דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
עזרה חשובה:
קובץ הזמנת מוצרים. טור אחד רשימת המוצרים, לצידו המחיר של כל אחד, ולצידם הטורים של ההזמנות של כל אחד ואחת.
היעד - חישוב של הכמות מכל מוצר (פשוט, חישוב המספרים בסוף כל שורה).
וחישוב המחיר לתשלום של כל אחד.. (הטור של הכמויות שלו כפול הטור של המחיר - כמובן בהתאם לשורות שמילא בלבד).
אפשרי דבר כזה?

חזקי ☆

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
שלום.
(שאלה פשוטה)
אני רוצה למיין טבלה לפי העמודה הראשונה (לפי תאריך)
ולעדכן את זה לכמה גליונות.
מה הנוסחה שאני צריך להכניס?
והאם צריך לבחור את כל הטבלה? או רק את העמודה הספציפית?

וכן אני רוצה להוסיף עמודה מצד ימין ולעדכן את זה בכל הגליונות.

תודה.

למה?

משתמש פעיל
שלום.
(שאלה פשוטה)
אני רוצה למיין טבלה לפי העמודה הראשונה (לפי תאריך)
ולעדכן את זה לכמה גליונות.
מה הנוסחה שאני צריך להכניס?
והאם צריך לבחור את כל הטבלה? או רק את העמודה הספציפית?

וכן אני רוצה להוסיף עמודה מצד ימין ולעדכן את זה בכל הגליונות.

תודה.
זה לא נוסחה, יש לבחור 'מיין' ברצועת הכלים בצד שמאל, ולמיין רק את עמודת התאריכים

מה הכוונה לעדכן לכמה גיליונות?
(רק אם הגיליון מקושר לגיליון אחר, (כלומר שלוקח הנתונים מגיליון ראשון) אז במיון בגיליון המקור משתנה אוטומטי הגיליון השני)

כדי להוסיף עמודה בגיליונות, צריך לעשות זאת בכל גיליון נפרד

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
עזרה חשובה:
קובץ הזמנת מוצרים. טור אחד רשימת המוצרים, לצידו המחיר של כל אחד, ולצידם הטורים של ההזמנות של כל אחד ואחת.
היעד - חישוב של הכמות מכל מוצר (פשוט, חישוב המספרים בסוף כל שורה).
וחישוב המחיר לתשלום של כל אחד.. (הטור של הכמויות שלו כפול הטור של המחיר - כמובן בהתאם לשורות שמילא בלבד).
אפשרי דבר כזה?
נשמע אפשרי.
אבל לא ממש הבנתי מה בדיוק צריך.

כהן לוי

משתמש פעיל
בקשת עזרה:
עשיתי טבלה עם מידות של מסך דהיינו: עמודה 1 גובה המסך, עמודה 2 רוחב,
עמודה 3 ואילך רשמתי כמה כבלי חשמל צריך לכזה גודל וכמה רשת וכו'
שאלה 1: איך אני עושה חיפוש עם vlookup שיחפש גם לפי הגובה וגם לפי הרוחב, (חיפוש משתי עמודות). (ניסיתי לעשות עמודת עזר שמשלבת את הגובה והרוחב כגון: 3 גובה*5 רוחב נהיה 53 ומובן שהשלש זה גובה וחמש זה רוחב אבל הvlookup לא עובד לי בזה)
שאלה 2: איך אפשר להוציא כמה נתונים בחיפוש דהיינו: כשאני יחפש מסך 3 גובה 2 רוחב הוא יביא לי את כל הנתונים כמה כבלי חשמל וכמה רשת וכו (האם יש אפשרות קצרה יותר מאשר לעשות את הנוסחא שוב על כל פרמטר)

מי שיכול לעזור בעניין אשמח מאד!! (אם משהו לא מובן אצרף קובץ)
תודה מראש

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
בקשת עזרה:
שאלה 1: איך אני עושה חיפוש עם vlookup שיחפש גם לפי הגובה וגם לפי הרוחב, (חיפוש משתי עמודות). (ניסיתי לעשות עמודת עזר שמשלבת את הגובה והרוחב כגון: 3 גובה*5 רוחב נהיה 53 ומובן שהשלש זה גובה וחמש זה רוחב אבל הvlookup לא עובד לי בזה)
שאלה 2: איך אפשר להוציא כמה נתונים בחיפוש דהיינו: כשאני יחפש מסך 3 גובה 2 רוחב הוא יביא לי את כל הנתונים כמה כבלי חשמל וכמה רשת וכו (האם יש אפשרות קצרה יותר מאשר לעשות את הנוסחא שוב על כל פרמטר)

תודה מראש
תשובה לשאלה 1:
תעשה עמודת עזר עם מפריד בין הגובה לרוחב. זאת אומרת 3|5 למשל, או 3,5 וכדומה. ואז תבקש מוילוקפ לחפש 3|5.

תשובה לשאלה 2:
לא הבנתי באיזה כלי חיפוש מדובר.
אני הייתי משתמש שוב בוילוקאפ ומפצל לכמה תאים ואסביר:

שלב ראשון לעשות תא עם אימות נתונים מתוך רשימה. שם תבחר מתוך הרשימה איזה סוג מסך שאתה רוצה.
שלב שני ללכת לתא נוסף לידו ולשים שם וילוקאפ שיציג מה נמצא בשורה של המסך ההוא בעמודה 3, ואח"כ תא נוסף שמציג את עמודה 4 וכן עמודה 5 וכן הלאה כל הפרמטרים שאתה רוצה כל אחד בתא נפרד סתם בשביל הנוחות.
אבל כמובן אפשר לעשות כולם בתא אחד ע"י ששמים כמה וילוקפים אחד אחרי השני וביניהם אמפרסנדים (זאת אומרת הסמל הזה שנמצא מעל הספרה 7).

אקסלטיים

משתמש מקצוען
לדעתי, מכיוון והערך שאתה רוצה לאחזר, הוא מספר (סכום של כבלים) עדיף לך להשתמש בנוסחת sumifs ולא בנוסחת vlookup.
זה גם ייתן פיתרון לשאלה השניה

למה?

משתמש פעיל
מה המטרה של נוסחת Rand - מחזירה מספר אקראי
מתי צריכים כזו נוסחה?
עד כדי כך שראיתי מישהו כותב: אני מניח שכולם מכירים את הפונקציה "()Rand=",

xl3391

משתמש מקצוען
בקשת עזרה:

תודה מראש
אפשר עם פונקצית DGET.
מצ"ב דוגמא

קבצים מצורפים

• דוגמא פונקצית DGET.xlsx
    KB 9.4 · צפיות: 24

xl3391

משתמש מקצוען
שאלה:
מידי פעם שיטס עושים כל מיני בעיות בגליון מימין לשמאל ולוקח להם המון זמן לתקן את זה כי אין הרבה משתמשים בצורה הזו.
אז למשל עכשיו, כשהגליון מימין לשמאל: אין סמן גלילה. (שמאפשר לגרור אותו ולהגיע בקלות לסוף הגליון)
ולכן צריכים לגלול עם העכבר כמה דקות עד שמגיעים לתחתית הגליון וכואבת האצבע, או לעשות עם החיצים גם כן אחד אחד עד שמגיעים למטה.
איזה מעצבן
מה עושים עם זה
אמנם כבר לא רלוונטי כנראה, אבל בכללי אפשר 'לקפוץ' לתא מסוים ע"י קריאה מתיבת השם.
הכוונה, כשעומדים על תא מסוים רשום למעלה מתחת לסרגל הכתובת שלו למשל A1. אם במקום שרשום A1 תקלידו למשל A1000 תוקפצו לתא A1000.

א.א.מ

משתמש חדש
שאלה בפייבוט אקסל -
טבלת פייבוט שיש בה מאות שורות, ובסה"כ 6 עמודות של ערכים,
חלק מהשורות ריקות ,כלומר אין בהם כלל ערכים, כיצד אפשר שהשורות הריקות לא יוצגו, יוצג רק שורה שיש בה ערך?
תודה גדולה מראש על עזרתכם.

קבצים מצורפים

• דוגמא.xlsx
    KB 177.1 · צפיות: 19

יוסף לוק

משתמש חדש
שאלה
לצורך טבלת סיכום
אני צריך דרך להפוך טקסט לשווה ערך
כלומר- נניח שהעבודה היא השכרה ומכירת רכבים (לא, זה לא אמיתי רק דוגמה;))
ואני רוצה לדעת סוף חודש כמה כסף אני צריך לשלם לעובד ויש לו מחירון
על נתינת שרות להשכרה X כסף
שכנוע של מכירה Z כסף
על שטיפה לפני מכירה סכום אחר וכן על זו הדרך
אני בונה לו יומן חודשי שלוקח את הנתונים מרשימת גלילה אבל אני רוצה שאם בחרתי "מכירה" והגיליון אמור לחשב את סך כל התאים ביומן שידע שזה שווה סכום מסוים
מקווה שלא סיבכתי
אשמח למענה

יוסף לוק

משתמש חדש
פשוט
שאני בוחר נתונים מתוך רשימה שנפתחת
אני רוצה לעשות רשימה עם העבודות המצויות להפוך אותם לשווי ערך ואז לכל אורך החישובים בכל הגיליונות אני בוחר את העבודות מתוך רשימה שנפתחת כשאתה לוחץ על המשבצת
זה דבר פשוט וקל
אני רק צריך להצליח להפוך אותם לשווי ערך

נערך לאחרונה ב:

א.א.מ

משתמש חדש
פשוט
שאני בוחר נתונים מתוך רשימה שנפתחת
אני רוצה לעשות רשימה עם העבודות המצויות להפוך אותם לשווי ערך ואז לכל אורך החישובים בכל הגיליונות אני בוחר את העבודות מתוך רשימה שנפתחת כשאתה לוחץ על המשבצת
זה דבר פשוט וקל
אני רק צריך להצליח להפוך אותם לשווי ערך
מה זה שווי ערך? אולי כל מה שצריך זה להגדיר את התא > המר למספר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה