קבלתי אבטלה אפילו שלא מגיע לי

מתקדם

משתמש פעיל
עריכה תורנית
חתמתי אבטלה, אבל לא הגשתי את כל המסמכים, קבלתי מכתב שאני אמור להגיש מסמכים נוספים,
ואז התברר לי שהמעסיק בכלל ממשיך להעסיק אותי, דווחתי מידית שחזרתי לעבודה באותו יום בו יצאתי לחל"ת.
ופתאום נוחתים אצלי דמי האבטלה בחשבון.
באתר כתוב שקבלתי על החודש השמיני, ומצד שני כתוב שחזרתי לעבודה ב30/07.
אז מה קורה כאן, ומה אני אמור לעשות.
הבנתי שיש הרבה שקבלו בתקופה הזו אפילו שלא היה מגיע להם, מה עושים?

אויבער חוכם

משתמש רשום
בוקה ומבולקה!
ואני לא קיבלתי על אף זכאותי לקבל, אין מענה בביטוח לאומי-מידע אישי, או "להשאיר פרטים, ויחזרו".
מעולם לא חזרו! (מזה כחמישה חודשים, כל שבוע בממצוע טלפון).
עוד כמה שנים, "כשיעשו סדר במסמכים", או "ינקו שולחן"-אולי יגבו בחזרה?

מירי84

משתמש פעיל
בוקה ומבולקה!
ואני לא קיבלתי על אף זכאותי לקבל, אין מענה בביטוח לאומי-מידע אישי, או "להשאיר פרטים, ויחזרו".
מעולם לא חזרו! (מזה כחמישה חודשים, כל שבוע בממצוע טלפון).
אם את רוצה לקבל מענה מביטוח לאומי תתקשרי ביום שישי. ביום שישי עונים אנשים של ביטוח לאומי ולא מוקדנים מחברה חיצונית. מנסיון!! שווה לנסות!!

מ.לוינגר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
חתמתי אבטלה, אבל לא הגשתי את כל המסמכים, קבלתי מכתב שאני אמור להגיש מסמכים נוספים,
ואז התברר לי שהמעסיק בכלל ממשיך להעסיק אותי, דווחתי מידית שחזרתי לעבודה באותו יום בו יצאתי לחל"ת.
ופתאום נוחתים אצלי דמי האבטלה בחשבון.
באתר כתוב שקבלתי על החודש השמיני, ומצד שני כתוב שחזרתי לעבודה ב30/07.
אז מה קורה כאן, ומה אני אמור לעשות.
הבנתי שיש הרבה שקבלו בתקופה הזו אפילו שלא היה מגיע להם, מה עושים?

גם לי כך
אין מה לעשות, מלבד לקוות שלא יגלו את זה בשנים הקרובות ועדיף שיעבור מספיק זמן שלא יוכלו לתבוע את זה חזרה, ומקסימום אם יגלו יגבו לך את זה בתשלומים מהקצבאות ילדים

מגבת

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
גם אנחנו קיבלנו אבטלה מיותרת, ואחרי חודשיים בערך הופיע לנו באתר- לשונית 'חובות' והסכום התחיל לצבור ריבית...
תעקבו.

מתקדם

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אין מה לעשות, מלבד לקוות שלא יגלו את זה בשנים הקרובות ועדיף שיעבור מספיק זמן שלא יוכלו לתבוע את זה חזרה, ומקסימום אם יגלו יגבו לך את זה בתשלומים מהקצבאות ילדים
גם אנחנו קיבלנו אבטלה מיותרת, ואחרי חודשיים בערך הופיע לנו באתר- לשונית 'חובות' והסכום התחיל לצבור ריבית...
תעקבו.
השאלה אם אין בזה חשש גזל..

A052

משתמש סופר מקצוען
מה שייך גזל אם מישהו העביר לכם כסף ואין לכם איך להחזיר?
כפי שכתבו הם בוודאות יעלו על זה ותצטרכו להחזיר עם ריבית והצמדה!

Zehavitoosh

משתמש צעיר
גם לי נכנס חודש אחד אבטלה כשבחודשזה עבדתי
ומייד ראיתי שאני בחוב בביטוח לאומי.
התקשרתי אליהם ושילמתי את הסכום שהפקידו לי באשראי

סת''ם סופר

משתמש צעיר
ביטוח לאומי הוא גוף עם המון אי סדר באופן תמידי מומלץ מאד לעקוב אחרי הפעילות שלהם,
מה שכן בדרך כלל כל מה שהם נותנים בטעות הם לוקחים בכוונה וזה עלול להצטבר לסכומים שלא קל לשלם, ופעמים רבות גורר עיקול חשבון ומטרד לא פשוט,
לכן מומלץ מאד לפנות אליהם ולהסדיר את המצב שלא לקבל את "ההלוואות" הלא רצויות הללו,
בכל מקרה כל ריבית שמצטברת על חוב בביטוח לאומי ניתן בדרך כלל לבטל על ידי בקשה בעת הסדרת החוב,
גמר חתימה טובה

ברברוג

משתמש פעיל
לא חסר מקרים שאנשים קיבלו בטעות וביטוח לאומי לא עלה על זה!!

סת''ם סופר

משתמש צעיר
אכן, אך ע"פ רוב בסוף הם כן עולים על זה לפחות בדברים הלא כל כך מורכבים
בשורה התחתונה המידע הזה נמצא אצלם, המעסיק מפריש ביטוח לאומי וניתן מיד להבחין בחזרה לעבודה,
בכל מקרה כל אחד יעשה את השיקול שלו, אני לצערי נתקלתי ביותר מדי מקרים ש"עלו" על זה במוקדם או במאוחר, למרות שבוודאי שישנם מקרים אחרים גם כן.

ברברוג

משתמש פעיל
אכן, אך ע"פ רוב בסוף הם כן עולים על זה לפחות בדברים הלא כל כך מורכבים
בשורה התחתונה המידע הזה נמצא אצלם, המעסיק מפריש ביטוח לאומי וניתן מיד להבחין בחזרה לעבודה,
בכל מקרה כל אחד יעשה את השיקול שלו, אני לצערי נתקלתי ביותר מדי מקרים ש"עלו" על זה במוקדם או במאוחר, למרות שבוודאי שישנם מקרים אחרים גם כן.
מה הענין להחזיר להם?
גם אם הם עולים על זה אפשר לריב איתם ולטעון שזה בעיה שלהם והם עושים תשלומים

סת''ם סופר

משתמש צעיר
אכן, הם עושים תשלומים אבל גם אז זה מטרד לא קטן, הגוף הזה הוא לא כזה גוף מבין ומתחשב, בכל מקרה מי שזה לא מטרד עבורו - לבריאות!

סת''ם סופר

משתמש צעיר
כשהם מגלים את זה הם לפעמים מעקלים חשבון במהירות, הם גם לא פורסים לכמה תשלומים שרוצים
ולהתחיל ביום בהיר לשלם כל חודש אלף שקל על כספים שנבלעו בחשבון ללא צורך זה לא תמיד כיף גדול.
שוב, זה כבר נתון לשיקולו של כל אחד יש כאלה שזה לא מזיז להם, לי זה היה מציק.

ברברוג

משתמש פעיל
כשהם מגלים את זה הם לפעמים מעקלים חשבון במהירות, הם גם לא פורסים לכמה תשלומים שרוצים
ולהתחיל ביום בהיר לשלם כל חודש אלף שקל על כספים שנבלעו בחשבון ללא צורך זה לא תמיד כיף גדול.
שוב, זה כבר נתון לשיקולו של כל אחד יש כאלה שזה לא מזיז להם, לי זה היה מציק.
מכיר המון מקרים שהם עלו על זה ולא כך התנהגו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה