רמה גבוהה בתוכנית חינמית! - רינדור שבוע 1.

נתן סבע

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
Final.jpg
היי שלום לכולם,
כבר שנים שאני עובד בתוכנה מקסימה שנקראת בלנדר.
זו התוכנה שבה אני משתמש במשרד ההדמיות שלי 3DBM (הדמיות אדריכליות ועוד), והיום רציתי לשתף אתכם בתוכנה הזאת שיכולה לחסוך לכם הרבה כסף.

בלנדר היא תוכנה חינמית (OPEN SOURCE) שזוכה לאחרונה להרבה הערצה בעולם ה3D המקצועי. משום מה בישראל התוכנה פחות מוכרת ובתחום ההדמיות עוד פחות.הבעיא היא שכששומעים שתוכנה "חינמית" מתרגמים את זה ל"זול",וחושבים שהאיכות גרועה, ושהשימוש לתחביב ולא למקצוענים.

כאן הטעות.
בלנדר אינו חינמי, אלא OPEN SOURCE (קוד פתוח). ומה ההבדל?
ההבדל פשוט, יש קהילה משגשגת ותומכת מאחורי התוכנה הזאת. התמיכה היא גם מבחינה כספית (לאחרונה פורסם השווי של ההכנסות לשנת 2020 שטופס ל 1,3 מיליון יורו!--- בין התומכים הידועים יש את EPIC GAMES המפורסם, MICROSOFT ,NVIDIA...), שזה אומר שיש מפתחים קבועים שעובדים על פיתוח ושיפור התוכנה, אבל גם לגבי התוכנה עצמה בגלל הפידבק הרחב שיש לה. מכיוון שזאת תוכנה שבנויה על קהילה, יש קשר הדוק בין התוכנה והמשתמשים :המפתחים קשובים יותר למשתמשים.

ומה עם הרמה של התוכנה?
אז אפשר לפרט כל הפיצ'רים של התוכנה (שמתעדכנים כל שבוע כמעט), כל המגוון הרחב של התחומים שאפשר לעסוק בהם איתה(מידול, רינדור ורינדור בזמן אמת, פיסול, אנימציה, 2D ,VFX...), אבל מה שאני מציע לכם הוא כזה:

כל שבוע אני אפרסם בע"ה הדמיה אדריכלית אחת שנעשית בבלנדר ואתם תשפטו.

Final.jpg

מאחורי הקלעים:
Capture d’écran 2021-05-11 181706.jpg

תמונה המקורית : מהמעצב "Adele Bates".
Design practice Adele Bates, has completed the interiors of a modern home in Melbourne, Austra...jpg

דיסי

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מה העניין שלך לפרסם את בלנדר?

יאיר מן

משתמש מקצוען
D I G I T A L
@דיסי לעשות טובה למשתמשי פרוג שמשלמים על שימוש בזיבראש/סקצ'אפ וכדומה, אני באופן אישי לומד מדול ואנימציה תלת ממידית באופן עצמאי מיוטיוב וכדו' ובלנדר אכן נחשבת כאחת מתוכנות תלת הממד המובילות בעולם ונחשבת מקבילה לתכונת מאיה שנמצאת בשימוש בהפקות הסרטים הגדולות ביותר בעולם

תודה ל @נתן סבע שהרים את הכפפה לפרסם את התכנה לטובת כולם. (למען האמת בעבר @trew דיבר אודות בלנדר)

ATARA

משתמש פעיל
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
איך אפשר ללמוד אותה? לפי מה שידוע זה ללמוד בצורה עצמאית....

יאיר מן

משתמש מקצוען
D I G I T A L
@ATARA יוטיוב, אני ממליץ להתחיל עם הערוץ של blender guro.

נערך לאחרונה ב:

נתן סבע

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
תודה יאיר מן ,
אכן כל התוכנות הגדולות כמו MAYA ,3DS MAX, סקאטצ'פ, ווריי... עולות מאד יקר ומשלמים עליהם כל חודש. קצת חבל על הכסף לא?

ATARA יש המון סרטוני הדרכה באינטרנט/יוטוב באנגלית (אחד מהמפורסמים ביותר הוא הסדרה של "הסופגנייה" סרטוני הדרכה למתחילים של בלנדרגורו-BLENDERGURU-הקישור: Blender Beginner Tutorial - Part 1 - YouTube ).

למי שלא מבין אנגלית זה יהיה יותר קשה לפי שאין כ"כ סרטוני הדרכה בעיברית, או שהם ישנים מדי. האמת שהיה לי תוכנית להקליט סרטוני הדרכה למתחילים אבל אני צריך למצוא את הזמן...
מי מעוניין?

ח גלויברמן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
למי שלא מבין אנגלית זה יהיה יותר קשה לפי שאין כ"כ סרטוני הדרכה בעיברית, או שהם ישנים מדי. האמת שהיה לי תוכנית להקליט סרטוני הדרכה למתחילים אבל אני צריך למצוא את הזמן...
מי מעוניין?
אני!!!!!!!!!!!!!!!!

תמרזאל

עיצוב פנים, הדמיות אדריכליות
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
עיצוב ואדריכלות פנים

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נראה נהדר, תודה!
זה גם מנוע רינדור?
איך התוכנה בהשוואה ל3dmax , סקצ’אפ או ריינו?

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
באיזה מנוע רינדור אתה משתמש?
תמיד הסצנה יוצאת לי חשוכה מדי, או מוארת עם קונטרסט גבוה, איך שולטים בזה?

נתן סבע

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
@GRN, @מנוי פרימיום, בבלנדר ישנו שתי מנועי רינדור, אחד שנקרא "סייקלז" CYCLES שהוא מנוע עם ביצועים גבוהים כמו ב3DS MAX או VRAY, ו"איבי" EEVEE, שזה מנוע רינדור בזמן אמת מפושט יותר שלפעמים מגיע לרמה של סייקלז.
1621364042663.png

1621364475953.png

-------------------------------------EEVEE-------------------------------------------------------------------------CYCLES--------------------------------------

@מנוי פרימיום, גם בשבילי התאורה הוא באמת החלק ההכי מורכב וההכי קשה. באיזה תוכנה אתה משתמש? בכל תוכנה זה אחרת.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
@GRN, @מנוי פרימיום, בבלנדר ישנו שתי מנועי רינדור, אחד שנקרא "סייקלז" CYCLES שהוא מנוע עם ביצועים גבוהים כמו ב3DS MAX או VRAY, ו"איבי" EEVEE, שזה מנוע רינדור בזמן אמת מפושט יותר שלפעמים מגיע לרמה של סייקלז.צפה בקובץ המצורף 889647
צפה בקובץ המצורף 889657
-------------------------------------EEVEE-------------------------------------------------------------------------CYCLES--------------------------------------

@מנוי פרימיום, גם בשבילי התאורה הוא באמת החלק ההכי מורכב וההכי קשה. באיזה תוכנה אתה משתמש? בכל תוכנה זה אחרת.
אני משתמש בבלנדר, בתהליך של למידה.
לקח לי זמן למשל להבין שצריך להגדיר בנפרד את החומר כפי שייראה בתצוגה מקדימה, ובנפרד כפי שיראה ברינדור.
ואגב, יש אפשרות להגדיר שהמעבד יתשמש בכונן חיצוני בשביל העיבוד?

נתן סבע

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
ואגב, יש אפשרות להגדיר שהמעבד יתשמש בכונן חיצוני בשביל העיבוד?
אתה מתכוון להגיד שהתוכנה תהיה על כונן חיצוני או שהקבצים נמצאים על הכונן החיצוני? בעצם זה לא משנה שתיהם אפשריים (יש גירסא ניידת של בלנדר), וכך אני עושה יש לי את הכל על כונן חיצוני. כמובן עדיף שזה יהיה SSD שיותר מהר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  37  פעמים

לוח מודעות

למעלה