רעש במגבר

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
יש לי שני כבלים של pl - xlr, וכשאני מחבר את המגבר הוא כל הזמן עושה רעש חוץ מהרעש הרגיל ססס... משהו מעצבן.
וגם כל פעם כשמזיזים את הכבלים שומעים את זה במגבר, ויש גם מידי פעם פיצוצים כאלו.
בקיצור מה הבעיה?

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אם אין לך בעיה תקציבית, קופסת DI אמורה לפתור לך את רוב הבעיות

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
לא רק, היום ברוב ההגברות שמים לקלידים DI
זה יוצר אות מאוזן, ויש כפתור שמבטל את רוב רעשי הרקע והזמזומים שהכבל עושה

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
חוץ מזה לענ"ד היום גיטרה חשמלית זה בערך כמו אורגן, מכשיר אלקטרוני די דומה שיש לו יציאות PL

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
דבר ראשון, בעיקר בשימושים בבית ובהקלטות יש את הכפתור שמבטל את הרעשים וזה נוח
באירועים לא יצא לי כל כך להיתקל ברעשים אבל זה תמיד נוח שיש את האופציה

דבר שני, בהרבה מהמיקסרים (נראה לי..) יש רק חיבורי XLR או PL line באותו ערוץ וזה חיבור מוגבר
לחבר לשם אורגן זה לא בריא ולא תמיד נשמע טוב, כי האורגן מייצא לך ווליום מסויים, והמיקסר בחיבור עצמו נותן לך הגברה, כי הוא רגיל בעיקר לקבל מיקרופונים, ומיקרופון לא נותן למיקסר שום עוצמה עצמית אלא החשמל שהמיקסר נותן זה המגבר שלו (ואני מדבר על מיקרופון דינמי ולא עם פאנטום)
אז אם האורגן נותן עוצמה עצמית, והמיקסר מוסיף, אז זה יוצר אות לא מאוזן, לכן הקופסת DI מנחיתה את העוצמה כדי שהמיקסר יוכל לתת את העוצמה שלו בלי שיהיה יותר מידי

לגבי החיבורי R ו-L שיש במיקסר רגיל, אני לא יודע אם זה נקרא מאוזן לחבר לשם או לא

את ה-DI מחברים לחיבור Xlr במיקסר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה