מאסטר באקסל

משתמש מקצוען
זהו, שאני מחפש נוסחה שתמיד תתן לי את יום ששי.
TODAY(+6-WEEKDAY(TODAY())=
ואני יסביר זה נותן לך את התאריך של היום + 6 ימים - המספר של היום הנוכחי
לכן ביום חמישי-אתה מקבל עוד שש ימים פחות חמש-הוספנו יום אחד
ביום רביעי-אתה מקבל עוד שש פחות ארבע-הוספנו שתי ימים
ביום שישי-אתה מקבל עוד שש פחות שש-לא שינינו כלום
בשבת אתה מקבל עוד שש פחות שבע ואז אתה מקבל את ערב שבת הנוכחית
אם אתה רוצה לקבל את יום שישי הבא תכתוב לי ואני יסדר את זה

נערך לאחרונה ב:

מאסטר באקסל

משתמש מקצוען
אם אתה רוצה לקבל גם במוצ"ש עד 00:00 את יום שישי הבא
תעשה את הנוסחה הזאת:
IF(WEEKDAY(TODAY())>6,TODAY()+6,TODAY()+6-WEEKDAY(TODAY()))=
שזה בעצם כמו הנוסחה הקודמת, רק עם תנאי שאם היום שבת הוא ייתן את היום הנוכחי + 6
זה מתאים רק לשישי
לשאר הימים בהודעה הבאה

נערך לאחרונה ב:

מאסטר באקסל

משתמש מקצוען
עכשיו אני שם לב שאתה כותב "למשל" אז אם אתה צריך יום אחר נגיד יום רביעי
אתה כותב את הנוסחה הזאת:

=IF(WEEKDAY(TODAY())>4,TODAY()+7+4-WEEKDAY(TODAY()),TODAY()+4-WEEKDAY(TODAY()))

ומשנה את כל ה-4 למספר היום שאתה רוצה (ב-7 אתה אף פעם לא נוגע)

ובזה אתה אף פעם לא תקבל את יום רביעי הקודם אלא רק את הבא!
וזהו הפעם זה סופי!!!!

ולמי שמאוד אוהב נוסחאות
מוזמן להיכנס

נערך לאחרונה ב:

KATZ

משתמש פעיל
כי למשל לפתוח את המייל בצורה שיקליד את הנושא וההודעה אתה צריך להכניס לו ממש את כל הנתונים ב body וב subject

סתם כך: דווקא לזה יש כבר פיתרון אפשרי באתר 'תותח אקסל' לשליחת מייל מאקסל כולל שורת כותרת ושורת תוכן, עיין http://excel.kova.co.il/1538/

עמיק

משתמש פעיל
עכשיו ניסיתי אותה. יפה מאוד. יש גם את ה TRANSPOSE שהראת לנו. יש עוד כאלו בסגנון שמחזירות תוצאה לתאים מסביב ולא רק לתא הנוסחה? אשמח להכיר.
ד"א באקסל יש גם את סגנון הנוסחאות הנ"ל בגירסאות בטא ל- Office Insiders.
בשם מערך דינמי - dynamic array formulas.
עם אפשרויות של סינון,מיון,ערכים יחודיים וכו',שמחזירות תוצאה לתאים מסביב.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
@אפר @עמיק @xl3391 אין לי מילים!!! ביצעתם עבודה מהממת, מסורה ונפלאה מכל הלב!!
הגענו למוצר מושלם!!!
עכשיו אני מוצא, שאם אני מכניס ב'לא נקלט' שעות עבודה בתאריך קודם, כלומר היום ה-15 ואני מכניס תאריך של ה-14 אז כל השורות שהיו ירוקות (המסמל שבאותו יום עבדו) נהפכות לאפורות.

קבצים מצורפים

• שעון נוכחות משודרג ומעוצב - 4.zip
    KB 58.2 · צפיות: 15

מאסטר באקסל

משתמש מקצוען
עכשיו ניסיתי אותה. יפה מאוד. יש גם את ה TRANSPOSE שהראת לנו. יש עוד כאלו בסגנון שמחזירות תוצאה לתאים מסביב ולא רק לתא הנוסחה? אשמח להכיר.
אז את האמת שיש הרבה
אני לא יודע מה מתוכם יש באקסל ומה אין,
(על תגלו לאף אחד אבל אני בור ועם הארץ באקסל, אני יודע שם כמעט רק דברים שבהם אקסל דומה לגוגל שיטס)
יש את SORT שהיא על רעיון של FILTER אבל היא ממיינת ולא מסננת.
SORTN- אחר פעולה של סינון מחזירה את הראשונים,
ועוד כהנה וכהנה...
אשמח לעזור עוד אם תצטרכי.

אין על אקסל

משתמש פעיל
(על תגלו לאף אחד אבל אני בור ועם הארץ באקסל, אני יודע שם כמעט רק דברים שבהם אקסל דומה לגוגל שיטס)
@מאסטר באקסל אני חושב שאני קצת יכול לחלוק על זה (כאחד שמבין בשני האקסלים (שיטס ומייקרוסופט).
פשוט כל מי שיודע נוסחאות באקסל שיטס יודע גם במייקרוסופט חוץ משינויים קלים כמו שמצאנו בfilter (אע''פ שfilter היא נוסחה מאד שימושית וממש מוזר שאין מקבילה לזו במייקרוסופט חוץ מנוסחאות מערך וכו') או עיצובים וכו' וכו' אבל בקטע של נוסחאות בסיסיות הם שינויים קלים ממש
אלא מה פשוט לא ניסית...
המלצה שלי תתחיל לנסות ולראות גם במייקרוסופט יש הרבה דברים שיש שם ולא נתמך בשיטס
>>>>> ובמיוחד לאחר שראיתי הרבה עבודות נפלאות שעשית לאורך כל התגובות כאן בפרום ומחוצה לו גם עם אקסל מייקרוסופט אתה יכול להיות פשוט @מאסטר באקסל ...​

נערך לאחרונה ב:

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
עכשיו אני מוצא, שאם אני מכניס ב'לא נקלט' שעות עבודה בתאריך קודם, כלומר היום ה-15 ואני מכניס תאריך של ה-14 אז כל השורות שהיו ירוקות (המסמל שבאותו יום עבדו) נהפכות לאפורות.
מה הבעיה לא הבנתי

תתקיל את הקובץ ותעלה

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
איך אני מסכם שעות מיום ליום?

כלומר יש לי נוסחה לסכם השעות שבין תא לתא, אבל כזה למשל משעה 23:00 בלילה עד השעה 02:00 לפנות בוקר, הוא נותן לי שגיאה, כי היא לא מבינה שזה מיום אחד למשנהו.

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מצורף קובץ אקסל עם השאלה, למי שיפתח את הקובץ השאלה תהיה הרבה יותר פשוטה להבנה, אף ללא לקרוא את השאלה כאן.

יש לי קובץ אקסל, שאני רוצה לעשות הצלבת נתונים בין שני גליונות.
בגליון 1 יש לי רשימה של אנשים,
ובגליון 2 יש לי רשימה נוספת של אנשים, ברשימה זו מופיעים כל האנשים שבגליון 1 אבל יש שם עוד שמות נוספים שלא מופיעים בגליון 1, וכן ברשימה זו יש ליד כל אחד מספר טלפון.

אני רוצה שבגליון 1 יהיה ליד כל שם את מספר הטלפון שיש ליד השם הספציפי בגליון 2, ושזה ישאב את זה משם אוטומטית.
כמו"כ אני רוצה שבגליון 2, יהיה אוטומטית ווי או סימון אחר, ליד כל שם שמופיע בגליון 1.

אני מעלה קובץ לדוגמה של השאלה, בקובץ המקורי יש עשרות שמות, הקובץ הזו הוא רק לדוגמה של השאלה, והשאלה תהיה הרבה יותר מובנית ומופשטת למי שיפתח את הקובץ.
תודה רבה.

קבצים מצורפים

• דוגמה לשאלה.xlsx
    KB 9.7 · צפיות: 19

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
איך אני מסכם שעות מיום ליום?

כלומר יש לי נוסחה לסכם השעות שבין תא לתא, אבל כזה למשל משעה 23:00 בלילה עד השעה 02:00 לפנות בוקר, הוא נותן לי שגיאה, כי היא לא מבינה שזה מיום אחד למשנהו.
מצאתי פתרון כאן.

אין על אקסל

משתמש פעיל
מצורף קובץ אקסל עם השאלה, למי שיפתח את הקובץ השאלה תהיה הרבה יותר פשוטה להבנה, אף ללא לקרוא את השאלה כאן.

יש לי קובץ אקסל, שאני רוצה לעשות הצלבת נתונים בין שני גליונות.
בגליון 1 יש לי רשימה של אנשים,
ובגליון 2 יש לי רשימה נוספת של אנשים, ברשימה זו מופיעים כל האנשים שבגליון 1 אבל יש שם עוד שמות נוספים שלא מופיעים בגליון 1, וכן ברשימה זו יש ליד כל אחד מספר טלפון.

אני רוצה שבגליון 1 יהיה ליד כל שם את מספר הטלפון שיש ליד השם הספציפי בגליון 2, ושזה ישאב את זה משם אוטומטית.
כמו"כ אני רוצה שבגליון 2, יהיה אוטומטית ווי או סימון אחר, ליד כל שם שמופיע בגליון 1.

אני מעלה קובץ לדוגמה של השאלה, בקובץ המקורי יש עשרות שמות, הקובץ הזו הוא רק לדוגמה של השאלה, והשאלה תהיה הרבה יותר מובנית ומופשטת למי שיפתח את הקובץ.
תודה רבה.
קיבלת
הנוסחאות כאן גם מאד פשוטות לכל אחד

קבצים מצורפים

• דוגמה לשאלה.xlsx
    KB 10.5 · צפיות: 23
נערך לאחרונה ב:

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
קיבלת
הנוסחאות כאן גם מאד פשוטות לכל אחד
תודה רבה. מה ההסבר של הספרות המופיעות שם בסוגריים?
איך זה תוחם ומפנה אל תאים?
למשל בגליון הראשון השורה הראשונה:
קוד:
=VLOOKUP(A1,גיליון2!$A$1:$B$12,2,0)
מה זה ה-A1 שבהתחלה, ומה זה הספרות 2 ו-0 בסוף?

nach

משתמש צעיר
תודה רבה. מה ההסבר של הספרות המופיעות שם בסוגריים?
איך זה תוחם ומפנה אל תאים?
למשל בגליון הראשון השורה הראשונה:
קוד:
=VLOOKUP(A1,גיליון2!$A$1:$B$12,2,0)
מה זה ה-A1 שבהתחלה, ומה זה הספרות 2 ו-0 בסוף?
ה2 זה הציון מקום של העמודה שממנה רוצים להחזיר ערך שההתאמה שלו היתה בטווח שצוין לפני כן (במקרה זה; A1) ה0 זה בשביל לציין שרוצים התאמה מדויקת ולא קרובה, הוא מחפש את הערך שנמצא בA1, בתוך הגיליון השני בטווח שצוין ואז כשיש התאמה מדויקת שלו מחזיר את הערך המקביל מהעמודה 2 בסדר הנתון,

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה