כללי רכישת קבוצתית של מחשבים חזקים

• פותח הנושא GRN
  • פורסם בתאריך

prog

מנהל ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
יוסי שלום וברכה

אני בודקת את האפשרות של תשלומים + לעלות את לG500

אחזור עם תשובה מהירה.

תודה לכולם

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
טובי, אם כן אז שאלה: ינתן שרות בירושלים??

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
ליוסי10 היקר:

נכתב ע"י יוסי10;307781:
שלום לחברי הפורום וחברי האתר
קודם כל אני רוצה לומר שאני משתמש חדש באתר לאחר שאני כבר קורה את התוכן הנזכר בו ונהנה כל פעם מחדש מהידע הנכתב והשיתוף המיוחד שקיים פה
האתר מנוהל בצורה מכובדת ומענינית אז תודה רבה למנהלי האתר
היתי בדרכי לרכישת מחשב כאשר ראיתי את ההצעות שנכתבו כאן גם ע"י SHIA וגם ע"י פרוג
יש ברשותי ידע מסויום במחשבים אבל החלטתי פשוט לבדוק לעומקם של דברים את שני ההצעות הנזכרות
תוצאות הבדיקה הם כדלהל"ן
המארז והספק שנמצאים במערכת של פרוג הם חזקים בצורה משמעותית הספק שך OCZ קיבל את מירב ההמלצות מ3 חנויות שהייתי בהם ראיתי אותו במו עיני והתרשמתי ממנו לטובה אומנם הוא יקר יותר אבל הרבה הרבה יותר איכותי
הלוח שפרוג הציעו הרבה יותר איכותי מלוח ASUS P5Q3 הלוח ע"פ החניות שהיתי שם איכותי יותר אמין יותר ומתקדם יותר
בנוסף הבנתי שזיכרונות המחשב מחירם עלה בצורה מאד חדה והזיכרון שפרוג הכניסו איכותי מאד והמהירות שלו גדולה יותר מאשר ההצעה השניה ...
\

יוסי היקר שלום רב
א. ברצוני לברך אותך על הצטרפותך הפתאומית לפורום.

ב. ברצוני להעמיד דברים על דיוקם מכיוון שהיו בדבריך אי דיוקים וטעויות.
לכן אתייחס לדברים באופן מסודר, ראשון ראשון, אחרון אחרון.

לגבי הספק:
אכן, הספק שפרוג הציעו הוא חזק יותר, טוב יותר ויקר יותר. אין בכך חידוש ואף הצבעתי על כך באופן מפורש. אם כי, צריך לזכור שגם ספק איכותי בהספק של 400W יכול להחזיק מערכת כזו בלי קושי מיוחד ולכן לא יורגש שום הבדל בביצועי המחשב הלכה למעשה.
(מארז לא משפיע כמובן על ביצועי המחשב)

לגבי הלוח:
ההצהרה שהלוח שפרוג הציעו הוא "הרבה יותר איכותי" מהלוח ASUS P5Q3 היא ממש לא נכונה. לדאבוני, גם לא הבאת שום סימוכין לטענה הזו.
עיון בתכונותיהם של שני הלוחות מעלה כי הם מציעים ממש את אותו סט של תכונות. החל באותו כרטיס-קול מובנה, עבור דרך ששת חיבורי הסאטה ותריסר חיבורי הUSB וכלה במהירות הזכרונות הנתמכים. למעשה, בגיזרה זו, מציע הלוח של אסוס גמישות ותומך במהירות של 1800MHZ (באוברקלוקינג) אבל זה לא רלבנטי.
מחירם של שני הלוחות גם הוא כמעט זהה (באזור ה700 ש"ח), האסוס טיפונת יקר יותר.
אז אלא אם יש לך משהו קונקרטי להישען עליו, חבל לזרות חול בעיניהם של אלו שמתמצאים פחות.

לגבי הזכרונות:
מכיוון שטרחת להסביר לחברינו על ההבדל במהירות בין זכרונות שונים, 1333MHZ ו-1600MHZ, חבל שלא טרחת לספר להם, שהמעבד עצמו, עובד בתדר של 1333MHZ בלבד.
אם כן, זיכרון יותר מהיר, ייצור תופעה של צוואר-בקבוק, שתגביל ממילא את המהירות בפועל ל1333MHZ.
כמו"כ שחכת לספר להם על ההבדל במהירות הגישה לזיכרון.
מהירות הגישה לזיכרון מבוטאת בנתון שנקרא CL. מבלי להיכנס לפרטים טכניים, ככל שה-CL נמוך יותר, המעבד יהיה מסוגל לגשת לזיכרון מהר יותר.
הזיכרון של OCZ שאני הצעתי הוא CL6 ואילו זה שפרוג הציעו, הוא CL7.
עוד דבר חשוב ששחכת, הוא הקירור שמובנה על הזיכרון של OCZ, -קירור פסיבי שפולט עודפי חום ביעילות רבה. זיכרון חם עובד לאט יותר. כך שאם נסתכל למציאות בעיניים, נבין שמאוד ייתכן שמחשב עם הזכרון שאני הצעתי יתפקד טוב יותר.
(בכל מקרה ההבדל בין מחירם של 2 הזכרונות מסתכם בכ-40 ש"ח)

בל נשכח שהמפרט שהצעתי כולל גם קירור איכותי למעבד, ודיסק קשיח גדול יותר.
אין לי מילה רעה אחת לומר על המפרט של פרוג. רק שאני משוכנע שהמפרט האלטרנטיבי שאני הצעתי לא נופל ממנו ויציג רמת ביצועים דומה מאוד.
כמו"כ, בטוחני שהשקעה של 400 שקלים נוספים במפרט שהצעתי, יכולה לחפות בקלות על כל חיסרון יחסי הקיים בה.

בכל אופן, מכיוון שהתכוונת לטובה כמובן, אני מודה לך מקרב לב.

ברצוני להבהיר גם, שאין לי שום אינטרס בעניין ואינני מנסה להטות את דעתם של אנשים לצד זה או אחר, אלא לשטוח בפניהם את תמונת המצב לאשורה כפי שאני מכיר אותה.

*לאה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נו, מה קורה? יש רכישה או לא?
ועל איזה מחשב הוחלט ללכת?

prog

מנהל ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
שיע, תודה על כל התשובות המפורטות. אעביר זאת .

תודה

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י Shia;307834:
מהירות הגישה לזיכרון מבוטאת בנתון שנקרא CL. מבלי להיכנס לפרטים טכניים, ככל שה-CL נמוך יותר, המעבד יהיה מסוגל לגשת לזיכרון מהר יותר.
עוד דבר חשוב ששחכת, הוא הקירור שמובנה על הזיכרון של OCZ, -קירור פסיבי שפולט עודפי חום ביעילות רבה. זיכרון חם עובד לאט יותר. כך שאם נסתכל למציאות בעיניים, נבין שמאוד ייתכן שמחשב עם הזכרון שאני הצעתי יתפקד טוב יותר.

QUOTE]

תיקון קטן לפי מה שאני יודע, שזיכרונות של DDR 2 הם בדרך כלל עם CL6.
וCL7 ו 9 הם לDDR 3, כלומר איתם בדרך כללל משתמשים ולכן לDDR 3 מומלץ CL7 ככה אני שמעתי בכ"א.
וכן שההבדל זה כ -2-3 % בערך של ביצועים ושמים לב לכך בעיקר במצב OC, ולא במצב רגיל.

וכן שמעבדי ה Q 9550 נחשב יותר טוב מה E8*** . ומשום כך לדעתי ההצעה של
smeshi<SCRIPT type=text/javascript> vbmenu_register("postmenu_307740", true); </SCRIPT> , היא הטובה.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י פופקו;307859:
נכתב ע"י Shia;307834:

QUOTE]

תיקון קטן לפי מה שאני יודע, שזיכרונות של DDR 2 הם בדרך כלל עם CL6.
וCL7 ו 9 הם לDDR 3, כלומר איתם בדרך כללל משתמשים ולכן לDDR 3 מומלץ CL7 ככה אני שמעתי בכ"א.
וכן שההבדל זה כ -2-3 % בערך של ביצועים ושמים לב לכך בעיקר במצב OC, ולא במצב רגיל.

וכן שמעבדי ה Q 9550 נחשב יותר טוב מה E8*** . ומשום כך לדעתי ההצעה של
smeshi<SCRIPT type=text/javascript> vbmenu_register("postmenu_307740", true); </SCRIPT> , היא הטובה.

לגבי הנושא של CL זה לא נכון מה שאתה אומר שCL7 "מומלץ" לDDR3 אלא שככל שמהירות הזיכרון גבוהה יותר, קשה יותר להשיג CL נמוך. זו בעיה טכנולוגית. לכן בימי זכרונות ה400MHZ היה מקובל לראות CL3, דבר שהיום הוא דמיוני.
ומה שחשוב זה שבמערכת עם מעבד שפועל בתדר 1333, זיכרון בתדר 1600 לא מהווה יתרון על פני אחיו בעל 1333 המגהרצים. לעומת זאת, הזיכרון בעל הCL הנמוך, דווקא זוכה ליתרון.

ולעניין המעבדים מרובעי הליבה, זה לא חלק שהם טובים יותר ליישומים של גרפיקה.
בתלת-מימד, סאונד ווידאו, בהחלט יש להם יותר מה להציע, אבל בתוכנות גרפיקה "מסורתיות", אין כל כך ביטוי לנושא הליבה המרובעת.
חשוב גם לציין שמעבדי ה"קוואד" נוטים להתחמם בקלות רבה יותר. (בפרט עם אוברקלוק)

Smeshi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
שעיה, מאד מעניין ומוזר כל הענין של ה-cl. אם זה כך למה ככל שהזכרון חדשני יותר ה-cl גבוה יותר? במקום להשתכלל הולכים אחורה?
ועל איזה קירור היית ממליץ לקוואד?

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
אוקיי לגבי האוברקלוק זה אפ'חד לא עושה כאן אני חושב, אבל במציאות בתוכנות כמו פוטושופ ועריכת וידאו המעבד הספציפי של הQ9550 בבדיקות היה יותר טוב מה E8**,
ולגבי מה שכתבתי מומלץ התכוונתי שכיוון של DDR3 מה שמוצע בדרך כל 90 % מהמקרים זה CL7 או 9, לכן מומלץ ה 7 מאשר ה9.
תנסה לחפש DD3 ב CL6 זה דבר שקשה יותר למצוא.

לגבי ההבדלים בין ה Q ל E אז הנה בבקשה בדיקה

attachment.php

יוסי10

משתמש חדש
טוב שעיה בדקתי שוב את הנושא כל זיכרונות OCZ מגיעות עם מערכת קירור
לא נכנסתי כלל לנושא ה CL
מה שכתבתי זה שמבדיקה שערכתי ההמלצה שקיבלתי היא יותר לכיון של פרוג בגלל שהלוח שלהם מוצלח יותר הזיכרון איכותי יותר והספק שלי בכל אופן זה חשוב יותר הוא חזק יותר

שריל'ה

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
שיו..
כמה פילפולים..
נראה לי שעד שתחליטו על מחשב נזדקן כאן..
כל דקה יוצא מחשב טוב, וכל יום יש מבצע במקום אחר.
הבה נסגור כבר על איזהשהיא עיסקה.

Zeevi.Co

משתמש פעיל
נכתב ע"י שריל'ה;307967:
שיו..
כמה פילפולים..
נראה לי שעד שתחליטו על מחשב נזדקן כאן..
כל דקה יוצא מחשב טוב, וכל יום יש מבצע במקום אחר.
הבה נסגור כבר על איזהשהיא עיסקה.

icon14.gif

avi media

משתמש מקצוען
בתור עורך וידאו אין טעם להתפשר על פחות מ4 ליבות ולכן אשמחאםתהיה הצעת מחיר הכוללת מעבד Q 9550.

israelm24

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כמה הערות "לסדר היום":

1. כיום כל חבילת התוכנות של ADOBE CS4 מכילות תמיכה במרובעי ליבות וגם משתמשים בהן בצורה יעילה, כך שמרובע ליבות גם הפשוט כמו ה-Q9400 עדיף על פני ה-E8XX למרות שמהירות השעון שלו נמוכה יותר. אין זה נכון שרק ליישומי עריכת וידאו וקידוד קבצים עדיף מרובע ליבות, כיום ובעיקר בעתיד הנראה לעין מרובעי ליבות יציגו ביצועים עודפים על פני אחיהם הדו ליבתיים.

2. כדאי מאוד לשלב כרטיס מסך של NV בעל תמיכה ב-CUDA, תוכנות ה-CS4 מנצלות מנגנון זה בצורה יעילה, דבר שתורם לשיפור ביצועים בצורה מורגשת ומוריד עומס מהמעבד הראשי.

3. לגבי ספק כוח, לא חשוב הגודל אלא האיכות והיציבות. למערכת למטרת גרפיקה אין צורך ביותר מ400W של ספק כוח איכותי ויציב בעל נצילות של 80+. המותג פחות חשוב, אך חשוב שזה יהיה ממותג ולא ג'נרי.

4. לגבי לוחות האם, שניהם בעלי גשר צפוני מסוג P45 כך שפיצ'ר כזה או אחר לא ממש ישנה לרובכם. אסוס חברה מצויינת, כך גם ג'יגהבייט ואינטל. לכו על הזול מבניהם.

5 לגבי הזיכרנות, רוב אם לא כל המשתמשים כאן לא הולכים לעשות אוברקלוקינג, כך שלקחת זכרונות שהם מעל ל1333 מגה"ר זה לא לעניין. חפשו את הזכרון בעל התזמונים הנמוכים ביותר ואם יש לו מערכת קירור פסיבית מה טוב, אך זה לא העיקר ואפשר להסתדר גם בלי.

6. לגבי מארז, מישהו רשם פה שזה לא חשוב, אז זהו שכן! המארז הוא חלק חשוב מאוד! אם לא מבחינה אסטטית אז לכל הפחות מבחינת יכולת פיזור החום והוצאתו החוצה, לקחת סתם מארז זו ממש לא חוכמה גדולה! חשוב שיהיה בעל יכולת פיזור חום אופטימלית בשילוב שקט מקסימלי. העיצוב פחות חשוב.

7. לגבי דיסק קשיח קראתי המלצות טובות מאוד בכמה פורומי חומרה על הדיסקים של סמסונג מסדרת ספידפויינט F1. הם באים בנפחים של 320/500/640/750/1000. לא כדאי לקחת פחות מ-500GB ועדיף לקחת 2 של 250G. כך דיסק הטיוטה הראשי והמשני של פוטושופ יהיו שני דיסקים נפרדים, מה גם שזה מצויין לגיבוי חומר, כך שאם דיסק אחד נדפק יש לך גיבוי בשני. זה עדיף על פני אחד של 500 וחלוקתו ל-2.

8. מישהו פה ציין שטות גמורה לגבי מעבדי TRAY ו-BOX.. ההבדל היחיד בניהם שה-TRAY מגיע בתוך אריזה המכילה כמות גדולה של מעבדים ללא מאווררים ונועד למרכיבי מערכות מחשב, דבר שחוסך עלויות של אריזה והפצה ולכן מחירו זול יותר. מעבד הBOX מגיע עם אריזה ממותגת וכולל גם מאוורר עם צלע קירור ולכן הוא יקר יותר. מעבר לזה אין שום הבדל בניהם, זהו אותו מעבד!!

שיהיה בהצלחה לכולם!
מקווה שעזרתי במשהו.. ;)

שנה טובה ומתוקה וגמר חתימה טובה!

מבינים

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
לענ"ד, הדבר הנכון ביותר הוא: להציע את המפרט הסופי,
ועליו אפשרויות שידרוג שונות כמו זיכרון, ספק וכו', ולפרט את הביצועים 'למעיישה' של כל שדרוג.
וכך, כל אחד יוכל להחליט האם משתלם וכדאי לו להשקיע בזה או לא.

בכל אופן תודה רבה לידידינו ר' שייע ולהנהלת פרוג שעושים מאמץ נרחב להצלחת העניין.

prog

מנהל ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
אוקי חברים, מצ"ב בשנית המפרט שהשני שהעלתי שבוע שעבר רק משודרג ל500G
המחיר במקום 3690 - 3590 ש"ח.

מי שמעוניין יכול לשלוח הודעה באישי ואעביר את פרטיו ויצרו איתו קשר.

הצלחות
טובי

נ.ב.
אני מצרפת מפרט נוסף כיון שהיו באישי כאלו שרצו עוד יותר חזק.

קבצים מצורפים

• מפרט2.jpg
    KB 456.6 · צפיות: 5

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
איפה המפרט?

prog

מנהל ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
המפרט שכעת אני מעלה הוא חזק יותר מחירו 4000 אלף.

בהצלחה

קבצים מצורפים

• מפרט1.jpg
    KB 507.3 · צפיות: 6

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
יש חמש אחוז הנחה לפרוג זהב?

טובי, שעיה תודה!

מכלול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מה ההבדל בין המפרטים? רק הכ. מסך? עד כמה זה משמעותי?

ותודה לכל העוסקים במלאכה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה