אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
מעתיק עם נוסחה. אבל לא זה הענין. אני שואל אם יש תקלה ידועה בסימן הזה, זה לפעמים אפילו נוסחה שעובדת ופתאום לא בלי ששיניתי, גם בעיצוב מותנה. זה הגיע לרמה שאני מאוד מנסה להימנע מהסימן הזה..
יצוין שבד"כ כשיש תקלה, אם אני 'הופך' את הסימן (>/<) זה עובד אפילו שזה כתוב 'הפוך'. יכול להיות מצב אבסורדי של שני תאים המכילים נוסחאות הפוכות ויש בהם סימן < ו->, ואחד מפסיק לעבוד, ואני הופך אותו, ואז שניהם עובדים כמו בהתחלה אפילו שהסימן בשניהם זהה. נשמע לא הגיוני אבל זה קרה לי כמה פעמים. אולי תלוי אם המקלדת בעברית? ניסיתי לבדוק כמה פעמים וזה לא הסתדר לי.
אם יש תקלה ידועה ודרך לפתרון (למשל שזה 'ננעל' משום מה, וכד') אשמח לשמוע. אם לא, אז ברור שזו טעות שלי איכשהו בקשר לסימן הזה דוקא.

(מעתיק עם נוסחה; יש לי קובץ דו"ח שעות בלי שום חישוב, שמגיע כל חודש עם נתונים חדשים. אני שואב ממנו את הנתונים לקובץ אחר עם נוסחה, כך אני מעתיק עשרות עובדים בלשוניות שונות לקובץ אחר שיש בכל לשונית נוסחה שמחשבת את השעות שלו. כך ניתן רק לשנות את שם הקובץ המעודכן בכל חודש, (יש לשונית 'ראשי' שם מגדירים מה שם הקובץ ממנו הוא שואב), ורק צריך שיהיו שניהם פתוחים ובאותה תיקייה. אבל שוב, לא נראה לי שזה הענין)
לכאורה זה עובד על הקלטת מקלדת
תעקוב מה שפת המקלדת כשיש תקלות

ממוקד

משתמש מקצוען
שלום וברכה,
נוסחאת vlookup לא עובדת לי. היא משום מה נותנת לי תמיד את הערך האחרון בטבלה ולא את הערך הנוכחי לו הייתי מצפה.
מה עשיתי לא נכון?
מצ"ב תמונה
1622413638123.png

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
שלום וברכה,
נוסחאת vlookup לא עובדת לי. היא משום מה נותנת לי תמיד את הערך האחרון בטבלה ולא את הערך הנוכחי לו הייתי מצפה.
מה עשיתי לא נכון?
מצ"ב תמונה
צפה בקובץ המצורף 898418
ווי לוקאפ לא יכול לזהות קטעים שנמצאים באמצע הטבלה אלא רק בטור הימני של הנתונים לחיפוש. לכן צריך לעשות C1D12 ולא להתחיל מB.

ממוקד

משתמש מקצוען
ווי לוקאפ לא יכול לזהות קטעים שנמצאים באמצע הטבלה אלא רק בטור הימני של הנתונים לחיפוש. לכן צריך לעשות C1D12 ולא להתחיל מB.
אבל הערך האחרון בנוסחא הוא מציין את מספר העמודה. לא?
הנוסחא עובדת לי גם בטורים אמצעיים ושמאליים של הנתונים, אך משום מה מציגה לי רק את הנתון האחרון בטבלה.
מצ"ב דוגמא לטור שאינו ימני
1622414084715.png

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
אבל הערך האחרון בנוסחא הוא מציין את מספר העמודה. לא?
הנוסחא עובדת לי גם בטורים אמצעיים ושמאליים של הנתונים, אך משום מה מציגה לי רק את הנתון האחרון בטבלה.
מצ"ב דוגמא לטור שאינו ימני
צפה בקובץ המצורף 898423
הפונקציה מורכבת משני חלקים:
קודם צריכים למצוא התאמה בין נתון מסויים (אצלכם TODAY) לבין ערך בטבלה.
ואחר כך להציג לנו ערך מתא אחר באותה שורה. (לפי מספר העמודה).

החלק הראשון הנ"ל שהוא מציאת ההתאמה חייב להיות מתוך העמודה הימנית בלבד!!
החלק השני אתם בוחרים מספר עמודה.

נניח אתם רוצים למצוא משהו מהשורה השמינית אז הפרמטר הראשון יהיה "8", ואז אם נבקש את העמודה השניה נקבל תאריך, ואם נבקש עמודה שלישית נקבל 8000.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
בשביל להגיע מעמודה אמצעית לעמודה שמימין לה יש שתי אפשרויות:
א. להוסיף עוד עמודה מימין ששם כל הערכים הם שווים לאמצעי.
ב. להשתמש במקום VLOOKUP להשתמש בנוסחה מורכבת מINDEX ובתוכה MATCH.

ממוקד

משתמש מקצוען
בAPI
מדד מחירים לצרכן:
קוד:
=importxml("https://api.cbs.gov.il/index/data/price?id=120010&format=xml&download=false&last=1&coef=false","//value")
מדד תשומות בניה:
קוד:
=importxml("https://api.cbs.gov.il/index/data/price?id=200010&format=xml&download=false&last=1&coef=false","//value")
עבד יופי עד סוף החודש. אחרי 00:00 של תחילת החודש מתקבלת שגיאת NA, הסיבה לזה היא ככל הנראה משום שהמדדים מתפרסמים כל 15 לחודש ולכן מה1 לחודש ועד ה15 לחודש הAPI ללא נתונים.
איך אפשר להגדיר בפונקציית IFNA שבמידה והתוצאה NA שיתן את המדד האחרון שפורסם?

תודה רבה

רק להתענין

משתמש חדש
האם יש אופציה לתת הרשאות גישה באקסל או בגוגל SHEETS רק לגליונות מסוימים בתוך חוברת עבודה?
תודה מראש

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
האם יש אופציה לתת הרשאות גישה באקסל או בגוגל SHEETS רק לגליונות מסוימים בתוך חוברת עבודה?
תודה מראש
באקסל ניתן לעשות סיסמה לגיליון שמונעת עריכה או להסתיר ולעשות סיסמה למבנה החוברת (בסקירה)
בSHEETS ניתן לעשות הרשאות לפי מייל

רק להתענין

משתמש חדש
תודה,
בSHEETS אני רואה אפשרות של הגנה על עריכה, איך אפשר לחסום למשתמשים גם תצוגה של גליונות מסוימים?

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום

Cהרשי

משתמש רשום
שלום!
יש למישהו מושג איך אני משיג או איך בונים לוח גאנט באקסל?

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
שלום!
יש למישהו מושג איך אני משיג או איך בונים לוח גאנט באקסל?
GOOGLE

Cהרשי

משתמש רשום
לא מסתדר עם זה בכ"א תודה.
האם יש למישהו מסודר לפי שנים שאפשר לשנות בקלות לתשפ"ב?

למה?

משתמש פעיל
שלום,
מישהו יודע להשתמש בפונקציית VLOOKUP (או פונקציה חלופית) לחיפוש לפי 2 תנאים ?

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
לא הבנתי- אם אפשר להסביר יותר
בטבלה שממנה אתה שואב את הנתונים אתה מוסיף עמודה שמחברת את שני העמודות יחד כך
קוד:
=B2 & "-" & C2
וכן להמשך העמודה
ואז ב VLOOKUP אתה עושה כך
קוד:
=VLOOKUP(E2 & "-" & F2,A:D,4,FALSE)

למה?

משתמש פעיל
הערכים לחיפוש וכן הנתונים שבטבלה נמצאים בשני עמודות נפרדות (ואני מעוניין שבטבלה הם יישארו בעמודות נפרדות),
ראה דוגמא בקובץ המצורף:

קבצים מצורפים

• פר.xlsx
    KB 11.3 · צפיות: 15

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה