קבלה בחופשת לידה

פרידא

משתמש מקצוען
יש לי עוסק פטור. יצאתי לחופשת לידה לפני שבועיים וכעת קיבלתי שיק על עבודה שעשיתי לפני החופשת לידה.
האם מותר לי להוציא קבלה. ואיך לעשות זאת בלי להסתבך עם הביטוח לאומי עם החופשת לידה?
(כששאלתי את ביטוח לאומי הם בעצמם לא ידעו מה לענות. ורק פקידה אחת אמרה לי להוציא קבלה ולשלוח הצהרה שזה על עבודה שעשיתי לפני הלידה- האם זה אכן יספיק?)

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
בחופשת לידה מותר לקבל כסף - אסור לעבוד!
וכמו שאמרו אכן צריך להוכיח במידה וישאלו עבור מה התקבל התשלום.
אגב, יש פעולות לשימור העסק שמותרים בתקופת חופשת הלידה עליכם לבקש ע"כ אישור מראש

להלן הציטוט:
עובדת עצמאית שימי לב, במהלך תקופת הלידה וההורות את יכולה לבצע פעולות לתחזוקת העסק מבלי שתיפגע זכאותך לדמי לידה. לקבלת אישור לכך, פני לסניף שבמקום מגורייך

פרידא

משתמש מקצוען
האם לשלוח מראש למחלקת גביה בביטוח לאומי את הקבלה עם ההצהרה- שהתשלום על חודש קודם- או שעדיף לא לעורר דובים, ורק אם ישאלו אותי על הקבלה אשלח?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה