קורונה קורונצ'יקל נדבק בכם? גם בי, אשמח שתענו...

תמלילנית

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
אחרי כמה ימים של חום חולשה שיעול ועוד כל מיני מרעין בישין, אני מתאוששת ומרגישה כבר הבה יותר טוב ברוך השם.
אבל, פתאום תפסתי, שאני אמורה להישאר כלואה בחדר לבד עד --- אני קצת היסטרית מהעניין, ויש לי כמה שאלות:
1. כמה זמן אחרי שקיבלתם חיובי קיבלתם שלילי?
2. מה היו התסמינים שלכם?
3. האם עשיתם בדיקה? אם לא, איך ידעתם מתי אפשר להשתחרר?
4. שמעתם מהבדיקות שמייבאים מגרמניה? (דומה לבדיקת משטח גרון ביתית- עולה כ50 שקלים ועושים את זה לבד) האם זה אמין?
5. האם היה לכם שינוי בטעם וריח? תוכלו לפרט? ומתי זה חזר לקדמותו?

חיולה

משתמש מקצוען
4. שמעתם מהבדיקות שמייבאים מגרמניה? (דומה לבדיקת משטח גרון ביתית- עולה כ50 שקלים ועושים את זה לבד) האם זה אמין?
היה כתוב על זה ביתד השבוע
ולא, לצערי ע"פ מה שהיה כתוב שם זה ממש לא אמין..
הם כותבים שיש להם אישור של משרד הבריאות וזה ממש לא נכון (במדור הקו החם ביתד אימתו זאת מול משרד הבריאות)

תמלילנית

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
אין לי תשובות לאף אחת מהשאלות. אבל שאלה קטנה אם אפשר כתבת שנדבקת באוטובוס מענין אותי אם היית עם מסיכה ואם זאת שישבה לידך היתה עם מסיכה. את כמובן יכולה להתעלם מהשאלה...
יפה שאתם אוחזים ראש...
קודם כל, לא בטוח שנדבקתי באוטובוס, את זה רק השם יודע, רק סביר להניח.
וכן שתינו היינו עם מסיכות. אבל, שעה וחצי נסיעה, כן הוריד את המסיכה על הסנטר מפעם לפעם להתאוששות.
(הפוקוס שלי היה כל הזמן לשמור מכל האחרים באוטובוס. לא ממש חשבתי שיכול להיות שהקורונה אורבת לי כיסא ליד. אנחנו מכירות טוב, אז חשבו ששתינו בסדר, וקורונה? לא, לא קשור אלינו בכלל)

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
אחרי כמה ימים של חום חולשה שיעול ועוד כל מיני מרעין בישין, אני מתאוששת ומרגישה כבר הבה יותר טוב ברוך השם.
אבל, פתאום תפסתי, שאני אמורה להישאר כלואה בחדר לבד עד --- אני קצת היסטרית מהעניין, ויש לי כמה שאלות:
בשביל לא להיות היסטרית אפשר לנסוע לצימר או למלונית במימון עצמי, או סתם לנסוע לטיול בצפון אחרי חלוף התסמינים.

.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
(הפוקוס שלי היה כל הזמן לשמור מכל האחרים באוטובוס. לא ממש חשבתי שיכול להיות שהקורונה אורבת לי כיסא ליד. אנחנו מכירות טוב, אז חשבו ששתינו בסדר, וקורונה? לא, לא קשור אלינו בכלל)
גם זה שישבה לידכם באוטובוס, לא ידעה שהקורונה אורבת לידה...
זה שהיא הלכה להיבדק ראשון, לא אומר שהיא זאת שהדביקה.

דבוצ'קה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
האמת שזה קצת תלוי גם במצב המשפחתי,
כי למשל לצאת לבד למלון ולהשאיר ילדים/ בעל בבית, זה נראה לי פחות מומלץ,
אבל אם מדובר ברווקה, או יציאה עם המשפחה זה מומלץ בהחלט.
בד"כ מדובר בתקופה ארוכה עד שהתוצאה יוצאת שלילית,
(ובבית בכלל לוקח זמן עד שבאים ממד"א לבדיקה נוספת)

תמלילנית

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
גם זה שישבה לידכם באוטובוס, לא ידעה שהקורונה אורבת לידה...
זה שהיא הלכה להיבדק ראשון, לא אומר שהיא זאת שהדביקה.
אם מעניין אותך לשמוע אז ככה-
שעשינו תחקיר מעמיק,
קודם כל במקרה ואכן נדבקתי ממנה או היא ממני, אז מובן שאף אחד לא מאשים או מרגיש משהו כלפי השני כל אחד בסדר גמור אם הוא אכן התנהג בסדר.
זה רק היה מעניין לנו לדעת מי לקח ממני.
מתברר, שאחיה של היושבת לצדי נדבק בישיבה, והוא הביא את זה הביתה, בזמן שזאתי הייתה בנסיעה הבחור חזר הביתה ללא חוש הטעם והריח עם חום גבוה, הבחור היה בבית בשבת, וכנראה שאז הדביק את שאר המשפחה, כי מייד למחרת זאת לצדי התחילה להרגיש תסמינים, ואני הרגשתי רק שלושה ימים אחרי.
ושוב, יכול בהחלט להיות שבכלל קיבלתי את המתנה מנחום' זבולן ירחמיאל'קה שליט"א שהוריד את הזבל 5 דקות לפני ובדיוק עשה אפטשי עססי וקינח את אפו עם ידו הימנית שפתחה את ארון חדר האשפה וזק את השקית אל על, וכשהוא אכל להנאתו ארוחת ערב כמה דקות אחרי זה, אני ירדתי עם אשפה תוצרת ביתנו ופתחתי את דלת חדר האשפה בקצות אצבועתיי מחמת מיאוס.
וכן, קורונלה ששכב שם וישן שנת ישרים הקיץ משנתו בהרגישו יד אדם, שש על טרף נוסף וקפץ על כף ידי. שבדיוק אחרי דקה שפשפה את עיני הלאות מחוסר שיני ו----אופס פילס לו דרך לתוך גופי----
מקוה שהובנתי.

ברכיק

משתמש פעיל
אגב מישהו יודע אם חולי קורונה זכאים לאיזה פיצוי חוץ מהתשלום של המעסיק על חשבון ימי מחלה?
[שזה כמובן לא מכסה על התקופה הארוכה....]

פ.ו

משתמש פעיל
צילום מקצועי
השאלה היא לפני כמה זמן קבלת תשובה חיובית בפעם הראשונה? כי אם כבר עבר זמן אז גם אם לא תקבלי שני תשובות שליליות אחרי 30 יום את כבר משוחררת. במידה ולא היית מאושפזת (זה נוהל חדש שיצא לאחרונה ממשרד הבריאות )
אבל אם את בתחילת הדרך, אני בהחלט ממליצה ללכת למלונית , כמובן אם זה עם כל המשפחה , אפשר שם להסתובב ולהנות , ולא לטפס בבית על הקירות.... וכל הזמן לבקש טובות מאחרים לקנות דברים או לרוקן את האשפה...
כשאנחנו היינו גם דאגו לתוכניות לילדים, לנשים, לגברים היו פעילויות תורניות וכמובן סדרי לימוד ושיעורים לאורך כל היום. כך שבהחלט אם יש לך אפשרות, מומלץ ביותר.

gooly

משתמש פעיל
השאלה היא לפני כמה זמן קבלת תשובה חיובית בפעם הראשונה? כי אם כבר עבר זמן אז גם אם לא תקבלי שני תשובות שליליות אחרי 30 יום את כבר משוחררת. במידה ולא היית מאושפזת (זה נוהל חדש שיצא לאחרונה ממשרד הבריאות )
אבל אם את בתחילת הדרך, אני בהחלט ממליצה ללכת למלונית , כמובן אם זה עם כל המשפחה , אפשר שם להסתובב ולהנות , ולא לטפס בבית על הקירות.... וכל הזמן לבקש טובות מאחרים לקנות דברים או לרוקן את האשפה...
כשאנחנו היינו גם דאגו לתוכניות לילדים, לנשים, לגברים היו פעילויות תורניות וכמובן סדרי לימוד ושיעורים לאורך כל היום. כך שבהחלט אם יש לך אפשרות, מומלץ ביותר.
אילו מלוניות יש?
איך מופנים אליהם?
מי דואג לתעסוקה לילדים שם?

chaia

משתמש מקצוען
אילו מלוניות יש?
איך מופנים אליהם?
מי דואג לתעסוקה לילדים שם?
יש בגורן, כפר תבור, עכשיו שמעתי שגם ניר עציון ויש עוד אחד בירושלים.
אף אחד לא דואג לתעסוקה יש ארגוני חסד שמדי פעם מביאים משחקים/ ממתקים אבל אי אפשר להסתמך על זה.
בפרט שרוב בעלי העסקים כבר תרמו בגל הקודם וטרם התאוששו אז מאד קשה להם לתרום שוב.
נקודה חשובה נוספת היא שהאוכל הוא בחמגשיות.
וכן צריך לבדוק האם יש מכונות כביסה, בגל הקודם לא בכל המלוניות היו מכונות כביסה.
חשוב לי להדגיש זה לא שאתם מגיעים למלון 5 כוכבים עם הפעלות מסביב לשעון ובופה פתוח.

gooly

משתמש פעיל
יש בגורן, כפר תבור, עכשיו שמעתי שגם ניר עציון ויש עוד אחד בירושלים.
אף אחד לא דואג לתעסוקה יש ארגוני חסד שמדי פעם מביאים משחקים/ ממתקים אבל אי אפשר להסתמך על זה.
בפרט שרוב בעלי העסקים כבר תרמו בגל הקודם וטרם התאוששו אז מאד קשה להם לתרום שוב.
נקודה חשובה נוספת היא שהאוכל הוא בחמגשיות.
וכן צריך לבדוק האם יש מכונות כביסה, בגל הקודם לא בכל המלוניות היו מכונות כביסה.
חשוב לי להדגיש זה לא שאתם מגיעים למלון 5 כוכבים עם הפעלות מסביב לשעון ובופה פתוח.
ברור. לא מחפשים לוקסוס.
אבל מה עושים עם הילדים כל היום? במה מעסיקים אותם?
ומה עם האוכל לא מספיק (מה זה חמגשית? זה מנה קטנה?
כל המשפחה בחדר אחד או שנותנים 2 חדרים ויותר?

avim10

משתמש מקצוען
מנסיון של חברים:
אל תצפו לתנאים גשמיים במלוניות. בכלל לא! לא יודע עד כמה אפשר להקיש ממלון אחד למשנהו, אבל אפילו שירותי נקיון לא מובנים מאליהם, בכלל...
גם מבחינה רפואית, במקום שהם היו לא היה שום פיקוח ועזרה רפואית. אנשים טובים מבין החולים עצמם היו צריכים לתת עזרה רפואית לאחרים, ובמקרים מסוימים לדאוג לפינוי לבי"ח, וכו'.
ומבחינה רוחנית זה גם בכלל לא פשוט. יש כאן מגוון של מגזרים וסוגים בפורום וקשה לומר עצה נכונה לכל אחד בדיוק, רק תדעו שאתם עלולים "ליפול" למקום שממש לא רציתם להיות בו, ואי אפשר יומים אחרי להגיד "בעצם לא מתאים לי, רוצה לחזור הביתה".
מסייג, במקרה שאי אפשר לשמור בידוד כמו שצריך, זה ענין של פיקו"נ ואין ברירה, והרבנים הורו (בגל הקודם) להתפנות. אבל אם אפשר בבית, ומחפשים "להקל" על עצמכם את הבידוד, ממש לא בטוח שזה מה שתשיגו שם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה