קורג 700 או ימאה 970

צביצי

משתמש צעיר
מוזיקה ונגינה
יש לי אפשרות לקנות ימאה 970 יד שניה ב4500 ש"ח פלוס מינוס, ויש לי אפשרות לקנות קורג 700 יד שניה ב4000ש"ח פלוס מינוס
אני רוצה לשמוע את דעתכם:D
(אני רוצה אחד שאפשר לבנות עליו יותר טוב וקל)

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
יש לי אפשרות לקנות ימאה 970 יד שניה ב4500 ש"ח פלוס מינוס, ויש לי אפשרות לקנות קורג 700 יד שניה ב4000ש"ח פלוס מינוס
אני רוצה לשמוע את דעתכם:D
(אני רוצה אחד שאפשר לבנות עליו יותר טוב וקל)
קורג חדש עולה 4500 ואין טעם לקנות יד שניה בשביל 500 שקל אגב ה970 מחיר שוק שלו במקור בסביבות ה6500 7000
ביחס בניהם בגדול יכול להיות שבימהה יש יותר אופציות וצלילים, אבל יש שיעדיפו את הקורג זה עניין של טעם והשימוש שלך בכלי נגינה שנידון כאן המון בפורומים.....

צביצי

משתמש צעיר
מוזיקה ונגינה
אם כך זה מאוד קשה
ב600 א"א למחוק ערוץ מהמקצב אם היה לך טעות

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אפשר בעיקרון למחוק אפילו פעימה בודדת לא במקום, ואפילו תו מזייף
לקח לי זמן לגלות את זה אבל יש את כל האפשרויות האלה בעיקרון

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
האמת, שהדבר האחרון שמעניין אותי זה בניית מקצבף זה תחום למקצוענים יותר ולא לחובבניםף כי מקצבים חובבנים יש מספיק בשוק ומקצועיים רק המיקצוענים......
אני לא מדבר על המיקס אפקטים וסוג הצלילים או על "שידוך מקצבים" -אלא על ההקלטה הבסיסית של הצלילים למקצב.

צביצי

משתמש צעיר
מוזיקה ונגינה
אני שואל כזאת שאלה
למשל אם הקלטתי בייס דראם-(הבס של התופים) ואח"כ הקלטתי עוד כמה על זה, והיה לי טעות באמצע אפשר למחוק את האחרון, בקורג 600?
אם כן אז איך?
האמת, שהדבר האחרון שמעניין אותי זה

בניית מקצבף זה תחום למקצוענים יותר ולא לחובבניםף כי מקצבים חובבנים יש מספיק בשוק ומקצועיים רק המיקצוענים......
אני לא מדבר על המיקס אפקטים וסוג הצלילים או על "שידוך מקצבים" -אלא על ההקלטה הבסיסית של הצלילים למקצב.
זה לא נכון זה לא דבר כ"כ קשה, תנסה. יש לי חבר שמיד שהוא התחיל לנסות לבנות מקצבים הוא עשה עבודה טובה

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני שואל כזאת שאלה
למשל אם הקלטתי בייס דראם-(הבס של התופים) ואח"כ הקלטתי עוד כמה על זה, והיה לי טעות באמצע אפשר למחוק את האחרון, בקורג 600?
אם כן אז איך?

זה לא נכון זה לא דבר כ"כ קשה, תנסה. יש לי חבר שמיד שהוא התחיל לנסות לבנות מקצבים הוא עשה עבודה טובה

לבנות את המקצב זה הדבר הכי קל מכל העבודה,
צריך לסדר את הבלאנס של כל הצלילים שהכל יהיה נשמע טוב, צריך לדעת לשים אפקטים, ואיזה אפקט וכמה, ואם אתה מתעסק עם דגימות אז זה בכלל סיפור שלם.

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
ה700 זה כמו ה600 בלבנות מקצבים
אם כן אז זה לא טוב
700 קצת יותר נוח בבניית מקצבים מה600. יש לו את השיפורים מהPA4.
אבל גם ה600 עדיין הרבה יותר טוב בבנית מקצבים מכל סוגי הימהה, גם מהדגמים היקרים טיירוס וג'ינוס.

aad

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
700 קצת יותר נוח בבניית מקצבים מה600. יש לו את השיפורים מהPA4.
אבל גם ה600 עדיין הרבה יותר טוב בבנית מקצבים מכל סוגי הימהה, גם מהדגמים היקרים טיירוס וג'ינוס.
זה נכון, בימהה זה הרבה יותר מורכב, ה700 פשוט מהיר ונוח לבנייה - מניסיון

יהושפט

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
בימהה נותנים לך אפשרות לקחת כל ערוץ מכל מקצב ואתה יוצאץר מקצב חדש משלך אפילו בלי לערוך את הבאסים וכדו'...

צביצי

משתמש צעיר
מוזיקה ונגינה
משהו אחר שאני אוהב בימאה יותר מקורג זה 'עריכת הסאונד' של הצלילים זה יותר אמיתי ויפה (וקל ונוח) (ככה נראה לי תגידו לי אם אני טועה)
וגם בקורג לא מצאתי עריכה ל-REVERB (סוג של הד) של הצליל.
[וגם הבראס יותר כזה סגנון חסידי]

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
משהו אחר שאני אוהב בימאה יותר מקורג זה 'עריכת הסאונד' של הצלילים זה יותר אמיתי ויפה (וקל ונוח) (ככה נראה לי תגידו לי אם אני טועה)
וגם בקורג לא מצאתי עריכה ל-REVERB (סוג של הד) של הצליל.
[וגם הבראס יותר כזה סגנון חסידי]
ברור שיש עריכה של ריוורב אבל זה מעצבן כי זה בתפריט אחר מהמיקסר אז כל פעם צריך לחזור למיקסר ולסדר את כמות השליחה והווליום ליודע איך זה בימהה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה