עשיתי הכשרה של מע''ר 66 בעבר במקום מסוים והבנתי שהתעודה שלהם לא קבילה כמעט בשום מקום.

כעת מעוניינת לעשות הכשרה בקורס חובשים במקום מוסמך ומקצועי עם תעודה מוכרת.

אשמח לכל מידע בעניין איפה ניתן לעשות בימים אילו ומה העלות וכד'.

וכמובן! חשוב לי מקום שמקפיד הלכתית. ולא לימודים מעורבים וכ'

תודה רבה!!

א. הצלה

משתמש חדש
דבר ראשון, ככל הנראה עשית קורס 60 שעות, (אין 66 שעות).
אם את צריכה את זה לטיולים או להוראה לפי ידיעתי זה לא משנה איפה עשית את זה, וגם מספיק 44 שעות.
אם את רוצה ללוות טיולים בתור חובשת זה גם לא משנה איפה את עושה את זה, כמו כן קשה מאוד להשיג קורס חובש לנשים בלבד, אולי לאיחוד הצלה יש קורס של חובשות כי לאחרונה יש את המדור נשים באיחוד הצלה.

דבר ראשון, ככל הנראה עשית קורס 60 שעות, (אין 66 שעות).
זה מה שמצוין בתעודה.
אם את צריכה את זה לטיולים או להוראה לפי ידיעתי זה לא משנה איפה עשית את זה, וגם מספיק 44 שעות.
אם את רוצה ללוות טיולים בתור חובשת זה גם לא משנה איפה את עושה את זה,
יש לי צורך דווקא בקורס חובש גם לעבודה וגם לבית.
המקום בו עשיתי את ההכשרה אינו קביל במקום העבודה ולכן אין לי אפשרות להמשיך את ההכשרה שם לתעודת חובש.
אולי לאיחוד הצלה יש קורס של חובשות כי לאחרונה יש את המדור נשים באיחוד הצלה.
ניסתי מזמן לשלוח להם הודעה ואין מענה...

קורס במד''א הוא בהחלט מקצועי וטוב אבל נשים וגברים יחד זה ממש לא אופציה!.

א. הצלה

משתמש חדש
המקום בו עשיתי את ההכשרה אינו קביל במקום העבודה ולכן אין לי אפשרות להמשיך את ההכשרה שם לתעודת חובש.
אני לא חושב שזה חוקי, ואם כן תבררי באיזה חברות הם כן מוכנים.
לפי הבנתי, המקום היחיד שלא מקבל תעודות מכל המקומות זה מד"א שמקבל רק תעודות שלהם.

אני לא חושב שזה חוקי, ואם כן תבררי באיזה חברות הם כן מוכנים.
לפי הבנתי, המקום היחיד שלא מקבל תעודות מכל המקומות זה מד"א שמקבל רק תעודות שלהם.
גם איחוד הצלה לא מקבלים את התעודות מהמקום ההוא.

לא רציתי כ''כ להכנס לנישה הזו אבל אולי אני אסביר קצת כדי שיובן למה התכוונתי.

ישנם הרבה מקומות שעושים הכשרות בשביל ידע בלבד וזה יפה ואפילו טוב מאד.
במסגרת העבודה שלי צריך תעודה פעילה כלומר אישור לטפל באירוע כחובש. ותעודה כזו לא קבילה מכל מקום.

וזה חוקי בהחלט כי יש הבדל גדול בין קורס שהוא למטרת ידע לבין קורס שמכשיר לעבודה בשטח.

מקווה שכעת הדברים היו יותר ברורים.

מ.ל.ב. י

משתמש מקצוען
בעיה קשה כי את תצטרכי/ך ללמוד במדא שלא עושים בהפרדה אלא אם כן תפתחו קבוצה(אם נשים אני מצטרפת) רציתי לפתוח קבוצה אבל בשביל זה צריך מקום(בררתי בעבר אם את רוצה פרטים תכתבי פה ואכתוב לך)

תמלילנית

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
אם כבר העלתם את הנושא
ברצוני לברר באאמת.
איזה קורסים צריכים ללמוד כדי להיות מדריכת מד"א מוסמכת?
המטרה להעביר קורסים בע"ר

בעיה קשה כי את תצטרכי/ך ללמוד במדא שלא עושים בהפרדה אלא אם כן תפתחו קבוצה(אם נשים אני מצטרפת) רציתי לפתוח קבוצה אבל בשביל זה צריך מקום(בררתי בעבר אם את רוצה פרטים תכתבי פה ואכתוב לך)
זה אותה נקודה שהגעתי אליה כשבררתי מול מד''א ואיחוד הצלה זה היה הפתרון פחות או יותר.
ולכן העליתי את השאלה כאן לראות אולי יש אופציות נוספות כנראה שאין.

תכל''ס יש הבדל בין תעודה של איחוד הצלה למד''א? או הבדל בעליות של הקורסים?

בהקשר לקבוצה יתכן שבהחלט אני אנסה לפתוח כי לא תיהיה לי ברירה.
השאלה מאיפה את?

אם כבר העלתם את הנושא
ברצוני לברר באאמת.
איזה קורסים צריכים ללמוד כדי להיות מדריכת מד"א מוסמכת?
המטרה להעביר קורסים בע"ר
תעודת חובש+הכשרה להדרכה. (יש מקומות שגם דורשים תעודה הוראה וכ')

א. הצלה

משתמש חדש
מה שקורה היום שהיום כמעט כל החברות חוץ מ'איחוד הצלה' ו'מד"א' מזלזלים מאוד בקורסים. לדוגמא אני עשיתי בחברת מ. לפני כמה שנים תעודת מע"ר 44 למרות שהיה בשיעור רק 4 שעות. אמנם יש חומר דרך האינטרנט אבל אף אחד לא יודע אם עשיתי את זה או לא. ולכן מד"א ואיחוד לא מקבלים מכל מקום.
אבל במשרד הבריאות מבחינתם לא משנה מאיזה חברה.

א. הצלה

משתמש חדש
אני מארגן מפעם לפעם קרורסי מערי"ם לגברים במד"א ובאיחוד, ובמד"א את יכולה לעשות את זה בתחנות של מד"א, בערים החרדיות יש בירושלים בתחנה ברחוב המ"ג, וב"ב יש על הגבול עם רמ"ג ברחוב הגלגל. באיחוד הצלה יש להם תחנה ירושלים וב"ב.
אגב אם קבוצה זה עולה הרבה הרבה יותר זול.

א. הצלה

משתמש חדש
ההבדל בעלויות בקורס ברשת הוא עשר שקל לטובת ניראה לי איחוד הצלה, ובקבוצה שתיהם 2500 ש"ח
ובלי קורונה זה קבוצה של עד 25 אבל בימינו אין לי מושג
לא מעניין אותם כמה יש בקורס, משנה להביא מדריך וכמה זה עולה להם. ככה זה בכל זאת בקורסי מע"ר.

מ.ל.ב. י

משתמש מקצוען
אפשר לבצע קורסים בהמ"ג כלומר אצלם במקום, בלי שאני אצטרך לחפש מקום מספיק גדול בקורונה?

א. הצלה

משתמש חדש
את האמת הם בי-ם גם שהיה מותר 50 הם הסכימו לי רק עד 15 כי יש שם כיתות קטנות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה