קניתי אורגנית...

שב נא הסופר

משתמש מקצוען
Yamaha PSRE263
[לילדים, כמובן. ברור. אני.. את הגיטרה לא נוטש..]

אבל.. ההוראות הפעלה באנגלית
לא מבין מילה וחצי מילה מהמשורבט שם

איפה ניתן להשיג איזו חוברת עם הוראות בעברית לדגם הנ"ל
או אולי מי מכם יש לו כדוגמתה באמתחתו.. יואיל נא לזכותיני

אודה מראש ועד סוף
לכל עזרה ומאור
תודה!!!
---

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
בפשטות, יש לך רשימה בלמעלה של האורגן לפי צבעים, יש את המקצבים על שמותם וסגנונותם, יש את הצלילים על שמותם וסגנונותם ויש את הsong

יש לך באורגן עצמו 3 כפתורים גדולים, style, sound, song

בטח טעיתי באחד השמות..

כל כפתור מהם כשאתה לוחץ עליו המסך מראה לך את השם והמספר של הצליל או המקצב שאתה עליו כרגע, וכל לחיצה על אותם כפתורים אמורה לקדם כל פעם בצליל הלאה וכו'

בצד ימין יש לך מספרים ו2 כפתורי פלוס ומינוס שאיתם אתה יכול לבחור צליל או מקצב, כל פעם בשביל לבחור צליל אתה צריך לוודא שהמסך נמצא על הצלילים, אם לא - בשביל זה יש את הכפתור

הרשימות בלמעלה של האורגן הם בראשי פרקים של סגנונות של כלים ומקצבים, מומלץ פשוט לרוץ על המקצבים והצלילים ולראות מה יכול לשמש

בדרך כלל באורגניות ימהה אם אתה זז ממקצב למקצב תוך כדי שהמקצב פועל, מהירות המקצב לא משתנה ולכן המקצב הבא שאתה עובר אליו לא תמיד יהיה בקצב שבו הוא נבנה וממילא לא תמיד ישקף אותו
מה שצריך זה כשרוצים לבחור מקצב מתאים - לכבות את המקצב ואז לעבור למקצב הבא ולהפעיל. אם תוך כדי נגינה אתה רוצה לעבור למקצב אחר באותו שיר ובאותו סגנו - אז כדאי לא לכבות את המקצב כדי שהמהירות (טמפו) תהיה אותו דבר

לכל מקצב יש 2 וריאציות - a ו-b אז כדאי לשים לב כשעוברים ובודקים מקצבים על איזה וריאציה נמצאים, בדרך כלל וראיציה b יותר רועשת ו-a יותר רגועה, בדרך כלל מתחילים ב-a ואז עוברעם ל-b

יש אפשרות להקליט את הנגינה ולהשמיע אותה מידי פעם, איפשהו בצד שמאל בכפתורים

נראה לי שבצד שמאל של המסך יש כפתוך תפריט שבכל לחיצה הוא עובר להגדרה אחרת, יש שם אפשרות לבחור את הטון האורגן יהיה, לדוגמה לנגן בסולם am באורגן, להוריד את האורגן 2 חצאי טונים ואז זה נשמע Gm

יש במאחורה בחיבורים אפשרות לחבר כבל אוקס

אם יש עוד שאלות אני מקוה שאוכל לעזור

לילה טוב..

שב נא הסופר

משתמש מקצוען
בפשטות, יש לך רשימה בלמעלה של האורגן לפי צבעים, יש את המקצבים על שמותם וסגנונותם, יש את הצלילים על שמותם וסגנונותם ויש את הsong

יש לך באורגן עצמו 3 כפתורים גדולים, style, sound, song

בטח טעיתי באחד השמות..

כל כפתור מהם כשאתה לוחץ עליו המסך מראה לך את השם והמספר של הצליל או המקצב שאתה עליו כרגע, וכל לחיצה על אותם כפתורים אמורה לקדם כל פעם בצליל הלאה וכו'

בצד ימין יש לך מספרים ו2 כפתורי פלוס ומינוס שאיתם אתה יכול לבחור צליל או מקצב, כל פעם בשביל לבחור צליל אתה צריך לוודא שהמסך נמצא על הצלילים, אם לא - בשביל זה יש את הכפתור

הרשימות בלמעלה של האורגן הם בראשי פרקים של סגנונות של כלים ומקצבים, מומלץ פשוט לרוץ על המקצבים והצלילים ולראות מה יכול לשמש

בדרך כלל באורגניות ימהה אם אתה זז ממקצב למקצב תוך כדי שהמקצב פועל, מהירות המקצב לא משתנה ולכן המקצב הבא שאתה עובר אליו לא תמיד יהיה בקצב שבו הוא נבנה וממילא לא תמיד ישקף אותו
מה שצריך זה כשרוצים לבחור מקצב מתאים - לכבות את המקצב ואז לעבור למקצב הבא ולהפעיל. אם תוך כדי נגינה אתה רוצה לעבור למקצב אחר באותו שיר ובאותו סגנו - אז כדאי לא לכבות את המקצב כדי שהמהירות (טמפו) תהיה אותו דבר

לכל מקצב יש 2 וריאציות - a ו-b אז כדאי לשים לב כשעוברים ובודקים מקצבים על איזה וריאציה נמצאים, בדרך כלל וראיציה b יותר רועשת ו-a יותר רגועה, בדרך כלל מתחילים ב-a ואז עוברעם ל-b

יש אפשרות להקליט את הנגינה ולהשמיע אותה מידי פעם, איפשהו בצד שמאל בכפתורים

נראה לי שבצד שמאל של המסך יש כפתוך תפריט שבכל לחיצה הוא עובר להגדרה אחרת, יש שם אפשרות לבחור את הטון האורגן יהיה, לדוגמה לנגן בסולם am באורגן, להוריד את האורגן 2 חצאי טונים ואז זה נשמע Gm

יש במאחורה בחיבורים אפשרות לחבר כבל אוקס

אם יש עוד שאלות אני מקוה שאוכל לעזור

לילה טוב..
תודה גדולה!! אין עליך.
עשית לי כרגע סדר בראש. עכשיו אני מתחיל להבין מה הולך שם.
מאוחר יותר אבדוק זאת על האורגנית עצמה כפי שכתבת.
מקווה שלא יהיו לי שאלות נוספות
תבורך!!
----

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
בשמחה, הרבה פעמים מתחילים עם אורגניות ימהה מהסוג הזה, לפחות בתקופתי ככה היה
עכשיו יש לי תלמיד שבא לשיעור עם האורגן הזה אז יצא לי להכיר אותו לאחרונה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה