רו"ח לעוסק פטור, בבי"ש

אדרת

עיצוב ספרי קודש
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
D I G I T A L
על מי אתם ממליצים?
ומה המחירון?

תודה

A052

משתמש סופר מקצוען
(שם ידים על הראש לפני שיסקלו אותי כאן,) אבל;
למה לכם לקנות אוטובוס בשביל אדם אחד?
ממתי עוסק פטור צריך רו"ח?
תדברו עם חברים שגם עו"פ ותראו שזה יחסית מאד פשוט, רק צריך טוב לדעת לקרוא את הדוח השנתי של מס הכנסה ולמלא נכון וזהו. פעם פעמיים וזה יהיה לכם קל מאד ופשוט. זו הפעולה היחידה שצריך לעשות מול הרשויות. וכמובן לשמור את הקבלות.
לא רו"ח ולא נעליים.
אכן להצהרת הון כן כדאי להתייעץ עם מנה"ח/יועץ מס/רו"ח.
בהצלחה.

ארי62

משתמש פעיל
אכן ,כמו שכתב למעלה .אם בכל אופן רוצים אני מכיר מישהו מקצועי בירושלים

גרפי 1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
לדעתי ממש חשוב לבן אדם עם עוסק פטור מצליח להיות תחת רו"ח.
ואפשר לחסוך כסף ועגמת נפש.
לי יש רו"ח מעולה בביתר, לוקחת 1500+מע"מ לשנה, קוראים לה אתי מצגר. שווה כל שקל!

ארי62

משתמש פעיל
אני לא בטוח..אבל אני חושב שמי שאני ממליץ עליו אפילו לא מתקרב לסכום הזה בפטור.
בכל אופן זה לא כ"כ קשה לעשות לבד

גרפי 1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
למשל יש קנסות בכל מיני סיטואציות שלא מגישים בזמן דוחות, והרו"ח דואגת לעדכן בזמן על כל האיחורים.
בזמני חופשת לידה וכדו'....
בקיצור, יש יעוץ שוטף.

mina

משתמש מקצוען
מנסיון שלי וממה ששמעתי, נכון שיש כאלה שעושים לעצמם את החשבונות והכל, אבל פעמים רבות קורה שפתאום קורה משהו, והם כן דווחו נכון, ולא דווחו נכון, ופדחו את עצמם, ועשו טעויות ואז רצו לרו"ח או יועץ מס כדי שיוציאו אותם מהברוך שהם בעצם הכניסו אותם אליו.

לפעמים כן שווה לשלם את ה כמה מאות שקלים האלה בשביל הרוגע והשלווה, ובכלל לאיש מקצוע יש שרות שבן אדם פרטי לא יכול להשיג לעצמו.

לדוג' כשהעוסק ירצה להוציא משכנתא/הנחות/אישורים ויצטרך הצהרה מרו"ח/יוע"מ, הוא לא יוכל לעשות את זה לעצמו וכד'.

לא מכירה אנשי מקצוע באזור הזה...

אדרת

עיצוב ספרי קודש
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
D I G I T A L

faski

משתמש צעיר
צילום מקצועי
זה מאד מאד תלוי...
יש מי שיודע להחזיק ראש בבירוקרטיה ולעשות כמה חישובים פשוטים, ויש מי שיסתבך עם זה.
בתקופת הגשת הדוח השנתי ניתן להגיע ללשכות מס הכנסה ולהתייעץ שם על כל שאלה.
אישית עשיתי כך בשנה שנתיים הראשונות להגשת הדוח, ומאז מגישה לעצמי.
לוקח שעה שעתיים גג בלחץ גדול כולל כל החישובים של כל ההוצאות שלוקחעם לי את רוב הזמן.
אישורי ביטוח לאומי וטפסי 106 בכל מקרה צריך להשיג במידה ויש...

(ואישית שמעתי גם על רואי חשבון שעשו טעויות וסיבכו בצרות צרורות את הלקוחות... נגיד רו"ח שדיווח 0 אחד פחות על סכומי הכנסות ויצר חובות של עשרות אלפי שקלים למס הכנסה ועוד כל מיני. בקטעים האלה סומכת רק על עצמי.).

חוה קוה

משתמש פעיל
תדברו עם חברים שגם עו"פ ותראו שזה יחסית מאד פשוט, רק צריך טוב לדעת לקרוא את הדוח השנתי של מס הכנסה ולמלא נכון וזהו. פעם פעמיים וזה יהיה לכם קל מאד ופשוט. זו הפעולה היחידה שצריך לעשות מול הרשויות. וכמובן לשמור את הקבלות.
לא רו"ח ולא נעליים.
בהצלחה.

אני חדשה כעוסק פטור [מאפריל 18], מי רוצה להצטרף אלי? שנינו/שלשתינו/ארבעתינו וכו' נעשה את זה ביחד, יד ביד, במייל או בווטסאפ או בטלפון.
קדימה!
מוכנים?

דבר סתר

משתמש פעיל
אני חדשה כעוסק פטור [מאפריל 18], מי רוצה להצטרף אלי? שנינו/שלשתינו/ארבעתינו וכו' נעשה את זה ביחד, יד ביד, במייל או בווטסאפ או בטלפון.
קדימה!
מוכנים?
אין לאיפה למהר
ציטוט משנה שעברה:
א. היישום לשידור דוחות שנתיים מקוונים ליחידים לשנת המס 2017, יופעל
במהלך חודש אפריל 2018.
לפני פתיחת המערכת א"א להגיש דו"ח גם אם מאד רוצים
כך זה כנראה יהיה גם השנה
מה שכן צריך עד סוף החודש זה הצהרת עוסק פטור על המחזור השנתי (כל ההכנסות בלי לנכות הוצאות)
עושים את זה ב2 דקות באינטרנט

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
(שם ידים על הראש לפני שיסקלו אותי כאן,)
תוכל להוריד את הידיים.
דווקא נתקלתי בכאלה שעשו לבד ואח"כ גילו מה הם הפסידו, הבעיה שהם לא יכולים לסקול כי הם קיבלו עצה/עזרה חינמית מחבר שרצה באמת לעזור רק לא ידע את כל הנתונים שיכולים להשתנות מאחד לשני.
לפעמים מדובר באלפי שקלים הפסד ולפעמים מדובר בקנסות מיותרים שניתן הי' לחסוך, לא ניתן לפרט.
ללקוחות שפונים אלי ולא רוצים לשלם את מה שאני דורש, אני מציע להם בכל מקרה לא להגיש לבד, כמובן למי שלא למד את הנושא לעומק (בד"כ רוב הגדול מהאנשים).
מייצג נותן המון ללקוח - דוחות שמטופלים במהירות יותר במס הכנסה בד"כ, הדרכה והסברה מפורטת לאורך כל התקופה, אישורים שונים מידי פעם, וכדו'
מי שזה עוזר לו להתפנות לעסק שלו, מצוין.
מי שיש לו זמן לגשת בעצמו לטפל בכל מה שנדרש ויודע כמובן את דרישות הרשויות השונות, יכול לעשות בעצמו.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
לא רו"ח ולא נעליים.
בהצלחה.
מילא מע"מ , מילא מס הכנסה, עוד לא נתקלתי בעוסק הפטור שמגיש דיווחים ודוחות שנתיים לבד ולא "חטף" מביטוח לאומי...
ומי מדבר בכלל על אישורים שצריכים למשכנתא, הלוואות וכדו' ויש הרבה בנקים שמתעקשים עליהם.
לטעמי קצת חסר אחריות להמליץ ככה באופן גורף להתנהל לבד ללא סיוע איש מקצוע.
לדוגמא: עוסק פטור שמנהל מכירות באינטרנט (דרך אמזון) איזו דרך יש לו לדעת בעצמו שמס הכנסה שם דגש חזק מאד על הנושא בשנים האחרונות? על ניהול הספרים ואופן רישום ההכנסות מלקוחות.
ויש עוד ועוד דוגמאות רחבות מני ים...
אף אחד לא ממליץ לאנשים לתכנן מבנה לבד, לרשום לעצמם תרופות, ועוד. רק כשזה מגיע להתייעצות וקבלת שירותים מרו"ח/יועצי מס כולם חכמים, כולם נבונים וכולם יודעים את התורה...

נערך לאחרונה ב:

שירה ט

משתמש מקצוען
היי, אני עומדת בפני פתיחת עוסק פטור, ביררתי את הנושא לאשורו והפכתי כל אבן.
אין צורך ברואה חשבון, צריך טיפת הבנה חשבונאית בשביל לנהל הכל לבד. וזה אפשרי:)

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
היי, אני עומדת בפני פתיחת עוסק פטור, ביררתי את הנושא לאשורו והפכתי כל אבן.
אין צורך ברואה חשבון, צריך טיפת הבנה חשבונאית בשביל לנהל הכל לבד. וזה אפשרי:)
נכון. צריך ממש טיפה ידע ובשל כך יועצי מס ורו"ח לומדים מס' שנים לא מבוטל...
לא מתכוונת להתווכח על נושא שנדון פה פעמים רבות כ"כ.
רק בתור חסרת נסיון הייתי מצפה לקצת ענווה ומודעות ושלא תמליצי כך באופן גורף ובבטחון כזה.
וזהירות היא לא מילה גסה
ושיהיה בהצלחה.

שירה ט

משתמש מקצוען
אני עובדת בנושא. וממליצה על סמך ידיעה ולא על סמך השערה
אבל ברור שלא כל אחד יסתדר עם זה, לכן שכל אחד יעשה כרצונו.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אני עובדת בנושא. וממליצה על סמך ידיעה ולא על סמך השערה
אבל ברור שלא כל אחד יסתדר עם זה, לכן שכל אחד יעשה כרצונו.
לא יודעת במה את עובדת בדיוק זהירות וסקפטיות הם חלק מן המאפיינים בעבודה של התחום שלנו.
כנראה לא נתקלת בעוסקים הפטורים שמגיעים למשרד (שלנו למשל) חפויי ראש אחרי שניסו להתנהל בכוחות עצמם
אין סיכוי שהפכת כל אבן בנושא כי גם ותיקים במקצוע עדיין מגלים דברים חדשים והנהלים מתעדכנים חדשות לבקרים.
ולכן לא אחראי להמליץ כך לכל עוסק פטור בכל ענף, בכל היקף.
מה גם שבתשלום קטן מרויחים שקט נפשי, זמינות מקצועית ,תחזיות מס,אישורים לבנקים וגופים אחרים ונגישות תמידית למידע דרך מערכות המיצגים של שע"מ וביטוח לאומי. את רוב הנ"ל לא ניתן לקבל בניהול עצמי.

.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה