ראוטר - מה עדיף, לקנות או לשכור

• פותח הנושא CHL
  • פורסם בתאריך

CHL

משתמש צעיר
עד היום היה לי ראוטר של בזק ותשתית שלהם ושלמתי להם שכירות כל חודש
עכשיו עברתי לתשתית אחרת ולכן אני צריכה ראוטר חדש
האם כדאי לקנות אול השכיר ואם כן מאיפה?
מה מומלץ?
יד שניה אולי?
אשמח לעצה

מירי קרפט

בעלת סטודיו לפאות, שיער ואיפור.
מנוי פרימיום
אנחנו קנינו לא מזמן ב400
יש גם פחות.
לנדאו מחשבים

החכמה צודקת

משתמש מקצוען
לי יש- " D-link-224 -DSL "קניתי במרכז המחשב בביתר עלה באיזור 200 חבל להשכיר אם אתם יודעים שצריכים את זה לטווח ארוך

יוסף לוק

משתמש חדש
לשאול על ראוטר במוסגים של מחיר האם שווה או לא שווה זה כמו שנשאל "כמה עולה רכב?"
למה?
כי כמו שהתשובה על רכב זה "תלוי חברה, דגם, שנה, יד ראשונה או שנייה"
ככה גם בראוטרים -מודם בעברית,
יש מודם קטן שזה אומר מהירות גלישה נמוכה, אבטחת נתונים נמוכה, יכולת להחזיק כמה ערוצים של אינטרנט נמוכה, ועל הכל תוחלת חיים נמוכה,
בחישוב פשוט של כל כך הרבה נמוכים אז המחיר הוא גם נמוך,
בקצה השני יש מודם עם מהירות גלישה של טיל, אבטחת נתונים גבוהה ברמה שיש אפשרות להחליט על איזה אתרים שיש בהם סיכון (אבטחתי לא יהודי) לא לאפשר לו תעבורה במודם, יש לו יכולות להחזיק כמה וכמה מחשבים ושרתים בו זמנית ותוכלת חיים הרבה יותר גבוהה
מודם כזה כבר מכונה עסקי כי לרוב בבית פשוט אין צורך בו
אה שכחתי
כ"כ הרבה גבוה אז המחיר בהתאם...
אז מה כן?
כמו בכל דבר צריך גם כאן את דרך האמצע
מודם שיתן אינטרנט מהיר, בפרט מי שכבר מחובר ל G5, אבטחת נתונים ממוצעת לבית, (אנחנו לא מחזיקים בארכיון המוסד או לחילופין במספר האשראי של אלון מאסק...) ובנוי ל 1 או 2 מחשבים עם אפשרות Wi fi
מודם רצוי שיהיה מחובר פיזית גם ל"קיר"- הקו כמו טלפון וגם למחשב מועיל במהירות גלישה ואבטחה

CHL

משתמש צעיר
לשאול על ראוטר במוסגים של מחיר האם שווה או לא שווה זה כמו שנשאל "כמה עולה רכב?"
למה?
כי כמו שהתשובה על רכב זה "תלוי חברה, דגם, שנה, יד ראשונה או שנייה"
ככה גם בראוטרים -מודם בעברית,
יש מודם קטן שזה אומר מהירות גלישה נמוכה, אבטחת נתונים נמוכה, יכולת להחזיק כמה ערוצים של אינטרנט נמוכה, ועל הכל תוחלת חיים נמוכה,
בחישוב פשוט של כל כך הרבה נמוכים אז המחיר הוא גם נמוך,
בקצה השני יש מודם עם מהירות גלישה של טיל, אבטחת נתונים גבוהה ברמה שיש אפשרות להחליט על איזה אתרים שיש בהם סיכון (אבטחתי לא יהודי) לא לאפשר לו תעבורה במודם, יש לו יכולות להחזיק כמה וכמה מחשבים ושרתים בו זמנית ותוכלת חיים הרבה יותר גבוהה
מודם כזה כבר מכונה עסקי כי לרוב בבית פשוט אין צורך בו
אה שכחתי
כ"כ הרבה גבוה אז המחיר בהתאם...
אז מה כן?
כמו בכל דבר צריך גם כאן את דרך האמצע
מודם שיתן אינטרנט מהיר, בפרט מי שכבר מחובר ל G5, אבטחת נתונים ממוצעת לבית, (אנחנו לא מחזיקים בארכיון המוסד או לחילופין במספר האשראי של אלון מאסק...) ובנוי ל 1 או 2 מחשבים עם אפשרות Wi fi
מודם רצוי שיהיה מחובר פיזית גם ל"קיר"- הקו כמו טלפון וגם למחשב מועיל במהירות גלישה ואבטחה
נראה שאתה מבין בזה , אפשר המלצה על משהו ספציפי,אני צריכה מודם לשימוש בייתי אבל חזק,בערך ברמה של המודם שיש לי כרגע מבזק שאני משלמת עליו שכירות,
ואם אני מחפשת מגיד ביד 2 איך נקראים בדיוק הקריטריונים ? מה מפרט הטכני שאני צריכה לבדוק?

בתיה B

משתמש פעיל
1 מה זה אומר שימוש ביתי גם אלחוטי? ז"א תרצו להתחבר לאינטרנט גם ממכשירים ניידים כמו מחשב נייד סמארטפון וכדו'?
2 מי ספק האינטרנט שלכם? יש הבדל בין בזק וכלל החברות לבין hot
3 האם אתם משתמשים בסינון? כי יש סינונים שתצטרכו שיבואו להתקין לכם את המודם
ואחרי הכול המדד הכי פשוט זה המחיר
המחיר הכי נמוך וזול זה 100 ש"ח בערך והיקרים לשימוש ביתי יכול להגיע ל 2000 ש"ח
סטנדרטי לקנייה לדעתי הוא בין 500 לבין 700 ש"ח לביתי עם מחשב אחד
כדאי לבדוק את מהירות הגלישה שוב תלוי בקו המובנה האם זה כבר סיבים אופטים? מה שמכונה G5?
כדאי שהגדרת האבטחה תהיה על WPA או WPE2 אבל לא להסתמך על WPA אומרים שהוא קל לפריצה
שימו לב שהיום רוב הראוטרים מגיעים עם אופציה לפתיחת Wifi, גם אם הוא מחובר למחשב עם כבל
ואם מישהו הצליח לפרוץ לכם לרשת- אז ככה, אם הוא סתם משועמם ומחפש גישה לרשת בדרכים אסורות, אז הוא מפריע לנו רק שהוא מאיט לנו את הגלישה (בפרט בהורדות וצפייה בוידאו) וזולל לנו את התוכנית גלישה
ואם הוא עם כוונות זדוניות הוא יכול להיכנס לזכרון המחשב עם כל מה שיש שמה
(אני מזמן כבר לא התעסקתי עם התחום אז אני לא זוכר איך מכונים על המפרט כל הדברים כתבתי מה שזכרתי)
אחריות סטנדרט מגיע ל 3 שנים הכי הרבה
היום רוב הראטורים מתקינים את עצמם לבד אם כבר קיים רשת בקו מול החברה
אפשר לגשת להגדרות הראוטר על פי השם שלו כשכותבים אותו נכון בדפדפן
כדאי לבדוק שהוא תומך בעברית ומגיע עם דף הוראות והתקנה בעברית
לא היה לי זמן לקרוא את המגילה ולכן באם יש שגיאות כתיב איכם הסליחה
מקווה שעזרתי

• תודה
Reactions: CHL

aeb

משתמש סופר מקצוען
נראה שאתה מבין בזה , אפשר המלצה על משהו ספציפי,אני צריכה מודם לשימוש בייתי אבל חזק,בערך ברמה של המודם שיש לי כרגע מבזק שאני משלמת עליו שכירות,
ואם אני מחפשת מגיד ביד 2 איך נקראים בדיוק הקריטריונים ? מה מפרט הטכני שאני צריכה לבדוק?
לדעתי כדאי לתפוס את הדיל הנ"ל, מדובר בתמורה סופר מעולה ביחס למחיר, ומתאים לרוב המשתמשים ביתיים בציבור שלנו

והערה לדעתי: קניית מודם ראוטר זה לא קניית רכב שצריך לבדוק ולרדת לכל פרט ופרט, מה גם שהראוטר הסטנדרטי של בזק הוא גם לא פיקס מכל הבחינות, לדעתי מי שהראוטר של בזק התאים לו, זה מתאים לו ג"כ, בוודאי שאינו צריך משהו יקר יותר

• תודה
Reactions: CHL

CHL

משתמש צעיר
לדעתי כדאי לתפוס את הדיל הנ"ל, מדובר בתמורה סופר מעולה ביחס למחיר, ומתאים לרוב המשתמשים ביתיים בציבור שלנו

והערה לדעתי: קניית מודם ראוטר זה לא קניית רכב שצריך לבדוק ולרדת לכל פרט ופרט, מה גם שהראוטר הסטנדרטי של בזק הוא גם לא פיקס מכל הבחינות, לדעתי מי שהראוטר של בזק התאים לו, זה מתאים לו ג"כ, בוודאי שאינו צריך משהו יקר יותר
לאיזה דיל התכוונת?
לקישור לKSP?

• תודה
Reactions: aeb

CHL

משתמש צעיר
אני מאד מתלבטת כי יכול להיות. שאצטרך את זה לזמן קצר כמה חודשים ואז אצטרך למכור את זה , השאלה אם יש חזה ביקוש בעד שניה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  32  פעמים

לוח מודעות

למעלה