רעיונות ליצירה מחומרים זמינים 2.

שושי סירקיס

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לגבי הדיון כאן.

יש לי פוסט בבלוג שכתבתי שם קצת על השראה

אני מעתיקה לכאן חלק:

ההשראה נמצאת מסביבנו בכל דבר ודבר, היא קיימת תמיד, אבל לא תמיד אנחנו אלה שרואים אותה, וזה מה שנקרא כשאין לנו השראה, אנחנו נמצאים אז בתוך בועה אטומה (כן, יש כזה דבר) שפשוט חוסם לנו הכול.

אני מאמינה גדולה מאוד בהשראה, וחושבת שכל אחד צריך מאגר להשראה ולרענן את המאגר בכל יום מחדש, השראה שואבים מכל דבר ודבר, ממוזיקה, מסיפורים, שירים, מאמרים, מגזינים, עיתונים, תמונות (סופר השראה) חנויות, אנשים (השראה מעולה) בתים, אוכל, כל דבר שאתם רואים תצלמו אותו במוח שלכם ותשמרו במגירה מיוחדת לעת הצורך.

כדי לראות את ההשראה אנחנו צריכים להרגיש אותה, כשאני הולכת ברחוב, אני מתבוננת סביבי, מקשיבה לשיחות, בוחנת פרצופים, בגדים, סגנון הליכה, טון דיבור, עוצרת להתבונן גם בדומם השקט, בטבע המופלא ושואבת המון השראה.

למה אני מביאה את זה לכאן?

כי השראה זה לא רק פינטרסט, השראה זה איך שאנחנו מסתכלים על מה שסביבנו ומה אנחנו לוקחים משם. אם קבלתי השראה משיר ששמעתי אני לא חייבת לציין שזה משיר X, אני יכולה לספר שזה הגיע משם אבל זה לא חובה. אם יש לי השראה מכתבה, מחלון ראווה, מתמונה שראיתי, לא תמיד אני יכולה לזכור איפה ראיתי את זה, ואם אני כן זוכרת אין שום חובה לציין זאת, לא לקחתי את התמונה והשתמשתי בה על שמי, בסך הכול עשיתי משהו דומה על בסיס מה שראיתי.

אם עשיתי משהו שראיתי במקום מסוים ואני רוצה לפרגן ליוצרת, זה בהחלט יפה לציין את שמה או את מקור ההשראה, אבל לא חובה.

tamar

משתמש מקצוען
נכתב ע"י shosh22;1332708:
לגבי הדיון כאן.

יש לי פוסט בבלוג שכתבתי שם קצת על השראה

אני מעתיקה לכאן חלק:

ההשראה נמצאת מסביבנו בכל דבר ודבר, היא קיימת תמיד, אבל לא תמיד אנחנו אלה שרואים אותה, וזה מה שנקרא כשאין לנו השראה, אנחנו נמצאים אז בתוך בועה אטומה (כן, יש כזה דבר) שפשוט חוסם לנו הכול.

אני מאמינה גדולה מאוד בהשראה, וחושבת שכל אחד צריך מאגר להשראה ולרענן את המאגר בכל יום מחדש, השראה שואבים מכל דבר ודבר, ממוזיקה, מסיפורים, שירים, מאמרים, מגזינים, עיתונים, תמונות (סופר השראה) חנויות, אנשים (השראה מעולה) בתים, אוכל, כל דבר שאתם רואים תצלמו אותו במוח שלכם ותשמרו במגירה מיוחדת לעת הצורך.

כדי לראות את ההשראה אנחנו צריכים להרגיש אותה, כשאני הולכת ברחוב, אני מתבוננת סביבי, מקשיבה לשיחות, בוחנת פרצופים, בגדים, סגנון הליכה, טון דיבור, עוצרת להתבונן גם בדומם השקט, בטבע המופלא ושואבת המון השראה.

למה אני מביאה את זה לכאן?

כי השראה זה לא רק פינטרסט, השראה זה איך שאנחנו מסתכלים על מה שסביבנו ומה אנחנו לוקחים משם. אם קבלתי השראה משיר ששמעתי אני לא חייבת לציין שזה משיר X, אני יכולה לספר שזה הגיע משם אבל זה לא חובה. אם יש לי השראה מכתבה, מחלון ראווה, מתמונה שראיתי, לא תמיד אני יכולה לזכור איפה ראיתי את זה, ואם אני כן זוכרת אין שום חובה לציין זאת, לא לקחתי את התמונה והשתמשתי בה על שמי, בסך הכול עשיתי משהו דומה על בסיס מה שראיתי.

אם עשיתי משהו שראיתי במקום מסוים ואני רוצה לפרגן ליוצרת, זה בהחלט יפה לציין את שמה או את מקור ההשראה, אבל לא חובה.
את צודקת,
אך יש הבדל בין לקבל השראה מיצירה של אחר ולקחת את זה למקום שלך
לבין ליצור יצירה זהה. זו לא השראה זו העתקה,
(ולא שיש בה רע אם אין זכויות יוצרים, רק בהחלט נעים ומקובל לתת קרדיט ליוצר.)

זה כמו שמישהו יצייר את הלוקיטי על היצירה שלו ויאמר שקיבל השראה מהחתול המקורי.
היצירה של הטווס למשל נראה לי מתאימה יותר להגדרה של השראה שאפשר לקבל מהיצירה המקורית של הכבשה.

סטודיו נועה

משתמש רשום
המשתמש נחסם
נכתב ע"י tamar;1332799:
את צודקת,
אך יש הבדל בין לקבל השראה מיצירה של אחר ולקחת את זה למקום שלך
לבין ליצור יצירה זהה. זו לא השראה זו העתקה,
(ולא שיש בה רע אם אין זכויות יוצרים, רק בהחלט נעים ומקובל לתת קרדיט ליוצר.)

זה כמו שמישהו יצייר את הלוקיטי על היצירה שלו ויאמר שקיבל השראה מהחתול המקורי.
היצירה של הטווס למשל נראה לי מתאימה יותר להגדרה של השראה שאפשר לקבל מהיצירה המקורית של הכבשה.

לא יכלתי לכתוב יותר טוב...

ואפרופו השראה לא רציתי להביך את פותחת האשכול ולהראות את 'ההשראה' ואת ההעתקה באשכול המקביל של הענפים שם אפילו לא השקיעו בשעשועון חפש את ההבדלים..זה פשוט העתקה 1:1
ולמי שסינגרה שזה לשמוש פרטי מומלץ לך להתעמק בדברי הפתיחה של האשכול
''משהו שעשיתי עם הרבה קבוצות''...אם זה פרטי מזה מסחרי?

שושי סירקיס

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בתור יוצרת אני מעלה הרבה רעיונות ליצירה כדי שיעתיקו ויעשו וכיף לי לראות שאנשים עשו את הרעיונות שלי. ברור שאני מעדיפה שיתנו קישור לבלוג שלי, שיצינו שהרעיון משם, זה בהחלט "הכרת הטוב" ו"פרגון" אבל דברו כאן על משהו הלכתי, וכאן אני אישית לא חושבת שזה נקרא גזל, יכול להיות שאני טועה.

ולגבי הענפים, זה רעיון שכל אחד יכול לחשוב עליו, אני לא חושבת שיש כאן "העתקה" סה"כ ענף עץ עם לבבות, הכבשה זה משהו מקורי יותר, הרעיון הזה קיים בארנבות ובכל מיני צורות, אז מי שעשתה את הטווס היא מקורית אבל אם אני אראה את זה בפינטרסט זה נקרא שהיא העתיקה?

שרי קלוגר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
תשמעו סיפור מצחיק...
פעם אחת הכנתי קישוט לסוכות, שהמצאתי לגמרי לבד!!!:p
המצאתי כדורי קלקר מעוטרים בצורה מסויימת ותלויים בצורה מסויימת בתחתית הקישוט והתלהבתי מעצמי...
לפני החג, הוצאתי את הקישוטים הישנים כדי לתלות ומה גיליתי?

הרעיון המקורי! שלי! הופיע כבר בקישוט שהכינה ביתי בגן שנתיים קודם לכן...:D
תראו מה זה השראה...
הרעיון היה לי פשוט בירכתי המוח, במגירה של ההשראות...:)

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
על הענף עם הלבבות היו תלונות של העתקה?:)
לפני כ- 25 שנה ויותר עשינו בקייטנה של אחותי, מובייל דגים התלויים על ענפים כאלה. והיא למדה את הרעיון מ... נראה לי שהיא לא זוכרת. היא רבנית כבודה בת למעלה מ-40.

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
היי, שלום לכולם :)
רק עכשיו התחברתי וראיתי את כל התגובות.
בכנות, הרעיות פה הם לא שלי, ונראה לי שכתבתי את זה גם, שזה מהשראה מהאינטרנט. מהאתר פינטרסט, שכל הרעיון שלו- זה לתת השראה ורעיונות ליצירה.
באמת לא הוגן מצידי שלא נתתי קרדיט ואולי אף הטעיתי כאילו זה רעיון "שלי". אני לוקחת את זה לתשומת ליבי להבא, להביא את המקור.

מבחינה טכנית עלה לי רעיון לשמור כל קובץ בתיקית ההשראה שלי בשם הלינק של הדף ממנו הורדתי את הרעיון. נראה אם זה ילך. כי קשה לזכור מאיפה מורידים כל דבר. :E

מה שרציתי להראות פה, מלבד הרעיון זה שאפשר לקחת את הדגם ולהשתמש בו להרבה שימושים. (לא הבאתי פה הרבה דוגמאות, אבל הן קימות)
כמו גם את התוספות שלי. הרעיון לא שלי, אבל את הטאצ' כל אחד נותן משלו.

אז תודה סטודיו נועה על הסבת תשומת הלב לנתינת קרדיט ליוצרים,
ותודה לכולן על המשוב.
מקווה להעלות גם רעיון מקוריים שלי בהמשך.
שבת שלום,
רחלי

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י 8787;1331936:
אחותי המוכשרת התלהבה והכינה
תודה רבה על ההשראה.........

מתוקייי כל כך!!:)

טוליפ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י תמר;1333773:
בכנות, הרעיות פה הם לא שלי, ונראה לי שכתבתי את זה גם, שזה מהשראה מהאינטרנט. מהאתר פינטרסט, שכל הרעיון שלו- זה לתת השראה ורעיונות ליצירה.

רחלי

אפשר קישור לאתר המדובר?

סטודיו נועה

משתמש רשום
המשתמש נחסם
נכתב ע"י תמר;1333773:
באמת לא הוגן מצידי שלא נתתי קרדיט ואולי אף הטעיתי כאילו זה רעיון "שלי". אני לוקחת את זה לתשומת ליבי להבא, להביא את המקור.

מבחינה טכנית עלה לי רעיון לשמור כל קובץ בתיקית ההשראה שלי בשם הלינק של הדף ממנו הורדתי את הרעיון. נראה אם זה ילך. כי קשה לזכור מאיפה מורידים כל דבר. :E

מה שרציתי להראות פה, מלבד הרעיון זה שאפשר לקחת את הדגם ולהשתמש בו להרבה שימושים. (לא הבאתי פה הרבה דוגמאות, אבל הן קימות)
כמו גם את התוספות שלי. הרעיון לא שלי, אבל את הטאצ' כל אחד נותן משלו.

אז תודה סטודיו נועה על הסבת תשומת הלב לנתינת קרדיט ליוצרים,
ותודה לכולן על המשוב.
מקווה להעלות גם רעיון מקוריים שלי בהמשך.
שבת שלום,
רחלי

יצאת גדולה!! אפילו ענקית!!
ואם את שואלת מה זה מעניין אותנו בכלל שמישהי מעתיקה משהו מפינטרסט, ובכלל זה בטח יצירה של איזה גויה...בהזדמנות אחרת כל הפרטים :confused:

סטודיו נועה

משתמש רשום
המשתמש נחסם
נכתב ע"י shosh22;1333461 ולגבי הענפים:
למרות שהעניין נסגר לאחר דברי הניק 'תמר'
את מבלבלת בין 2 סוגי הענפים שהעלו בפורום יצירה
של הניק תמר עם חוטי ברזל זה 1:1 פירטרסט
את של הניק aאילה מעולם לא ראיתי שם ולכן גם לא הגבתי.

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אני חייבת להאיר, רחלי ('תמר') לא כתבה שזה רעיון שלה, היא פשוט נתנה רעיון ליצירה.
גם אם היא היתה מעלה את התמונה המקורית וכותבת "רעיון ליצירה" בלי לתת את המקור, אני לא רואה בזה שום בעיה.

בדיוק כמו שהיא לא תתלה על הקיר מתחת התמונה פתק קטן: "את התמונה הזאת העתקתי מאתר זה וזה" :)

סטודיו נועה

משתמש רשום
המשתמש נחסם
כאמור מבחינתי העניין סגור.
לא נראה לי שצריך לתת פרוש רש''י לדבריה הניק רחלי/תמר

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י סטודיו נועה;1334588:
כאמור מבחינתי העניין סגור.
לא נראה לי שצריך לתת פרוש רש''י לדבריה הניק רחלי/תמר

לא חבל להפוך דיון ענייני למשהו אישי?

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
מבחינתי הדיון פה הוא לא אישי, הוא כללי.
אני את המסקנה הסקתי, ואשתדל להבא לנהוג בהתאם.

הנושא הזה של נתינת קרדיט ליוצרת
והעתקת רעיון הוא דבר שצריך להיות יותר במודעות של כולנו, וטוב שהנושא הזה עלה :)
כתבתי באישי תודה לסטודיו נועה, ואני רוצה להודות לה גם פה על הסבת תשומת הלב לכך.

אז באמת, בואו נצא מהמקרה הספציפי, כי הוא באמת לא חשוב (חוץ מאשר לי) ונלמד את העיקרון.

לא מעלים יצירה בלי לתת מקור או קרדיט. ליוצר, להוגה הרעיון,
וכמובן יש פה את הנושא של להעתיק יצירה של מישהו אחר, שזה גם לא פשוט.

נצלו את זה שהנושא כבר עלה, ותפיקו לקחים :)

רק טוב :D:)
רחלי

tamar

משתמש מקצוען
רחלי את נשמעת כזו מקסימה וזורמת!
כיף לאנשים שסביבך:)

יערי

משתמש מקצוען
סליחה על השאלה

נכתב ע"י שקדיה;1335633:

אבל איך מצמידים / מדביקים את המקלות או חלקי המקלות האלו?
מתחשק לי מאד לנסות את זה, אבל אני לא מצליחה לקלוט...
לי לא מספיקה השראה, אלא פשוט הוראות מדוייקות...
על איזה סוג של חומר מצמידים? בדבק? בנעיצה של המקלות בתוך הקרטון ביצוע / בריסטול?
סליחה על השאלות המטופשות, זה נראה מקסים וקל ומהנה, וחבל לי לא לנסות.
תודה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה