קרדיט, אנשים!

רחשי הלב

משתמש מקצוען
@עבדקן יקירי, תן לנו פתרון!!
נתתי לאשתי לקרוא את הקטע על התקופה הרעה בחייך (למה אנשים נהנים לקרוא על צרות של אחרים??? :mad:) ומיד קיבלתי רשימה של עשרת בני המן שאני חייב לשלוח להם כאן ועכשיו באופן מיידי שאינו סובל כל דיחוי ושיהוי את הקטע הנ"ל.
גמגמתי משהו על זכויות יוצרים שזה משהו שהיא תחי' לא ממש מבינה בו וזה עזר.
אבל תכל'ס, איך אפשר להעביר הלאה את הפינוקים הללו עם קרדיט מתאים? לכתוב 'עבדקן'???

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
לאחרונה קיבלתי ריקושטים מכמה קטעים שכתבתי.
אני כותב משהו, שולח במייל לכמה חבר'ה או מפרסם בבמה זו או אחרת.
אחרי כמה ימים חבר שולח לי 'תראה משהו חזק שקיבלתי במייל, נראה לי אתה תאהב את זה'.
אני פותח. היי, זה מה שאני כתבתי. ובלי קרדיט!
חמור מזה, יש שם שינויי עריכה. מישהו שלא הבין איזה פאנץ' החליט להוריד לי כמה שורות. רק מי שכותב יוכל להבין עד כמה זה נורא...
הלו, בנאדם. קיבלת משהו יפה ואתה רוצה לשתף; א. תבקש רשות. אולי שלחתי לך ואני לא רוצה שזה יתפרסם בתפוצת נאט"ו? ב. גם אם קיבלת רשות להפיץ, תשלח עם קרדיט. למען השם, כמה עולה לך לכתוב 'נכתב על ידי פלוני אלמוני'?

ואם אתם מקבלים בימים הקרובים איזה מאמר חזק, טור נוקב, שיר מצחיק, או מתכון מושלם לפאי תפוחים, והוא מגיע אליכם בלי קרדיט, יש מצב לא רע בכלל שזה שלי...

הכל מרגיז, אבל שינויי העריכה מעצבנים יותר מכל.
כמאמר אם הילד החי: בִּי אֲדֹנִי, תְּנוּ לָהּ אֶת הַיָּלוּד הַחַי, וְהָמֵת אַל תְּמִיתֻהוּ.
רשמו אותו על שמכם, גנבים בני מעתיקים, אמצו אותו לעצמכם, חוטפי-ילדי-רוח שכמותכם. אבל שינויים בטקסט אל תערכו.

ועוד המלצה - לשקול אם הגיע הזמן להפסיק להסתתר מאחורי הזקן העבות, ולעבור לשם גלוי, לפחות לגבי העלאת קטעים כתובים. זה עוזר נגד העתקות. אנשים מרגישים שניק אנונימי הוא כביכול הפקר, שייך לציבור, ממילא לא יודעים מי הוא. אצל ניק מזוהה יש יותר בעלות על המילים.

שני זאת אני :)

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לשקול אם הגיע הזמן להפסיק להסתתר מאחורי הזקן העבות, ולעבור לשם גלוי
שני דברים קטנים מתוך הדברים שמפסידים אם נוהגים כך (ונכון גם מרוויחים הרבה, רק כל אחד יעשה שיקול של רווח מול הפסד):
1. אוטומטית בקריאת קטע, נוכחת גם הדעה על הכותב עצמו, ומשפיעה על קיטלוג הקטע.
2. פחות זורם, דורש תשומת לב תמידית שהקטע יתאים למה שהכותב מייצג.
(לדוגמא הקטע של התקווה הרעה, אם תתגלה מאחורי הניק אישיות תורנית דגולה, קיים סיכוי שהקטע עובר הלאה לאחר שנמחקת השורה האחרונה, כדוגמא לאדם רציני וחזק רוחנית, שהנה גם הוא היה פעם בג'ינס ועבר מה שעבר, כשכולם יודעים מי זה ואיך הוא עצמו סיפר על התקופה הרעה שהיתה לו...).

הפקות כתיבה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
כהמשך לאשכול הזה קיבלתי ארבעה מיילים שונים בנושא: "קינג ביבי- חחחחזזזזקקקק"
ואחת הגדילה לעשות וכתבה כך: "חברות יקרות, משהו ששירבטתי לקראת הבחירות... תהנו...."

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
@עבדקן יקירי, תן לנו פתרון!!
נתתי לאשתי לקרוא את הקטע על התקופה הרעה בחייך (למה אנשים נהנים לקרוא על צרות של אחרים??? :mad:) ומיד קיבלתי רשימה של עשרת בני המן שאני חייב לשלוח להם כאן ועכשיו באופן מיידי שאינו סובל כל דיחוי ושיהוי את הקטע הנ"ל.
גמגמתי משהו על זכויות יוצרים שזה משהו שהיא תחי' לא ממש מבינה בו וזה עזר.
אבל תכל'ס, איך אפשר להעביר הלאה את הפינוקים הללו עם קרדיט מתאים? לכתוב 'עבדקן'???

העלית כאן נקודה חשובה.
אדם שרואה טקסט שכתוב עליו "נתן גלנט" או "רותי קפלר", גם אם יעביר אותו בדרך כלל יהיה לו היושר לציין זאת (לפעמים זה נשמט בגלגל ההעברות, אבל לא מהמעתיק הראשון).

לעומת זאת כשכתוב "עבדקן" הוא לא יודע איך לציין זאת ובוער לו ממש באצבעות לשתף את הציבור בגילוי הנפלא - אז מספק הוא מעביר כך בלי שם.

"חברות יקרות, משהו ששירבטתי לקראת הבחירות... תהנו...."

:eek:
הזוי.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
חברות יקרות, משהו ששירבטתי לקראת הבחירות... תהנו....
איך??
איך אפשר כך לשקר ועוד לקרוא לזה שרבוט כביכול יצא לה ככה מהשרוול והיא ככה על הדרך משתפת???
ולו רק בשל העובדה שהשקר עשוי להתגלות??
נבצר מבינתי ובעיקר מליבי!!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה