויש את הפחות
השאלה לאן אתה מכוון את עצמך.
אולי שווה כלכלית לספוג זמנים קשים יותר בשביל להעתיד

יצירתית

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אז את יודעת מה צריך לעשות
למה את שואלת?
בהצלחה!

נ.ב. קחי בחשבון שיש משפטים שבחיים לא תשמעי מצלמות כמו "שילמתי ים כסף ליועץ והוא היחיד שהרויח מכך..."

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י יצירתית;1394014:
אז את יודעת מה צריך לעשות
למה את שואלת?
בהצלחה!

נ.ב. קחי בחשבון שיש משפטים שבחיים לא תשמעי מצלמות כמו "שילמתי ים כסף ליועץ והוא היחיד שהרויח מכך..."
לא, אין לי מושג מה לעשות
אבל תוך כדי דיון פורה ומחקר עומק כן מתגבש אצלי משהו..

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י יצירתית;1393915:
אחד מהדברים ששמעתי היום מחברה זה החלוקה של בעלי עסקים קטנים
1. אלו שזו עבודה עיקרית ומשמעותית
2 אלו שזו עבודה משנית או לא בכל מחיר (בן הזוג מפרנס עיקרי ומשמעותי\יש לה עבודה נוספת)

הקבוצה הראשונה זו עבודה במשרה מלאה והציפיה להגיע לסכום חודשי מכובד
הקבוצה השנייה תקבל עבודה רק כשהיא מאד משתלמת\ מסתדר להם
אלו בקבוצה הראשונה יתנו גם אופציות זולות וקטנות
אלו בקבוצה השנייה יעדיפו מעט לקוחות גדולים וזהו- לא שווה להם להתעסק עם קטנים וגם אם יהיה להם חודש ריק זה לא יפריע להם

אם מישהו כאן מודה בפה מלא שהסיבה העיקרית להורדת מחירים מצד הצלמות זה לחץ, שהם פוחדות מאוד מ'חודש ריק', היה שווה הכל.

איך פאוור מנסחת את זה בלשון הזהב? הלקוחות 'רוקדים' על הלחץ של הצלמות.

נו. תתחילו לצעוק.

פאוור

משתמש פעיל
נכתב ע"י פוינט ק גת;1393688:
לא צלמת ולא קשורה בכלל לנושא, עד עכשיו קראתי בשקט, אבל המשפט האחרון ממש הקפיץ אותי (כי גם כגרפיקאית אני פוגשת את הטענה הזאת)
הסיבה לקחת יקר היא שחיתות????? רצון טבעי להתפרנס זה שחיתות?

עשית פעם חישוב כמה עולה לצלמת ממוצעת לימודים + ציוד + בלאי + להיות עצמאית?
נראה לך שאחרי כל ההוצאות היא אמורה להשאר עם כמה גרושים בודדים בכיס?

יש לך מושג כמה זמן מקדישה צלמת עד לתוצר הסופי?
נראה לך שהיא אמורה לעבוד בשכר מינימום?

למה התלהמת יקרה?
אכן, אף אני אינני עובדת בשכר מינימום ואני ממש ממש בעד התפרנס בכמה ששוה לי,
והדגש הוא- לי! - כל אחד והחשבון של הרווח שלו, ודאי שלא להישאר עם כמה גרושים...
אולי באמת המילה היותר מדוייקת היתה "המניעים" ולא "הסיבה"...
ואם קראת את כל השרשור בעיון, ודאי היטבת להבין על מה היתה ההגדרה 'שחיתות'-
אני ממש בעד רצון טבעי להתפרנס ברווח ובכבוד ונגד לחשבן את הלחץ של הלקוחות ולמנפו לרווח שלי...
ואני לא חזרת בי. נקודה.

ואגב.... מבחינת הלקוח.. זה גם מוכח כשווה ככל שאת אנושית יותר ולא משנה כמה תקחי... הלקוח ירגיש שהמחיר שלקחת הוא ביושר ובעד עבודת ולא כנסיון ניצול והוא פחות ינסה להתמקח. בדוק..

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י פאוור;1394465:
הלקוח ירגיש שהמחיר שלקחת הוא ביושר ובעד עבודת ולא כנסיון ניצול והוא פחות ינסה להתמקח. בדוק..

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

זה היה מצחיק!!!

RacheliM

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י יצירתית;1393915:
יעל, אי מוכרחה לומר לך שגרמת לי הרבה לחשוב על כל הנושא, לפטפט בנושא ומחר (או אחרי החג)
אני אמורה לדבר עם מישהו בתחום (העסקי)
אחד מהדברים ששמעתי היום מחברה זה החלוקה של בעלי עסקים קטנים
1. אלו שזו עבודה עיקרית ומשמעותית
2 אלו שזו עבודה משנית או לא בכל מחיר (בן הזוג מפרנס עיקרי ומשמעותי\יש לה עבודה נוספת)

הקבוצה הראשונה זו עבודה במשרה מלאה והציפיה להגיע לסכום חודשי מכובד
הקבוצה השנייה תקבל עבודה רק כשהיא מאד משתלמת\ מסתדר להם
אלו בקבוצה הראשונה יתנו גם אופציות זולות וקטנות
אלו בקבוצה השנייה יעדיפו מעט לקוחות גדולים וזהו- לא שווה להם להתעסק עם קטנים וגם אם יהיה להם חודש ריק זה לא יפריע להם

אני לא יודעת האם מה שכתבתי זה נכון מבחינה מקצועית אך נראה לי שזה נכון מבחינת הנתונים בשטח

חברות טובות יש לך.... ;)

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
מאד מצחיק הדיון הזה כל פעם מחדש.. זה קיים אצל כמעט כל בעלי המקצוע, לא רק אצל צלמות . אני לוקחת מחיר די גבוה לשיעור פרטי (במתמטיקה) בגלל הניסיון והמיומנות שלי, אין שום סיבה שאקח מחיר ״הוגן״ קרי זול יותר . מי שמחפשת שיעור טוב ומקצועי מאד תשלם את המחיר , ומי שמחפשת זול תקבל שיעור פחות מקצועי.ואני מבינה שאותו דבר בצילום. השיקול שלנו כאמהות יהיה איפה להשקיע את הטופ בשיעור מתמטיקה או בתמונות חלקה. אני אישית אעדיף לשמור את הכסף שלי
להשקיע בשיעורים פרטיים כשאצטרך ופחות לצילומי תמונות
אין פה שום עניין של שחיתות או ניצול

פוטו טופ

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
וככה זה חסד.

פעם שמעתי הרצאה לצלמות, ואמרו משפט ממש נכון, חסד תעשי בעזר מציון כשמתאים לך, לא במקצוע שלך, מי שבא לצלם שישלם ולא יתבכיין

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
ואז אולי צריכים להזדקק לחסדי אחרים..

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אולי,
רק שאם הלקוח מתבכיין וזה הסיבה שאני מורידה לו את המחיר, בזמן שלי אין באמת אפשרות ואני זקוקה לפרנסה הזאת. אז זה לא יביא אותי למעלה רוחנית.
אני למשל טיפוס שקשה לו לחתוך ואני נכנעת וזה לא טוב ולא בא מחסד
ולכן בשבילי ההגדרה של פוטוטופ נכונה,
אם אני גומלת חסד מבחירה או נסחטת, זו השאלה.
סתם כך אני אישית לא סובלת התבכינות: בעלי אברך.. יש לנו הרבה הוצאות..
מעניין מה היתה אומרת אותה אישה אם היתה אומרת לה המעסיקה שלה שהיא מקצצת לה במשכורת כי בעלה אברך וכו...
לא מכובד להפוך למקבץ חסדים:
המורה הפרטית מבקשת הנחה מהצלמת
הצלמת מבקשת הנחה מבעלת החנות
בעלת החנות מבקשת הנחה אצל הפאנית
הפאנית מבקשת שוב הנחה מהמורה הפרטית..
תתבונן ותראה שזה פחות או יותר מה שקורה

לא יותר פשוט לשלם מה שיש, לא להכנס מראש למשהו שיקר לך?

זה מצד הלקוח.
אני כצלמת בע"ה לא אהיה מעונינת להכנס למחול המעוות הזה.

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לא התייחסתי בכלל לנקודה שלך ספיציפית. (גם אני לא מצלם חתונות בחינם לכל אחד שמחתן באולם פאר) אלא לגישה שעלתה כאן שצלם יכול להשקיע 10 שעות לעזור לשכן לבנות סוכה ללא תמורה ולא להשקיע 10 שניות בתחום עבודתו.

יש מגוון שיקולים של מהו חסד מתי ראוי לעשות אותו ומתי לא. החלוקה של "בתחום עבודתי" ל"בתחומים אחרים" תופסת אצלי משקל קטן מאוד.

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י הגלים;1395836:
לא התייחסתי בכלל לנקודה שלך ספיציפית. (גם אני לא מצלם חתונות בחינם לכל אחד שמחתן באולם פאר) אלא לגישה שעלתה כאן שצלם יכול להשקיע 10 שעות לעזור לשכן לבנות סוכה ללא תמורה ולא להשקיע 10 שניות בתחום עבודתו.

יש מגוון שיקולים של מהו חסד מתי ראוי לעשות אותו ומתי לא. החלוקה של "בתחום עבודתי" ל"בתחומים אחרים" תופסת אצלי משקל קטן מאוד.
האמת שדי הוכחת את זה בעזרה הרבה שנתת לי ולעוד צלמות..
אז שוב תודה.

פוטו טופ

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
יש מגוון שיקולים של מהו חסד מתי ראוי לעשות אותו ומתי לא. החלוקה של "בתחום עבודתי" ל"בתחומים אחרים" תופסת אצלי משקל קטן מאוד.[/QUOTE]

תסכימו איתי שלרוב צילומים זה לא בגדר הכרחי וחיוני.. הרבה יותר במחלקה של מותרות.

ובהרצאה המדוברת, דיברו בעיקר על בעלי עסקים שמגיעים לצילומים מקצועיים ומאוד מושקעים, כל אחד מנסה להוזיל במחיר ואחת הדרכים היא התבכיינות, והיה והצלם אכן נכנע כי ריחם עליו, ואח"כ רואה את הפרסומות הבומבסטיות והמושקעות מככבות , ושואל את עצמו על בדיוק התבכיין הלקוח... איך רק אני נכנעתי..

ובני ישראל רחמנים הם , ובקלות ניתן להסחף לכיוון הזה, ומי שבאמת יהיה בבעיה זה הצלם ומשפחתו..

את כל זה אני אומרת קודם כל לעצמי ... כשאני מצלמת אני כ"כ נהנית מהצילום מהאנשים מהילדים הקטנים ומהאינטראקציה איתם, שהתש' הוא בשבילי רק סוג של תוספת בונוס, אם לא זה שאני אמורה איכשהו להתחיל להחזיר את ים ההוצאות שהשקעתי בצילום , הייתי מתפתה לוותר, ומצלמת בכיף לכולם...
מזלי שיש מישהו שמאזן אתי ..
והמשפט בהרצאה ההיא בהחלט נעמד מולי מידי פעם , כי לפעמים גם בלי שהלקוח יבקש הנחה וכו' ואני יודעת מה מצבו , באינסטינקט הייתי מוותרת על שכרי..

אז בהחלט חשוב וחשוב לעשות חסד, וגם עם המצלמה ניתן לשמח כל מיני שאפילו לא העלו בדעתם להצטלם , והחוויה סביב ואח"כ בתוצאה בהחלט מצליחה להכניס שמחה ...

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
יש משפט שאומר: "לא מבקשים טרמפ מנהג מונית"

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י פוטו טופ;1395981:

תסכימו איתי שלרוב צילומים זה לא בגדר הכרחי וחיוני.. הרבה יותר במחלקה של מותרות.

ובהרצאה המדוברת, דיברו בעיקר על בעלי עסקים שמגיעים לצילומים מקצועיים ומאוד מושקעים, כל אחד מנסה להוזיל במחיר ואחת הדרכים היא התבכיינות, והיה והצלם אכן נכנע כי ריחם עליו, ואח"כ רואה את הפרסומות הבומבסטיות והמושקעות מככבות , ושואל את עצמו על בדיוק התבכיין הלקוח... איך רק אני נכנעתי..

ובני ישראל רחמנים הם , ובקלות ניתן להסחף לכיוון הזה, ומי שבאמת יהיה בבעיה זה הצלם ומשפחתו..

את כל זה אני אומרת קודם כל לעצמי ... כשאני מצלמת אני כ"כ נהנית מהצילום מהאנשים מהילדים הקטנים ומהאינטראקציה איתם, שהתש' הוא בשבילי רק סוג של תוספת בונוס, אם לא זה שאני אמורה איכשהו להתחיל להחזיר את ים ההוצאות שהשקעתי בצילום , הייתי מתפתה לוותר, ומצלמת בכיף לכולם...
מזלי שיש מישהו שמאזן אתי ..
והמשפט בהרצאה ההיא בהחלט נעמד מולי מידי פעם , כי לפעמים גם בלי שהלקוח יבקש הנחה וכו' ואני יודעת מה מצבו , באינסטינקט הייתי מוותרת על שכרי..

אז בהחלט חשוב וחשוב לעשות חסד, וגם עם המצלמה ניתן לשמח כל מיני שאפילו לא העלו בדעתם להצטלם , והחוויה סביב ואח"כ בתוצאה בהחלט מצליחה להכניס שמחה ...

כל מציאות ניתנת להקצנה לכיוונים שונים.

תמיד אפשרל דבר שצילום זהמ ותרות- גם בשר בשעודת נישואין וגם נעליים חדשות. אפשר גם לנפנף באיזה סיפור קורע לב על סבתא שהתחתנה עם סבא במחנה השחררו של האמרקאים ב46 והקימו דור ישרים ללא צלם ושמלה כלה מפונפנת.

המציאות היא פעמים רבות אחרת.
ולמצוות צדקה יש הרבה חלקים- אחד מהם זה "לפי כבודו" ו"הרי שהיה מורגל בתנרנוגלת מפוטמת וגו'".

אם זוג מתחתן היום ואין לו צלם בכלל- הוא מבואס. מה לעשות. ולעזור לו בנקודה הזו זה חסד גמור גם מצד צדקה לעני וגם מצד שמחת חתן וכלה.

זה לא אמור שהם חיבים 4 אלבומים דיגיטליים ו3 קליפים אבל בהחלט לתת להם אלבום ביד זה צדקה.

צלמתי לא מעט חתונות ללא תמורה כלל/תמורה סימלית במקרים כאלה.

לא יודע מהי בעל השמועה על הנהג מונית ואם נפסקה הלכה כמותו באחרונים אבל נראה לי הרבה יותר הגיוני שאם חברה וקהילה עוזרת לחתן זוג חסר אמצעי שהצלם יתרום כמה שעות בצילום והנהג מונית יקפיץ אותם אחרי החתונה מאשר הנהג מונית יצלם והצלם יסיע.

באופן אישי אני אעדיף לתת את הכמה שעות עבודה הנ"ל "ששוות" מוצר של אלפי שקלים מאשר לתרום להם 200 ש"ח.

נראה לי הזוי אולי שכל ילד חלאקה בן 3 זכאי לאלבום חינם על חשבון המדינה**- אבל נראית לי עוד יותר הזויה העובדה שאנשים בעלי חסד רואים מולם מישו שזקוק לכחסד באמת ונמנעים מכל רק בשל העבודה שהם יכולים לעזור בנוקדה הזו יותר מהאדם הממוצע.

ברור מאליו שאין בין דברי אלה להתבכיינות על המחיר מצד הלקוח ההמוצע ולא כלום.

**מצד שני אם אני אכיר מקרה של מציאות שאדם מצטער באופן אמיתי צער רב מאוד מאוד מאוד על חסרון כזה אשמח לעזור לו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה