דיון קינה על זריצקי ועל ספרות כמעט נכחדת

.כותבת.

משתמש מקצוען
בהמשך לאשכול הזה,

אני בהלם.
לא כי הספרים לא טובים. הם באמת זכאים לנצח בהמון תחרויות.
אבל גם אם אתה אלוף דרום בשחמט, עוד לא ניצחת ת אלוף העולם בשחמט והעוד המון תחומים שנושקים אליו.
ולכן כשכל זה בתחרות אחת עם זריצקי, והוא לא זכה אפילו לא במקום החמישי!! אין לי אלא לשער כי הייתה פה הונאת בחירות קשה עם חשד לשוחד.
או לחילופין ש..
מה שכתבתי באשכול הקודם.. זה העניין

פירי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אני בהלם.
לא כי הספרים לא טובים. הם באמת זכאים לנצח בהמון תחרויות.
אבל גם אם אתה אלוף דרום בשחמט, עוד לא ניצחת ת אלוף העולם בשחמט והעוד המון תחומים שנושקים אליו.
ולכן כשכל זה בתחרות אחת עם זריצקי, והוא לא זכה אפילו לא במקום החמישי!! אין לי אלא לשער כי הייתה פה הונאת בחירות קשה עם חשד לשוחד.
או לחילופין ש..
מה שכתבתי באשכול הקודם.. זה העניין
או שאפילו אם הספרים של זריצקי טובים יותר, קהל הקוראים שלו קטן בהרבה.

ביזנסטורי - אילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
גם אני תוהה לגבי זריצקי.
(אני לא כתבתי אותו אבל חשבתי שאחרים יעשו את זה... אולי כולם חשבו כמוני...)

ביזנסטורי - אילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
כולם פה מסכימים עם הקביעה הזאת?
אני כן. לגמרי.
כדי לצרוך את האמנות האמיתית של זריצקי,
אני זקוקה לכל כך הרבה תנאים,
שזה כמעט ולא קורה.
(שקט, זמן, פניות, מזגן, ספה...)
את השם שלו ושביבי תיאורים
אני מכירה טוב יותר מאת הספרים עצמם.

.כותבת.

משתמש מקצוען
בסוף אני מרגישה כמו איזה פעילה מוסווית של רשת יפה נוף - פלדהיים.
אז אני ממהרת להכחיש - אין לי שום קשר אליהם, ובאותה נשימה מספרת למי שלא ידע, שכמעט כל ספרי דוד זריצקי במבצע מביש של 20 שקל לספר!!! לא יודעת אם המבצע עדיין בתוקף, מניחה שכן. זה ספרים שעושה טוב אפילו רק לראות אותם על המדף
אממ.. ומי שלא יאמין עכשיו שאני לא שתולה - אין לי טענות נגדו

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
הקוראים של זרצקי מרגישים ארכאיים בתוך כל המהללאליים...
ארכאי הוא מרגיש.
ארכאי בין מהללאלים.
נטע זר בעיניהם, זרותו ניטעת בעיני עצמו.
מה לי פה? תהה לא אחת.

בסוף אני מרגישה כמו איזה פעילה מוסווית של רשת יפה נוף - פלדהיים.
אז אני ממהרת להכחיש - אין לי שום קשר אליהם, ובאותה נשימה מספרת למי שלא ידע, שכמעט כל ספרי דוד זריצקי במבצע מביש של 20 שקל לספר!!! לא יודעת אם המבצע עדיין בתוקף, מניחה שכן. זה ספרים שעושה טוב אפילו רק לראות אותם על המדף
אממ.. ומי שלא יאמין עכשיו שאני לא שתולה - אין לי טענות נגדו

יש לי בבית עם הכריכה הישנה.
מרגיש הרבה יותר טוב על המדף.
פעם כיבדו את מה שיש בו ופחות את הקנקן.

.כותבת.

משתמש מקצוען
אז שוב חזרנו לאותו דיון, על מקומו של הסופר המהולל ד. זריצקי במדף הספרים החרדי דהיום.
א. מניחה שיצא לכולם פה לראות בכמה מציעים למכירה את כל סדרת ממלכה במבחן..

ב. אז למה יש כאלו שמלאים תלונות על הרמה במגזרינו? אם גם למה שיש אין הרבה ביקוש
(ז"א, כמובן שמתוך אוכלוסיה גדולה יותר, יהיו יותר כאלו שמעוניינים במשהו אומנותי יותר, אבל נראה שמידת ההתעניינות במשהו משובח הוא קצת פחות גם באחוזים)

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
א. מניחה שיצא לכולם פה לראות בכמה מציעים למכירה את כל סדרת ממלכה במבחן..

ב. אז למה יש כאלו שמלאים תלונות על הרמה במגזרינו? אם גם למה שיש אין הרבה ביקוש
(ז"א, כמובן שמתוך אוכלוסיה גדולה יותר, יהיו יותר כאלו שמעוניינים במשהו אומנותי יותר, אבל נראה שמידת ההתעניינות במשהו משובח הוא קצת פחות גם באחוזים)

השאלה היא מה הציפיות של הקורא מהספר שלו.
במציאות החיים שלנו והאווירה החברתית שנוטה לרדידות, אין פלא שאנשים רוצים ספר שיעביר להם את הזמן.
לפעמים במצחיק, לפעמים במרגש.
לא יותר מזה (כנראה).

אומנות זה עניין אחר לגמרי ששייך לדור אחר.

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
רוצה גם להוסיף על הדיון אודות זריצקי:
יצא לי פעם אחת לקרוא ספר שלו. אין ספק שהשפה שלו היא כמה רמות מעל. ובדיוק בגלל זה - ה"עמך" לא יצליחו לקרוא אותו. וגם אני - אקרא אותו כקריאה אינטלקטואלית, פחות להנאה.
זה כמו הכתיבה של עגנון (להבדיל) - כל מבקרי הספרות יסכימו שכתיבתו היא אומנות גדולה ומיוחדת במינה, אבל האנשים הפשוטים יעדיפו לקרוא ספרות אחרת (שלא לדבר - ספרות זולה...)
ואני חושבת שאנו, בתור סופרים, צריכים לשאוף לאיחוד בין השניים: שפה גבוהה שמכבדת את כותבה ואת קוראיה מצד אחד, אך מצד שני שתהיה "קריאה" וקולחת.
וגם העלילה היא מרכיב מרכזי כאן. אני חושבת שמהללאל נבחר כזוכה המצעד פחות בזכות הכתיבה שלו (שסוחפת בפני עצמה), אלא בזכות העלילה ובניית העלילה והדמויות. כמדומני שאצל זריצקי העלילות מורכבות פחות...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  4  פעמים

לוח מודעות

למעלה