שאלות למתחילים רקע לבן שרוף

רחלי בלושטיין

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
בצילום מוצרים על רקע לבן שרוף, תמיד שורפים את הרקע בצילום?
כשאני שורפת את הרקע אז הרבה מהתמונות נהרסות כי חוזר אור מהרקע לכיוון העדשה וגורם לצבעים של המוצר להיות דהויים.
ממש יעזור לי עזרה מצלמות שמבינות בצילום מוצרים (פעם ראשונה שאני מצלמת כזה סוג מוצר...)
תודה מראש.

aynoah

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
בצילום מוצרים על רקע לבן שרוף, תמיד שורפים את הרקע בצילום?
כשאני שורפת את הרקע אז הרבה מהתמונות נהרסות כי חוזר אור מהרקע לכיוון העדשה וגורם לצבעים של המוצר להיות דהויים.
ממש יעזור לי עזרה מצלמות שמבינות בצילום מוצרים (פעם ראשונה שאני מצלמת כזה סוג מוצר...)
תודה מראש.
א. גם צלמים יכולים לעזור לפעמים.
ב. בכל תחום בחיים, כדאי להתחיל עם ידע ואז להכנס למיים החיים והזורמים.
ג. ככלל, רקע צרוב (גם לצילום פורטרטים) צריך לבדוק את היחס בין תאורת הרקע לתאורת המצולם/המוצר. עוצמת תאורת הרקע צריכה להיות כ-3 סטופים נמוכה מתאורת המצולם. אחרת תאורת הרקע מאפילה על כל השאר. עדיף, מקצועית לעבוד עם מד אור במיוחד אם עובדים על משהו רוטיני. אפשר בשיטת נסוי ותהייה ע"י מדידת החשיפה במצלמה. הכלל הוא כלל ברזל, אבל המספרים זה כלל אצבע.
ד. בהצלחה.

aynoah

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נ.ב.,
לא תמיד שורפים את הרקע. יש כמה אלטרנטיבות:
א. לצלם על רקע ניגודי טוב, לעשות מסכה למוצר/מצולם ואז להכניס שכבה לבנה.
ב. יש עוד שיטה (ובטח יותר מאחת), אבל זה בטח לא תיאור מילולי כאן. אנסה לחפש לינק לתיעוד השיטה.

רותי המניק

צלמת סופר מקצוענית (;
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
תשרפי רקע עם מטריות שחורות כדי שהאור לא יחזור
ותרחיקי את המוצר מספיק מהרקע

מירי שילוני

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לגבי שריפת רקע באמת כדאי להרחיק את המוצר מהרקע ולשים תאורה
לכיוון הרקע כדי שישרוף
וכן ההשפעה של התאורה על המוצר תלויה בסוג המוצר ממה הוא עשוי
לדוגמא בגד למרות שהתאורה מאחורה תהיה חזקה היא לא תשפיע על המוצר בגלל שהבד אטום

רחלי בלושטיין

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
א. גם צלמים יכולים לעזור לפעמים.
ב. בכל תחום בחיים, כדאי להתחיל עם ידע ואז להכנס למיים החיים והזורמים.
ג. ככלל, רקע צרוב (גם לצילום פורטרטים) צריך לבדוק את היחס בין תאורת הרקע לתאורת המצולם/המוצר. עוצמת תאורת הרקע צריכה להיות כ-3 סטופים נמוכה מתאורת המצולם. אחרת תאורת הרקע מאפילה על כל השאר. עדיף, מקצועית לעבוד עם מד אור במיוחד אם עובדים על משהו רוטיני. אפשר בשיטת נסוי ותהייה ע"י מדידת החשיפה במצלמה. הכלל הוא כלל ברזל, אבל המספרים זה כלל אצבע.
ד. בהצלחה.

דבר ראשון תודה על העזרה!
אני ממש אשמח אם תמצא הדרכות!
ובאמת ממש נכון שכדאי להתחיל עם ידע ואז להיכנס חזק...

תודה לכל מי שהגיב!
בסוף הסתדרתי ב"ה ויצא לי טוב
עדיין יש לי את הבעיה שהצבעים ברוב הזוויות יוצאים ממש ממש דהויים, והרקע ממש רחוק מהמוצר...
אבל ב"ה הצלחתי למצוא בכל תמונה את הזווית שיצא לי צבעים טובים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה