קצת על מה שאני עושה כאן.

הנושא בפורום 'קהילת מעצבים גרפיים' פורסם ע"י PsGrasper, ‏21/5/06.

1. PsGrasper

PsGrasper משתמש רשום פרסום וקופירייטינג

תודות :
    1
    נקודות:
    19
    ONE
    קראת את הדברים, אך לא את רוח הדברים!

2. PsGrasper

תודות :
    1
    נקודות:
    19
    קצת על מה שאני עושה כאן.

קצת על מה שאני עושה כאן.כשאני מעלה עבודות עיצוב, אני עוד מקבל תגובות מכם, אבל כשאני מעלה טיפוסי אות, כמעט ואין מגיבים.
    כדי שתבינו, כשאני מעלה עבודת עיצוב לפורום, עיקר המטרה הוא החייאת הפורום (תמיד צריך שיהיה לפחות חבר אחד שיכניס רוח חיים (הפעלת פורום דורש בהחלט
    מאמץ)) והתגובות הרבה פחות חשובות מכמה סיבות.
    א. על פי רוב, בכל עבודה שאני מבצע, אני גם מחליט כמה אני הולך להשקיע בו, (ועל פי רוב זה הרבה יותר מהערך הכספי שאני מתוגמל ע"י הלקוח) מעבר לכך זה פשוט
    הפסד.
    ב. תמונות וכו', הרבה פעמים קורה שהלקוח שולח תמונות כיתוב ואפילו הוראות עיצוב. קחו לדוגמא את המודעה של אירו פדיק, המזרן זה מה ששלחו, השתמשתי בו,
    וזהו. על המודעה שילמו 70 ש"ח, וקיבלו מודעה מעוצבת ורעיון פירסומי, כמה אתם חושבים שאני עוד הולך להשקיע בו? וכן במודעה של פרח היופי, הלקוח שילם 70 ש"ח
    למודעה שלח תמונות, כיתוב והוראות עיצוב (מההוראות העיצוב התעלמתי לגמרי ושהלקוח יקפוץ) השתמשתי בתמונה ובכיתוב וגם הכנתי לוגו מאוד מהר לתת למודעה
    "שיק". כמה לדעתכם אני עוד צריך להשקיע בשביל 70 ש"ח?
    ג. ללקוח דיעה משל עצמו.
    אז אני מבין שכשאתם רואים עבודה אתם אומרים לעצמכם "יכל להיות יותר טוב" ואני מסכים אתכם, אבל הנה השאלה למה לי??אבל לעומת זאת כשאני מעלה דוגמאות של טיפוסי אות, דווקא אז אני מעוניין בתגובות, היות שבמקרה הזה אתם תהיו הלקוחות (בעוד 5 שנים). אבל היות ורובכם
    מחשיבים את עצמכם ל"לא מבינים", אתם לא טורחים להגיב.
    האמת היא שדווקא התגובות שלכם מאוד חשובות לי לדעת על איזה כיוונים לעבוד, היות וכפי שאתם רואים "העין" שלי, איך נאמר?, שונה.קצת על תהליכי העבודה.
    ע"פ רוב כשאני יושב לעצב אות, אין לי מושג איך הוא יראה במצב הסופי, עיצוב של כל טיפוס אות הוא פרוייקט. כל המהות של "עיצוב טיפוס אות" מתגלם במילה
    "חיפוש".כל טיפוס אות מתהווה בארבעה שלבים בסיסיים.
    1. קונספט
    2. פתרון המהות הצורנית השלדית של האות
    3. הפשטת הצורה
    4. גימור האותבשלב הראשון אני מקבל צורה בסיסית של אחד מאותיות הא"ב או מחליט על סגנון שהייתי רוצה תוך כדי מהלך העבודה בעיצוב מעשי.
    בשלב השני אני מעצב את כל הא"ב ברמת סקיצה רק כדי לקבל חומר גלם שאיתו אפשר לעבוד.
    בשלב הזה אני מסתכל על האות ומחליט על המאפיינים המובהקים שייושמו בכל שאר האותיות ועל הצורה הבסיסית של האות.
    בשלב השלישי לאחר שפתרתי את האותיות כך שיעבדו יחד ושתהיה להם מהות צורנית בסיסית אחידה אני ניגש להפשטת מהות הצורה של האות, כל מה שאפשר בלי אני מעיף.
    ולסיום אני מגמר את האות כך שכל הזוויות והתעקלויות יהיו מדוייקים.את האותיות שאני מעלה לפורום ע"פ רוב הם לאחר השלב השני כדי לתת תחושה של סגנון האות ושל ההרמוניה ביניהם.
    בשלב זה חשובה לי מאוד דעתכם היות וחלק מהחלטות מאפייני האות נקבעים על פי קלותיכם.אם לסכם את כל המאמר במשפט אחד, דעתכם על טיפוסי האות חשובה לי הרבה יותר מדעתכם על עבודות עיצוב.

3. one2004

one2004 משתמש רשום

תודות :
    0
    נקודות:
    7
    קצת על מה שאני עושה כאן.

אני לא יודע מה בנוגע לפונטים וגם שזה לא מה שמעניין אותי במיוחד, אבל לקחת על מודע 70 שקל (גם שעבדתה עליה 20 דקות) זה פשע כלפי השוק, פשע כלפי
    הגרפיקאים. ושאני אומר פשע אנ י מתקוון לפשע. ולפי מה שאתה אומר אתה מפסיד מזה וברור לי שגרפיקאי שלוקח 70 שקל למודעה מפסיד, אז למה לך להרוס פרנסה
    לאחרים? למה אני בגלל שלקוח יכול להגיד לי שיש גרפיקאי שלקוח 70 שקל צריך להפסיד כמוך?

4. כוכvת

כוכvת Guest

קצת על מה שאני עושה כאן.

ההבהרה הזאת מצוינת- כי אני, למרות שהערתי כמה פעמים על פונטים, חשבתי לעצמי-טוב בטח הוא מבין יותר ממני.. אז פעם הבאה...

5. ונתנו10

ונתנו10 Administrator פרסום וקופירייטינג פיתוח / אפיון / עיצוב אתרים עיצוב גרפי

תודות :
    46
    נקודות:
    64
    קצת על מה שאני עושה כאן.

אלי, שתבין את זה.יש לי המון שאלות לשאול על הגופנים שלך,אדרבה אם זה מיועד לביקורת ולהבנה בתחום עיצוב הגופנים, נשמח להגיב כמה שיותר.עלה והצלח!

6. PsGrasper

תודות :
    1
    נקודות:
    19
    קצת על מה שאני עושה כאן.

שאל, ואעשה כמיטב יכולתי לענות.

7. ונתנו10

ונתנו10 Administrator פרסום וקופירייטינג פיתוח / אפיון / עיצוב אתרים עיצוב גרפי

תודות :
    46
    נקודות:
    64
    קצת על מה שאני עושה כאן.

אוקיי, אז הנה שאלה.ראיתי, שברוב סוגי הגופנים שמיועדים לטקסט - זרימת טקסט, אז האות "ט" נכנס לצד שמאל, כמו נרקיסים, פראנקרוהל, וכו', בקיצור כל סוגי הגופנים שלא נמאס לנו
    מהם, זה גופנים כאלה המיועדים לטקסט רץ.וכידוע - גם לשיטתך, בכל סוגי העיצובים, מודעות וכו', המסר חייב להיקלט בקריאת שורה אחת, וכמה שיותר צפוף כדי שזה יכנס לראשו של הלקוח.עכשיו השאלה שלי, למה מעצבי הגופנים לא עושים בסוגי הגופנים שלא עשויים לטקסט רץ, (ויש הרבה כאלה) כזה סוג "ט" למשל, שמקיל על הקריאה?

8. one2004

one2004 משתמש רשום

תודות :
    0
    נקודות:
    7
    קצת על מה שאני עושה כאן.

מלכי1 50*70 לא נשמע יותר טוב מ 70 , כי זה פי 50 יותר עבודה. מבוא לכלכלה א'. עם לא תדעו איך לנהל את העסק חבל שתהיו עצמאים ותדפקו את השוק במשך שנה
    ואחרי זה אנו אלה שאוכלים את זה.

9. Mעצבת

Mעצבת Guest

קצת על מה שאני עושה כאן.

אולי תפסיקו להיות כאלה נוקשים?אלי לוקח על העבודות שלו הרבה יותר..
    לפעמים יש לקוחות... שמכירים..
    שצריכים לעשות להם טובה..
    שהם משפחה..או שמסיבות מסויימות.. ולומשנה מה הסיבות.. צריכים לעשות להם עבודה במחיר "עלות"..הלוואי ואני אגיע לרמה שלך..
    והפונטים.. מדהימים!!!
    ואני שוב אגיד שלדעתי.. תקים חברה לבד...
    אל תמכור את העבודה המדהימה שלך לפונטביט וכאלה...

10. PsGrasper

תודות :
    1
    נקודות:
    19
    קצת על מה שאני עושה כאן.

70X50 זה חצי גליון :)ONE2004
    קודם כל אני מאמין שכל אחד נגזר עליו פרנסתו משמים.
    בראש השנה יכתבון..
    ...מי ינוח ומי ינוע מי ישקט ומי יטרף.פירוש.
    מי ינוח ויקבל הרבה כסף על מעט עבודה
    ומי ינוע שצריך לרוץ להשיג לקוחות
    מי ישקט שיהינ לו בוס שנותן לו שכרו ביד רחבה
    ומי יטרף ע"י הבוס שלו שמנצל אותו עד טיפת דמו האחרונה.איך שלא יהיה, אנחנו לא גרים באותה עיר ובעיר שלי כמעט ואין דרישה לסגנון העיצוב שלי, כך שאפילו לגרפיקאים המקומיים כאן בבית שמש יש יותר עבודה ממני
    ובמחירים יותר גבוהים.
    (לפחות אני זוכה לראות ניסים גלויים)
    כל שכן וכל שכן שזה לא נוגע אליך בכלל. הלקוחות שלך בחיים לא יגיעו אלי. כל העלונים וכאלו ואני פשוט לא בנוי לעבוד עם בחברה האלה.אישית אני חושב שאני אחד המעצבים הטובים בציבור החרדי כאן בארץ, אבל מה אעשה והציבור החרדי כאן בארץ לא מסכים איתי בזה?
    פרסום למגזר הכללי (החילוני בלשונכם) אני בפרינציפ לא מוכן, כך שמה שנשאר לי באמת זה עיצוב אותיות.כעת, עם ONE2004 מוכן לשלם לי שכ"ד, מים, חשמל וכו' אשמח לעזוב את כל תחום העיצוב ולהתמקד רק בעיצוב אותיות. אבל כל עוד שהבעל הבית דוחק אני לוקח כל
    עבודה שמכניסה כמה גרושים לכיס.כסוחר, אני אחד הגרועים שקיימים במדינה. אני יכול לפתוח אונברסיטה ללמוד איך לא להרוויח. אולי דוקא בזה ארוויח קצת כסף :)בקיצר, הקב"ה כנראה החליט שעושר הוא לא מנת חלקי בעולם הזה ואני מסכים איתו על כך.אולי באמת אלך לעבוד כקופאי?

11. goזר

goזר Guest

קצת על מה שאני עושה כאן.

בס"דאליקיבלת מהקב"ה ידע איך לעצב, תבקש באתה חונן גם שכל, לא לקחת מודעות ב 70 שקל.אם לא תקבל לקוחות ב 70 שקל, יבואו לקוחות ב 500 דולר למודעה.חבל עליך.

12. מלכי1

מלכי1 Guest

קצת על מה שאני עושה כאן.

לדעתי כדאי ללכת על הכיוון של שכיר + עבודות מהצד

13. מלכי1

מלכי1 Guest

קצת על מה שאני עושה כאן.

מר פריד, אם אתה מקבל את עצתו של זר שלח אותם אלי.בתור תוספת זה תמיד נחמד, בחשבון פשוט 50 מודעות כאלו בחודש- בעיצוב מהיר וקליל
    תוספת של 3500 ש"ח.נשמע יותר טוב מ-70 אה?

14. one2004

one2004 משתמש רשום

תודות :
    0
    נקודות:
    7
    קצת על מה שאני עושה כאן.

אלי מכל מה שכתבת אתה צודק פחות או יותר בדבר אחד - אנכנו לא מאותו עיר.לגבי הלקוחות והעבודות- אני לא יודע ממה אתה החלתת שאנחנו עושה רק עלונים .עלונים זה משהוא כמו 30% מהעבודה פה בסטודיו.לגבי מה שאתה חושב שאתה גרפיקאי הכי טוב בציבור - אני שמח עבורך, אך צר לי על הצימצום שבו אתה
    חי. יש היום גם בציבור החרדי גרפיקאים שלמדו במוסדות אקדמיים ווצברו נסיון רב במקומות עבודה
    מכובדים ביותר, אולי לא הרבה אבל יש, ואתה יודע גם נניח שאתה יותר מוכשר מהם (אולי, כי כדי
    להתקבל לאותם מקומות לימוד חייבים להפגין כשרון רב ולהצי תיק עבודות מכובד וגם אחרי זה אולי
    ואולי) אבל אי אלו אי דיוקים עיצוביים ו"התגליות" שלך בעיצוב שרובם לומדים בשנה ראשונה במוסד
    אקדמי לפעמים מהוררים גיחוך וחמלה. למרות שבמפורש יש לך כשרון טבעי לא קטן אבל עדיין חסר לך
    הרבה ביסודות העיצוב.אין שום רע בלא לדעת דברים, אבל להפגין זאת ברבים כדרך חדשה בעיצוב זה הרגל של תלמיד צעיר.יש בדיחה שאומרת שלסופרים צעירים לא כדי לקראו סופרים קלסיים כי זה מוריד את החשק להיות סופר,
    אך בעיצוב זה שונה לגמרי. כיום עיצוב ובמיוחד עיצוב פונטים מבוסס על דרך שנולדה משהוא כמו
    לפני 120 שנה ושמה ארט נבו. וגם מעצבים הכי מופרעים שרובם עובדים באנגליה (משום מה האנגלים
    הקרים הם הטובים בקרייטיב עיצובי) בקיים בתורת ארט נבו על בדקדוקיה מה שקשה לאמר עלך. תוקן על ידי - one2004 - 29/03/2006 17:40:18

15. ידיעה

ידיעה Guest

קצת על מה שאני עושה כאן.

פריד
    יש לי רעיון!
    אתה תכין לי את המודעות
    אני אשלם לך 70 ש"ח למודעה
    ולא העסק שלך מה אני גובה מהלקוח....
    -------
    50 כאלו בחודש
    כמה זמן לוקח לעשות?
    בקצב שלי זה לא משתלם!מאז שהעלתי מחירים רציני, התחילו לבוא הלוקחות הטובים!!!!מבטיחה לכם! השינוי בידיים שלכם... תעשו משהו למענכם....תוקן על ידי - ידיעה - 29/03/2006 1:35:22

16. חיים דיקמן

חיים דיקמן Administrator מנהל פיתוח / אפיון / עיצוב אתרים עיצוב גרפי

תודות :
    605
    נקודות:
    109
    קצת על מה שאני עושה כאן.

א. פריד היקר, לדעתי אתה מעצב נהדר, בין הטובים ביותר בארץ.פרנסה זה משמים. כמו שאתה כותב כאן פרנסתו של אדם הרי קצובה מר"ה עד ר"ה.אתה צריך בעבודות פרטיות לא לקצוץ את הענף עליו אתה יושב (בעצם כולנו יושבים עליו) ולקחת מחירים סבירים יותר לעבודה.
    ובשביל ה'השתדלות' תדע שהכלל שידיעה כותבת שמחיר גבוה מעלה את הרמה ומביא לקוחות הוא כלל אמיתי ומוכח.בכל מקרה בעיתך היא משום מה בעית רב הגרפיקאים (והאמנים כלשהם) הם בדרך כלל לא 'סוחרים' גדולים.לדעתי העצה של מלכי היא הנבונה ביותר. לך על משכורת קבועה שתדע שיש לך בסיס. ובשעות הפנאי תעשה עבודות פרטיות, ממתקים מהצד. כך תוכל גם להנות מבסיס, גם
    לקחת מחירים ראויים כי אתה לא מרגיש שאתה חייב להתפשר בשביל לשלם טלפון וחשמל.המון המון הצלחה וסייעתא דשמיא.
    חיים ד.