קורס מקיף לעריכה תורנית - קיים? יש צורך?

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
יש לי את הספר באיזה מקום, אולי בהשאלה אצל מישהו. ספר נחמד, יש בו תועלת. אבל אי אפשר לקבל בו תמונה שלמה שמספיקה להיות עורך תורני.

2u2

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים

קבצים מצורפים

• klalim.doc
    KB 208.5 · צפיות: 62
  • יתד המאיר - אלול תשעג.pdf
    KB 194.3 · צפיות: 58
  • יתד המאיר - חשון תשעד.pdf
    KB 94.6 · צפיות: 50
  • יתד המאיר - תשרי תשעד.pdf
    KB 117.3 · צפיות: 51
  • יתד המאיר - אב תשעג.pdf
    KB 187.1 · צפיות: 53

2u2

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אך אין מדובר על הרצאות בנושא 'מציאת תוספות רבינו אפרים על מסכת כתובות' או 'גנוזות חדשות מבית מדרש הרוקח', שמדברות רק לקומץ חוקרים בעלי עניין בנושא
גם זה מענין!
לגבי מתקדמים - אני באופן אישי הייתי שמח לקחת שיעור או שניים של שליטה ברזי הוורד מעבר לבסיס הנחוץ לעריכה (בניית מסמכים מסובכים יותר, קידוד והכנה לעימוד ושאר כיו"ב.
לגבי שיפשוף בוורד, אני אישית קיבלתי באתרא קדישא הדין עזרה מרובה, ומיני מאקרו שונים (שאבדו בשידרוג הפורום, ובשידרוג המחשב שלי), ויש חומר רב למעוניינים.

וכמו שכתבתי למעלה הייתי שמח ללמוד שיטות מיפתוח.
שימוש בתוכנת תג או אחרות (אחרי שהתמקצעתי בהכרחת וורד לפעול כפי המקובל בספרי קודש).

מאיר d

משתמש פעיל
עריכה תורנית
יש קונטרס מצוין שיצא לאחרונה בשם "לדעת לכתוב"

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
יש קונטרס מצוין שיצא לאחרונה בשם "לדעת לכתוב"
הקונטרס 'לדעת לכתוב' של ירוחם חייטובסקי מתעסק בעיקר בכתיבה ישיבתית, הוא קצר למדי וגם טעון עריכה נוספת.

יעקובון

משתמש חדש
עריכה תורנית
ברור שזה תלוי איזה סוג עריכה אתה מבצע, אבל בגדול כשאתה מכיר את יכולות החיפוש, אתה מגיע לרמה גבוהה של מידע, שאוצר החכמה מוגבל משום שעדיין אינו מצליח לפענח את הטקסט בצורה מוחלטת.
ובוודאי ללימוד בסיסי של סוגיא הוא נח עשרת מונים.
ויש שם גם ספרים שבאוצר החכמה תצטרך לרכוש אותם בחבילות נפרדות, שזה רוב המשתמשים לא עושים.
החיפוש אמנם ברמה יותר גבוהה, וגם ההעתקה של הטקסט, דא עקא שמאגר הספרים שם מוגבל מאד, ספרי אחרונים בסיסיים לדוג' ספרי הלכה כמו לבוש או ב"ח, ספרים על הש"ס ועוד קיימים בקושי.

2u2

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
החיפוש אמנם ברמה יותר גבוהה, וגם ההעתקה של הטקסט, דא עקא שמאגר הספרים שם מוגבל מאד, ספרי אחרונים בסיסיים לדוג' ספרי הלכה כמו לבוש או ב"ח, ספרים על הש"ס ועוד קיימים בקושי.
על איזה גירסא אתה מדבר?
כרגע בגירסא 27 יש את כל האחרונים הבסיסיים על הש"ס והשו"ע וגם שאינם בסיסיים.
אגב, רא"ה על מסכת ברכות הוא רק בחבילה של אהבת שלום, וקיים בבר אילן.

נערך לאחרונה ב:

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
אני בוגר קורס ראשון של לומדה בעריכה תורנית
הקורס היה מזעזע וטפל.
אולי ה בגלל שפעם ראונה או מה.

אבל הוא ממש לא היה ממוקד.

• תודה
Reactions: 2u2

אות באות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית
ברור שיש המון מה ללמוד.
השאלה איך ומי מעביר החומר...

מעיין נובע

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
עריכה תורנית
לא נראה לי שיש בעיה מי יעביר חומר, הרי יש עורכים מנוסים וכן אנשי מחשבים.
צריך לבנות קודם את הסילבוס מה בדיוק רוצים ללמוד - סגנון עריכה, הכרת מחשב, ידע בתכנות החיפושים, הגשת חומר לעימוד ועוד.
אח"כ אפשר בקלות למצוא מי שיעביר.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לא נראה לי שיש בעיה מי יעביר חומר, הרי יש עורכים מנוסים וכן אנשי מחשבים.
צריך לבנות קודם את הסילבוס מה בדיוק רוצים ללמוד - סגנון עריכה, הכרת מחשב, ידע בתכנות החיפושים, הגשת חומר לעימוד ועוד.
אח"כ אפשר בקלות למצוא מי שיעביר.
השאלה כאן היתה האם יש ביקוש לקורס שכזה.
התשובה שקיבלתי היתה שאין.

ספרא וסייפא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זו היתה האווירה בקרב העורכים כאן.
השאלה אם זה המקום הנכון לשאול שאלה זו.
מעצב גרפי בהווה לא צריך ללמוד עיצוב גרפי. כך גם עורך בהווה לא צריך ללמוד עריכה.
כהיום עריכה תורנית אינו מקצוע הנלמד, אם ברצונך להפכו לנלמד, והשאלה רק אם יש ביקוש, צריך לשאול את הקהל הפונטציאלי, העורכים בהווה אינם חלק מהקהל הזה.

לדעתי זה חוש. מי שלא נולד עם החוש הזה - לא יעזור לו קורסים. מי שכן נולד עם זה - כבר נובר ומחפש ולומד איך עושים את זה - גם בלי קורסים.

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה