קיפולים מוכפלים

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
האמן מתיו שליאן מפסל צורות גיאומטריות זוויתיות של נייר מקופל.

מהנדס הנייר מתיו שליאן משלב בין צורות גיאומטריות מורכבות עם קפלים וקפלים מדויקים ליצירת פסלי תבליט. שליאן מכין את עבודותיו כבר כמה שנים. בפסלים האחרונים הציג האמן לוח צבעים תוסס, אשר מתנוסס באופן דרמטי מעבודותיו השחור והלבן המסורתיות. עבודות אחרונות כוללות גוונים חמים וקרירים, בנוסף שוטף גואש כי להוסיף מרקם ווריאציה על משטחי נייר חלק שלו.

באתר האינטרנט שלו, מסביר שליאן: "התהליך שלי מגוון מאוד מחתיכה לפריט. לעתים קרובות אני מתחיל בלי מטרה ברורה בראש, עובד בתוך שורה של מגבלות. לדוגמה, על פיסת אחת אני משתמש רק בקפל מעוקל, או הופך את השורות שלי אורך זה או זווית, וכו'. פעמים אחרות אני מתחיל עם רעיון התנועה ולנסות להשיג את הצורה או צורה איכשהו".

שליאן עובד על ספר, שהוא מקווה להוציא לאור ב -2019.

Unholy-103-You-never-know-what-can-happen-in-life-matthew-also-when-you-die-youre-dead.jpg
<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
קיפולים גיאומטריים חדשים - נייר מפוסל מאת מתיו שליאן

אמן הנייר מתיו שליאן משלב את כישרונו לפיסול עם כישרון להנדסה, המייצר יצירות גיאומטריות המורכבות מתכשיטים הדוקים. עבודותיו המקופלות של שליאן הובילו לשיתופי פעולה עם מדענים מאוניברסיטת מישיגן, ועבדו יחד כדי לדמיין מחקר על ידי תרגום מבני נייר לקפלי מיקרו.

"חוקרים רואים בהנדסת נייר מטאפורה למנהלים מדעיים; אני רואה את החקירה שלהם כבסיס להשראה אמנותית", אמר שליאן בהצהרת אמן באתר שלו. "בסטודיו שלי אני משתף פעולה, חוקר וממציא. אני מתחיל עם מערכת של קיפול וברגע מסוים החומר משתלט".

paper-1.jpg
MattShlian17_03.jpg
paper-1.gif
paper-2.jpg
MattShlian17_04.jpg
MattShlian17_05.jpg
MattShlian17_01.jpg
MattShlian17_06.jpg
MattShlian17_09.jpg

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
וואו!
רק שהרבה מהם (במיוחד הראשונים) לא נראים מיחידת נייר אחת.
מי שנהנה מזה יאהב כנראה גם את העבודות של אילן גריבי, אומן אוריגמי ישראלי- כדאי לכם לחפש אותו בגוגל
אכן, את צודקת. עבודות אוריגמי לא חייבות להעשות מיחידה אחת!
אילן גריבי הופיע ב"סטארט-את" מבית סעור מוחות.
הנה לינק להרצאה שלו
בעז"ה אביא עוד עבודות אמנות מפתיעות באוריגמי של אמנים נוספים.

מיכל רוזנוסר

0548476149
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
מדהים אם היה הסבר על כל יצירה היה מסביר יותר
העבודות של אילן גריבי מדהימות באמת כדאי לעלות אותם

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
ספקטקיולר פופ-אפ פסלים בעיצוב פיטר דהמן

תוך כדי לימוד עיצוב גרפי בקולג', האמן הגרמני פיטר דהמן קיבל את המשימה של יצירת אובייקט 3D מתוך נייר. עד מהרה הוא הבין בעיה קטנה. לא משנה מה הוא עיצב, לא היתה שום דרך בטוחה להעביר אותו בכיתה על הנסיעה היומי שלו ברכבת. במקום לסכן נזק לפרויקט שלו, דהמן המציא דרך להפוך את פסל הנייר שלו לקפל כמו ספר קופץ, החלטה גורלית ששינתה את מהלך חייו. הוא נהנה מהאתגר עד כדי כך שהוא הפך להיות אובססיבי ביצירת עיצובים משוכללים יותר, ובסופו של דבר הוביל לקריירה במשרה מלאה בתור מהנדס נייר.
במאי הקולנוע כריסטופר הלקי ישב לאחרונה עם דמן כשהוא מדגים כמה מפסלי הנייר המדהימים שלו, שרבים מהם ניתן לראות בערוץ YouTube שלו.

אוסף מעולה של נייר חלונות קופצים עוצב על ידי פיטר דהמן

מאריזה מסחרית יצירות אמנותיות התמזגו עם גיאומטריה, מעצב נייר פיטר דהמן הוא אמן אמיתי של חלונות קופצים. זה וידאו חדש שכותרתו רוב סיפוק וידאו של חלונות קופצים הוא תיק של מיני פורש בשנים האחרונות של הנדסת העבודה שלו לפרט חפצים המתגלים מתוך דפי ספרים או גבולות של תיבות זעירות. אתה יכול ללכת מאחורי הקלעים קצת יותר בסרט זה 2014 על Dahmen מ Christopher Helkey, ואתה יכול גם לנסות לבנות כמה עיצובים המקורי שלו עם אלה הדרכות מקוונות חינם. (דרך הילד צריך לראות את זה)

book-1.gif
paper-1.gif
paper-2.gif
paper-3.gif

קבצים מצורפים

• דמן קיפולי נייר.mp4
    111.2 MB · צפיות: 28

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
פסיפס אוריגמי מאת קוטה הירטסוקה
המהנדס היפני נייר קוטה הירטוסקה יוצר פסיפס אוריגמי מורכבים להפליא, כי להסתמך על חתך ומקופל דפוסים גיאומטרי. הוא מתכנן למכור את תבניות שונות כמו להורדה PDFs דרך אתר האינטרנט שלו ... אם כי לא רק עדיין, אז תישאר מכוון. ראה עוד הרבה יצירות שלו כאן על פליקר.

mosaic-1.jpg
mosaic-2.jpg
mosaic-3.jpg
mosaic-4.jpg
mosaic-5.jpg
mosaic-6.jpg
mosaic-7.jpg
mosaic-8.jpg

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
דפוסי דפוסי שנוצר מתוך נייר מקופל בקפידה על ידי פולי וריטי

הפסל פולי וריטי משלב כיפות, כדורים ומבנים מעוגלים אחרים על ידי קיפול אסטרטגי של דפי נייר גדולים. התוצאה של מניפולציות מורכבות אלה היא נופים של דפוסי שנראה כי הם עולים ללא מאמץ מן החומר 2D שלהם. עבודותיה מתפתלות מצורה אחת לאחרת, חוזרות על שתי הצורות הקשות והמעוקלות לאורך הפסלים המקופלים.

PollyVerity_01.jpg
PollyVerity_02.jpg
PollyVerity_03.jpg
PollyVerity_04.jpg
PollyVerity_05.jpg
PollyVerity_06.jpg
PollyVerity_07.jpg
PollyVerity_08.jpg
PollyVerity_9.jpg
PollyVerity_10.jpg

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
דפוסים גיאומטריים מורכבים יד לחוצים לתוך פחיות אלומיניום

הפסל נח דלדה הופך פחיות אלומיניום יומיומיות ליצירות אמנות תוך שימוש בקצות אצבעותיו. דלדה לוחץ בקפידה ומקמט תבניות גיאומטריות מורכבות אל פני השטח של פחיות גליליות פשוטות, תוך שימוש בלחץ ממוקד בקפידה מאצבעותיו וקצה ציפורניו. האמן מסביר בהצהרה באתר שלו, "באמצעות פיסול אני מנסה ליצור משהו ייחודי מתוך אובייקט רגיל. במקרה זה, אובייקט חד פעמי נפוץ. הטכניקה עצמה מגלמת גם את נושא ההרמה הזה על ידי יישום המחוות הנלוות של סילוק, 'שריטה, קיבוע וקימוט'. באמצעות עקרונות אמנותיים, מעלים מחדש את המעשים האלה".

can-4.jpg

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
דפוסים גיאומטריים מורכבים יד לחוצים לתוך פחיות אלומיניום

הפסל נח דלדה הופך פחיות אלומיניום יומיומיות ליצירות אמנות תוך שימוש בקצות אצבעותיו. דלדה לוחץ בקפידה ומקמט תבניות גיאומטריות מורכבות אל פני השטח של פחיות גליליות פשוטות, תוך שימוש בלחץ ממוקד בקפידה מאצבעותיו וקצה ציפורניו. האמן מסביר בהצהרה באתר שלו, "באמצעות פיסול אני מנסה ליצור משהו ייחודי מתוך אובייקט רגיל. במקרה זה, אובייקט חד פעמי נפוץ. הטכניקה עצמה מגלמת גם את נושא ההרמה הזה על ידי יישום המחוות הנלוות של סילוק, 'שריטה, קיבוע וקימוט'. באמצעות עקרונות אמנותיים, מעלים מחדש את המעשים האלה".
לכאן, מצורף גם לינק ליוטיוב.
האומן מפסל, וזה מדהים לראות את התהליך. דא-עקא, הידיים שלו מקועקעות כהוגן... אין תמונות נשים, וזה פתוח לי בנתיב.

Ushaya

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אוטומציה עסקית
מדהים! @א-ירושלמית תודה על ההשקעות!

לפני כמה חודשים היה בעיתון משפחה כתבה יפה על האוריגמי המדעי- איך יש היום חוקרים מדענים שרואים באוריגמי את הבסיס של החומר, כי הטבע בעצם בנוי מקיפולים. ואיך הם מנסים למצוא את הנוסחה המתמטית שתעזור להם לייצר חומר כזה. כלומר- לדוגמא, במקום לייצר רכב מפלדה ממולקולות קשורות, הם רוצים לנסות לייצר רכב פלדה ממולקולות מקופלות, ככה הרכב 'תקן' את עצמו, יתאים את עצמו לסביבה וכו'.
אם מעניין, אני אנסה לדוג את הכתבה ההיא ולהעלות.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
אשמח מאד!
נשמע סוג של מדע בדיוני... אבל מעניין אותי מאד דברים כאלו.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
אין לי מושג איך אפשר להוריד את זה :(

ניסיתי בכל דרך שאני מכירה.
זה סוג הטמעה שאין לי מושג איך לפצח אותו.
יתכן שהוא הרבה יותר פשוט ממה שזה באמת, יתכן שצריך תוסף מיוחד להוריד אותו.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה