קרן השתלמות לעצמאי

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אשמח לעזרה
האם עוסק פטור ממש קטן יכול להפקיד בקרן השתלמות עד התקרה לעצמאים אפי' שזה יותר מסך הכנסותיו?
(למשל הוא מרויח בשנה כ5000 ש"ח, הוא יכול להפקיד בקרן 18000 ש"ח בשנה ויהיה ע"ז פטור ממס רווחי הון?)

sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר

משתמש סופר מקצוען
אשמח לעזרה
האם עוסק פטור ממש קטן יכול להפקיד בקרן השתלמות עד התקרה לעצמאים אפי' שזה יותר מסך הכנסותיו?
(למשל הוא מרויח בשנה כ5000 ש"ח, הוא יכול להפקיד בקרן 18000 ש"ח בשנה ויהיה ע"ז פטור ממס רווחי הון?)
ממש לא
א. פטור על הפקדה להשתלמות זה עד סכום מסוים
ב. א"א לפתוח קרן השתלמות לעצמאי

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ממש לא
א. פטור על הפקדה להשתלמות זה עד סכום מסוים
ב. א"א לפתוח קרן השתלמות לעצמאי
נתחיל בב. ודאי שעצמאי יכול לפתוח, עיי' https://www.kolzchut.org.il/he/קרן_השתלמות_לעובד_עצמאי
לגבי א. אני לא מתכוין לפטור בגלל ההפקדה עצמה שזה באמת עד 4% אלא כוונתי לפטור בשעת המשיכה.

צופנוי

משתמש מקצוען
עצמאי (לא משנה עוסק מורשה או פטור) בהחלט יכול לפתוח קרן השתלמות כעמית עצמאי, רק עמית שכיר לא יכול לפתוח קרן השתלמות כעמית עצמאי.
הפקדה לקה"ל כעמית עצמאי עד 4.5% מההכנסה כעצמאי (עד תקרה של 265,000 ש"ח בשנת 2020) מהווה ניכוי ומקטין את ההכנסה החייבת במס.
אבל פטור על רווחי הון בעת המשיכה אכן עומד על הפקדה של כ-18,000 ש"ח בשנה.

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אבל פטור על רווחי הון בעת המשיכה אכן עומד על הפקדה של כ-18,000 ש"ח בשנה.
השאלה היא האם עצמאי יכול להפקיד את הסכום הזה ולקבל פטור על רווח הון אפי' אם ההכנסה השנתית שלו פחות מהסכום הזה? יש לך ידע בענין?

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זה מידיעה?
האם מס הכנסה לא יעשו בעיות? אני רוצה לפתוח עוסק פטור ממש קטן רק בשביל לעשות קרן השתלמות

צופנוי

משתמש מקצוען
זה מידיעה?
האם מס הכנסה לא יעשו בעיות? אני רוצה לפתוח עוסק פטור ממש קטן רק בשביל לעשות קרן השתלמות
כן בוודאות.
זה לשון הסעיף שממנו מגיע הפטור, רק הסכום שם לא מעודכן. בשנת 2020 תקרת ההפקדה היא 18,600 ש"ח:
(16ב) (א) סכומים שמשך יחיד מחשבונו בקרן השתלמות לעצמאים כהגדרתה בסעיף 17(5א), לרבות הפרשי הצמדה, וכן ריבית ורווחים אחרים שמקורם בהפקדה המוטבת – אם חלפו 6 שנים ממועד התשלום הראשון לאותו חשבון, ולגבי יחיד שהגיע לגיל הפרישה, אם חלפו 3 שנים ממועד התשלום הראשון לאותו חשבון, ולגבי סכומים ששימשו את היחיד לצורך השתלמותו – אם חלפו 3 שנים ממועד התשלום הראשון לאותו החשבון; נפטר היחיד, יהיו הזכאים לקבלת סכומים כאמור למשכם מקרן ההשתלמות בפטור ממס; המנהל רשאי לקבוע כללים לענין הזכאות למשוך סכומים לצורך השתלמות בפטור ממס. לענין זה, "ההפקדה המוטבת" – 14,140 שקלים חדשים לשנה;
רק שאם כל נושא פתיחת התיק הוא בשביל ההפקדות הללו, הייתי חושבת על כך היטב ומתייעצת עם מישהו מומחה לפני כן. לפתיחת תיק יש כל מיני השלכות שכדאי לשקול האם להיכנס לזה רק בשביל פטור על הפקדות לקה"ל.

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ממש תודה.
איזה עוד השלכות יש לזה? כמובן אני מודע לענין של ביטוח לאומי ומס הכנסה, מה עוד יש

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
תודה על ההארות, אכן כרגע זה נראה שלא שווה לעשות את זה מכמה סיבות.

מירי84

משתמש פעיל
תודה על ההארות, אכן כרגע זה נראה שלא שווה לעשות את זה מכמה סיבות.
לא יודעת מה המניעים שלך לפתיחת קרן השתלמות אבל אם המטרה היא השקעה שווה לך לבדוק את הנושא של "קופת גמל להשקעה" קופה שמניבה רווחים יפים וניתן להפקיד עד 70000 ש"ח בשנה.

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
א יודעת מה המניעים שלך לפתיחת קרן השתלמות אבל אם המטרה היא השקעה שווה לך לבדוק את הנושא של "קופת גמל להשקעה" קופה שמניבה רווחים יפים וניתן להפקיד עד 70000 ש"ח בשנה.
אני מודע לזה, רק שבקרן השתלמות אין מס לעומת ק"ג להשקעה שיש מס אם מושכים מוקדם

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אין הרבה הבדל ברווחים כי הכל במסלול הלכה (חוץ ממסלול אחד במור שיתכן ויש בו יותר), ודאי לא 25% יותר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה