התייעצות רב'ה עוקצני

• פותח הנושא Tmj
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

Tmj

משתמש פעיל
יש לי ילד מתוק וחכם בן 8. הוא תמיד ילד טוב, ממושמע, לא עושה בעיות
לאחרונה שמנו לב לשינוי בהתנהגות שלו הוא הפך לילד אגרסיבי וקצת חצוף ונראה ממש סובל
ניסינו לדובב אותו מה קורה איתו מה שהתברר שהרב'ה שלו השנה הוא עוקצני וקצת משפיל - את כל הכיתה לא רק אותו
מדובר בילד נשמה טובה, שלא מפריע, הרב'ה של שנה שעברה היה מעריך אותו מאוד ומפרגן לו מאוד
אבל השנה הילד פשוט קמל
בשנה שעברה הבן הבכור שלי היה אצלו, ילד עדין ומוכשר מאוד . אצלו שמנו לב שהוא הפך להיות מופנם יותר, וגם הרב'ה מהשנה הקודמת שלימד אותו אחה"צ אמר לנו את זה אבל לא ידענו מה הבעיה, כשדיברו עם הרב'ה בשנה שעברה הוא אמר לנו שלפעמים המעברים לכיתה גבוהה יותר הם קשים והילד שלנו הוא ילד בינוני שמתאמץ.... כשמדובר בילד גאון לחלוטין, אבל היה חסר מוטיבציה וב"ה השנה שקיבל שוב רב'ה מעולה חזר לפרוח
כתבתי פה מגילות...
אבל ממש מתוך כאב
לא יודעת מה לעשות , הרב'ה הזה לא כ"כ מתייחס להורים ואני גם לא יודעת מה בדיוק לומר לו זה לא משהו נקודתי אלא סוג של התנהלות
הורים / מורים למישהו יש נסיון עם מצב כזה, רעיון להתמודדות?

דפה

משתמש מקצוען
@Tmj , כ"כ כואב לקרוא את זה. ולחשוב שזה המחנך של הילד שלך, ושיש מישהוא שפוגע בו.
אבל בגלל שבפה ובכח לא תצליחי לכאורה לפתור את המצב, תעשי מה שחכמינו לימדו אותנו:
לכבוד חנוכה, תקני לו מתנה ממש ממש מושקעת ושווה.
ותזכרי שכל שקל שהוצאת פה, זה לא לרבה, זה ישירות מגיע לילד שלך!
זה בדיוק השוחד שהתורה כתבה עליו.
בהצלחה ושתמיד תמיד יהיו שם מבוגרים שרק ישמרו לנו על הילדים.

חושם

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אם את רוצה שהילד שלך לא יקמול/ינשור - הפתרון הוא להעביר את הילד לחיידר אחר ויפה שעה אחת קודם
גם אם זה אומר שזה יהיה לחיידר ששייך לחסידות/קהילה/עדה אחרת

גם אם אתם חסידים, עדיף שהילד יהיה בחיידר ספרדי/ליטאי מאשר להיות תחת רבה כזה
גם אם אתם ליטאים, עדיף שהילד יהיה בחיידר חסידי/ספרדי מאשר להיות תחת רבה כזה
גם אם אתם ספרדים, עדיף שהילד יהיה בחיידר ליטאי/חסידי מאשר להיות תחת רבה כזה

הרצאות ניהול וארגון

נפש האדם ע"פ התורה, ארגון וניהול
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
כל הכבוד שאתם לא מזניחים! ברור שיש פה נורה אדומה!

כדאי לכם להתייעץ עם מישהו שמבין

ההמלצה שלי- הרב רפאל גריינמן 052-7141242

רק נחת

מרחבית

משתמש מקצוען
אין לי רעיון להתמודדות. רק לחזק את ידיכם, שאם אכן (וצריך לבדוק היטב!) מדובר ברב'ה שנוהג לעיתים קרובות בסוג של ציניות והשפלה, זו בעיה שאסור להשלים אתה.
בעיה מסוג כזה היא בעיה שפוגעת גם בנפש של הילד וגם בחינוך שלו.
כבוד בסיסי לכל ילד הוא בסיס לחינוך ולשגשוג, וגם בסיס לאהדה והתחשבות באחרים. יש דברים שאי אפשר להשלים איתם.

999

משתמש מקצוען
לאחרונה שמנו לב לשינוי בהתנהגות שלו הוא הפך לילד אגרסיבי וקצת חצוף ונראה ממש סובל
ניסינו לדובב אותו מה קורה איתו מה שהתברר שהרב'ה שלו השנה הוא עוקצני וקצת משפיל - את כל הכיתה לא רק אותו
מדובר בילד נשמה טובה, שלא מפריע, הרב'ה של שנה שעברה היה מעריך אותו מאוד ומפרגן לו מאוד
אבל השנה הילד פשוט קמל
בשנה שעברה הבן הבכור שלי היה אצלו, ילד עדין ומוכשר מאוד . אצלו שמנו לב שהוא הפך להיות מופנם יותר, וגם הרב'ה מהשנה הקודמת שלימד אותו אחה"צ אמר לנו את זה אבל לא ידענו מה הבעיה, כשדיברו עם הרב'ה בשנה שעברה הוא אמר לנו שלפעמים המעברים לכיתה גבוהה יותר הם קשים והילד שלנו הוא ילד בינוני שמתאמץ.... כשמדובר בילד גאון לחלוטין, אבל היה חסר מוטיבציה וב"ה השנה שקיבל שוב רב'ה מעולה חזר לפרוח
כתבתי פה מגילות...
אבל ממש מתוך כאב
לא יודעת מה לעשות , הרב'ה הזה לא כ"כ מתייחס להורים ואני גם לא יודעת מה בדיוק לומר לו זה לא משהו נקודתי אלא סוג של התנהלות
התעללות בדיבור היא לא פחות מהתעללות פיזית ולפעמים הרבה יותר פוגעת ומשפיעה על כל האישיות של הילד לטווח רחוק.
אפשר לנסות לדבר עם הרב'ה בצורה הכי ברורה, כמובן בצורה מכובדת ועניינית כהורים הדואגים לשלום ילדם. ואולי לארגן כמה הורים שידברו.
אם לא עוזר אפשר לנסות לפנות דרך ההנהלה. כמובן שהכל תלוי כמה זה חמור.

999

משתמש מקצוען
אבל השנה הילד פשוט קמל
כתבתי פה מגילות...
אבל ממש מתוך כאב
התעללות בדיבור היא לא פחות מהתעללות פיזית ולפעמים הרבה יותר פוגענית ומשפיעה על כל האישיות של הילד לטווח רחוק.
אפשר לנסות לדבר עם הרב'ה בצורה הכי ברורה, בצורה מכובדת ועניינית של הורים הדואגים לשלום ילדם. ואולי לארגן כמה הורים שידברו.
אם לא עוזר אפשר לנסות לפנות דרך ההנהלה. כמובן שהכל תלוי כמה זה חמור וכמה הרב'ה מתעלם ולא מתחשב.

דפה

משתמש מקצוען
אם את רוצה שהילד שלך לא יקמול/ינשור - הפתרון הוא להעביר את הילד לחיידר אחר ויפה שעה אחת קודם
גם אם זה אומר שזה יהיה לחיידר ששייך לחסידות/קהילה/עדה אחרת

גם אם אתם חסידים, עדיף שהילד יהיה בחיידר ספרדי/ליטאי מאשר להיות תחת רבה כזה
גם אם אתם ליטאים, עדיף שהילד יהיה בחיידר חסידי/ספרדי מאשר להיות תחת רבה כזה
גם אם אתם ספרדים, עדיף שהילד יהיה בחיידר ליטאי/חסידי מאשר להיות תחת רבה כזה
????????????
להעביר ילד בן שמונה חיידר???
על מה ולמה????
הילד עושה בעיות? לא מסתדר? מחוק אצל חבריו? לא מוצא את מקומו?
זאת אופציה אחרונה!!!!

פ.נ

משתמש מקצוען
אבל השנה הילד פשוט קמל
כתבתי פה מגילות...
אבל ממש מתוך כאב
תפני לחיים וולדר בתור מחנך יש לו ניסיון עשיר בתחום!!

יבר

משתמש מקצוען
קראתי את התגובות ואני קצת תוהה אם אני קיצונית או שאולי אני לא צודקת.
אם הרבה היה מכה את התלמיד - היו כולם מזדעקים ?!
אלימות מילולית גרועה יותר כי פגיעתה עמוקה יותר ולא תמיד יש סימנים חיצוניים.
תודי לקב"ה שהבן שלך כן מראה את מה שמתרחש לו בפנים. וטוב שאתם הורים ערניים.
אם את משוכנעת שאכן זו התנהגות הרבה (אולי אכן כדאי להרים טלפון לעוד הורה חכם ומעורב בנעשה עם ילדיו) נראה לענ"ד שצריך לדבר עם המנהל ויפה שעה אחת קודם.
אם זה טבעו של הרבה וקשה לו להשתנות, מקומו לא בחינוך נשמות ישראל !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hila

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
בינתיים לתת לו כמה שיותר גיבוי ותמיכה בבית,לצאת איתו לטיול ולהחמיא בלי סוף,לתת לו תפקידים קטנים ולספר לכל המשחה המורחבת על כל סיום פרק במשנה וכו
אוי כמה שאני מזדהה הבן שלי בין 9 ,ורב בכיתה ד' לא עוקצני אבל צועק ונותן עונשים בלי סוף
והנהלה נהנית כי הילדים הופכים לבובות. חיים קלים!

פ.נ

משתמש מקצוען
אני יכולה להגיד לך מניסיון שבשלב הזה לא יעזור לפנות להנהלה כי הם יכחישו את זה....
אלא פשוט לדבר עם ההנהלה לגבי שנה הבא שהוא חייב פיצוי על השנה הזאת כי הוא הישתנה לרעה ונהפך גרוע.......(אמיתי ה היה שנה גרוה לכל המישפחה שלי כי היא השפיעה עם על כל המישפחה)
אני יספר לך מאחורי הקלעים שהיתה לי אחות בבית ספר גם כן בגיל הזה שלא היסתדרה עם מורה שנה ולא ער כלום הפכנו את כל העולם!!! ואז דיברנו ישירות עם המנהלת אמרנו לך תקשיבי שנה הבא היא חייבת לקבל מורה פצצה כי אחרת איבדנו את הבת שלנו...ובאמת עבר שנה ואחותי קיבלה מורה פצצה וראינו את השינו לטובה בצורה דרסטית........
החידוש הוא ששנה אחר כך באמת פיטרו את המורה מלהיות מחנכת(הקטע הוא שאנחנו פנינו למנהלת אז היא טענה שזה בעייה בה וכולם יסדרו איתה וכו)
מה שהכי צריך לתת בתקופה הזאת גיבוי ותמיכה !!(אז זה נכון שהסביבה לפעמים סובלת אבל סך הכל ללא הגוי והתמיחה של המישפחה היא היתה במקום אחר לגמרי)

שוקי פרוגר

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
כואב לקרוא.
אבל יש גם כאלה.
לדעתי צריך לדבר עם מלמד אחר או מישהו אחר בצוות שמכיר את הנפשות הפועלות ולבדוק מה הדרך הכי נכונה לפעול.
כי יש מנהלים שיתייחסו ברצינות ויש כאלו שלא, ויש מלמדים שאפשר לדבר אתם והם יתקנו את עצמם.
הכל לפי המקום והעניין.
הרבה נחת

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה