ראשונה - תמונות במצב קריטי

• פותח הנושא agav
  • פורסם בתאריך

agav

משתמש צעיר
ככה בערך (וגם קצת יותר גרוע) נראות כל התמונות משמחה משפחתית.
ניסיתי לשחק קצת בפוטושופ בלי הרבה תוצאות.
יש מצב להציל משהו?

קבצים מצורפים

• IMG_0233 copy.jpg
    1.7 MB · צפיות: 3

רבקה.

משתמש מקצוען
בהחלט יש מצב. אני אערוך את זה ואסביר איך. שניה.

אוקיי, ערכתי.
שמרתי את ה-PDF עם כל השכבות, אז אפשר לשנות פרט כלשהו (אם זה כחול מדי וכדו').
אופן העריכה (לא יודעת עד כמה את מבינה בפוטושופ, אז אני מנסה להסביר מפורט) :
* שכבת לבלס (יודעת איך ליצור שכבת adjustments? זה בכפתור של העיגול שחור-לבן בחלונית השכבות). בהתחלה לחצתי על auto (יוצר אוטו-לבלס) ואח"כ שיניתי ידנית שיהיה פחות ירוק ופחות צהוב. עושים את זה ע"י מעבר מ-RGB ל-Red, Green ו-Blue (בחלונית הלבלס) ולכל ערוץ בנפרד את עורכת את הלבלס. שחקי עם הסליידרים ותראי מה כל אחד משנה.
המספרים אצלי: אדום - (238, 1, 3), ירוק - (206, 1, 6), כחול - (133, 1.12, 0).
* שכבת photo-filter מסוג cooling filter 80, הצבע הוא: 006dff, על 17%.
* שכבת רוויה: הורדת רוויה כללית למינוס 11, רוויה צהובה למינוס 17 ורוויה ירוקה למינוס 24.
שמתי את השכבה הזו על 50% בשקיפות. אפשר פחות אם התמונה מדי מג'נטה-כחול לדעתך. גם את שכבת הפוטו-פילטר אפשר לעשות קצת שקופה, או להוריד קצת את האחוזים של הפילטר.
* החלק הזה צריך להיות מבוצע במדוייק, אחרת הוא לא יעבוד: בוחרים בשכבת הרקע, עוברים לחלון הערוצים, בוחרים בערוץ האדום. קונטרול+A ואז קונטרול+C. חוזרים לעמוד על RGB, ואז קונטרול+V. עוברים לחלונית השכבה וגוררים את השכבה החדשה שנוצרה שתהיה הכי עליונה. משנים את שיטת השילוב שלה ל-soft light. עכשיו קונטרול+שיפט+אלט+E. נוצרה שיכבה חדשה שהיא איחוד של כווול השכבות. מוחקים את השכבה השחור-לבן (זו ששמנו כ-soft light), ומשנים את שיטת השילוב של השכבה החדשה ל-lighten ואת השקיפות שלה ל-33% (או אחרת לפי הטעם).
* על גבי השכבה הכי עליונה מוסיפים הבהרה של הגוונים הכהים באמצעות Shadows&highlights. לוחצים: Image -> Adjustments -> Shadows&highlights. מסמנים V ב - "הראה אפשרויות נוספות" אלא אם ה-V כבר מסומן).
סליידר הכי עליון: 20%. סליידר מתחתיו: 100%.

זה לקח לי דקה וחצי למרות ההסבר הארוך. זה קצת מייגע, אבל מאחר ואתם כבר הסיטואציה הזו, בוחרים 100 תמונות לאלבום ורק בהן משקיעים בעריכה.
שיהיה בהצלחה!

קבצים מצורפים

• agav.jpg
    2.6 MB · צפיות: 15

agav

משתמש צעיר
רבקה - קודם כל יישר כח ענ-ק. אולי לעשות את זה לוקח דקה וחצי, אבל לכתוב את ההסבר הארוך הסבלני והמפורט לוקח קצת פחות...

פעלתי לפי ההנחיות, ויצא הרבה יותר טוב מן המקור - אבל עדין התמונה מדי כהה והבחור מדי אדמדם (בחיים האזרחיים הוא לא...) מה יש לעשות (אם יש)?

:confused:

ASUS

משתמש צעיר
אין ברירה, תמיד בתיקוני צבע זה קורה, שמעתי שיש איזה פיתרון אני לא כל כך זוכר אותו, לעשות הצללה, על ל פיקסל לא זוכר בדיוק, בכלא אופן, אני מניח שהתמונה צולמה האולמי ארמונות חן, זה בעיה אופיינית לאולם שם...

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
על פילטר כחול שמעת?

ואם לא אז תצלם בRAW, יותר עדיף

קבצים מצורפים

• IMG_0233 copy.jpg
    KB 241.4 · צפיות: 4

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
ניסיתי גם
אני מעדיף את כלי העקומות (curves) על פני ה"לבלס".
שיחקתי עם העקומות של כל ערוץ RGB בנפרד.
שיחקתי עם העקומה הראשית.

עדיין היה קצת צהוב.

שיחקתי עם הסאטורציה של הצהוב בנפרד.
הוספתי "פוטו-פילטר" תכול.
וזה מה שיצא.
צפה בקובץ המצורף 56621
יחסית זה נחשב "אגוז קשה"
טיפ: כשאני עושה תיקונים כאלה, אני משתמש הרבה עם adjustment layers.
אבל אם אני רוצה לעבוד יותר זריז, אני לא משתמש בהם אלא יותר נעזר באופציה fade בתפריט edit שמאפשרת "לעמעם" את עוצמת הפעולה האחרונה... כך אפשר לדייק יותר.

קבצים מצורפים

• kid.jpg
    1.7 MB · צפיות: 3

רבקה.

משתמש מקצוען
לא מסכימה איתך לגבי ה-FADE. הדיוק איתו הוא בדיוק כמו בשכבת אדג'סטמנטס, אלא שהעריכה יותר קפדנית, הרבה יותר קשה לתקן אח"כ, לבטל מאוחר יותר וכו'.
תמיר - התוצאה אצלך אדומה-מג'נטית-כחולה...

בכל מקרה, אגב, נתנו לך כאן כל מיני כלים. שחקי עם זה לפי הטעם. צילומים מסויימים אולי תצטרכי להמיר לשחור-לבן.
שי דרומי - רעש זו הבעיה האחרונה של התמונות האלה. ב-13*18 במילא הרעש לא נורא יבלוט, וזה המצב כרגע, אין מה לעשות.

שי דרומי

משתמש צעיר
נכתב ע"י רבקה אריאל;369741:
אני גם חושב כך.

שי דרומי - רעש זו הבעיה האחרונה של התמונות האלה. ב-13*18 במילא הרעש לא נורא יבלוט, וזה המצב כרגע, אין מה לעשות.
שלושה דברים. ראשית, נכון בהחלט. שנית, לא שמתי לב שגם תמונת המקור מגורענת כהוגן. שלישית, אין לי ידע בעריכה מסוג זה שאדע שאין אפשרות לתקן את זה כך שכצופה לא מקצועי זה בלט לי. ובכלל ע"פ רמת הביצועים של החברים כאן, לרגעים נדמה שאין גבול והכול אפשרי. ולא בצחוק.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
לא מסכימה איתך לגבי ה-FADE. הדיוק איתו הוא בדיוק כמו בשכבת אדג'סטמנטס, אלא שהעריכה יותר קפדנית, הרבה יותר קשה לתקן אח"כ, לבטל מאוחר יותר וכו'.

הבנת אותי לא נכון...
לא התכוונתי ש fade יותר מדייק מהדיוק של שכבות התאמה.
ההיפך הוא הנכון. גם אני עובד עם שכבות התאמה כשיש לי זמן.

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי

בכל מקרה, אגב, נתנו לך כאן כל מיני כלים. שחקי עם זה לפי הטעם. צילומים מסויימים אולי תצטרכי להמיר לשחור-לבן.

לא ניסיתי לתקן
אך אני בטוח לחלוטין שאם אני אמצא את הרכב הפילטרים הנכון של הצבע
לא יהיה צריך יותר מזה

כל התיקונים הארוכים האלו בסופו של דבר פוגמים באיכות הקובץ.

לגבי הגודל את טועה. רעש נראה טוב מאוד בתמונות גם בגודל הזה, הכל עניין של כמה רעש יש ולא בגודל התמונה.

רבקה.

משתמש מקצוען
תמיר - גם גודל התמונה קובע עד כמה הרעש ייראה. בכל מקרה רעש לא כ"כ מפריע לי באופן אישי, בטח לא בתמונות שזקוקות להצלה לאחר שכבר צולמו. כמו שכבר אמרתי - זו הדאגה האחרונה של התמונות האלה...
לגבי הפילטרים, סיכוי טוב שאתה צודק (אבל עדיין צריך הבהרה). אבל למצוא את השילוב הנכון זה כנראה על גבול הבלתי אפשרי.
שי - לא הכל אפשרי, אבל אתה צודק שאפשר יותר ממה שעשיתי. אפשר גם לנקות קצת רעשים ב - Neat Image, אבל זה לא יוריד אותם לגמרי (כי אם זה יוריד אותם לגמרי זה אומר שהתוכנה עבדה ממש חזק, וזה אומר שהתמונה כבר לא חדה ונראית פלסטיקית...).
שעיה - נראה לי שעכשיו הבנתי אותך. התכוונת שפייד יותר מדויק מאשר ללא פייד (וללא שכבות אדג'סטמנטס). אוקיי, צודק. :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  32  פעמים

לוח מודעות

למעלה