קורונה - מידע רפואי ומחקרי בלבד

מצב
הנושא נעול.

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
באיזה שלב של המחלה קצב התפוצה שלה מתחיל "להרגע" ולהתמתן כיון שיש כבר מספיק חולים מסביב.
זה בסך הכל דיון תיאורטי באיזה שלב הוירוס יאט את פעילותו באופן טבעי.
השאלה מתי השלב הזה 10 אחוז, 15 אחוז, או 25 אחוז ?

קצרה

משתמש מקצוען
אם מישהו אומר דעה שונה זה נקרא שהוא מתנפל?!
היא אמרה את דעתה, זכותה!
אחרים אמרו את דעתם, זכותם!
אני חושב שהדיון היה ענייני לגמרי

קראתי את הדיון והוא היה נראה קצת כמו דו שיח של חרשים.
צד אחד מתדיין על באיזה שלב קורה חיסון עדר מקורונה.
וצד שני מתדיין על זה שהגישה של חיסון עדר תהרוג אנשים.

ועל זה היתה הערתי.

עוקר הרים

משתמש מקצוען
קראתי את הדיון והוא היה נראה קצת כמו דו שיח של חרשים.
צד אחד מתדיין על באיזה שלב קורה חיסון עדר מקורונה.
וצד שני מתדיין על זה שהגישה של חיסון עדר תהרוג אנשים.

ועל זה היתה הערתי.
אין לי מושג באיזה אשכול הסתכלת...

קצרה

משתמש מקצוען
השאלה מתי השלב הזה 10 אחוז, 15 אחוז, או 25 אחוז ?

על זה בדיוק נסוב הדיון שלעיל.
לא יודעת את התשובה.

קוראת את הסבריה של @yudit10 שכמו בגל הראשון עם העקומות שהביאה והסבירה יפה (ובדרך כלל התחזיות שלה הוכיחו את עצמם . זוכרת במיוחד את הגרף שחזה מתי התחלואה בבני ברק תרד - והצליח להפליא) -
גם כאן מנתחת נתונים בצורה יפה ומעניינת ולא מסתמכת על קריאת כתבות עיתונות בלבד.

קצרה

משתמש מקצוען
אין לי מושג באיזה אשכול הסתכלת...

נראה לי זה מהאשכול הזה -

אני לא חושבת שהנתונים מדויקים.
אך כן התרשמתי שהמומחים היום די אחידים בדעתם, שהתיאוריה של חיסון עדר - איננה מתאימה במקרה הקורונה ואיננה באה בחשבון -
כי חיסון עדר טבעי לקורונה - עלול ח'ו לעלות בהמוני הרוגים. דבר שלא בא בחשבון לעשות אותו בכוונה תחילה, או לא לנסות למנוע אותו. לא מדובר במשהו שאפשר להכיל.
לא ראיתי בינתיים שסתרו את זה. אולי בעתיד. אפילו שוודיה חזרה בה, והביעה אכזבה שחיסון העדר לא 'הלך' כפי שרצתה.

קצרה

משתמש מקצוען
שני הדברים קשורים בקשר הדוק אחד לשני.
ואם תקראי שוב מהתחלה, תראי שכל אחד מהצדדים כתב כאן גם מסקנה מעשית.
לא שמישהו כאן מאיזשהו צד קובע את המדיניות בפועל, אך במסגרת הדיון, הובאו מסקנות מעשיות.

לא חושבת שדיון תיאורטי מהו השלב שבו הקורונה מפסיקה להיות מדבקת כל כך ומתמתנת
קשור באיזה צורה לנקיטה של מדיניות "בואו ניתן לאנשים להדבק".
זו רק אסוציאציה שלך מזה שבשתי הנושאים השונים הללו משתמשים במונח "חסינות עדר".

קצרה

משתמש מקצוען
קשור בקשר הדוק. רק בגלל שהם חושבים שצריך 60 עד 80 אחוז חיסון עדר, לכן הם מתנגדים לו.

ואת זה גם קראת?

זה קשור בקשר הדוק למסקנה שעם 25 אחוז - יש חיסון עדר.

נכתב בהקשר להתנהלות לאחר שכבר תושג חסינות העדר וההדבקה תתמתן.
לא לדרך ההשגה של חסינות העדר.

ayys

משתמש מקצוען
דרך אגב אם כבר דנים פה על מקדם ההדבקה (בקצב הזה צריך לפתוח פוסט נפרד).
באתר שממנו המל"ל לקח את הדיאגרמה היפה של דרגות הסיכון (שתרגמו ומשום מה שכחו חלק מהנקודות שציינו במקור).
יש גם בנושא הזה של מקדם ההדבקה של הקורונה:
<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי> (1)2.jpg

אברך

משתמש פעיל
:eek: שמעת ממנו או מכלי שני ושלישי? פשוט היום אנשים לוקחים חצאי דברים ומתאימים לאג'נדה שלהם,
כי במידה וזה כן נכון ואני שוב ושוב מסייגת, יתכן והוא אחראי למאות ומי יודע אם לא אלפי חולים בציבור החרדי שמתייחסים לקורונה בערך כמו טראמפ ,
מכלי שני ושלישי.
שמעתי גם שהוא מחמיר מאד וגם שהוא מקל מאד.
אגב, הייתי נזהר יותר בהתבטאות.

אני בכלל חושב שרופא משפחה, עם כל הכבוד לו ולמומחיותו, יתבטא בתחום בו הוא מבין ולא בחלק ההדבקות שאינו קשור אליו כלל.

חשבת מלי

משתמש פעיל
מכלי שני ושלישי.

אני בכלל חושב שרופא משפחה, עם כל הכבוד לו ולמומחיותו, יתבטא בתחום בו הוא מבין ולא בחלק ההדבקות שאינו קשור אליו כלל.
יש חסידויות במאה שערים שבאופן קנאי לא עוטים מסכות, לא עושים בדיקות, גם כשיש תסמינים לא נכנסים לבידוד ושולחים את הילדים למוסדות, הם אומרים שיש רופאים הטוענים שכך מגנים על המבוגרים (אני יודעת זאת מכלי ראשון ממקרה של הדבקה של מישהי שעובדת עם קרובת משפחה שלי , היא כפי הנראה נדבקה מבעלה שנסע באוטובוס לבית שמש וישב ע"י אדם שלא הפסיק להשתעל, שניהם כמובן ללא מסכות , קרובת משפחתי נכנסה לבידוד ונבדקה , אך "קיבלה על הראש" איך היא מעיזה להיבדק? ) כאשר מעירים להם על כך הם טוענים שזו דעתו של דר' שטיין, אני מאד מפקפקת בכך, לא נראה לי הגיוני שכך יורה אדם חרדי המחזיק בתואר רופא נערץ בציבור החרדי (ויש לו המון זכויות...) אני שואלת כי בוער לי ממש לדעת את האמת,

אברך

משתמש פעיל
יש חסידויות במאה שערים שבאופן קנאי לא עוטים מסכות, לא עושים בדיקות, גם כשיש תסמינים לא נכנסים לבידוד ושולחים את הילדים למוסדות, הם אומרים שיש רופאים הטוענים שכך מגנים על המבוגרים (אני יודעת זאת מכלי ראשון ממקרה של הדבקה של מישהי שעובדת עם קרובת משפחה שלי , היא כפי הנראה נדבקה מבעלה שנסע באוטובוס לבית שמש וישב ע"י אדם שלא הפסיק להשתעל, שניהם כמובן ללא מסכות , קרובת משפחתי נכנסה לבידוד ונבדקה , אך "קיבלה על הראש" איך היא מעיזה להיבדק? ) כאשר מעירים להם על כך הם טוענים שזו דעתו של דר' שטיין, אני מאד מפקפקת בכך, לא נראה לי הגיוני שכך יורה אדם חרדי המחזיק בתואר רופא נערץ בציבור החרדי (ויש לו המון זכויות...) אני שואלת כי בוער לי ממש לדעת את האמת,
לא שמעתי.
וגם אני מתקשה להאמין.
אני שמעתי ממנו גם דיבורים הפוכים על חומרת ההדבקה ודרכי זהירות שונים ומשונים.
רוצה לנסות לשאול אותו באופן אישי?
תזמיני תור ותשאלי.
אשמח להתעדכן.

חשבת מלי

משתמש פעיל
לא שמעתי.
וגם אני מתקשה להאמין.
אני שמעתי ממנו גם דיבורים הפוכים על חומרת ההדבקה ודרכי זהירות שונים ומשונים.
רוצה לנסות לשאול אותו באופן אישי?
תזמיני תור ותשאלי.
אשמח להתעדכן.
הוא יענה לי בטלפון?
אני לא מעזה להיכנס למרפאה שלו בזמן שהאזור שלו במפות משרד הבריאות צבוע באדום עז....

אברך

משתמש פעיל
ברור שלא בטלפון.

תלבשי סרבל לבן כמו של בודקי הקורונה....

קצרה

משתמש מקצוען
מכלי שני ושלישי.

עד כה ידעתי שהסמכות לקבוע מי יקבל בדיקה ומי לא - נתונה לרופא משפחה והוא הסמכות בתחום.
הציטוט בשמו נגע לענין מה הם תסמיני קורונה (הכל חוץ מציפורן חודרנית) ונוגע בדיוק לתחום מומחיותו.

נ.ב הציטוט הנ"ל בעיני הוא ביטוי הומוריסטי המבטא את הלחץ של אנשים מכל דבר ואת ההודעות המתחדשות כל יום על תסמינים אחרים...
ולא היה נשמע לי בכלל כמו משהו מזלזל.

למעשה יש 4 תסמינים מובהקים : חום,שיעול,קשיים בנשימה,אובדן חושי הטעם וריח.
במקביל דווח על - כאבי גרון, עייפות וחולשה, שלשולים והקאות.

לא כל תסמין שיש לאדם שחיובי לקורונה - חייב להיות קשור לקורונה. יש אנשים חיוביים שאין להם תסמינים כלל.
צריך מחקר רחב וכמות מובהקת של אנשים שסובלים גם מקורונה וגם מהתסמין הזה כדי לקבוע שהוא תסמין של קורונה.

עריכה : נכתב לפני שראיתי טענות שהוא בעד הדבקת עדר.

אברך

משתמש פעיל
עד כה ידעתי שהסמכות לקבוע מי יקבל בדיקה ומי לא - נתונה לרופא משפחה והוא הסמכות בתחום.
הציטוט בשמו נגע לענין מה הם תסמיני קורונה (הכל חוץ מציפורן חודרנית) ונוגע בדיוק לתחום מומחיותו.

נ.ב הציטוט הנ"ל בעיני הוא ביטוי הומוריסטי המבטא את הלחץ של אנשים מכל דבר ואת ההודעות המתחדשות כל יום על תסמינים אחרים...
ולא היה נשמע לי בכלל כמו משהו מזלזל.

למעשה יש 4 תסמינים מובהקים : חום,שיעול,קשיים בנשימה,אובדן חושי הטעם וריח.
במקביל דווח על - כאבי גרון, עייפות וחולשה, שלשולים והקאות.

לא כל תסמין שיש לאדם שחיובי לקורונה - חייב להיות קשור לקורונה. יש אנשים חיוביים שאין להם תסמינים כלל.
צריך מחקר רחב וכמות מובהקת של אנשים שסובלים גם מקורונה וגם מהתסמין הזה כדי לקבוע שהוא תסמין של קורונה.
נכון לגמרי.
אך שמעתי התבטאויות בשמו שאינן קשורות.

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
לפני ששואלים את ד"ר שטיין, צריך לשאול באמת את בני קהילות הקנאים בעצמם.
האם התחלואה באמת שמה גבוהה מאוד ???
האם כתוצאה מזה, התמותה גבוהה גם היא ???
האם יש שמה כבר חיסון עדר ???
אם הם מסכימים להיות שפני ניסיון, אולי אפשר להסיק מסקנות.

אברך

משתמש פעיל
נפטרו שם כמה וכמה אנשים, הרבה יותר מהיחס שלהם באוכלוסיה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה