בנימיני

משתמש מקצוען
שלום וברכה
יש לי 2 גליונות אקסל עם טבלאות
אני מעוניין ליצור ממשק ביניהם כך שכשאני ממלא נתון באחת מהשורות הנתון יופיע בהתאמה לפי פרמטרים שאקבע גם בטבלה השנייה
יש כיוונים?
@אפר

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
שלום וברכה
יש לי 2 גליונות אקסל עם טבלאות
אני מעוניין ליצור ממשק ביניהם כך שכשאני ממלא נתון באחת מהשורות הנתון יופיע בהתאמה לפי פרמטרים שאקבע גם בטבלה השנייה
יש כיוונים?
@אפר
VLOOKUP

בשלן

משתמש פעיל
שלום
אשמח לדעת איך אפשר לבדוק באקסל אם יש כפילויות כלומר רשום אותו דבר פעמיים ?
מדובר בקובץ גדול !

נעמיתוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ע"י אייקון ערכים כפולים
1636557169503.png

או ע"י הסר כפילויות- בנתונים

1636557216950.png

גולה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אודה לעזרתכם
אני בונה קובץ של ניהול כלכלת המשפחה
אני רוצה שעבור כל הוצאה יהיה ניתן לבחור ברשימה נגללת את הסוג קטגוריית ההוצאה- זה פשוט לבצע
עכשיו אני רוצה לעשות גם רשימה נגללת לתת קטגוריה, שהיא תפתח בהתאם למה שנבחר בקטגוריה הראשית
לדוגמא- אם שם הקטגוריה הראשית היא דיור, תת הקטגוריה יהיה משכנתא, חשמל, מים
בקטגוריה חינוך- יהיה תת קטגוריה חיידר, בי"ס
איך ניתן לבצע זאת?

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
אודה לעזרתכם
אני רוצה שעבור כל הוצאה יהיה ניתן לבחור ברשימה נגללת את הסוג קטגוריית ההוצאה- זה פשוט לבצע
עכשיו אני רוצה לעשות גם רשימה נגללת לתת קטגוריה, שהיא תפתח בהתאם למה שנבחר בקטגוריה הראשית
איך ניתן לבצע זאת?
מגדירים שהרשימה של תת הקטגוריה תקח נתונים מטווח מסויים, ובאותו טווח עושים תנאי: אם נבחרה קטגוריה א' אז יופיע כאן פריט X ואם נבחרה קטגוריה ב' יופיע כאן פריט Y ואם נבחרה ג' יופיע Z. וכן הלאה.
אני מקווה שהובנתי.
אך אם זכרתני והזכרתני שאני בימים האחרונים הוצרכתי לכמות של פתיחות ונגמרו לי כמעט כל הנקודות.
אם יש לך לתרום לי מנקודותיך לפתוח את מה שביקשתי כאן:
בתודה מראש

גולה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אולי לא הבנתי אותך,
איך אני אעשה את התנאי? זה עמודה של תאים
וזה לא פריט אחת בתת קטגוריה זה רשימה של 10 פריטים...
לדוגמא:
הוצאות.png

אך אם זכרתני והזכרתני שאני בימים האחרונים הוצרכתי לכמות של פתיחות ונגמרו לי כמעט כל הנקודות.
אם יש לך לתרום לי מנקודותיך לפתוח את מה שביקשתי כאן:
שלחתי בקשה לבדיקה

שלוות נפש

משתמש פעיל
שלום וברכה
רציתי לשאול איך מעבירים מתא באקסל נתון בלי הנוסחה
כלומר אני עשיתי השוואה של נתונים ע"י vlookup ואני מעונין לתקן את כל הנתונים שלא תואמים ע"י העתק הדבק הבעיה שזה מעתיק את הנוסחה לא את הנתון
אם יש מישהו שיכול לעזור
תודה!

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
שלום וברכה
רציתי לשאול איך מעבירים מתא באקסל נתון בלי הנוסחה
כלומר אני עשיתי השוואה של נתונים ע"י vlookup ואני מעונין לתקן את כל הנתונים שלא תואמים ע"י העתק הדבק הבעיה שזה מעתיק את הנוסחה לא את הנתון
אם יש מישהו שיכול לעזור
תודה!
הדבקת ערכים
הסמל עם ה 123

גולה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אודה לעזרתכם
איך ניתן לבצע זאת?
@אפר @מרובע
ממש אודה לעזרתכם

שלוות נפש

משתמש פעיל

גולה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אודה לעזרתכם
איך ניתן לבצע זאת?
הצלחתי!
אם מישהו נזקק, אשמח לעזור

גולה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
באימות הנתונים בתת קטגוריה, אתה שם את הפונקציה INDIRECT בתוכה את התא שיכיל את שם הטבלה של התת קטגוריה
לדוגמא, הקטגוריה היא דיור, אני עושה טבלה של תת קטגוריה של דיור, ממלאה בערכים וקוראת לה בשם "דיור" ואז באימות נתונים אני מפנה לתא של הקטגוריה בעזרת הפונקציה כך שמתקבל השם של הטבלה
תעזר בקישור של שלוות נפש, וכן ב https://www.spectra.co.il/excel-pedia/vid/indirect/
אם לא הסברתי מספיק ברור, אני אנסה שוב יותר בפרוטרוט

למה?

משתמש פעיל
באימות הנתונים בתת קטגוריה, אתה שם את הפונקציה INDIRECT בתוכה את התא שיכיל את שם הטבלה של התת קטגוריה
לדוגמא, הקטגוריה היא דיור, אני עושה טבלה של תת קטגוריה של דיור, ממלאה בערכים וקוראת לה בשם "דיור" ואז באימות נתונים אני מפנה לתא של הקטגוריה בעזרת הפונקציה כך שמתקבל השם של הטבלה
תעזר בקישור של שלוות נפש, וכן ב https://www.spectra.co.il/excel-pedia/vid/indirect/
אם לא הסברתי מספיק ברור, אני אנסה שוב יותר בפרוטרוט
(y)(y)(y)

ראה https://exceltips.co.il/?page_id=353

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה