קישוט סוכה עכשיו?! למה להלחיץ???

• פותח הנושא bbr
  • פורסם בתאריך

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אם במוצאי שמחת תורה מוכרים סופגניות,
ובחשוון מזמינים מעלי אקספרס תחפושות,
ובטו בשבט מתחילים לצחצח לפסח את הפינות,
ומאחרי פסח מריחים כבר את מתכוני הגבינות.
אז אני מרשה לעצמי להעלות עכשיו קישוט לסוכות.
זה בסדר, נכון?!

אז השנה התארגנתי מוקדם!
כל שנה אני מתחילה מוקדם, אבל השנה זה פשוט קרה?
הקישוט סוכה כבר מוכן לתליה!
אז אני משתפת פה...
מקווה שאני לא מלחיצה אף אחת.
מקווה גם שתהנינה לראות גם אם לא לעשות.

מוסיפה גם קישורים לאושפיזין הקודמים ששיתפתי פה, אולי יתן השראה למי שרוצה להתחיל עכשיו...
האושפיז החדש שלנו לסוכות תשע"ה

האושפיז החדש שלנו לסוכות תשע"ז

ברוך הבא לאושפיז החדש שלנו לסוכות תשע"ט
אם תרצו הדרכה, רק לבקש ואכתוב בשמחה!

IMG_5336.jpg

ויטמין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
וואו! מקסים!
כל הכבוד על ההשכמה.
אפשר ליצור באתגר "קישוטי סוכה"... :)

• תודה
Reactions: bbr

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מדהים!!!
ספרי קצת על החומרים

• תודה

קלרינט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
אלופה!!!
הביצוע - תענוג לעיניים,
והנושא שבחרת, תענוג לנשמה!

אהבתי מאד מאד את היצירתיות בכלל,
ואת השימוש בגזע העץ בשביל הטקסט, בפרט.

עריכה: שכחתי את הכותרת המגניבה... אהבתי :)

אולי אולי אולי לנסות לעבור מלמעלה ולתת טיפה נגיעה של מברשת צבע על בעלי החיים
כי כרגע הלבן הזה, קצת "פלסטיקי" מידי

מובחרת

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
מיוחד, הכתיבה על העץ מוסיפה המון, זה בצריבה?

• תודה

Ella

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
D I G I T A L
וואו, איזה יופי!!

• תודה

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
טוב תשמעי את לא נורמלית !!!
זה מהמם!
שילובי העצים והטבע - אני כל כך מתחברת !
אשמח להדרכה איך מה מו...

• תודה

Ushaya

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אוטומציה עסקית
חלומי!!
וכשאת כותבת: אני אשתף בתהליך (כלומר, תתני הסבר איך עשית מה...) אני חולמת: אח"כ זה בכיף להכין. בלי לשבור את הראש מה להשתמש. רק לקנות חומרים.
אה,
למישהו יש קצת זמן להשאיל לי??:p

• תודה

סטודיו ישר

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מדהים ומעורר השראה
בוודאי מחכים להדרכה!!
בדיוק עיתוי מתאים לפני החופש הגדולל...

• תודה

אות לי

משתמש סופר מקצוען
יצירה ממש יפה
רוצה עם פרוט ? רק תבקשי אני עכשיו כאן..;)

• תודה

אות לי

משתמש סופר מקצוען
קסדה ושכפץ יש ? :cool:
1. שיר כזה גם אם לא חורטים את כולו..
מצרפים את כולו - זה הרי מאוד מרגש :
דע לך
שכל רועה ורועה
יש לו ניגון מיוחד
משלו
דע לך
שכל עשב ועשב
יש לו שירה מיוחדת
משלו
ומשירת העשבים
נעשה ניגון
של רועה

כמה יפה
כמה יפה ונאה
כששומעים השירה
שלהם
טוב מאוד
להתפלל ביניהם
ובשמחה לעבוד
את השם
ומשירת העשבים
מתמלא הלב
ומשתוקק

וכשהלב
מן השירה מתמלא
ומשתוקק
אל ארץ ישראל
אור גדול
אזי נמשך והולך
מקדושתה של הארץ
עליו
ומשירת העשבים
נעשה ניגון
של הלב.

2. תגידי את פולנייה ? נו, תשאלי למה ?
כי שם אמרו מה שלא רואים, לא עושים..
זה נאמר בהקשר אחר לחלוטין אבל למה לא תבעת את המסגרת החלק התחתון ?
זה עוד שנייה אחת ויש לך מושלם..לא חוסכים בזה.

3.עשית עבודה מושקעת ?
אז למה בפרונט יש במסגרת פגם למטה ?
תגידי זה עוד טוב מאחורה יש המון פגמים..זו לא תשובה..יש אפשרות לאטום בעץ פגמים כאלה ואפילו בקלי קלות,
לוקחים מעט נסורת או אפילו אבק של שיוף מערבבים עם דבק לבן וממלאים את הפגם
הצבע משלים את העבודה.

4.יש דברים שהבנתי, את הכבשים את העץ הצרוב (מי חתך לך אותו לצורת סהר ? הוא פגע בציפוי החום וחבל, אם יש לך את השבבים אפשר להדביק אותם במקומם חזרה )
את הרועה ואת גזע העץ (פיסלת חיימר פולימרי ? )

5. מה לא זיהיתי על בטוח ? את הצמרת של העץ ואת האבנים שברקע, זה קטן לי קצת.
ואת הגודל ? מה המידות של המסגרת ?

6.וסיכום - עבודה יפה ומרשימה

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
קסדה ושכפץ יש ? :cool:
1. שיר כזה גם אם לא חורטים את כולו..
מצרפים את כולו - זה הרי מאוד מרגש :
דע לך
שכל רועה ורועה
יש לו ניגון מיוחד
משלו
דע לך
שכל עשב ועשב
יש לו שירה מיוחדת
משלו
ומשירת העשבים
נעשה ניגון
של רועה

כמה יפה
כמה יפה ונאה
כששומעים השירה
שלהם
טוב מאוד
להתפלל ביניהם
ובשמחה לעבוד
את השם
ומשירת העשבים
מתמלא הלב
ומשתוקק

וכשהלב
מן השירה מתמלא
ומשתוקק
אל ארץ ישראל
אור גדול
אזי נמשך והולך
מקדושתה של הארץ
עליו
ומשירת העשבים
נעשה ניגון
של הלב.

2. תגידי את פולנייה ? נו, תשאלי למה ?
כי שם אמרו מה שלא רואים, לא עושים..
זה נאמר בהקשר אחר לחלוטין אבל למה לא תבעת את המסגרת החלק התחתון ?
זה עוד שנייה אחת ויש לך מושלם..לא חוסכים בזה.

פולנייה? מאיפה הבאת את זה? ממש לא, ירושלמית 14 דורות!
ולמה לא צבעתי את המסגרת מבחוץ, בכוונה!
אני אוהבת אותה ככה. אולי אם היית רואה את זה באמיתי היית חושבת כמוני.
בפירוש רואים את המסגרת מסביב ואני אוהבת את הטבעיות של העץ ולכן לא צבעתי.

3.עשית עבודה מושקעת ?
אז למה בפרונט יש במסגרת פגם למטה ?
תגידי זה עוד טוב מאחורה יש המון פגמים..זו לא תשובה..יש אפשרות לאטום בעץ פגמים כאלה ואפילו בקלי קלות,
לוקחים מעט נסורת או אפילו אבק של שיוף מערבבים עם דבק לבן וממלאים את הפגם
הצבע משלים את העבודה.

זה לא פגם למטה, זה עיגול טבעי כהה של העץ.
וכשזה יתלה בסוכה זה המקום שהכי לא יראו. אה, אולי הבן שלי בן 3 יראה את זה.
אויש, יצאתי פולניה עם התשובה הזו?
אבל למדתי דבר חדש, לקחת נסורת ולערבב עם דבק ולמלא... היה שווה.

4.יש דברים שהבנתי, את הכבשים את העץ הצרוב (מי חתך לך אותו לצורת סהר ? הוא פגע בציפוי החום וחבל, אם יש לך את השבבים אפשר להדביק אותם במקומם חזרה )
את הרועה ואת גזע העץ (פיסלת חיימר פולימרי ? )

לגבי הציפוי החום, אם הוא היה מגיע מושלם אולי לא הייתי חותכת את פרוסת העץ.
הזמנתי את פרוסת העץ מאיזה אחד ביישוב בערבה והוא שלח לי את זה בדואר רק עם חצי מקליפת העץ. הייתי די מתוסכלת מהעניין, כי הזמנתי במיוחד ממנו ולא ניסיתי להסתדר לבד כדי לקבל משהו מושלם, ולצערי זה הגיע רק עם חצי מהקליפה. וגם, זה היה נראה לי מדי גדול כל הפרוסה, ביקשתי לו פרוסה יותר אליפטית והגיע עגול לגמרי. אז הוחלט שכדי לא להסתיר יותר מדי מהיצירה נחתוך אותו לצורת סהר, וממילא אין לי את שבבי קליפת העץ.
לגבי הרועה וגזע העץ, חתכתי מקלקר דחוס צהוב.

5. מה לא זיהיתי על בטוח ? את הצמרת של העץ ואת האבנים שברקע, זה קטן לי קצת.
ואת הגודל ? מה המידות של המסגרת ?
הצמרת של העץ זה צמחיה סינטטית שאין לי מושג איך היא נקראת בשפה המקצועית.
האבנים הקטנות שברקע, זה אבנים קטנטנות חומות שקניתי לפני 200 שנה בערך בחנות של חומרי יצירה. אני יכולה ללכת לבדוק איך זה נקרא אם זה יעזור לך.
המידות של המסגרת 35*50 ס"מ.

6.וסיכום - עבודה יפה ומרשימה

ואוו! וואוו!!! פרוט פרוט קיבלתי פה!
קודם כל תודה שצירפת את כל השיר. היתה התלבטות קשה אם לצרוב את כולו או לא. ואת ההחלטה הסופית אפשר לראות בהודעה הראשונה.
אני יענה את התשובות סמוך לשאלות, בסדר?!

בואי הנה, הוצאת ממני דרשה בסוף.
כבר כמעט לא נשאר לי מה לכתוב על התהליך...

kshir

משתמש מקצוען
איזה דבר יפה.
אהבתי את הרעיון של להכין כבר מעכשיו, בלי לחץ של הרגע האחרון.
אולי אני אקח ממך השראה להתחיל גם בקרוב.

• תודה

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אז אכתוב על תהליך העבודה.
אולי זה לא יראה כמו הדרכה ברורה אלא יותר כמו סיפור אבל מי שתרצה להכין תסתדר גם עם סיפור, נכון?

הכלל הראשון שלי ביצירה זה נושא שאני מתחברת אליו. כבר כמה שנים שיושב לי המילים האלה בראש חזק ותמיד חלמתי לעשות עם זה משהו אמנותי. לכן כשחשבתי על נושא לקישוט הבא שלי וזה עלה הרגשתי מיד שזה הדבר הנכון.
אז ככה, המסגרת היא תבנית עץ שהזמנתי בנגרייה כל שהיא אני מאמינה שאפשר להזמין בכל נגריה, עלה לי 40 ש"ח הגודל הוא 35*50 ס"מ.
הוא עשה לי את המסגרת עבה, אני תכננתי שזה יהיה יותר דק אבל לא נורא.
לאחר מכן בחרתי לי תמונה יפה משאטרסטוק, דמיינתי שיהיה שם מים והרבה נוף פסטורלי וצמחיה ושמים, תכל'ס הכל יצא כפי שדמיינתי רק שהשמים מדי קטנים לטעמי, יכלתי להזמין מסגרת קצת יותר גדולה ולתת יותר מרחב לשמים.
כשראיתי את התמונה הזו ידעתי שהיא בדיוק מתאימה לי אם יהיה ביקוש אעלה אותה בהמשך. הדפסתי את התמונה בגודל של המסגרת והעברתי את הקווים של ההרים, המים והשמים על קלקר צהוב דחוס עם קופי.
חתכתי את הקלקר עם סכין יפנית פשוטה, ואח"כ התחלתי לגלף מתוך הקל קר את ההרים, אחרי הגילוף, הדבקתי את הקלקר עם סיליקון שקוף לתוך המסגרת, אבל עם הבדלי גבהים, ז"א שאת ההרים הגבוהים הדבקתי כמעט צמוד לקצה המסגרת, דחפתי מתחת חתיכות קל קר שיהיה יותר גבוה, וההרים הרחוקים יותר (הימניים) אפילו הורדתי מהעובי של הקלקר. לאחר מכן הגיע שלב תחבושות הגבס. חומר זול ומקסים וכיפי לעבודה, חוץ מזה שהוא קצת מלכלך. אבל אני אוהבת את החופשיות שאפשר ליצור איתו. ציפיתי את כל ההרים בתחבושות גבס, שמתי בצלחת מים, רצועת תחבושת גבס באורך הרצוי טבלתי במים והנחתי בתיפופים וכיווצים על הקלקר כדי ליצור טקסטורה הררית. את ההרים העליונים השמאליים עשיתי נראה לי רק מתחבושות גבס בלי קל קר בכלל.
הקפדתי שהקו שמתחת להרים יהיה יחסית ישר.
תוך כמה דקות כל העסק התייבש. והבאתי לשטח את צבעי השמן האהובים עליי. אני מאמינה שאפשר גם לעשות עם אקריליק, אבל מי שהתנסתה עם צבעי שמן יודעת שאין כמו לעבוד עם הצבעים האלה.
התחלתי בצביעה בערך לפי גווני התמונה, נראה לי שאין הרבה מה להסביר פה. פשוט ערבבתי לי צבעים להנאתי וצבעתי, באזור של המים בעצם נשאר שקע. ושם הוספתי את ההשתקפות של ההרים על ידי משיכת המכחול מכיוון ההר לתוך המים בהתאם לגוונים של ההרים המשתקפים. (מקווה שמובן, חבל שלא צילמתי תוך כדי הייתי חוסכת 90% מההסברים) בשלב הזה שמתי את כל המסגרת בצד להתייבשות (צבעי שמן מתייבשים סופית בערך שבוע)
לאחר מכן חיפשתי תמונה יפה של גזע עץ ורועה צאן. הגזע נמצא בקלות רבה. רועה הצאן לא מצאתי כמו שדמיינתי עם כובע וחליל ובזווית ישיבה על הסלע שרציתי. אז קראתי לאחד הבנים שלי הושבתי אותו בחצר על שרפרף בדיוק בזווית שרציתי, נתתי לו חליל ביד, שמתי לו כובע קש של הבת שלי ו... קליק, צילמתי!!
הדפסתי את התמונה בגודל שהיה נראה לי ביחס לעץ. והעתקתי את העץ ורועה הצאן עם קופי על קלקר דחוס וגילפתי יפה יפה. היה ממש כיף ליצור את זה כמעט יש מאין בלי להסתבך. צבעתי את העץ ורועה הצאן. ושמתי גם אותם לייבוש ביחד עם המסגרת.
עכשיו הגיע תור הכבשים. התכנית המקורית היתה לעשות אותם מצמר לבוד לפי הדרכה שראיתי בפינטרסט. רכשתי את הצמר הלבוד, את כדורי הקלקר ואת המחטים בשביל היצירה המופלאה. אבל בשטח, נאדה. לא כבשים ולא נעליים. בהדרכה הכל היה נראה כל כך פשוט אבל במציאות זה לא הלך. לאחר שעה של נסיונות מייאשים, הנחתי את כל הכבודה בצד. ניגשתי למחשב, והזמנתי כבשים ותיישים מעלי אקספרס.
במקביל ניסיתי לשבור את הראש איפה אני דוחפת פה את הכיתוב. יש לי אלרגיה להדפסות טקסט על שקפים, זה גם ממש לא הרמה של התמונה הזו. חשבתי אולי להזמין זכוכית ולצרוב עליה. אבל הרגשתי שזה לא מתאים פה, עלו וירדו רעיונות רבים. בסוף נפל לי הרעיון של צריבה על פרוסת עץ. עשיתי בירורים רבים איפה משיגים את הדבר הזה, אפילו פתחתי אשכול פה בפרוג, בסוף הגעתי דרך מרמלדה מרקט למישהו שמוכר כזה דבר. הזמנתי את פרוסת העץ, האמת שקצת התאכזבתי כי חצי מהקליפה לא היתה, ואני כל כך רציתי את קליפת העץ. וגם הגודל היה נראה לי פתאום מדי גדול, אז החלטתי לחתוך את העץ, את זה בעלי עשה לי עם מסור חשמלי (שכחתי איך קוראים לזה בשפה המקצועית) השגתי ממשהי צורב עץ מעולה. עשיתי נסיונות על כל מיני קרשים. כשראיתי שאני שולטת מצוין בצורב העתקתי את הטקסט על העץ עם קופי. ועל זה עברתי עם צורב העץ.
את המים באגם, עשיתי עם אמייל קר (שרף אפוקסי) חומר קצת יקר אבל ממש נראה כמו מים, ומתקשה כמו אבן. בתמונה אולי לא ממש רואים אבל במציאות זה פשוט נראה מקסים. אולי אעלה אח"כ תמונות תקריב אז יראו את זה.
זה חומר שצריך 48 שעות עד שמתייבש, כך שזה ממש לא קישוט שעושים ביום אחד וגמרנו.
מי שתרצה אתן לה קישור לחנות ששם קניתי את החומר.
ואז הגיע החלק הסופי והכיפי, להתחיל להדביק צמחיה. על ההר התחתון מרחתי דבק לבן ועליו פיזרתי צמחיה שמצאתי באיזה חנות חומרי יציאה וזה נראה כמו דשא. על העץ הוספתי את הצמחיה העבותה יותר שאני קונה ב'עולם קטן' בירושלים. כך גם הוספתי את הצמחיה ליד האגם, ואת העצים שעל ההרים. את העצים הימניים שבהרים למעלה קניתי מוכן באיזה חנות בטבריה ב2.5 ש"ח לעץ. (כשאני עושה יצירה, בכל חנות שאני נמצאת אני בולשת בעיניים אם יש משהו שיכול לסייע לי בה. לדעתי ביצירה הזאת יש חומרים מאיזה 10 חנויות ברחבי הארץ. מקרית גת, אשקלון, ירושלים, בני ברק, צומת שילת ואפילו עד טבריה הגעתי הפעם וכמובן שכחתי את סין ידידתי)
את פרוסת העץ הדבקתי למסגרת עם דבק נגרים שפילחתי מארון חומרי היצירה של בעלי (כלי עבודה בלע"ז)

אה, ועם השארית של פרוסת העץ הכנתי שלט חמוד לדלת הכניסה לבית שלי.

IMG_5341.jpg

נראה לי שזהו זה. אם יש עוד שאלות, בקשות לקישורים, קבצים וכדו' אשמח לעזור!!
ומי שנאזרה בסבלנות לקרוא עד לכאן אני בטוחה שיהיה לה גם סבלנות ליצור את היצירה הזו.
אז בהצלחה לכולכן!!!
וממליצה בחום להתחיל קישוט סוכה אחרי פסח, אין על הסיפוק שבראש חודש תמוז את אומרת: 'אוף חבל שלא סוכות שבוע הבא. מה, נכניס את זה לארון במקום לתלות את זה ולהנות?!'

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  32  פעמים

לוח מודעות

למעלה