קטע נסיון וואקלי שעשיתי עם חבר כדי לבדוק את הציוד שלי

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
שימו לב לחמימות הנעימה של הקול, אני מאוד הייתי מרוצה מהתוצאה, ע"פ המבחן של הרמת ווליום גבוה והאוזן לא כואבת, זה פשוט נעים, ולא, אין לו קול מיוחד.
כל ההקלטה לקחה כ -20 דקות.
קול ראשון
שני
ובס/נמוך

מה דעתכם???

תהנו.

http://prog.co.il/attachment.php?attachmentid=33177&d=1235683276

תם

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לבקשתך צירפתי את הקובץ....

תשמע!
נשמע פשוט מושלם הלואי עלי ציוד כזה, ותגיד אמן!

קבצים מצורפים

• __1512___1495___1501____1489___1495___1505___1491___1498__mixdown.mp3
    KB 914.7 · צפיות: 28

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
יפה מאד. קומפרסיה קומפרסיה. השתמשת?
עוד קצת בלאנס לפצל לימין ולשמאל, כל קול לכיוון אחר (בכללית הגבוהים לימין והנמוכים לשמאל) העמקת ריוורב כללי, וזה מושלם

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
השתשמשתי במולטי מקסימייזר L3 של WAVES.
זה היה נסיון רק של הקלטה, תוך 10 דקות עבודה על הבלאנס, אפילו לא בהשקעה, אבל צודק אברימי שאפשר לעשות עוד.

DDFF

משתמש פעיל
מתי יוצא הדיסק?
:)

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
יפה מאוד
מדוייק
מי זה ששר?

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
מה החומרה שאתה משתמש?
מיקרופון, כרטיס קול, מוניטורים?

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י דינקיס;227020:
יפה מאוד
מדוייק
מי זה ששר?

מי ששר קוראים לו ליאל שלום, וזה חבר מימי הישיבה, אחד האנשים המוכשרים ביותר במוזיקה שפגשתי מעודי והוא לדעתי בדרך להיות היוסי גרין הבא... :)

חחח הוא יהרוג אותי אם ישמע שאמרתי ת'שם שלו...

אבל הוא אברך וזה כרגע תחביב,

כמובן שהיופי של השיר נוצר כששמים 3 קולות, נוצר דבר שנקרא FUZZ, וזה הבזזזז ששומעים ועושה חמימות נעימה.

נכתב ע"י DDFF;227013:
מתי יוצא הדיסק?
:)

דיסק? טוב האמת כשדיברנו על זה כי הוא ממש אוהב לשיר וואקלי אפילו שהוא מנגן על הרבה כלים...

נכתב ע"י דינקיס;227025:
מה החומרה שאתה משתמש?
מיקרופון, כרטיס קול, מוניטורים?

החומרה:

כרטיס קול פשוט מאוד שהומלץ לי ע"י מומחים מחו"ל שאמרו לי שהוא מפיק איכות של כרטיס קול של 2500 שקל,
שם הכרטיס M-audio 2496 ואומרים שהוא יותר טוב מהיקרים שלהם...

כמובן שהכרטיס נשאר לי עוד מימי האולפן הביתי, (סה"כ לפני 4 חודשים...)

והוא עושה עבודה טובה.

audiophileheader.l.jpg

כיום אני מתכונן לקנות כרטיס קול פייר פייס 800, אבל עוד חזון למועד..

לגבי המוניטורים הם כבר כן ברמה גבוהה מאוד נקראים ADAM A-7

1955-p.jpg

והמיקרופון "אהוב נפשי" שיוצר ספקטרום רחב ובריא, הינו
Studio project C3

studio-projects-c3.jpg

זה הכל, השאר זה פלאגינים שעוזרים לעבודה, וכמובן מיקסוס טוב, וגם קצת מאסטרינג כדי שישמע כהוגן וחזק.

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
הקונדנסר והמוניטורים עושים את ההבדל. שניהם ברמה גבוהה מאוד!
הכרטיס קול שמעתי עליו רבות, אבל אישית ברמת מחיר של 800 ש"ח אני מעדיף את EMU.
בקשר ל RME המיוחל, אני מאחל לך אותו כמה שיותר מהר, הוא מדהים.
אבל אם יש לך אולפן ביתי אתה יכול להסתפק גם ברמה פחותה, בכל אופן מדובר פה על על סכום גבוה.

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
כשהגיע היועץ אקוסטי להשים לי את האקוסטיקה, הוא ראה את הציוד ואת החדרים ואת הסטנדים המיוחדים שנבנו למוניטורים והוא אמר לי יש לך אולפן ברמה חצי מקצועית ומעלה ומדובר באיש שלוקח 400 שקל לשעה...

גם האקוסטיקה איזה 7000 שקל, אז אני לא יודע אם האולפן שלי נקרא ביתי או לא....

אבל מה שבטוח שכשאקנה את הכרטיס קול ההוא, אז זה יחתום את ההתלבטות הזו...:)

שבת שלום

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
נכתב ע"י פופקו;227182:
ואת החדרים
א. יעני זכוכית מבודדת וכל זה?
ב. מה זה חצי מקצועי? הרי אנחנו יודעים היום על מגמה נרחבת בעולם של הקלטות של האמנים הגדולים ביותר שנעשות באולפנים ביתיים (רבע, שליש,חצי מקצועיים..) ורק את המאסטרינג שולחים לעשות "אצל הגדולים". כך שלמינוח חצי מקצועי אין משמעות.
אם אתה מקליט טוב, ויש לך ציוד מקצועי (אפילו ברמה נמוכה כמו המקרופונים של סמסון, ואתה יודע למקם אותם וכו') אתה מקצועי, סופר מקצועי.

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
אברימי
כל קשר בין אולפן ביתי רגיל לבין אולפן ביתי של אמנים גדולים הוא על אחריותך האישית בלבד. אני מאחל לכל אחד את האולפנים ה"ביתיים" של האומנים הגדולים.
אלו אולפנים עם ציוד סופר מקצועי וחדר מטופל אקוסטית, והם נקראים ביתיים רק משום שהם שוכנים בתוך בית מגורים רגיל.

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
אברימי, דינקיס צודק אצל עידן רייכל למשל ,אני יודע ממקור ראשון, שהושקע באולפן איזה 100 ומשהו אלף שקל...

אז נכון שזה לא כמו אולפן של 300, אבל הביתי זה, כי זה נמצא אצלו. וגם שהיום המוצרים זולים יחסית לתפוקה.

ולגבי ה"זכוכית המבודדת", אז כן, יש לי זכוכית מבודדת, חלון ברוחב של 35 ס"מ סה"כ.

וגבי המיקרופון של סמסון, ממממ.... זה לא יעזור לכוון אותו רק, כי הוא בכ"א לא מתקרב לרציניים,

נ.ב. וזו הסיבה שאתה יכול לקנות את הסמסון שלך ב-500 שקל, וסמסון עצמם יוציאו מיקרופון איכותי שלהם ב- 3000 שקל ויותר, כי הם יודעים את ההבדל, אז אם הם יודעים שיש הבדל מי אנחנו שנגיד שהסמסון שלהם הפשוט, הוא יביא את אותה תוצאה...

ותאמינו לי כולם שכשרואים מישהו מקצועי, אתה מבין בדיוק למה אתה רק חצי מקצועי... :)

שבוע טוב ופורה לכולם.

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
מסכים.מה שהכי קידם את האולפנים הביתיים זה המחיר הזול של הציוד. אם לפני 15 שנה בשביל להפיק איזושהי הקלטה מצ'וקמקת היית חייב קונסולה רצחנית מלאה ב2U של מכשירים אנלוגייםהחל מקומפרסורים וכלה במכשירי אפקטים, מיקסר יקר, טייפ סלילים ענק, וכו' וכו', היום אתה יושב מול מחשב שנראה בעצם כמו כל מחשב של גרפיקאי או פקיד בנק, ומשכנע את עצמך ואת הסביבה שזה בעצם אולפן הקלטות, וכל מה שהם מכירים מהתמונות ומהמגזינים הישנים, הצטרף לא מכבר אל ערימת הגרוטאות.
היום ב100 אלף שקל מרימים אולפן מקצועי. פעם יכלו לקנות בזה רק את הבידוד והכבלים...

מוישי מאדיגרף

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
מדהים!

כמי שביקר לא אחת באולפנים מקצועיים,
ההקלטה הזו, לא נופלת ממה ששמעתי שם.
ולענין הווקאלי, שמעתי פה ניואנסים דקים,
שהלואי שלהרבה זמרים היו אותם.
יפה מאוד!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ת'

קסט תִּקְרַב רִנָּתִי לְפָנֶיךָ יְהוָה כִּדְבָרְךָ הֲבִינֵנִי:קע תָּבוֹא תְּחִנָּתִי לְפָנֶיךָ כְּאִמְרָתְךָ הַצִּילֵנִי:קעא תַּבַּעְנָה שְׂפָתַי תְּהִלָּה כִּי תְלַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:קעב תַּעַן לְשׁוֹנִי אִמְרָתֶךָ כִּי כָל מִצְוֹתֶיךָ צֶּדֶק:קעג תְּהִי יָדְךָ לְעָזְרֵנִי כִּי פִקּוּדֶיךָ בָחָרְתִּי:קעד תָּאַבְתִּי לִישׁוּעָתְךָ יְהוָה וְתוֹרָתְךָ שַׁעֲשֻׁעָי:קעה תְּחִי נַפְשִׁי וּתְהַלְלֶךָּ וּמִשְׁפָּטֶךָ יַעֲזְרֻנִי:קעו תָּעִיתִי כְּשֶׂה אֹבֵד בַּקֵּשׁ עַבְדֶּךָ כִּי מִצְוֹתֶיךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה