קובץ RAW עם גרעיניות

מ054

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
מדוע כשאני פותחת קובץ RAW ומעבדת אותו,ולאחר מכן אני פותחת אותו בפוטושופ התמונה יוצאת מאד מגורענת (בקובץ הJPEG זה לא מגורען)
כנראה לחצתי בטעות משהו בהגדרות.
אשמח אם מישהי תוכל לעזור לי בזה.
תודה מראש

דוד דנברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אני לא מישהי אבל בכל זאת ;)
קובץ ראו זה קובץ גולמי ללא עיבוד, בשונה מג'ייפג שאותו המצלמה מעבדת, כשחלק מהעיבוד זה הסרת רעש (גרעון).
בקובץ ראו את צריכה לבצע לבד את הסרת הרעש, הוספת חידוד, חיזוק ואיזון צבע וחשיפה ...

ETStudio

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
גם אני לא מישהי, אז רק בכמה מילים...

חידוד וניקוי רעשים הם נקודה קריטית שהרבה שוכחים כשמתעסקים עם קבצי RAW.
באיזו תוכנה פיתחת אותם?

מ054

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
הבנתי שהקובץ הוא ללא עיבוד. אבל אשמח אם משהו יגיד לי איך מורידים רעש? כנראה בטעות שיניתי משהו ולא עולה על מה. (אני באמצע סדרת תמנות ורק לאחר הרבה תמונת זה נהיה לי).
מקוה שתסלחו על הבורות... בכל אופן מתחילה.

מ054

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אני מעבדת בפוטושופ. וכן, איך מורידים רעש?

ETStudio

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לפני הכל, לייטרום הרבה יותר אינטואיטיבית ונוחה לעבודה כשמדובר בעיבוד תמונות באופן שיטתי.

אם בכל זאת עובדים בפוטושופ, הניקוי והחידוד העיקריים צריכים להתבצע בשלב הפיתוח של קובץ הRAW.

כשמכניסים קובץ RAW לפוטושופ נפתח חלון שבו מפתחים את הקובץ הגולמי.
השלב הראשון הוא איזון חשיפה, בהירים, צללים, ואיזון לבן.

יש עוד לשוניות בצד ימין [קל לפספס אותן אבל הן בהחלט שם!],
אחת מהן [איור של משולשים] מטפלת בניקוי רעשים ובחידוד.

מובן שהערכים שהזנתי נכונים לתמונה הזו, ולא בהכרח לתמונות אחרות.
אפשר להתחיל מהם ולהתקדם משם.

בהצלחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה