רעה חולה - לתשומת לב המתחילים\ות להתפרנס מהמקצוע

מוריסקא

משתמש רשום
נכתב ע"י סא;1470889:
ואם אתה יודע שאתה כ"כ מוכשר ומספיק הרבה לשעה- תקח מחיר בהתאם.

בואי נגיד שאני מספיק חמש תמונות בשעה כל תמונה שווה 250 שקל
לפי דבריך אני צריך לקחת 1250 שקל לשעה (יהיה לי תור עד לרחוב המקביל)
היום נתקעתי בתמונה, לקח לי חמש שעות אז אני לוקח רק לתמונה הזה 5250 שקל כסף עובר לסוחר!!!!

ואל תגידו לי שכן!! זה המחיר שלי, זה מזל, פעם הרווח שלי פעם שלך
זה לא נכון! כי גם במקרה הטוב שהספקת 5 תמונות הלקוח משלם מחיר מלא
אז מתי בדיוק הרווח הוא של הלקוח??

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
יש תחומים שקשה לקבוע בהם מחיר לשעה מכיון שבעל המקצוע לא יודע מראש כמה זמן כזה דבר עלול לקחת. (לפעמים המחשב נתקע באמצע העבודה, לפעמים הראש לא פנוי, לפעמים זה רץ מדי טוב).

גם בציור וגם בעיצוב גרפי וגם בתיכנות וגם בעוד מגוון תחומים.

yoyoBL

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
לא הבנתי למה כל כך מתעקשים לקחת לשעה. ברור שזה לא רלוונטי לציירים עצמאיים כמונו, שמצפים מאיתנו 500 איורים לשעה.
לקחת לשעה זה יהיה יותר רלוונטי לחברה רצינית, שכל פרוייקט לוקח במינימום חצי שנה. אנימציה או איורים מאוד מורכבים שלתת להם מחיר זה בלתי אפשרי כי אתה לא יודע כמה זמן זה באמת ייקח ומה ההיקף של העבודה. אבל בשביל איורים יחסית בסיסיים כמו שרובנו עושים? לקחת לשעה לא רלוונטי בכלל..

למדן בגן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י pr;1469671:
אני לא חושבת, אני יודעת!
:) :) :)
ולשיטתך אי אפשר ללמוד שום שיטת עבודה עצמאית, כי זה אינדבדואלי.
ולהתפלל זה הדבר הראשון, והלא סותר בכלל.

אז אולי תספרי לנו קצת? בראשי תיבות?...
או שאין קיצורים??.......:)

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אמ"ש זחלצי"ק בלטפ"ז ציקוליקו"צ,
הבנת?

דאבל אימפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י pr;1471165:
אמ"ש זחלצי"ק בלטפ"ז ציקוליקו"צ,
הבנת?
ד"י נ"ו תגל"י קצ"ת!
ועכשיו ברצינות- נראה לכם שלתת עבודה ראשונה חינם זה שיטה?

daniella f

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
לא הבנתי מה הבעיה לקחת לפי שעה? מי שמספיק יותר יכול לגבות יותר פר שעה. בד"כ הלקוח לא ירצה את זה כי הוא רוצה לדעת כמה כסף הוא יצטרך לשלם מההתחלה ושלא יבוא לו בהפתעה בסוף הפרוייקט, אבל מבחינת הצייר זה בכלל לא בעייתי, להפך, זה מגן עליו אם יש שינויים, טרטורים, החלפות, אין בעיה, נשנה, זה נכנס אוטומטית לסטופר ולא מפסידים מזה.

דבר נוסף- צריך לצאת מהראש שהלקוח חצוף, ברור שאם הוא יכול לקבל את אותה התמורה בפחות כסף הוא צריך לבחור במאייר הזול, וזכותו גם לבחור לקבל איורים פחות טובים ולשלם פחות, אלו בחירות שלו ושיקולים שלו. והבחירה שלי אם לעבוד מולו, היא גם זכותי, אם אני מרגישה שזה ניצול אני לא אעשה את זה ואעבוד מול אנשים אחרים. אם אחרי כל זה אני רואה שלמחירים שלי אין מענה בשוק, כנראה שצריך לשנות משהו, או להוריד מחירים, או לתת ערך מוסף, או לפנות לתחומי נישה. אי אפשר ללכת ראש בקיר מול שוק כלכלי פתוח שמלא באופציות אחרות שאולי באמת משתלמות יותר ללקוח, ואי אפשר לצפות מציירים מתחילים לא לנסות לצבור ניסיון בכל מחיר, אלו שיקולים שלהם.

כל זה לא סותר את החשיבות של העלאת הנושא בהקשר למחיר לגיטימי ורצוי פר איור כדי לתת ביטחון לכל אינדוודואל להעיז לבקש יותר! כי כשהלקוח אומר בהלם "מה?! בחיים לא שמעתי על מאייר שלוקח סכומים כאלו!" ומוריד לך את הביטחון העצמי לריצפה תוך שניה, יש לך גיבוי פסיכולוגי שיכול להתמודד מול זה כי קראת בפרוג שזה לגיטימי לחלוטין לקחת מחיר כזה ואם הוא לא מעוניין זה בסדר גמור, שילך וימצא מאייר שלא קרא את השרשור ושיהיה להם לבריאות...

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י דאבל אימפקט;1471166:
ועכשיו ברצינות- נראה לכם שלתת עבודה ראשונה חינם זה שיטה?

3 תנאים:
1: עבודה שיש בה ערכיות - כמו עמותת חסד וכדו'
2: לא מורכבת מדי
3: העבודה נותנת פרסום יפה.

כששלושת התנאים האלו מתקימים - נראה לי שיטה נפלאה להתחיל.
אם הייתי יודע על זה לפני כמה שנים הייתי ממש מנסה את הכיוון.
גם מרויחים פרסום, גם הערכה ומצווה גדולה, גם מתנסים עם לקוח "על יבש", וגם מרגישים את התחושה של לעמוד בזמנים, להבין רצונות וכו'.

yoyoBL

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י אבימי;1471228:
3 תנאים:

גם מרויחים פרסום, גם הערכה ומצווה גדולה, גם מתנסים עם לקוח "על יבש", וגם מרגישים את התחושה של לעמוד בזמנים, להבין רצונות וכו'.

אני עם אבימי לגמרי..!
אולי אוסיף, אל תציעו את עצמכם חינם ללקוח שמוכן לשלם. זה תקף למקרה בו חפשו ספציפית עבודת חסד.

sth

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י אבימי;1471228:
3 תנאים:

עכשיו כשהסברת את עצמך, זה נשמע 10!
אם תשמעו על לקוח שכזה, תפנו אתו אלי. או קי?:)

גרנולה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י pr;1470951:
לפי מה הגעת למחיר המצחיק?
אני לא באה לצדד בשיטה של לעבוד לפי שעה,
רק להסביר שזה לא אמור לצאת מחיר מצחיק, כל השאלה היא כמה לוקחים לשעה.

הבעיה היא שכדי שיצא לך שווה - אתה צריך לקחת מחיר גבוה מאד מאד לשעה, והסכום הזה בדרך כלל לא מוצא חן בעיני הלקוח.... אם לוקחים לפי שעה חייבים סכום הגיוני ש"יצלצל באזניים". ואז.... בדרך כלל -זה לא שווה......

דוראל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לכל ה"ציירים"

נימאס לי שאתם חושבים שה"מתחילים" הורסים לכם את הפרנסה!
כל צייר או ציירת יקחו את המחיר שהם חושבים לנכון!
ואני ה"מתחילה" מוכנה ליכנס לבוץ ולהוריד ראש בשביל להיכנס לתחום.
ציור שלי לעולם לא יצא בחינם! אני יקח שקל ולא בחינם!
עבדתי עליו, השקעתי מזמני. מגיע לי עליו כסף! אני לא אמורה להתחיל להיתחשב בכל ה"מקצועיים" שאני פוגעת להם בפרנסה!
יש לי את השיקולים שלי בדיוק כמו שיש לכל אחד ואחת מכם!
מקווה שהבנתם אותי נכון....
בהצלחה לכולנו.

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י דוראל;1471832:
עבדתי עליו, השקעתי מזמני. מגיע לי עליו כסף! אני לא אמורה להתחיל להיתחשב בכל ה"מקצועיים" שאני פוגעת להם בפרנסה!
בהצלחה לכולנו.

תודה על תגובתך.
זו דוגמה והמחשה נפלאה לעצמת הבעיה, לחוסר המודעות לחשיבה לטווח ארוך ולחשיבה נמהרת, שכל האשכול מנסה להסביר כמה הוא מזיק.
מזיק בראש וראשונה לצייר עצמו שנוקט עמדה כזו.

בקריאה שניה: את לא אמורה להתחשב?? היכן אנחנו גרים, בסדום שכונת אגו רחוב רק אני וזהו?
נכתב ע"י דוראל;1471832:
בהצלחה לך. כי אם תפעלי כך, ועוד כמה יצטרפו לחשיבה ולגישה הזו, לא יהיה לך תחום להכנס אליו.

yoyoBL

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י דוראל;1471832:
בהצלחה לכולנו.

רק להבהיר משהו,
נראה לך, שאם את 'מוכנה להיכנס לבוץ ולהוריד ראש בשביל להיכנס לתחום' איכשהו פוגע בציירים ה'מקצועיים'? האם נראה לך שהציעו פה לקחת עבודות בחינם כי חושבים שהם לא שוות כסף? האם בכלל הבנת את נושא השיחה?
לפני שאת מתפרצת ומדברת שטויות כדאי שתוודאי שהבנת בכלל על מה מדובר.

contrast

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אחד משורשי הבעיה לענ"ד:
לקוח מפרסם בפרוג: דרוש צייר/ת ל... נא לשלוח דוגמאות ומחירים.

הוא מקבל עשרות פניות, מתוכם נניח 10 רלווטיות במבחינת הציור.
למה שלא יתפתה לקחת את ההצעה הכי זולה מביניהם, אחרי שהם מרוצים מרמת הציורים?
האמת שרובם כך עושים, לוקחים את ההצעה הזולה, ולא בגלל שאין להם תקציב אלא למה לשלם יותר.
מה שנוצר הוא מעין מכרז לכל הממעיט במחיר

ועכשיו צייר אפילו טוב, שכרגע אין לו כעת עבודה ופרנסה, אם לא ייתן מחיר נמוך יחסית, לא ייקחו אותו! (אא"כ הלקוח התחבר דווקא לציורים שלו)

ההמלצה שלי שהנהלת הפורום שמיועד לאנשי המקצוע, לא ללקוחות, לא יאפשרו את התחרות הזו.
מה שכן, שיהיה אשכול נעוץ עם שמות הציירים וקישורים לתיקי עבודות, ופרטי התקשרות.
מי שיירצה להזמין, ידפדף בין הגלריות, וייפנה ישירות מקסימום ל2 או 3 ציירים שמתאימים לו, ויזמין עבודה, כך שהשיקול לקחת צייר זה או אחר יהיה הסגנון והאיכות לא המחיר. לענ"ד זה יעשה גם רצון וחשק לציירים להשקיע ברמה של ציורים איכותיים...

(מובן שהיה כדאי שיהיה אפשרות בתיקי עבודות ממויינים לפי קטגוריות בעלי מקצוע, אבל עד שזה יקרה, והבנתי שזה מסובך ויקר, אפשר לעשות אשכול נעוץ כנ"ל והציירים ירשמו שם פרטי התקשרות וקישור לתיק עבודות.
ומי שמחפש צייר - רשאי לחפש רק שם ולא לפרסם מכירה פומבית)

מקווה שהסברתי את עצמי מספיק אם יש שאלות בבקשה.

אלימלך וולו

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
נכתב ע"י contrast;1471924:
אחד משורשי הבעיה לענ"ד:
לקוח מפרסם בפרוג: דרוש צייר/ת ל... נא לשלוח דוגמאות ומחירים.

הוא מקבל עשרות פניות, מתוכם נניח 10 רלווטיות במבחינת הציור.
למה שלא יתפתה לקחת את ההצעה הכי זולה מביניהם, אחרי שהם מרוצים מרמת הציורים?
האמת שרובם כך עושים, לוקחים את ההצעה הזולה, ולא בגלל שאין להם תקציב אלא למה לשלם יותר.
מה שנוצר הוא מעין מכרז לכל הממעיט במחיר

ועכשיו צייר אפילו טוב, שכרגע אין לו כעת עבודה ופרנסה, אם לא ייתן מחיר נמוך יחסית, לא ייקחו אותו! (אא"כ הלקוח התחבר דווקא לציורים שלו)

ההמלצה שלי שהנהלת הפורום שמיועד לאנשי המקצוע, לא ללקוחות, לא יאפשרו את התחרות הזו.
מה שכן, שיהיה אשכול נעוץ עם שמות הציירים וקישורים לתיקי עבודות, ופרטי התקשרות.
מי שיירצה להזמין, ידפדף בין הגלריות, וייפנה ישירות מקסימום ל2 או 3 ציירים שמתאימים לו, ויזמין עבודה, כך שהשיקול לקחת ציייר זה או אחר יהיה הסגנון לא המחיר. לענ"ד זה יעשה גם רצון וחשק לציירים להשקיע ברמה של ציורים איכותיים...

מקווה שהסברתי את עצמי מספיק אם יש שאלות בבקשה.

חבל שלא חשבו על זה עד היום
אולי כדאי לעשות רעיון זה בכל הפורומים

שיפי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
לגמרי לא חושבת שדוראל מדברת שטויות!!!
ברור שצייר מתחיל שלוקח זול לא יפגע במקצועיים, כי מי שרוצה אותם יקח אותם בכל מחיר,
ולעניות דעתי הוא גם לא יפגע בעצמו, כי ברגע שהוא יכנס לשוק הוא יעלה את המחיר,
אני מכירה קוסמטיקאית ענקית, בטוח שהרבה מכירים אותה, בת דודה שלה סיפרה לי שבתחילת דרכה היא הייתה עוברת מבית לבית ומתחננת שייתנו לה לטפל בפרוטות, זה פגע בה? לגמרי לא, היום יש לה קליניקה גדולה, היא מוכרת, ולוקחת מחירים שלא מביישים פרופסורים.
ודרך אגב, מנסיון שלי, בהתחלה קרה לי הרבה פעמים שלקחתי מחיר נמוך כי לא ידעתי כמה זמן זה יקח לי, ולאט לאט למדתי, וגם למדתי להכיר את השפה של הלקוחות שמטעה.
ועוד סעיף קטן שצריך לברר לעומק מבחינה הלכתית, לכל הנתקעים עם עבודה שלוקחת הרבה יותר זמן ממה שתכננו, יש מושג של הונאה גם אם הצייר קבע מראש מחיר, הוא יכול לדרוש מחיר יותר גבוה באמצע העבודה בטענה שלא ידע שזה יקח לו כל כך הרבה זמן.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה