'קריאייטיב של נשמה'? הנה זה כאן!

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י Deena;169789:
הוספה:
בדיוק עכשיו קראתי ("חברותא קבועה":)) בספר PRAYER WITH FIRE מאמר מתאים. אני מתרגמת (באופן חופשי כי הבוקר שלי לא מתחיל כאן בגלל הפורום ;)):

הח"ח פעם הביע את קנאתו הרבה לרוקח בעבודתו, הנותנת לו אפשרויות אינספור בכל יום לחלק תרופות ולהציל חיים. הרוקח דחה את השבח, והודה שהמטרה האמיתית שלו אינה להציל חיים, אלא להשיג לעצמו פרנסה. הח"ח ייעץ לו שלא יבזבז את הפוטנציאל העצום של עבודתו. "כשאתה מחלק תרופה", הוא ייעץ," עשה זאת במטרה ש"אני מקיים מצוות חסד ומציל חיים". עצם זה שאתה גם מרוויח על זה משכורת לא מורידה מערך המצוה, כל עוד יש לך את הכוונות הרצויות."
הרוקח פעל לפי עצתו של הח"ח. הוא הפך למנהיג ציבור חשוב, שהכוונתו מבוקשת ביותר.
שנים לאחר מכן, הוא הודה שבזכות הכוונות לחסד בהן עשה את עבודתו כרוקח, הובילה למעמד מיוחד זה.

דינה את צודקת,
גם הפוסט הראשון, על אלה שמחפשים קונספירציות מתחת לכל עץ רענן ומה לעשות - מוצאים, וגם הסיפור שהבאת הוא ממש לעניין.
כשדיברנו על קונספירציות לא התכוונו לזה, אני לא בכל אופן.
מדובר על פשעים של ממש שנעשים תחת מעטה צדקנות. פשעים מזעזעים בכל קנה מידה, שחלקם ממש כפשוטו עולים בחיי אדם ה"י, ושהחוק מעלים עין מהם (במקרה הטוב, במקרה הגרוע החוק לוקח חלק אקטיבי) בגלל הכסף הרב שמתגלגל שם.
אני לגמרי בכוונה לא נכנסת לפרטים כי זה ממש לא שייך פה.

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ולגבי קמפיין חיובי שיש חברות שירוויחו ממנו -
אם זה חיובי מה אכפת לנו שכמה חברות ירוויחו?
אם זה משרת את האינטרסים שלנו - למשל עניין הטרמפים - למה שאגד לא ירוויחו, זה פועל יוצא אבל זה לא הופך את הקמפיין לקמפיין של אגד. להפך - כשזה בא מגוף לא אינטרסנטי זה יותר חזק לדעתי.

Deena

משתמש פעיל
נכתב ע"י ariels;169813:
ולגבי קמפיין חיובי שיש חברות שירוויחו ממנו -
אם זה חיובי מה אכפת לנו שכמה חברות ירוויחו?
אם זה משרת את האינטרסים שלנו - למשל עניין הטרמפים - למה שאגד לא ירוויחו, זה פועל יוצא אבל זה לא הופך את הקמפיין לקמפיין של אגד. להפך - כשזה בא מגוף לא אינטרסנטי זה יותר חזק לדעתי.

גם אני חושבת וגם כתבתי כך, אבל אני חושבת שונתנו התכוון לכך שהקורא יסתכל ויחליט שמן הסתם זה קמפיין נסתר של אגד..

חושב יצירתי

משתמש צעיר
סאונד והפקות אולפן
ואיך אפשר שלא להזכיר כאן את הקמפיין של פרסום מנוף לעמוד היומי במשנה ברורה. עבודה יפה לדעתי.
אז כבר היו דברים מעולם. נכון שפרסום מנוף מרויח, אבל יש יהודי שמממן, אני לא רואה איזו אינטרס יש לו מזה מלבד שיהודים ילמדו משנה ברורה.
וגם מנוף, אחרי שמקבלים הכסף, בסך הכל יושבים וחושבים באמת איך להביא עוד יהודי להצטרף ללימוד. אז מה אם מתפרנסים בדרך. זה אחרת מכולל ?...

רימון

משתמש רשום
ורורור, יש לך רעיונות מבורכים אך לא כ"כ מעשיים, ונתנו[10] כבר הסביר במילה אחת שצריך בשביל זה תקציב...

מה שכן אפשר לעשות הוא לגרום למשרדי הפרסום לדבר אחרת לציבור החרדי, צריך לאתגר אותם עם רעיונות מסוג אלו וזה יהי' מעשי רק אם תשכנע משרד פרסום גדול להתחיל לפרסם עם מסרים יותר יהודיים,

רק מה, היות ואנחנו בעידן של 2009 ספק רב אם תצליח לשכנע מישהו לשדר אחרת מהמקובל א"כ זה יהי' בגדר נס... ולכן לא נשאר אלא לאמץ את הפסוק 'אם אין אני לי מי לי וכו'...

--------------

אגב, וועד מהדרין התחיל לפרסם מודעות על ההפרדה באוטובוסים באמצעות 'קליעה למטרה'.

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
נכתב ע"י ורורור;169776:
ונתנו, אני רואה שאתה פסימי חסר תקנה. רואה הכל שחור. מה זה מענייני שאנשים הפכו את האמת לתעשיית כסף, זה מחייב גם אותי לעשות כך?
באופן כללי נראה לי שאתה יותר מידי מעשי, וזה לא כל כך בריא...תן קצת לחלום, לפנטז, להפעיל את ההמספרה הימנית - דבר חשוב מאוד לפרסומאים במיוחד.
מה ייצא מזה? לך תדע. אולי ברגעים אלו יושב איזה גביר ומסתכל כאן, שולף את פנקס השקים שלו ושולח לי באישי ש'ק של מליון דולר? בכלל, אם אתה תתן 10 ההמשך כבר יבוא לבד..
פסימי. חסר תקנה. רואה הכל שחור. לא בריא. לא חולם. לא מפנטז. וואו וואו וואו.
הכלל שלי אומר, שאדם מנתח את העולם ואת האחר, מנקודת-מבט ודרך החיים של עצמו. ככה שנרגעתי. :)

אני רואה שהמטרה שלך זה הגביר שיושב עכשיו ומסתכל לכאן, שולף את פקנס הש'קים שלו, ושולח לך 10 מליון.
זה רק בשביל תקציב ההדפסה, או כמובן שזה כדי שהפרסומאים גם יהיה להם ממה לחיות?

חושב יצירתי

משתמש צעיר
סאונד והפקות אולפן
בלי נדר, אני רוכש את שטחי הפרסום דרכך... אז תפסיק לריב איתי לפני שאתחרט...:)

מירי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י מירי;169685:
מה שאני באה לומר, זה כן משהו עקרוני שיש לו גם אסמכתאות שאותם אוכל להביא רק מחר
הנה חלק מן האסמכתאות
וכדי לא למלא את האשכול בחומר עיוני כווצתי אותם

קבצים מצורפים

• 83769.rar
    KB 615.1 · צפיות: 6

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
אני לא רב עם אף אחד חלילה.
אני רוצה להבין מה בדיוק אתה רוצה פה ומה המטרה שלך.
בינתיים אתה מסבך את כולנו, בלי לתת לנו להגיע לנקודת מוצא.

חושב יצירתי

משתמש צעיר
סאונד והפקות אולפן
אני רוצה להבין מה לא הבנת כאן, למה כולם הבינו ואתה היחיד שמסתבך. למה אתה כל כך מתקשה להיפרד מהתאוריה שלך לפיה מצאתי לי רעיון חדש איך לעשות כסף.

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
מה אתה רוצה שאנחנו נעשה. ולמה שנעשה את זה.
ובמה זה יותר חשוב לדעתך.

Deena

משתמש פעיל
יאללה, תכל'ס - מי שרוצה - שיצטרף. מי שלא - לא. על מה בדיוק מתווכחים, אם ממילא אף אחד כאן הרי לא ישנה את דעתו?
לעניינינו - חוצ ניק, פרסומת יפה מאד, קריאייטיב מעניין, אבל לענ"ד לא כל כך מתאים למטרה שלנו, כי עצם המשפט "יש לך משהו שאין לאחרים" הוא משפט לא כל כך יהודי.. (או לפחות לא כל כך "מוסרי"). אולי אני טועה, אבל המשפט הזה צרם לי. אני עשויה להשתמש בו בפרסומות לבגדים, אבל לא לדבר מצווה..

כל זה לא מוריד כמובן מהעובדה שההברקה שלכם היתה מעולה לכשעצמה.

חוצ ניק

משתמש צעיר
העבודה שלי לא היתה 'עבודה' כי אם פארודיה לפרסומת של בגיר.
מי שראה את הפרסומת האחרונה של בגיר מבין על מה אני מדבר.
ציינתי כבר בפני מישהו באישי, זה בסה"כ היה 4 דק' עבודה וחצי דקה מחשבה.
כשאתפנה לחשוב על מודעה, אעשה זאת בל"נ באשכול הסמוך "אולי אני פרסומאי".

חושב יצירתי

משתמש צעיר
סאונד והפקות אולפן
נכתב ע"י ונתנו10;170172:
מה אתה רוצה שאנחנו נעשה. ולמה שנעשה את זה.
ובמה זה יותר חשוב לדעתך.

כאילו באתי לכאן כמו איזה מפקד שמנחית פקודות..
הצעתי בתחילת האשכול א. לקיים דיון בנושאים שמניתי שם, שיתפתח כפי שיתפתח וילך לאן שילך.
ב. להפעיל את הראש ולחפש רעיונות לפרסומות בכיוונים שפירטתי שם [כדוגמא בלבד].

מה רוצה מרכז העניינים בתחרות הפרסומות שלו? למה אתה הולך להציע שם רעיונות, בגלל הפרסים? אני עושה גם תחרות. בסדר? פרס ראשון: הודעה אישית על הזכיה..
למה זה יותר חשוב? כי נראה לי שיותר חשוב לחפש רעיון על ארבעת המינים מאשר לחפש רעיון לשמפו המה שמו ההוא.

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
בקיצור להפעיל את הראש ע"מ להפעיל את הראש. בדברים חשובים יותר, כי הם חשובים יותר.
קיבלתי.

חושב יצירתי

משתמש צעיר
סאונד והפקות אולפן
בקיצור, להפעיל את הראש - כי הרי אנחנו אוהבים להפעיל את הראש בעניינים האלו. בדברים החשובים הללו - כי אני אוהב יותר לחשוב על הנושאים הללו. אז מי שגם אוהב - שיצטרף.
ולמה אני אוהב יותר לחשוב על הנושאים הללו, א. כי אני מרגיש שאני יוצר משהו בעל משמעות. ב. כי יש בזה תועלת עבורי. ג. כי מכל מיני מחשבות כאלו, עשוי לצאת ביום מן הימים [לא יודע איך] משהו ממשי גדול..[לא, לא כסף] וחשוב.

Deena

משתמש פעיל
נכתב ע"י חוצ ניק;170174:
העבודה שלי לא היתה 'עבודה' כי אם פארודיה לפרסומת של בגיר.
מי שראה את הפרסומת האחרונה של בגיר מבין על מה אני מדבר.
ציינתי כבר בפני מישהו באישי, זה בסה"כ היה 4 דק' עבודה וחצי דקה מחשבה.
כשאתפנה לחשוב על מודעה, אעשה זאת בל"נ באשכול הסמוך "אולי אני פרסומאי".

אני אכן לא ראיתי את אותה פרסומת ( בגיר) מדוברת.
אז באשכול הסמוך אתם מתכננים גם להעלות את הרעיונות? יפ ה- ותודה שפרסמתם את האשכול ההוא. נדלקתי.

חוצ ניק

משתמש צעיר
דינה,
אפשר להעלות רעיונות, סקיצות, ואפשר כאן לעזור אחד לשני. אני בהחלט מתכוון להעלות אי"ה רעיונות שלי. אשמח שכולם יעשו את זה. ולא רק עבודות, גם עדכונים ממערכת העיתון ומודעות שנבחרו - גם אלה שלא עברו דרך פרוג. כולם יהיו פה. כולכם מוזמנים.

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
נכתב ע"י ורורור;170183:
ולמה אני אוהב יותר לחשוב על הנושאים הללו, א. כי אני מרגיש שאני יוצר משהו בעל משמעות. ב. כי יש בזה תועלת עבורי. ג. כי מכל מיני מחשבות כאלו, עשוי לצאת ביום מן הימים [לא יודע איך] משהו ממשי גדול..[לא, לא כסף] וחשוב.
א. איך בדיוק?
ב. איך בדיוק?
ג. איך בדיוק?
ד. אם אתה לא יודע איך, אז לא יצא מזה שום דבר. תתחיל לעבוד כשאתה מציב לעצמך יעד מסויים, תשקיע בכך, וזה יקרה.

אני רץ על כיוון ההשקעה + אמונה במה שאני עושה, אז הנה הראשון שלי.
זה בלי אסטרטגיה, אבל גם אתה אומר שאתה לא יודע איך בדיוק...
וגם, הצבעים יצאו זוועה (אני לא על המחשב שלי) אבל, שיהיה.

קבצים מצורפים

• 83769.jpg
    KB 804.5 · צפיות: 7

חושב יצירתי

משתמש צעיר
סאונד והפקות אולפן
ואוו!
לא הייתי מאמין. היה שווה להשקיע בך....:)
מלה אחת צורמת לי - "השכר". תמצא איזה משהו אחר, אולי משהו בסגנון של - אם יש משהו ששוה להשקיע בו, זה כאן. וכו' לא עולה לי עכשיו משפט בראש.
ואם תשאל מה ההבדל בין 'שכר' לבין 'שוה להשקיע', אז יש לדעתי הרבה הבדל, אבל לא עכשיו..

לגבי השאלות שלך "איך בדיוק", אז לשני השאלות הראשונות התשובה מבחינתי ברורה. השאלה השלישית היא נכונה, אבל זה מאוד תלוי בטיפוס, יש אנשים שמתמקדים על מטרה, משקיעים ומגיעים אליה. אנשים תכליתיים. נראה לי שאתה כזה - לפי כל שיגך ושיחך. אבל יש גם אנשים אחרים. מה לעשות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה