קניית מחשב

• פותח הנושא zc17
  • פורסם בתאריך

התלתיסט

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
לעולם לא הייתי יכול להאמין שמישהו ייצא לעיר לקנות מחשב ויחזור הביתה עם סל של עגבניות ... :D , איך שהמציאות יכולה לעלות על כל דמיון ...:D

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י התלתיסט;1010892:
כתיב "מזה ומזה אל תנח ידיך..."

דרך אגב - איך עשית את זה שתקפוץ לך הודעה בכל פעם שיש תגובה בפורום , נשמח את תעדכן אותנו (או לפחות אותי) כיצד ?

יכול להיות שעדיף בלי זה כי זה כל הזמן קופץ, אני לא זוכר בדיוק אבל זה משהו בהגדרות בפורום, שלוש שנים לא היה לי את זה ורק לאחרונה במקרה נכנסתי להגדרות ומצאתי את זה, תחפש אני בטוח שתמצא, אם לא תגיד לי ואני ינסה לחפש.

חלומי

משתמש פעיל
נכתב ע"י התלתיסט;1010938:
לעולם לא הייתי יכול להאמין שמישהו ייצא לעיר לקנות מחשב ויחזור הביתה עם סל של עגבניות ... :D , איך שהמציאות יכולה לעלות על כל דמיון ...:D

דור המשיח כנראה...

נחמי ווייס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י ip6;1010962:
יכול להיות שעדיף בלי זה כי זה כל הזמן קופץ, אני לא זוכר בדיוק אבל זה משהו בהגדרות בפורום, שלוש שנים לא היה לי את זה ורק לאחרונה במקרה נכנסתי להגדרות ומצאתי את זה, תחפש אני בטוח שתמצא, אם לא תגיד לי ואני ינסה לחפש.

הכוונה לזה?

קבצים מצורפים

• Untitled-1.jpg
    KB 66.2 · צפיות: 7
  • לכידה.JPG
    KB 19.8 · צפיות: 7

יניב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
היה קשה מאד מאד לקרוא בסבלנות עד הסוף את כל השרשור.
לגבי מחשב נייד לשימושי תלת:
כל מי שאומר שזה משהו חלש, בעיות בקירור וכו' לא מבין על מה הוא מדבר!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(כן, השתגעתי לגמרי)

דבר ראשון: כל מי שחשב שאם הוא יקנה מקבוק וכד' בגלל שיש להם שם טוב לגבי גרפיקה דו מימדית וחשב לתומו שהוא יצליח להנות מהמחשב בתלת - תמים.

עכשיו נדבר על מה השוק מציע:
מחשבים ניידים לתלת מימד אין.
מה שיש זה מחשבים לגיימרים שמציעים יכולות מעולות לתלת מימד.

ממה שחפרתי במשך תקופה ארוכה (לפני שנה) כשקניתי את הנייד שלי זה מה שמצאתי:
AlianWare (של דל) - לבזבזני כסף...
MSI - מחשבים טובים, סאונד מעולה, אין אחריות אמיתית בארץ, שמעתי בזמנו הרבה בעיות בקשר למקלדת בסופו של דבר ויתרתי בגלל הגודל.
ASUS - אי אפשר לקנות אחד עם כרטיס מסך רציני.

SAGER - מחשב שלא שמעתם עליו בארץ.
כמו ה-MSI, כמובן שאין שום אחריות בארץ ולכן צריך לקנות בחנות ממש טובה בחו"ל ואני ממליץ על XOTICPC (יש עוד טובות אבל בסופו של דבר קניתי מהם) שיש להם שירות מעולה והם גם בודקים וטוחנים את המחשב לפני שהם שולחים אותו. משלוח לארץ לעשות רק דרך צד שלישי, יש חברות ישראליות שעושות את זה ואז מרויחים משלוח חינם בתוך ארה"ב והמשלוח לארץ יוצא זיל הזול.

המחשב הזה יכול להכיל כרטיס מסך בודד ויש גרסה ל-SLI (שני כרטיסים).
הקירור שלו מ-ע-ו-ל-ה!!! (אני טוחן אותו הרבה), והוא יותר קומפקטי משאר הפירמות. לגבי הקירור צריך לקחת בחשבון שיכול להיות שהפתחים נסתמים, זה יכול אומנם לקרות בכל נייד אבל היתרון של ה-SAGER זה שבקלות אפשר לפתוח אותו (ולא צריך להיות טכנאי בשביל זה) ולנקות את מה שצריך.
כן, וזה גם מותר מבחינת האחריות (במידה ואתם בחו"ל...)

אני אישית לא עובד עם מאיה אבל עם בלנדר אין לי בעיה לעשות איתו שמיניות באויר.
נכון, יחסית למחשב נייח הוא פחות חזק (אין מה לעשות...) אבל ה-GTX680M שלו משתווה ל-560 ואפילו 570 בנייח עם יתרון "קל" של 4GB זיכרון רק לכרטיס מסך (שזה מעולה לרינדורים).
זיכרון פנימי 16GB, כל היציאות האפשריות (אפשר לחבר בקלות עוד 2-3 מסכים)
מקלדת מוארת, מסך 17.3" מט איכותי לגרפיקה 72%Gamut וכל זה עלה אז סביבות ה-2,300$ פחות או יותר (כמובן שמע"מ משלמים בנפרד)

חסרונות: משקל, ספק כוח ענק.
יתרונות: ניתן לשדרוג גם בזמן הקניה וגם לאחר מכן, אפשר להחליף את המעבד וגם את כרטיס המסך ללא צורך בשליחת המחשב, פשוט קונים מודול ומשדרגים, כנ"ל לגבי כל שאר הדברים (כוננים, זכרון, כרטיסי רשת).

אפשר לראות עליו פרטים כאן:
http://www.xoticpc.com/sager-np9170-clevo-p170em-p-4342.html?wconfigure=yes

מי שרוצה להשתולל עם הגדרות יכול כאן:
http://www.xoticpc.com/sager-np93703d-clevo-p370em-p-5139.html?wconfigure=yes

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
נכתב ע"י יניב;1011381:
כל מי שאומר שזה משהו חלש, בעיות בקירור וכו' לא מבין על מה הוא מדבר!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(כן, השתגעתי לגמרי)

דבר ראשון: כל מי שחשב שאם הוא יקנה מקבוק וכד' בגלל שיש להם שם טוב לגבי גרפיקה דו מימדית וחשב לתומו שהוא יצליח להנות מהמחשב בתלת - תמים.

MSI - מחשבים טובים, סאונד מעולה, אין אחריות אמיתית בארץ, שמעתי בזמנו הרבה בעיות בקשר למקלדת בסופו של דבר ויתרתי בגלל הגודל.

כמו ה-MSI, כמובן שאין שום אחריות בארץ ולכן צריך לקנות בחנות ממש טובה בחו"ל ואני ממליץ על XOTICPC (יש עוד טובות אבל בסופו של דבר קניתי מהם) שיש להם שירות מעולה והם גם בודקים וטוחנים את המחשב לפני שהם שולחים אותו. משלוח לארץ לעשות רק דרך צד שלישי, יש חברות ישראליות שעושות את זה ואז מרויחים משלוח חינם בתוך ארה"ב והמשלוח לארץ יוצא זיל הזול.

הקירור שלו מ-ע-ו-ל-ה!!! (אני טוחן אותו הרבה), והוא יותר קומפקטי משאר הפירמות. לגבי הקירור צריך לקחת בחשבון שיכול להיות שהפתחים נסתמים, זה יכול אומנם לקרות בכל נייד אבל היתרון של ה-SAGER זה שבקלות אפשר לפתוח אותו (ולא צריך להיות טכנאי בשביל זה) ולנקות את מה שצריך.

נכון, יחסית למחשב נייח הוא פחות חזק (אין מה לעשות...) אבל ה-GTX680M שלו משתווה ל-560 ואפילו 570 בנייח עם יתרון "קל" של 4GB זיכרון רק לכרטיס מסך (שזה מעולה לרינדורים).
מקלדת מוארת, מסך 17.3" מט איכותי לגרפיקה 72%Gamut וכל זה עלה אז סביבות ה-2,300$ פחות או יותר (כמובן שמע"מ משלמים בנפרד)

יתרונות: ניתן לשדרוג גם בזמן הקניה וגם לאחר מכן, אפשר להחליף את המעבד וגם את כרטיס המסך ללא צורך בשליחת המחשב, פשוט קונים מודול ומשדרגים, כנ"ל לגבי כל שאר הדברים (כוננים, זכרון, כרטיסי רשת).

תכיני משהו באזור ה10,000 ש"ח וגם זה לא יתן לך את מה שהנייח יכול לתת.

אף אחד לא חלק על זה.

pilgonico

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י יניב;1011381:
(כן, השתגעתי לגמרי)

אתה בעצם חוזר על מה שנאמר, שבמידה וקונים מחשב נייד
אז זה רק תמורת עשירייה ומעלה...פחות מיזה ייתן ביצועים
אנמיים.
אתה סותר עצמך אגב, בתחילת ההודעה אמרת שמי שאמר שיש בעיות קירור
לא יודע על מה הוא מדבר...ובהמשך תיארת את בעיות הקירור והסתימות
בפתחי האוורור במחשב שהמלצת עליו אתה בעצמך. אגב, בעיות הקירור
הן הרבה יותר מורכבות מרק סתימות בפתחי האוורור
ואני מדבר בעיקר על רינדורים. כי בעבודה רציפה עבודה על ניד כזה יכולה
להיות סבירה פלוס.
ניידים, שחלק מתקלקל ובטח אם קנית בחו״ל שאז
לך תנסה לנצל האחריות....לבוא להגיד..אין בעייה להחליף חלק
זה לא מדויק, כי זה כן סיפור. בהשוואה לנייח
מקבוק, מעבר לשם...אכן המחשבים הכי חזקים בניידים הקיימים.
אני מדבר מניסיון. אבל כמעט לא עבדתי איתו בשוטף.
אני יורד מהקו לעת עתה....יש קצת עבודה לימים הקרובים...:)

התלתיסט

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י pilgonico;1011408:
אני יורד מהקו לעת עתה....יש קצת עבודה לימים הקרובים...:)

היי לפני שאתה נעלם לנו , עוד לא אישרת את השתתפותך במפגש ....;)

ואל תגיד לנו שאתה מתכוון להשאיר אותנו לבד ...:(

יניב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
לגבי בעיות בקירור: סתימות יש גם בנייחים (גם שם מומלץ לנקות מידי פעם), ובניידים כשזה קורה קשה לנקות. במחשב הזה ספציפי זה קל מאד. יש לו גם מערכות נפרדות למעבד וכרטיס המסך ולנקות אחרי שנה של עבודה בסביבה עם אבק זה די יפה. בעיות קירור זה אומר שכשהמחשב חדש המחשב לא מסוגל לקרר את רכיביו לאורך זמן (לא עומד בעומס) והמחשב הזה רחוק מאד מההגדרה הזו.
כמובן שבשורה התחתונה זה עדיין נייד ואי אפשר להשוות אותו לנייח, אבל בעולם הניידים הוא עובר בהרבה את מה שיש ויש לו את הגמישות של הנייח בצורה מסויימת.
לגבי האחריות: סמכתי על זה שאני קונה פירמה טובה (קריאת מאות דפים בפורומים על המחשב הספציפי הזה) ומחנות טובה שמריצה עליו בדיקות עומס כך שאני מקבל משהו שטחנו אותו מכל הכיוונים, היו לי חששות לגבי המקלדת למשל וכיוון שהשירות שהחנות נותנת הוא מצויין יכולתי לדבר עם אחד המוכרים שבדק ודיווח לי על כל קטע מהתהליך עד שהייתי בטוח שהוא שולח משהו שנבדק ותקין ב-100%.
זו חנות מאד אמינה שמטפלת בכל פניה, יש לה נוכחות מאד חזקה בפורומים של מחשבי גיימרים והם עושים מעל ומעבר כדי לשמור על השם שלהם.

לגבי שדרוג/החלפת חלקים אפשר לקנות מכל מקום (איביי/אמזון וכד׳) ולהתקין לבד. מניסיון שלי, מחשבים ניידים זה משהו שסיפור לפתוח ובטח לתקן. המחשב הזה ספציפית שונה, הוא בנוי בצורה שקל לפתוח ולשדרג אותו (שוב, יחסית לניידים וגם למחשבים כמו מקבוק), אין צורך להלחים וכו׳ הכי הרבה צריך לשים משחה טרמית במידה ומחליפים מעבד/כרטיס מסך, זה הדבר היחיד שמסובך.
בשונה ממחשבים אחרים, הפתיחה והשדרוג של מחשב כזה לא מבטלת את האחריות, מבחינתם תפרק אותו כמה שאתה רק רוצה, רק אל תהרוס.
ושוב, הכל בהשוואה לניידים ולא לנייחים הרגילים (שאתה קונה ולא עשו להם התקנה ובדיקות עומס כדי לוודא שהכל תקין)

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י נחמי ווייס;1011442:
משום מה זה לא מעדכן אצלי, למה?

אני לא בטוח שכך מקבלים הודעות למייל, חיפשתי כעת ואני לא מוצא איך עושים זאת, אפשר לחפש בפורום מערכת הפורומים, אמור להיות שם מדריך.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה