קורסים בהייטק

ברכי123

משתמש פעיל
שלום,
מהם המכללות להייטק המתאימות למגזר החרדי ?
וכמובן ברמה גבוהה ומקצועית מספיק

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
שלום,
מהם המכללות להייטק המתאימות למגזר החרדי ?
וכמובן ברמה גבוהה ומקצועית מספיק
יש את מבח"ר כמדומני, שטראוס, אפשר ללמוד באוניברסיטה הפתוחה תואר במדמ"ח או בהנדסת תוכנה (כמדומני שלאחרונה הם פתחו מפגשי הנחיה נפרדים, וכמובן יש אופציה עם מינימום של מפגשי הנחיה/מעבדה, או בכלל לא).

[אגב, אני לא הייתי סומך על "קורסים" ו"מכללות" להייטק, תיכנות או עיצוב UX\UI זה לא משהו שלומדים פעם אחת, זה משהו שלומדים כל החיים. מה שצריך לבדוק בקורס/מכללה זה האם הוא מלמד חומר עדכני ובצורה מספקת כדי שבסוף תוכל לייצר פרוייקט גמר אישי שיעזור לך להתבלט ולמצוא עבודה, כי זה לא משנה מה שאתה "יודע", זה משנה מה שאתה עושה, ואחרי 3 4 5 שנים בעבודה אין הבדל גדול אם למדת לבד לתכנת או אם למדת תואר במדעי המחשב (אם כי תלוי באיזה אוני')
בקיצור - יותר ממה שהשאלה צריכה להישאל לגבי קורסים ומכללות ללימוד תיכנות, השאלה צריכה להיות "מה אני יכול/ה להוציא מקורס כזה? אני אתמיד? אני אכין פרוייקט גמר ברמה גבוהה? אני מוכן ללמוד עוד ועוד גם בעוד 3-5-10-5 שנה כדי להישאר רלוונטי בשוק העבודה?".
כמו כן, דעתי האישית היא, שאם הברירה היא להשקיע 12-15 א"ש בקורס ספציפי על שפת תכנות או 2 או 3, עדיף ללמוד כבר לתואר במדמ"ח, קצת יותר יקר, אבל זה אשכרה תואר, לומדים יסודות במדעי המחשב + זה תואר, והוא מקנה כרטיס כניסה לעבוד במוסדות ממשלתיים שדורשים את זה במכרזים. פשוט הרבה מהקורסים בתיכנות הם "לא משהו" בעדינות, והידע מתיישן מאוד מהר. בעיצוב דיגיטלי המצב שונה, לחרדים באמת עדיף קורסים, כי אני לא מכיר אף חרדי שפוי שיילך ללמוד בבצלאל או בשנקר (וסליחה מכל החרדים השפויים שאני לא מכיר ולמדו בבצלאל או בשנקר)]

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה