דרוש מידע קבלן ערבי

• פותח הנושא 501
  • פורסם בתאריך

501

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
לא רוצה לפגוע בכיסם של הקבלנים היהודים. אבל עשיתי לאחרונה כמה עבודות בניה די רציניות עם קבלן ערבי, ומה לעשות קיבלתי ממנו מחירים שקבלן יהודי היה מוסיף עוד לפחות 20 אחוז. שירות טוב, ועבודה איכותית.
למה קבלן יהודי צריך להרוויח 50ה אלף שח על עבודת בניה שהוא לא עושה שם מי יודע מה...?

קצרה

משתמש מקצוען
לא רוצה לפגוע בכיסם של הקבלנים היהודים. אבל עשיתי לאחרונה כמה עבודות בניה די רציניות עם קבלן ערבי, ומה לעשות קיבלתי ממנו מחירים שקבלן יהודי היה מוסיף עוד לפחות 20 אחוז. שירות טוב, ועבודה איכותית.
למה קבלן יהודי צריך להרוויח 50ה אלף שח על עבודת בניה שהוא לא עושה שם מי יודע מה...?

למה המחירים בחנויות בכפר ערבי זולים יותר מביישוב יהודי?
מי שצריך לשלם פחות על הוצאות המחיה יכול להרשות לעצמו להרוויח פחות כדי להשיג יותר עבודות.

אות באות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית
עבודה ערבית בדרך כלל היא עבודה ערבית...
בשונה להבדיל מעבודה יהודית.

בנוסף, בעבודה מול ערבים צריך להיזהר מאוד, כי הם לפעמים "מושכים" דברים.
ואני לא מדבר ע"כ שהם פשוט לא עושים גימור כמו שצריך...

במקום שאין אנשים ;)

משתמש מקצוען
פעמים רבות קבלן יהודי לוקח קבלן משנה ערבי והוא רק מפקח עליו.
במקרים כאלו יתכן שעדיף קבלן ערבי ומפקח בניה.
יותר זול מקבלן יהודי.
ואפרופו עבודה ערבית - קבלן יהודי עושה את העבודה בעצמו או מעסיק ערבים?

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
כידוע כל הקבלנים היהודים (או כל היהודים בכלל) הם מליונרים שחיים על חשבון הציבור... לא ברור למה האדם הסביר ממשיך לפרנס אותם.
20% יותר לפי חלק מהפוסקים (למשל החזון אי"ש וכך מורה ר' חיים קנייבסקי) אתה חייב לשלם את התוספת כדי לקחת יהודי, לפי הרמב"ם עד שליש.
הסיבה שהיהודי יקר יותר כי א. לרוב הוא משלם מיסים, ב. כי הוא רוצה להרוויח, ג. כי תודעת השירות והפינישים גבוהה יותר, ד. כי החומרים עולים לו יותר.

תמי פ

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
כ"כ הרבה סיפורים שנפלו עם קבלנים ערבים, אי אפשר לסמוך עליהם, עדיף לשלם עוד 20 אחוז לקבל יהודי אמין ולהיות עם ראש שקט וקבלן שאפשר לתקשר איתו נורמלי מבלי לשבור את השינים והאוזניים.
למה המחירים בחנויות בכפר ערבי זולים יותר מביישוב יהודי?
או שזה גנוב או שלא משלמים מע"מ וכו'

בינגו משחקים

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
אבל עשיתי לאחרונה כמה עבודות בניה די רציניות עם קבלן ערבי, ומה לעשות קיבלתי ממנו מחירים שקבלן יהודי היה מוסיף עוד לפחות 20 אחוז. שירות טוב, ועבודה איכותית.
נפלת על צדיק אחד (יחסית) בסדום, על כל סיפור כמו שלך יש אלפי סיפורים על קבלנים ערבים עם אפס שירות ואפס אחריות, ועל אנשים שנשארו עם אפס כסף אחרי בניה איתם... אגב מה יקרה עם עוד חודש יהיה נזילה, נפגש...

מבקשת מידע

משתמש מקצוען
לצערי הרב אני מצטרפת לפותח האשכול,
אנחנו אחרי בניה עם קבלן יהודי,
מה שבסך הכל הוא עשה, זה לקחת קבלן ערבי שלא היינו בוחרים בחיים (כי העבודה שלו גרועה)
וגם לא להעביר לו את כל הפרטים שביקשנו.

אמר לבעלי חבר שלו, אם אתה רוצה יהודי, תשלם לי 50, ותקח אח"כ ערבי, זה בדיוק מה שהיהודי יעשה, ולא שמענו בקולו, ולצערי הוא יותר מצדק, התיווך רק הפריע לנו.

לא שכל קבלן ערבי הוא טוב, אבל לפחות אני יודעת עם מי אני סוגרת, ולא שפתאום אפשר להחליף לי

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
תקופת האחריות לבניה היא כ 5 שנים, נראה איפה יהיה אז הקבלן הערבי...

קבלן יהודי יהיה ברוב המקרים אחראי ואכפתי יותר, ונכון שלצערנו יש גם קבלנים יהודים לא הכי.

לא יודע מה תחום העיסוק של המצדדים בעד לקיחת קבלן ערבי, אבל מה שבטוח שכשזה יגיע לתחום עיסוקם הם יזעקו חמס למה מפרנסים ערבים או למה קונים מחוץ לעיר כשאפשר לפרנס משפחות מאנ"ש וכו' וכו'.

דייזי

משתמש פעיל
מי שלוקח קבלן ערבי מחליט בכך לא לפרנס משפחה יהודית, ילדים יהודים. יש מספיק קבלנים יהודים עם עובדים יהודים שיש להם המלצות בשפע.
נקודה חשובה נוספת- הלוקח עבודה יהודית תורם לאווירה הכללית בעיר.
אני הולכת בעיר בני ברק ושומעת מכל פינה צעקות בערבית, מסתכלים על הבנות, מסתובבים בתחילת יום הכבודה ובסיומו בקבוצות ברחובות,עומדים בתור במרכול מאחורי בנות הסמינר שלנו. אבל העיקר-20% אחוז פחות במחיר!

נעמי רבקה

משתמש פעיל
אחרי שנכווינו עם קבלן יהודי עם זקן ארוך והמלצות , שהעסיק כמובן פועלים ערבים אבל גם היה נוכח אין לי אלא להוסיף בצער שזו לא ערובה לעבודה טובה , לאחריות , לפינישים ולמישהו שאפשר לדבר איתו. בוודאי שראוי לקחת יהודי ולפרנס יהודי , שמעתי פעם פסק שאפילו מותר לחשב את ההפרש ממעשרות , אפשר לברר, בכ"א גם כשלוקחים יהודי צריך הרבה תפילות ולברר טוב טוב טוב על הנדוקות שהעלו פה. לצערי הרבה שמעתי מקרוב על קבלנים ערבים שהיו טובים ממנו בהרבה.

א.ש. אמיתי

משתמש מקצוען
מי שלוקח קבלן ערבי מחליט בכך לא לפרנס משפחה יהודית, ילדים יהודים. יש מספיק קבלנים יהודים עם עובדים יהודים שיש להם המלצות בשפע.
ואולי הוא מעדיף לפרנסת את משפחתו שלו באותם עשרות האלפים שהוא חוסך?

מי שיש לו יד ורגל בבניה אין שום עניין לקחת קבלן יהודי, גם הקבלנים היהודים שאינם לוקחים קבלני משנה ערבים עובדים עם פועלים ערבים (מה לעשות אין הרבה יהודים שמוכנים לעבוד בבניין), הקבלנים הערבים פשוט מרוויחים פחות (ברוב הפעמים הם קונים את החומר בישראל, כך שאין הצדקה לומר שהחומר זול יותר, ומיסים? אני לא מכיר הרבה קבלנים שנותנים קבלות...).

מיכל רוזנוסר

0548476149
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אשמח לקבל את השם

sarago

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אחרי שסיימנו לאחרונה בניה, ותחקיר עמוק בענין,
צר לי לאכזב את כל המצדדים בעד הקבלנים היהודים,
אני לקחתי קבלן יהודי כי לא רוצה עבודה ערבית, וערבים זה סיכון וכו' וכו'
בתכלס, עבדו אצלי הערבים והקבלן היהודי היה בשטח אולי 10 דק' ביום
ולפעמים גם זה לא...
כך שבסופו של דבר קבלתי עבודה ערבית לכל דבר+חור בכיס של עוד כמעט 100,000 שקל
ואגב, אני רודפת אחריו חודשים שיבוא לתקן לי כמה דברים.
ברור לי במיליון אחוז שאם הייתי עכשיו בונה, הייתי לוקחת קבלן ערבי+ מפקח בניה טוב.
בהצלחה לכל המשפצים, לא מקנאה בכם....

YOM&TOV

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
גם אני מתחרטת על זה שלקחנו קבלן יהודי, הערבי לקח פחות ב50 אלף.
הקבלן היהודי הבטיח שיהיה 80 אחוז בשטח ותכלס' היה אולי 20 אחוז, העסיק קבלן ערבי תחתיו, כל הפועלים היו ערבים ועבודה על הפנים!, לעומת זאת הקבלן הערבי שרצינו לקחת עשה אצל כמה עבודה יפה, מושקעת ומיוחדת בפחות 50 אלף.... פשוט חבל!
לפכות אני רגועה שפרנסתי יהודי ולא ערבי.

ד.ב.

משתמש מקצוען
נראה לי שאפשר לחלק את סוגי הקבלנים ל3.

1. קבלן יהודי שהוא הקבלן בפועל ומעסיק פועלים ערבים ואולם קונה את החומרים בעצמו ומחליט בעצמו מה עושה כל פועל ופועל, קבלן כזה מחירו יקר משמעותית מערבי ואולם לרוב שווה [אחרי בירורים על עבודתו ועל האחריות שנותן].
2. קבלן יהודי אשר מעסיק קבלן / קבלני משנה ערבים ברמה כזו או אחרת שלדעתי זו האופציה הגרועה מבין ה3 מכיוון שאיכות הבניה היא של קבלן ערבי בפיקוח חלקי של הקבלן היהודי המחיר יקר וכל שינוי זה לדבר עם 2 אנשים מה גם שלרוב תוך כדי הבניה מתחיל הלקוח כבר לתקשר ישר מול הערבי.
3. קבלן ערבי ע"מ שלא ליפול עם קבלן כזה חובה לברר עליו קודם הרבה הרבה ולקחת מפקח טוב ולבנות לוח תשלומים קמצן שמשאיר חלק מכובד מהכסף לסוף, היתרונות בקבלן כזה הם מחיר וגם לרוב לא בטוח שרמת הגימור נופלת מקבלן יהודי, החסרונות הם אמינות [יכול לברוח באם מסתבכת לו העבודה, וכן לעגל פינות] ואחריות כי השירות אחרי הבניה לרוב ניתן רק עם המפקח עובד איתו בעוד מקום באותו זמן ומחייב אותו לבוא לתקן.
מאוד כדאי להזהר בקבלנים ערבים הם מאוד חלקלקים בלשונם !!
קבלן ערבי שזול מידי כדאי לברוח ממנו אין עבודה חינם וזה יבוא ע"ח העבודה בשלב כזה או אחר.

פוטושופר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
במשפחתנו עשו הרחבה, לקחו קבלן יהודי שלקח קבלן ערבי.
הערבי רצה כל הזמן לחפף, היהודי שמר עליו היטב שלא יחפף, ובנוסף- קריטי- טיפל בכל הנזקים שקרו לשכנים, וממש פיקח על העניין שיטופל בהקדם.

אז אם אתם סופר אסרטיבים, לכו על קבלן ערבי, עם מפקח, בלי מפקח תלוי במורכבות הבניה.
אם אתם קצת פחות, מומלץ לשקול קבלן יהודי שאתם סומכים עליו (סוגיה קשה בפני עצמה)

נעמי רבקה

משתמש פעיל
נראה לי שאפשר לחלק את סוגי הקבלנים ל3.

1. קבלן יהודי שהוא הקבלן בפועל ומעסיק פועלים ערבים ואולם קונה את החומרים בעצמו ומחליט בעצמו מה עושה כל פועל ופועל, קבלן כזה מחירו יקר משמעותית מערבי ואולם לרוב שווה [אחרי בירורים על עבודתו ועל האחריות שנותן].

.

רק בקשה מאלו שמבררים אצלם והם בטוחים שמצד הלכות לשה"ר הם צריכים להסתיר את החסרונות של הקבלן היהודי (משלנו , הילדים שלו בחיידר הזה והוא מתפלל איתי ושכן של.. ויש לו משפחה ברוכה לפרנס) אז - בררו היטב אצל מי שבקי בהלכות מה חובה לומר לתועלת ולא רק להזכר אחרי שהעלמתם אינפורמציה שגם אתם סבלתם מ-- ומ-- . דמם של הבונים שחסכו הרבה זמן את עשרות האלפים לשיפוץ לא סמוקי פחות מזה של הקבלן היהודי.

אולי מעניין אותך גם...