דרוש מתכון קציצות דגים פיקנטיות

פרקטית

משתמש מקצוען
המקפיא שלי עבר רענון ומצאתי חבילת עיסת דגים שכוחה.
ומאוד מתחשק לי לגוון את הקציצות דגים שלי.
אשמח שתעלו את המתכונים שלכן.
מחפשת סגנון של קציצות רכות ועסיסיות עם רוטב פיקנטי על גבול החריף.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
המקפיא שלי עבר רענון ומצאתי חבילת עיסת דגים שכוחה.
ומאוד מתחשק לי לגוון את הקציצות דגים שלי.
אשמח שתעלו את המתכונים שלכן.
מחפשת סגנון של קציצות רכות ועסיסיות עם רוטב פיקנטי על גבול החריף.
אני מטגנת בכף שמן 5 שיני שום ורצועות משתי גמבות, מוסיפה פחית עגבניות מרוסקות תוצרת איטליה (בחורף העגבניות פה לא משהו), מלח, פלפל, פפריקה,מעט סילאן לאיזון.
מביאה לרתיחה ומבשלת עד ששליש מכמות הנוזלים מתאדה, מרתיחה שוב, זורקת פנימה את הקציצות ומבשלת עד שהן מוכנות והרוטב מסמיך.
אפשר להוסיף פלפל חריף אחד אבל לכי תדעי אם זה יצא חריף מתון או חריף גיהינום. :p

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לתערובת הקציצות תוסיפי קמח מצה ולא פירורי לחם.
חוץ מזה תוסיפי לתערובת- ביצה, שום כתוש, פטרוזיליה ואפשר כוסברה, ותבלינים כמו פפריקה, כורכום, פלפל שחור... מלח כמובן.
כאשר אני רוצה שיצאו לי קציצות פוטוגניות במיוחד- אני מרתיחה מים ומכניסה קציצה קציצה למים- כאשר הקציצה צפה מוציאים לסיר עם הרוטב. זה שומר על הצורה העגולה. אבל ניסתי לדלג על השלב הזה יצא בסדר.
והרוטב- לטגן הרבה שום, להוסיף רצועות פלפלים וקוביות עגבניה, אם רוצים חריף אז כם פלפל חריף. פפריקה, מעט רסק עגבניות, תבלינים ומים לפי הצורך.

נערך לאחרונה ב:

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ואיך את הקציצות את מכינה?
טוחנת דג כלשהו ביחד עם דג שומני ביחס של 70:30
מוסיפה חבילת כוסברה , 5-7 שיני שום, בצל אחד, שתי פרוסות לחם מושרות וסחוטות, ביצה אחת, שמן, מלח, פלפל לבן, פפריקה וכמון.

פרקטית

משתמש מקצוען
של שף ישראל דודק.
אני מכינה את הדג השלם ולא את הקציצות, וזה מתכון פשוט נהדר. חריף במידה והתיבול שלו מדויק.
תודה לך!
הכנתי את הקציצות והרוטב - באמת יצא מדויק בטעם והקציצות גם הן היו רכות וטעימות.

shaini

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אכלתי בכינר והיה ממש מוצלח.
אין לי מושג איזה דג זה ואיך מכינים...
טעם פיקנטי.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אכלתי בכינר והיה ממש מוצלח.
אין לי מושג איזה דג זה ואיך מכינים...
טעם פיקנטי.
קיימים אשכולות בנושא ועל כן כדאי לבצע חיפוש לפני שפותחים חדש.
הודעתך אוחדה עם אשכול שבו ניתנו מתכונים וטיפים.
בהצלחה!

shifrash

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
בימים אלו כשאי אפשר לאכול בשרי,
אנחנו מנסים לגוון :)
יש למישהו מתכון טוב של קציצות דגים ברוטב אדום ?

shifrash

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי

יראת גאולה

משתמש מקצוען
לא ממש מתכון -
מכינה רוטב אדום לפי איך שמתחשק לי כרגע (בצל מטוגן / שום / פלפל / עגבניות / גזר מגורד, רסק עגבניות, מים ותבלינים לפי הטעם),
לעיסת הדג מוסיפה ביצים, פרורי לחם ותבלינים. אפשר בצל מטוגן או קצוץ / טחון. טעים להוסיף פטרוזיליה או כוסברה אם אוהבים (אני משתמשת רק בתבלין מיובש, אבל הטרי הולך כאן מצוין). אני לא אוהבת להוסיף ירקות לעיסה, כי היא די מתפרקת, בשונה מקציצות בשריות.

מכניסים בעדינות קציצות לתוך הרוטב כאשר הוא רותח ומבעבע היטב (חשוב כדי שלא יתפרקו), ולא מערבבים עם כף, אלא מנענעים בעדינות את הסיר.
אני מבשלת על אש גבוהה בערך 10 דקות, ורק אח"כ מנמיכה, בערך עוד עשרים דק'.

הכנתי את זה מאיזה דג טחון שהיה בבית... כמה פעמים מקרפיון, מבקלה, ולא זוכרת אם ניסיתי דגים נוספים.

עדיף להתחיל מעיסת הדג, כי טוב לה לעמוד קצת במקרר עד שמכינים. בינתיים אני מכינה את הרוטב לפי הזמן שברשותי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  31  פעמים

לוח מודעות

למעלה