שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
בנוסחה שכתבתי לך למעלה
=IF(B2<"900000","100,000","120,100")
התא המקורי מתעדכן
ייש"כ. אבל אני צריך נוסחה שמזהה 'אחוזים'. שבמקום 900000 יהיה ערך של 90%. ובמקום 100000 יהיה ערך של תא מקובע הכל לפי מה שהבן אדם מחליט להזין באותו תא. כי הערך ב-B2 משתנה כל פעם ואני לא יכול להגביל את זה דוקא לסכום של 900000, וכמו"כ הערך בתא B2 אינו תמיד 100000.

אתן עוד דוגמה: נגיד יש לי טבלה בה אני רושם את ציון המבחנים של התלמידים שלי. אז אני רוצה שכאשר בסיכום התלמיד ידע פחות מ- 50% יירשם בתא 'הציון' באופן אוטומטי 'חלש', אם הוא מגיע לציון 60% יירשם 'טוב', וכאשר מגיע ל-70% טוב מאד, וכן הלאה.

נמצא שבין בתא של 'הציון' ובין בתא של ה'סיכום' אני לא יכול להזין נתונים החלטיים. זה תלוי לפי ידיעת התלמיד.

אמנם הדוגמה הזה הוא דוגמה של מילים ולא מספרים\אחוזים, אבל רק רציתי להדגים מה אני רוצה.

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
ייש"כ. אבל אני צריך נוסחה שמזהה 'אחוזים'. שבמקום 900000 יהיה ערך של 90%. ובמקום 100000 יהיה ערך של תא מקובע הכל לפי מה שהבן אדם מחליט להזין באותו תא. כי הערך ב-B2 משתנה כל פעם ואני לא יכול להגביל את זה דוקא לסכום של 900000, וכמו"כ הערך בתא B2 אינו תמיד 100000.

אתן עוד דוגמה: נגיד יש לי טבלה בה אני רושם את ציון המבחנים של התלמידים שלי. אז אני רוצה שכאשר בסיכום התלמיד ידע פחות מ- 50% יירשם בתא 'הציון' באופן אוטומטי 'חלש', אם הוא מגיע לציון 60% יירשם 'טוב', וכאשר מגיע ל-70% טוב מאד, וכן הלאה.

נמצא שבין בתא של 'הציון' ובין בתא של ה'סיכום' אני לא יכול להזין נתונים החלטיים. זה תלוי לפי ידיעת התלמיד.

אמנם הדוגמה הזה הוא דוגמה של מילים ולא מספרים\אחוזים, אבל רק רציתי להדגים מה אני רוצה.
VLOOKUP התאמה משוערת
מצו"ב

קבצים מצורפים

• דוגמא VLOOKUP משוער.xlsx
    KB 9.1 · צפיות: 14

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום

מאסטר באקסל

משתמש מקצוען

זה אותו דבר תשחק עם הנוסחה לכאן ולכאן
ואם אתה רוצה שאני יבנה לך את זה על הדבר האמיתי בלי שתצטרך להוגיע את מוחך בדוגמאות תוכל לפנות אלי באישי
אני יעשה את זה בחינם ובשמחה

נערך לאחרונה ב:

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום

אין על אקסל

משתמש פעיל
תסתכל כאן

עמיק

משתמש פעיל
קשה מאוד לעקוב באשכול הנוכחי על נושא מסוים,בגלל שהנושאים מרובים ומעורבבים......
תבדוק יש פה דוגמה גם לציונים וגם ליעד התרומות(אם הבנתי נכון את כוונתך)

קבצים מצורפים

• דוגמא VLOOKUP משוער.xlsx
    KB 10.6 · צפיות: 16

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
זה אותו דבר תשחק עם הנוסחה לכאן ולכאן
ואם אתה רוצה שאני יבנה לך את זה על הדבר האמיתי בלי שתצטרך להוגיע את מוחך בדוגמאות תוכל לפנות אלי באישי
אני יעשה את זה בחינם ובשמחה
מה פי' במקום להכניס נגיד 9000 להכניס 90%
אני רוצה 'ללמוד' איך עושים דברים, לא רק לבקש טובות. אני רוצה שבפעם הבא אני לא יצטרך שוב לבקש...

מאסטר באקסל

משתמש מקצוען
מה פי' במקום להכניס נגיד 9000 להכניס 90%
אני רוצה 'ללמוד' איך עושים דברים, לא רק לבקש טובות. אני רוצה שבפעם הבא אני לא יצטרך שוב לבקש...
לא אתה כותב את התנאי כך
<(1000/100*90) כלומר אם זה מעל 90% מהסכום המבוקש,
אפשר כך ואפשר ע"י הפנייה לתא אחר שמכיל את האחוזים

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
איך יודע אקסל 'לעגל' הציון למספר גבוה או נמוך? למה בציון של 68 היא נותנת 'טוב' ולא 'טוב מאד'?
חובה לשים בסדר עולה את המספרים או הערכים
והוא בודק באיזה מדרגה זה נמצא

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה