דרוש מידע ראיית חשבון-איפה?

שיראז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אני בתפקיד מאוד בכיר ולאחר שנתיים של סטאז ועוד כמה שנים של עבודה בחשבות בערך 7.5-8 ביום,
כעת ב"ה יש לי גמישות ותנאים טובים
לדעתי צריך סבלנות, ראש גדול והשקעה ואז זה אפשרי
נדיר מאוד, לא מאפיין את השוק והמקצוע

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אכן
וניתן לראות איך בכל מודעות הדרושים מדגישים שיש שעות נוספות מעבר לתקן מלא
כל חברותי שעובדות בחשבות מספרות על עבודה גם מחוץ לעבודה.

פיג

משתמש פעיל
יש גמישות מצידי ומצד העבודה
זה כלפי שני הצדדים
יש ימים ארוכים יותר ויש ימים קצרים יותר
הגמישות היא לעבוד גם מחוץ לבית
וזה לא ממש נדיר- דווקא לאלה בתפקידים הגבוהים יש את הגמישות כי הן מנהלות את העבודה
בתפקידים שפחות ניהול אכן הייתי צריכה לעבוד לפי שעות אך ביקשתי פחות ממשרה מלאה

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
זה כלפי שני הצדדים
וזה לא ממש נדיר- דווקא לאלה בתפקידים הגבוהים יש את הגמישות כי הן מנהלות את העבודה
הגמישות היא בעיתוי
אבל במצטבר ההיקף נשאר גבוה מכח האחריות והמטלות שמשרה כזו דורשת ולרוב הוא רק הולך וגדל.
ברמה השבועית או החודשית זה לא פחות מ10 שעות ביום ברוב המקרים.
בעוד שבהייטק אפשר להישאר בהיקף 9 שעות בתפקיד שאינו ניהולי ועדיין המשכורת תגדל באופן משמעותי כל שנה ובהתאם לנסיון.

פיג

משתמש פעיל
הגמישות היא בעיתוי
אבל במצטבר ההיקף נשאר גבוה מכח האחריות והמטלות שמשרה כזו דורשת ולרוב הוא רק הולך וגדל.
לא פחות מ10 שעות ביום ברוב המקרים.
בעוד שבהייטק אפשר להישאר בהיקף 9 שעות והמשכורת תגדל באופן משמעותי כל שנה ובהתאם לנסיון.
לגבי השכר-זה נכון
בעלי מתעסק בהייטק והוא עובד הרבה יותר קשה
אני מכירה עוד כאלה שבתפקיד כמו שלי והן לא עובדות 10 שעות ביום
בעלי אמר לי שמבחינה רוחנית הרבה יותר קשה בהייטק
זו דעתי ואולי אני טועה

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
לגבי השכר-זה נכון
זו דעתי ואולי אני טועה
קשיים יכולים להיות בכל מקום ובכל מקרה הדיון הוא על תנאי העבודה והשכר.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
בשביל דיון צריך את הצד השני
צריך למצוא מישהי שתרשום את תנאי העבודה ובשכר בהייטק ואז להשוות הכל
כבר היו פה המון דיונים כאלו
כל שאני מנסה לומר הוא שבראיית חשבון ברוב המקרים השכר עולה יותר לאט וככל שהוא גבוה יותר היקף השעות והאחריות גדל איתו וזאת בניגוד למקצועות אחרים.

לא אני

משתמש מקצוען
לגבי השכר-זה נכון
זו דעתי ואולי אני טועה
מעניין ממש במה את מתעסקת.

שיראז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
זה כלפי שני הצדדים
בתפקידים שפחות ניהול אכן הייתי צריכה לעבוד לפי שעות אך ביקשתי פחות ממשרה מלאה
את כנראה עובדת הרבה אחרי שעות העבודה הרשמיות, ועובדת הרבה מהבית
מה שמראה שהמשרה שלך היא לא בדיוק חלקית כמו שאת מציגה....
את מציגה נתונים לא מדויקים בפלטפורמה כ"כ נפוצה ואת צריכה לקחת בחשבון שבנות צעירות מסתמכות על הדברים שלך, זאת אחריות גדולה, תשימי לב בבקשה

RSR

משתמש פעיל
למדתי אותו בקורס של BDO (זיו האפט), והלמידה הייתה נהדרת.
מרצות אקדמאיות מדהימות, חומר מסודר נהיר ומובן. הסברים לכל שלב. מטלות מובנות לפי סדר הלימודים. היה קשה מאוד, אבל ברור והגיוני.

זה היה אחד הדברים שהבהיר לי את העוול שנעשה לבנות הסמינרים. כששולחים אותן 'לקחת חומר וללמוד לבד'.
למדת דרך הזום או באופן פיזי?
יש לך פרטים<

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
למדת דרך הזום או באופן פיזי?
יש לך פרטים<

באופן פיזי, זה היה לפני הקורונה ולפני עידן הזום...
מדי פעם יש מודעות על קורסים כאלו בשיתוף עם בית המורה של שצ'רנסקי. תבדקי אצלם מה קורה היום, כי המידע שלי כבר די ישן ולא רלוונטי.

ג'ואיש

משתמש חדש
אז הנה מדריך מזורז לרו"ח העתידית:

תנאים לקבלת רשיון:
בשביל לקבל רשיון רואת חשבון צריך לעבור בהצלחה 14 בחינות מועצה + לעבוד שנתיים בסטאז'.

מה זה הבחינות האלה:
הבחינות מחולקות לארבע קבוצות, ובדרך כלל אי אפשר לגשת לקבוצת הבחינות הבאה לפני שסיימו את הקודמת. ככה שלוקח לפחות שנתיים להבחן, גם לגאונים ביותר.

בחינות ביניים חלק א' -
  • מבוא לחשבונאות
  • משפט עסקי
בחינות ביניים חלק ב' -
  • כלכלה
  • יסודות ביקורת החשבונות
בחינות סופיות חלק א' -
  • סטטיסטיקה
  • חשבונאות פיננסית א
  • דיני תאגידים ומסחר
  • מימון
  • טכנולוגיות מידע
  • דיני מיסים א
בחינות סופיות חלק ב' -
  • תמחיר וחשבונאות ניהולית מתקדמת
  • חשבונאות פיננסית מתקדמת
  • דיני מיסים ב
  • ביקורת חשבונות ובעיות ביקורת מיוחדות
לימודים אקדמאים שפוטרים מבחינות:
לאורך השנים, מי שלמד באוניברסיטה או במכללה תואר מתאים (חשבונאות וניהול), היה פטור מרוב הבחינות. הוא ניגש רק לחמש בחינות: מיסים א' וב', פיננסית א' וב', וביקורת ב'.

שנת השלמה:
מי שלמד באוני' או במכללה שנה נוספת אחרי התואר, שנקראת 'שנת השלמה', היה פטור מעוד שלוש בחינות, וניגש רק לפיננסית ב' וביקורת ב'.
בעקבות כל מיני דברים, ביטלו את עניין שנת ההשלמה, וצירפו אותה כסמסטר נוסף ללימודי התואר (שהתארך בחצי שנה).

התוכנית החדשה בסמינרים:
לפני תקופה, בסמינרים ביקשו שיתנו גם לתלמידותיהם פטור מ-12 בחינות, כמו לבוגרי מכללות ואוניברסיטאות.
זה נחשב אז להישג אדיר, שמועצת רו"ח הסכימה להכניס תוכנית לימוד מפוקחת לסמינרים, ובתמורה הבנות לא יצטרכו לגשת לבחינות המועצה, אלא רק לשתיים הסופיות. (פיננסית ב', ביקורת ב').

כרגע לאור הקולות שעולים פה מהשטח, זה נשמע קצת פחות משתלם.
תודה על המידע המסודר שנתת
אני מתעניין בלימוד ראיית חשבון באופן עצמאי
תוכלי לפרט לי איך לומדים ראיית חשבון לבד?
מה הם הספרים שצריך ללמוד לפני כל מבחן ובערך כמה זמן אמור לקחת הלימוד לכל מבחן
ואם יש לך עוד מידע שיעזור לי
תודה רבה

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
תודה על המידע המסודר שנתת
אני מתעניין בלימוד ראיית חשבון באופן עצמאי
תוכלי לפרט לי איך לומדים ראיית חשבון לבד?
מה הם הספרים שצריך ללמוד לפני כל מבחן ובערך כמה זמן אמור לקחת הלימוד לכל מבחן
ואם יש לך עוד מידע שיעזור לי
תודה רבה

אין ספרי לימוד למבחנים האלו. זה חלק מהעניין של למידה לבד - להתארגן על החומר והסילבוס, למצוא מבחנים ממועדים קודמים, ולהעריך כמה זמן לוקח ללמוד.

יש כונני דרייב עם סיכומים ותרגולים של סטודנטים מאוני' או מכללות, צריך ליצור קשר עם סטודנט לחשבונאות ולבקש ממנו גישה לדרייב של החומר המעודכן. יש אתרים כמו 'רגב גוטמן' ו'gool' שמציעים הכנה לחלק מהמבחנים (לא לכולם).

בתור התחלה כדאי לבדוק באתר המועצה ובאתר נבו את הסילבוס למבחנים ראשונים ולהשיג בשבילם חומר ומבחני מועדים קודמים ולפתוח תיק ולהירשם.
אם זה מרתיע אתכם, שווה לחשוב שוב על כל העניין... (כי המשך המסלול העצמאי הרבה יותר קשה ותובעני ודורש משמעת ברזל ויכולת למידה עצמית).

כיום כשבנות הסמינרים כבר לא ניגשות למבחני המועצה, הם הולכים ומתבטלים לאיטם, וחלקם מתקיימים רק פעם בשנה. מה שמאריך עוד יותר את משך הלימודים.

הסתייגות חשובה - לא בטוח בכלל ששווה ללכת היום על המסלול העצמאי ללימודי רו"ח.

א. בן חיים

משתמש צעיר
אז הנה מדריך מזורז לרו"ח העתידית:

תנאים לקבלת רשיון:
בשביל לקבל רשיון רואת חשבון צריך לעבור בהצלחה 14 בחינות מועצה + לעבוד שנתיים בסטאז'.

מה זה הבחינות האלה:
הבחינות מחולקות לארבע קבוצות, ובדרך כלל אי אפשר לגשת לקבוצת הבחינות הבאה לפני שסיימו את הקודמת. ככה שלוקח לפחות שנתיים להבחן, גם לגאונים ביותר.

בחינות ביניים חלק א' -
  • מבוא לחשבונאות
  • משפט עסקי
בחינות ביניים חלק ב' -
  • כלכלה
  • יסודות ביקורת החשבונות
בחינות סופיות חלק א' -
  • סטטיסטיקה
  • חשבונאות פיננסית א
  • דיני תאגידים ומסחר
  • מימון
  • טכנולוגיות מידע
  • דיני מיסים א
בחינות סופיות חלק ב' -
  • תמחיר וחשבונאות ניהולית מתקדמת
  • חשבונאות פיננסית מתקדמת
  • דיני מיסים ב
  • ביקורת חשבונות ובעיות ביקורת מיוחדות
לימודים אקדמאים שפוטרים מבחינות:
לאורך השנים, מי שלמד באוניברסיטה או במכללה תואר מתאים (חשבונאות וניהול), היה פטור מרוב הבחינות. הוא ניגש רק לחמש בחינות: מיסים א' וב', פיננסית א' וב', וביקורת ב'.

שנת השלמה:
מי שלמד באוני' או במכללה שנה נוספת אחרי התואר, שנקראת 'שנת השלמה', היה פטור מעוד שלוש בחינות, וניגש רק לפיננסית ב' וביקורת ב'.
בעקבות כל מיני דברים, ביטלו את עניין שנת ההשלמה, וצירפו אותה כסמסטר נוסף ללימודי התואר (שהתארך בחצי שנה).

התוכנית החדשה בסמינרים:
לפני תקופה, בסמינרים ביקשו שיתנו גם לתלמידותיהם פטור מ-12 בחינות, כמו לבוגרי מכללות ואוניברסיטאות.
זה נחשב אז להישג אדיר, שמועצת רו"ח הסכימה להכניס תוכנית לימוד מפוקחת לסמינרים, ובתמורה הבנות לא יצטרכו לגשת לבחינות המועצה, אלא רק לשתיים הסופיות. (פיננסית ב', ביקורת ב').

כרגע לאור הקולות שעולים פה מהשטח, זה נשמע קצת פחות משתלם.
ברצינות, עשית לי חשק ללימודי רו"ח. (וזה עוד אחרי שורי פלדנר ;) )
ידוע לי שכעת הביקוש לרו"ח רב. האם זה נכון שתוך זמן קצר, עם התקדמות הפיתוח ו-AI, הצורך יקטן משמעותית?
באופן כללי התחזיות הפסימיות של "עוד שנה לא יהיו מורים/צלמים/ציירים/מעצבים/מתכנתים/מה שתרצו" לא חביבות וגם לדעתי לא מקצועיות, אבל כך אמרו לי יועצת מס ורו"ח, והפחידו אותי מעט. מה דעתך?

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
ברצינות, עשית לי חשק ללימודי רו"ח. (וזה עוד אחרי שורי פלדנר ;) )
ידוע לי שכעת הביקוש לרו"ח רב. האם זה נכון שתוך זמן קצר, עם התקדמות הפיתוח ו-AI, הצורך יקטן משמעותית?
באופן כללי התחזיות הפסימיות של "עוד שנה לא יהיו מורים/צלמים/ציירים/מעצבים/מתכנתים/מה שתרצו" לא חביבות וגם לדעתי לא מקצועיות, אבל כך אמרו לי יועצת מס ורו"ח, והפחידו אותי מעט. מה דעתך?

במשרות המאוד פשוטות וטכניות, כמו הקלדת חשבוניות וצ'קים (רמה של הנה"ח בסיסית), באמת יש קיטון בביקוש. כי כמעט כולם היום עובדים עם ממשקים בין תוכנות, ועם ניהול עסק ממוחשב.
*
אבל ברמה הגבוהה של ניהול כספים, ליווי חברות ועמותות, ליווי עסקים, בניית והגשת דוחות, ביקורת וביקורת פנים - בינתיים אין שינוי לרעה, למרות שכבר 20 שנה יש תחזיות פסימיות.
להפך, ככל שהדרישות הרגולטוריות עולות ומסתבכות, רק צריך יותר אנשי מקצוע.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה