השקעות רעיונות טכנולוגיים לפיתוח- מי יכול לקדם?

ריחיים

משתמש פעיל
יש לי כמה וכמה רעיונות טכנולוגיים שאני לא מבינה איך בעידן המפותח של היום הם לא קיימים
הבעיה היא שהם צריכים פיתוח (אפליקציות וכו') ואני לא מבינה בזה כלום
חוצמזה צריך משהו שיודע לקדם ולשווק דברים.
האם משהו פה יודע על חברה או משהו דומה שאני מציעה להם את הרעיון תמורת תשלום -במידה ובאמת יוצא מזה משהו?
והם אחראיים על כל השאר?

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
יש לי כמה וכמה רעיונות טכנולוגיים שאני לא מבינה איך בעידן המפותח של היום הם לא קיימים
הבעיה היא שהם צריכים פיתוח (אפליקציות וכו') ואני לא מבינה בזה כלום
חוצמזה צריך משהו שיודע לקדם ולשווק דברים.
האם משהו פה יודע על חברה או משהו דומה שאני מציעה להם את הרעיון תמורת תשלום -במידה ובאמת יוצא מזה משהו?
והם אחראיים על כל השאר?
אנחנו עושים את הדברים האלו, אבל בכיוון ההפוך.
את מגיעה אלינו עם הרעיון ומשלמת - ואנחנו מפתחים.

;)

נוכחות לעסקים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D I G I T A L
לאחרונה יש תוכנית ממעוף דרך משרד הכלכלה קורס מיוחד ליזמים/בעלי רעיונות איך לפתח את המיזם/רעיון שלהם
יש קורסים בירושלים ובני ברק

ריחיים

משתמש פעיל
העניין הוא שאין לי לא זמן ולא כסף רק רעיונות....
אני מתחילה לחשוב שאולי כדאי לי לתת אותם בחינם לתועלת הכלל.
רעיון ראשון:
שבמקום כרטיסי אשראי ורב קו ישתמשו בטביעת אצבע כך לא שוכחים/גונבים/נאבד וכו'
לאלה שיש להם בעיה עם טביעת אצבע תשאר האופציה של הכרטיס....
יש לי עוד רעיונות אבל אולי בהזדמנות...

בעצם...

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
יש תוכנית במשרד המדען הראשי שנקראת ״תנופה״ אפשר לקבל דרכה מענק/השקעה של עד 200,000₪ לצורך פיתוח רעיונות מסוגים שונים

אם זה רלוונטי תפני באישי

Goldidea

משתמש מקצוען
לי ולבעלי יש מלאאאא רעיונות עסיסיים אבל אנחנו לע מוכנים בשום אופן להשקיע שקל לפיתוח שלהם. מספיק אנשים הפסידו את כל כספם/דירתם בהשקעות שכאלו.
למשל מישהי שהמציאה משחק קופסה שהיה אמור להיות משחק מוביל והיא השקיעה בזה 40000 ש''ח מכסף שאין לה ובסוף לא הלך.
אין חכם כבעל הנסיון. צריך לראות זאת כהשקעה (נוצצת ומשתלמת ככל שתהיה) ולהרגיש שזה כסף שגם אם ילך לטמיון לא יורגש אצלך.
נ.ב. יש אשכול של פטנטים וכו' ש ''היינו רוצים'' כדאי להיכנס ולהכניס שם את הרעיונות שלך

Goldidea

משתמש מקצוען
לא אמרתי...
יש המון אנשים שעשו המון כסף בצורה נקיה וקלה והכל בסדר רק שלא לכל אחד זה מתאים

ריחיים

משתמש פעיל
חוץ מכסף זהה דורש גם זמן
וכמו שאמרתי את שניהם אין לי.
טוב, אז נמשיך לחלום....

בעצם...

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אפי׳ ספר תורה שבהיכל צריך מזל
אפליקציית WhatsApp נמכרה ב 19,000,000,000$
(נראה לי)
האפליקציה הזו לא מחדשת כלום כולל כלום בטח לא בראשית דרכה
היא לא הראשונה ויש עוד כמוה
אבל רצה מסובב הסיבות והיא הצליחה ברמות היסטריות

במחלקת ההשתדלות אנשים נוטים להתלהב מהרעיונות של עצמם בלי לעשות סקרי דעת קהל קבוצות מיקוד וכדו׳ וכך משקיעים כספים בחוסר זהירות מתבקש

Goldidea

משתמש מקצוען
השאלה היא האם אני יכולה לצורך העניין לפנות לחברת עלית ולהציע להם פטנט ולסכם שאם וכאשר ישתמשו בו אני יתוגמל כספית (לצורך הדוג' קפה טורקי בשקיקים כמו שקיקי תה. ניסוי שלי לא צלח אבל אולי שיפור כלשהו יעזור) וכנ''ל לגבי מוצרים דיגיטליים.

נוכחות לעסקים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D I G I T A L
אפי׳ ספר תורה שבהיכל צריך מזל
אפליקציית WhatsApp נמכרה ב 19,000,000,000$
(נראה לי)
האפליקציה הזו לא מחדשת כלום כולל כלום בטח לא בראשית דרכה
היא לא הראשונה ויש עוד כמוה
אבל רצה מסובב הסיבות והיא הצליחה ברמות היסטריות

במחלקת ההשתדלות אנשים נוטים להתלהב מהרעיונות של עצמם בלי לעשות סקרי דעת קהל קבוצות מיקוד וכדו׳ וכך משקיעים כספים בחוסר זהירות מתבקש

מה שהכי יפה בסיפור האקזיט של ווצאפ ששני המייסידים ניסו להתקבל כמפתחים בחברה שבסוף קנתה אתה במחיר הגבוה ולא קיבלו אותם ובסוף החברה שילם ביוקר!!

Goldidea

משתמש מקצוען
שמעתי ש''קל קו'' זה רעיון של בחור סלונימער (כיום אברך מבוסס כלכלית)

נוכחות לעסקים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D I G I T A L
בכללי
רעיון/מיזם טוב זה משהו שבא לתת מענה לצורך כל שהוא, [get הזמנת מונית בלי להתקשר ובלי להסביר למוקדן התורן איפה בדיוק אתה עומד] או לקחת מוצר כל שהו ולשפר אותו [גימייל של גוגל]
דבר תועלתי [פנגו תשלום חנייה בלחיצץ כפתור] פתרון לבעיות
ורוב המיזמים מצליחים נמצאים בקטוגריות האלה כל אחד בדגש על אחד הנקודות האלה תוך התאמה מיוחדת לקהל יעד מוגדר

Goldidea

משתמש מקצוען
כן, אבל למשל אפליקציות לזמני הגעת אוטובוס יש המון ואנשים השקיעו את כל חייהם בפיתוח ושיפור כולל גיוס הון ובסוף הציבור משתמש בשל המתחרים.

נוכחות לעסקים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D I G I T A L
כן, אבל למשל אפליקציות לזמני הגעת אוטובוס יש המון ואנשים השקיעו את כל חייהם בפיתוח ושיפור כולל גיוס הון ובסוף הציבור משתמש בשל המתחרים.
קשה להתייחס לאפליקציות בלי שמות , מה שמוביל היום בתחום זמני האוטבסים זה אפליקציה מוביט שהרבה מהרוחחים שלה זה מעיירות ומדינות שמארגנים אירועים ורצים למנוע פקקים מטורפים משווקים ומתקמים ומציעים את השירות של מוביט לאירוע
בכל אופן ככל הנראה המתחרה זיהה את הנקודות חלשה או הוסיפה שירותים נוספים מה שלא קיים באפליקציה האחרת ויש גם סבירות גבוהה שחברה הראשונה לא חיפשה לפתח מוצרים נוספים כמו הסיפור דחיית פיתוח מצלמות דיגטלית על ידי קודק שעשרות שנים הם היה המוביךים במצלמה וגלילי פילם למציאת תמונות

Goldidea

משתמש מקצוען
גם אני משתמשת רק במוביט והמון אבל הם עצמם כנראה העתיקו מאחרים.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
ורוב המיזמים מצליחים נמצאים בקטוגריות האלה כל אחד בדגש על אחד הנקודות האלה תוך התאמה מיוחדת לקהל יעד מוגדר
ועם כל זאת,
יש מספיק מיזמים שהגיעו מתוך מטרה לענות על צורך ספציפי, ומזכירים מאוד את הדוגמאות שנתת, ולא שמעתם עליהם בכלל.
יש בזה הרבה מן הס"ד.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה