ריקמה -למי יש סרטוני הדרכה

מקטעים

עימוד שמזמין לקרוא
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מועדים לשמחה!
ר.JPG

אני רוצה להכין ברכת כלה בטכניקה הזו (אל דאגה - ממש לא בחול המועד :) )
מאז שהייתי ביסודי לא רקמתי.... ואין לי מושג איך עושים את זה (חוץ מהתכים הידועים כמובן;) )...
משיטוט ראשוני ברשת ראיתי עבודות מדהימות - אבל הדרכה לא מצאתי...
אשמח לכמה סירטונים ברמה של מתחילות ומתקדמות.
בע"ה כשאסיים את העבודה אשתף אתכן!
אם יהיו גם תרשימים - מצויין!
תודה לעוזרות

ציפי-ה

נשארתי סקרנית בהחלט...
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אם יש לך סבלנות לחכות אשמח להדגים לך אחרי החג...
(אם תוכלי להקפיץ לתזכורת זה יעזור לי..)

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לפני כחצי שנה העלתי לכאן עבודה דומה ממש. תעשי חיפוש... מקווה שתמצאי.
השושנים שאני רקמתי לדעתי יותר מוצלחים מהפרחים שהעלת. תראי ותביני למה.
השאלה איך תכתבי באמצע? שקף? הדפסה על בד? מעניין איך כתבו בדוגמא שהעלת. אני ניסתי לרקום "משפחת... " ולא כל כך הלך לי. אז עזבתי את זה מתוך תקווה שאחשוב על רעיון איך לכתוב באמצע.
אולי אחרי החג יהיה לי זמן לחפש הדרכות.
אבל תתזכרי...

ציפי-ה

נשארתי סקרנית בהחלט...
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
חורף בריא לך,
כפי שהבטחתי לך, הדרכה התחלתי לרקום, אבל פתאום נזכרתי שבעצם סרטונים גדולים לא עולים
מצרפת לך תמונה להשראה (התמונה היא לא ריקמה שלי קיבלתי אותה אי פעם כשאני ביקשתי ללמוד ריקמה.
כל הריקמה הזו היא בעצם תכים רגילים, עם 2 ליפופים בסוף, זה אומר: שאת מסובבת את החוט סביב המחט לפני שאת מוציאה אותו מהבד, ומחזיקה את החוט שהליפוף לא יפתח עד שהמחט יוצאת מהבד.
התמונה הראשונה הוא תמונה שהפרחים נעשו בטכניקה זו, הפרחים הקטנים הם תכים קצרים וכן האבקנים של הפרח הם תכים במקום, ועלי הכותרת של הפרח הגדול הם תכים קטנים.
בהכל, יש ליפוף אחד או 2 מסביב למחט.
ריקמה עם ליפוף אחד.JPGעל אותו רעיון אפשר גם ללפף הרבה פעמים, באורך של הקו שאת רוצה, רק שצריך להוריד את זה מהמחט אל החוט בזהירות ובצורה מסודרת שלא יווצר קשרים בחוט. בדרך זו ממלאים שטחים באורכים שונים ואפשר לייצר פרחים ועלים מלאים, זה יוצא מהמם.
פירוט: בתמונה הראשונה רואים את הליפוף, בתמונה השניה זה כבר אחרי שהוציאה את המחט והחזירה לאותו מקום עמ"נ לייצר כזה קו נוסף, בתמונה השלישית רואים עלה שלם.
אם רוצים פרחים בטכניקה זו, מלפפים יותר מאורך התך שרוצים, עמ"נ שייצר מעין זרימה של עלי הכותרת.

ריקמה ברזילאית 1.JPGריקמה ברזילאית 2.JPG ריקמה ברזילאית 3.JPG
מקווה מאד שעזרתי לך, אם זה עדיין לא מספיק ברור תכתבי לי ואנסה לפרט יותר או אולי לצלם את עצמי בצורה יותר מדורגת

הכי בעולם

משתמש מקצוען
ואוו, מדהים, לגבי הריקמה כשאת רוקמת לדוגמא עלה , את מעלה חוט מלפפת,ומוציאה אותו ליד כדי ליצור קו, מקווה שהבנת את השאלה

מקטעים

עימוד שמזמין לקרוא
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
חורף בריא לך,
כפי שהבטחתי לך, הדרכה התחלתי לרקום, אבל פתאום נזכרתי שבעצם סרטונים גדולים לא עולים
מצרפת לך תמונה להשראה (התמונה היא לא ריקמה שלי קיבלתי אותה אי פעם כשאני ביקשתי ללמוד ריקמה.
כל הריקמה הזו היא בעצם תכים רגילים, עם 2 ליפופים בסוף, זה אומר: שאת מסובבת את החוט סביב המחט לפני שאת מוציאה אותו מהבד, ומחזיקה את החוט שהליפוף לא יפתח עד שהמחט יוצאת מהבד.
התמונה הראשונה הוא תמונה שהפרחים נעשו בטכניקה זו, הפרחים הקטנים הם תכים קצרים וכן האבקנים של הפרח הם תכים במקום, ועלי הכותרת של הפרח הגדול הם תכים קטנים.
בהכל, יש ליפוף אחד או 2 מסביב למחט.
צפה בקובץ המצורף 552857על אותו רעיון אפשר גם ללפף הרבה פעמים, באורך של הקו שאת רוצה, רק שצריך להוריד את זה מהמחט אל החוט בזהירות ובצורה מסודרת שלא יווצר קשרים בחוט. בדרך זו ממלאים שטחים באורכים שונים ואפשר לייצר פרחים ועלים מלאים, זה יוצא מהמם.
פירוט: בתמונה הראשונה רואים את הליפוף, בתמונה השניה זה כבר אחרי שהוציאה את המחט והחזירה לאותו מקום עמ"נ לייצר כזה קו נוסף, בתמונה השלישית רואים עלה שלם.
אם רוצים פרחים בטכניקה זו, מלפפים יותר מאורך התך שרוצים, עמ"נ שייצר מעין זרימה של עלי הכותרת.

צפה בקובץ המצורף 552861צפה בקובץ המצורף 552867 צפה בקובץ המצורף 552863
מקווה מאד שעזרתי לך, אם זה עדיין לא מספיק ברור תכתבי לי ואנסה לפרט יותר או אולי לצלם את עצמי בצורה יותר מדורגת
וואו ממש תודה!
ההסבר שלך מצויין - אני צריכה רק להתחיל בניסיון עם זה ואז לראות שזה ברור לי :)
יש לי את כל החומרים.. צריכה רק את הבד ומתחילה!
נשמע מרתק...
אלפי תודות!!!

• תודה
Reactions: ו8

ציפי-ה

נשארתי סקרנית בהחלט...
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
שבוע טוב.
1. לגבי הבד אני רקמתי על הרבה סוגי בדים, אפילו על סרט סטן רחב. העיקר שלא יהיה דק ודליל מדי שאז הבד נקרע לי.
2. לגבי הפרח הגדול: את משרטטת עיגול בקוטר שאת רוצה את מרכז הפרח, את ממלאה את השטח בתכים שאת מכניסה ומוציאה את המחט במקום צמוד, אבל לפני שאת מוציאה את המחט את מלפפת את החוט על המחט. כמובן שחובה להחזיק את החוט בכיוון הליפוף כי אחרת זה נפרם הממחט ויוצא תפר רגיל. את עלי הכותרת את פשוט עושה תכים באורך שרצוי לך, בתמונה לדוג' האורך משתנה קצת ואת מלפפת כנ"ל לפני שאת מוציאה את המחט. זה ממש פשוט, צריך רק לזכור להחזיק את החוט כשמוציאים את המחט.
3. לגבי העלה: את משרטטת את העלה שאת רוצה, מכניסה את המחט בצד אחד של התפר שאת רוצה, מלפפת על גבי המחט הרבה סיבובים, ואז מורידה בעדינות מהמחט אל החוט את הסיבובים, עד שהליפופים מגיעים לסוף החוט ונוגעים בבד, את מסדרת את זה יפה ומוציאה את המחט במקום הרצוי, ושוב מכניסה את המחט צמוד למקום שמקודם הכנסת ושוב מלפפת וכו'. לגבי הליפופים - לפני שאת מורידה אותם מהמחט תבדקי שהם מספיקים לאורך שלך וכדאי לעשות טיפונת יותר ארוך ממה שצריך.
בתקווה שיהיה לכם בהצלחה גדולה, ובטוחה שיהיה לכם בהנאה ענקית זה כיף גדול!!!

ויטמין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
לפי מה שהבנתי בד שנקרה 'בד גבינה'
או פד פשתן מהסוג של התיקים לקייטנות
בד גבינה יהיה לך קל מאד לרקמה (חבל, בדיוק השבוע זרקתי כמות כזו של בד...) אבל לברכת כלה הוא לא מספיק אלגנטי.
בד סאטן יראה מאד יפה אבל הוא שקוף ותצטרכי שהצד השני של הרקמה יהיה נקי מאד בלי העברות חוטים אלא הסתרתם היטב מתחת ובתוך האלמנטים הרקומים.

נ.ב. יש לי ספר ישן בשם: "אומנות הרקמה"- בעברית
הו"ל ר. סירקיס תשמ"ה
ספר מקסים עם צילום והדרכה של כל סוכי התכים הקיימים.
למי שבאמת רוצה להיכנס לתחום הרקמה. שווה לנסות ולהשיג,

מקטעים

עימוד שמזמין לקרוא
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בד גבינה יהיה לך קל מאד לרקמה (חבל, בדיוק השבוע זרקתי כמות כזו של בד...) אבל לברכת כלה הוא לא מספיק אלגנטי.
בד סאטן יראה מאד יפה אבל הוא שקוף ותצטרכי שהצד השני של הרקמה יהיה נקי מאד בלי העברות חוטים אלא הסתרתם היטב מתחת ובתוך האלמנטים הרקומים.

נ.ב. יש לי ספר ישן בשם: "אומנות הרקמה"- בעברית
הו"ל ר. סירקיס תשמ"ה
ספר מקסים עם צילום והדרכה של כל סוכי התכים הקיימים.
למי שבאמת רוצה להיכנס לתחום הרקמה. שווה לנסות ולהשיג,
אני חושבת שסאטן פחות מתאים לסגנון הזה...
אני רוקמת בחוטים צבעוניים מאוד
סאטן יכל להתאים לחוט משי לבן, שמנת...עם זהב או כסף...

• תודה
Reactions: ו8

מקטעים

עימוד שמזמין לקרוא
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מועדים לשמחה!
צפה בקובץ המצורף 551656
אני רוצה להכין ברכת כלה בטכניקה הזו (אל דאגה - ממש לא בחול המועד :) )
מאז שהייתי ביסודי לא רקמתי.... ואין לי מושג איך עושים את זה (חוץ מהתכים הידועים כמובן;) )...
משיטוט ראשוני ברשת ראיתי עבודות מדהימות - אבל הדרכה לא מצאתי...
אשמח לכמה סירטונים ברמה של מתחילות ומתקדמות.
בע"ה כשאסיים את העבודה אשתף אתכן!
אם יהיו גם תרשימים - מצויין!
תודה לעוזרות
שלום חברות,
כהמשך להדרכות שקיבלתי כאן - ותודה באמת על הככל!
נתקעתי בעניין של ההדפסה על הבד...
בחנויות שמדפיסות על חולצות אין את הבד פשתן - כותנה שאני צריכה לרקמה אלא רק בדי סאטן, קנווס,שמשונית או טריקו של חולצות הדפסה...

רציתי לשאול אולי משהי מכירה מקום שיהיה ערוך להדפיס לי על בד פשתן - או כותנה שמתאים לרקמה...?
דחוף לי להיוםם :eek::(:eek:
תודה מראש למסייעות!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה