רוצים דפדפן מהיר? נסו את האדג' החדש!

אביי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
מה יש פה מישהו שמצליח לעבוד עם הדפדפן המזעזע הזה?
לא להגזים, הוא לא כזה מזעזע... (הוא הרבה יותר מזה)
אבל חזרתי מהר מאוד לכרום, יותר מהיר ויותר ידידותי.
שימו לב שאנחנו עוסקים בEdge החדש, שעוד לא יצא רשמית. גם אני פקפקתי ביכולותיו, אבל בינתיים אני לא יכול לשלול את הטענה שהוא יותר מהיר מכרום. כמו כל דבר צריך להתרגל, ויש נקודות שיותר נוח המוכר והרגיל, וגם מצאתי בכמה מקומות שיש לו פשלות בתצוגה - אבל אם הוא אכן מהיר יותר (וכאמור יש בהחלט צד כזה מנסיוני) וגם צורך פחות משאבים, אז ייתכן שגוגל צריכים להתחיל לחשוש...

Avshalom05

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
שימו לב שאנחנו עוסקים בEdge החדש, שעוד לא יצא רשמית. גם אני פקפקתי ביכולותיו, אבל בינתיים אני לא יכול לשלול את הטענה שהוא יותר מהיר מכרום. כמו כל דבר צריך להתרגל, ויש נקודות שיותר נוח המוכר והרגיל, וגם מצאתי בכמה מקומות שיש לו פשלות בתצוגה - אבל אם הוא אכן מהיר יותר (וכאמור יש בהחלט צד כזה מנסיוני) וגם צורך פחות משאבים, אז ייתכן שגוגל צריכים להתחיל לחשוש...

כנסו לאתר הזה
https://www.speedtest.net/
משני הדפדפנים ותשוו .......

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
כנסו לאתר הזה
https://www.speedtest.net/
משני הדפדפנים ותשוו .......
אכן הבדל ניכר לטובת Edge בשתי מדידות שערכתי ובשלושת המדדים של ההתחברות, ההורדה וההעלאה. [תיקון: בהעלאה דווקא כרום הגיע לנתונים טובים יותר, ראו להלן].
בכל אופן ניתן לשער שגוגל לא תישאר חייבת לאורך זמן... וכבר אמרתי כאן שמתחרות כזו כולנו מרוויחים.

נערך לאחרונה ב:

י. צ.

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
אכן הבדל ניכר לטובת Edge בשתי מדידות שערכתי ובשלושת המדדים של ההתחברות, ההורדה וההעלאה.
מה?
במידה ויש הבדל במהירות בין שני הדפדפנים (ואני עדיין מאוד סקפטי בנוגע לזה) ההבדל לא יתבטא בזה. אין סיבה שמהירות הורדה והעלאה ישתנה מדפדפן לדפדפן (בהנחה שהדפדפן נבנתה בצורה נורמלית ונבונה). בפרט כאן ששניהם בנויים על אותו פלטפורמה (כלומר כרומיום).
האתר speedtest מיועד עבור בדיקת מהירות הקו שלך, לא מהירות הדפדפן. מהירות הדפדפן מושפע מיעילות קוד המקור.

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
מה?
במידה ויש הבדל במהירות בין שני הדפדפנים (ואני עדיין מאוד סקפטי בנוגע לזה) ההבדל לא יתבטא בזה. אין סיבה שמהירות הורדה והעלאה ישתנה מדפדפן לדפדפן (בהנחה שהדפדפן נבנתה בצורה נורמלית ונבונה). בפרט כאן ששניהם בנויים על אותו פלטפורמה (כלומר כרומיום).
האתר speedtest מיועד עבור בדיקת מהירות הקו שלך, לא מהירות הדפדפן. מהירות הדפדפן מושפע מיעילות קוד המקור.
נשמע משכנע (ואני לא מבין בזה הרבה). אבל במציאות יש הבדלים. מה הסיבה לדעתך?

תיקון טעות: אני רואה שבהעלאה דווקא הנתונים של כרום טובים יותר, בשונה ממה שכתבתי.
אז אולי באמת זה כבר לא חד משמעי כל כך.

להלן התוצאות שיצאו לי:

כרום:
upload_2019-7-10_22-33-35.png

upload_2019-7-10_22-34-0.png

Edge
upload_2019-7-10_22-35-8.png

upload_2019-7-10_22-35-57.png

קבצים מצורפים

• upload_2019-7-10_22-35-33.png
    upload_2019-7-10_22-35-33.png
    KB 235.1 · צפיות: 8

י. צ.

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
אבל במציאות יש הבדלים. מה הסיבה לדעתך?
באמת שאלה טובה. צריך לעשות את הבדיקות בתנאי מעבדה. ולחזור עליהם כמה פעמים כדי לשלול את האפשרות שזה היה סתם מקרה.
דרך אגב, האדג' שמוצע לשימוש כהיום בנוי על כרומיום גירסה 77 בעוד שכרום (הגירסה היציבה - stable channel) עדיין אוחז בגירסה 75. ייתכן ששיפורים שקיימים באדג' ייכנסו לכרום בעוד שתי גירסאות.

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
תכנס להגדרות (לחיצה בצד שמאל על 3 נקודות ואז תבחר הגדרות)
יפתח חלון כללי
צפה בקובץ המצורף 507444
תגדיר כמו שאתה רואה בתמונה ואז יפתח חלון רגיל
לא רואה את זה כמו אצלך. לא יודע אם אתה משתמש בחדש.
בכל אופן יש שתי הגדרות שונות:
1. מסך פתיחת הדפדפן (בדומה למה שהראית).
2. מסך "כרטיסייה חדשה", כאשר לוחצים על כרטיסייה חדשה.
באפשרות הראשונה ניתן להגדיר, ולבחור דף בית שייכנס.
אבל באפשרות של "כרטיסייה חדשה" לא מצאתי שום דרך לשנות (בניגוד לכרום בו ניתן להגדיר דף גם לכרטיסייה חדשה). זה נכנס למסך ""כרטיסייה חדשה" עם החדשות וכו'.
עדיין לא מצאתי שום דרך.

Avshalom05

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לא רואה את זה כמו אצלך. לא יודע אם אתה משתמש בחדש.
בכל אופן יש שתי הגדרות שונות:
1. מסך פתיחת הדפדפן (בדומה למה שהראית).
2. מסך "כרטיסייה חדשה", כאשר לוחצים על כרטיסייה חדשה.
באפשרות הראשונה ניתן להגדיר, ולבחור דף בית שייכנס.
אבל באפשרות של "כרטיסייה חדשה" לא מצאתי שום דרך לשנות (בניגוד לכרום בו ניתן להגדיר דף גם לכרטיסייה חדשה). זה נכנס למסך ""כרטיסייה חדשה" עם החדשות וכו'.
עדיין לא מצאתי שום דרך.
נסה להסיר, ואז להתקין מחדש, עם ההגדרות הנ"ל וגם לסמן משהו עם השראה (לא הרשאה)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה